Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 618 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cały AMERYKAŃSKI system jest odwrócony, jest przeczywisty. Oni wyłącznie dlatego u władzy się znajdują, bo są psychopatami, pedofilami i mają zero zahamowań – dzięki temu szantażem można łatwo ich kontrolować

 

US Deep State czyli państwo w państwie (i jego żydo-chrześcijańska geneza)

 

http://przeczywistosc.pl/rozedre-strzepy-rzuce-wiatr/  

11/09/2017; Autor A. Nota

 

(Jest to skrót dość interesującego materiału, otrzymanego od mego kolegi z Paryża, dr Bruno Drwęskiego; w sam raz jako “odtrutka” na marzenia neonowego “Husky’ego” by na terenie Polski US Army NA ZAWSZE pozostała)

3300 słów

Trzydziesty piąty prezydent Stanów Zjednoczonych – John F. Kennedy, był przywódcą niepokornym. Podjął cały szereg działań i decyzji politycznych, które nawet dziś uznane by były za szokujące:

https://youtu.be/hzat1i48N18

Kennedy mówił w nim o wielkim i bezwzględnym spisku na światową skalę – o planie zniewolenia ludzkości, którego mechanizmy są tajne, sposób działania ukryty, na którego prawdziwe cele spuszczono zasłonę milczenia. Spisek ten, według słów byłego prezydenta, to połączenie operacji militarnych, dyplomatycznych, wywiadowczych, ekonomicznych, naukowych i politycznych. Ma on miejsce w oparciu o działalność tajnych stowarzyszeń, których członkowie składać muszą sekretne przysięgi. Bazuje na ukrytych środkach by infiltrować i prowadzić działalność wywrotową a jego modus operandi jest zastraszenie. Przeciwnicy spisku, jak ostrzegał JFK, są uciszani. Wkrótce po wypowiedzeniu tych słów i jego głos zastąpiła cisza.

 

Smierc Kennedy'ego

John F. Kennedy został zastrzelony 22 listopada 1963 roku na Dealey Plaza w Dallas, w stanie Teksas. Według oficjalnej wersji zginął z rąk samotnego strzelca – Lee Harvey Oswalda. (…) Lee Harvey Oswald stanowczo wszystkiemu zaprzeczał, jednak mało miał ku temu czasu – następnego już dnia bowiem sam zginął zastrzelony przez właściciela lokalnego klubu nocnego – Jacka Ruby’ego.  W ciągu 48 godzin więc od kiedy padły strzały na Dealey Plaza zmarł prezydent Stanów Zjednoczonych i jego domniemany zabójca. A że władze upierają się, że sprawca działał sam, śledztwo w tej sprawie było jedynie formalnością, jego wnioski prowadzić musiały donikąd. Ot, był prezydent – puf – i nie ma.

Ale nie wszyscy Amerykanie dali wiarę narracji forsowanej przez władzę i wtórującym jej mediom. Na przestrzeni lat zabójstwo Kennedy’ego było przedmiotem badań i analiz licznych dziennikarzy, niezależnych śledczych, samodzielnych badaczy. Powstało wiele teorii tego jakie były prawdziwe przyczyny śmierci prezydenta. (…) Jedną z grup interesów, której otwarcie się przeciwstawił była   światowa finansjera– chciał odebrać im władzę nad pieniądzem likwidując System Rezerwy Federalnej (FED), który po dziś dzień drukuje pieniądz bez pokrycia – Kennedy chciał przywrócić dolarowi parytet w kruszcu. Inni głoszą, że prawdziwym powodem było to, że  JFK rzekomo zażądał od CIA wszystkich dokumentów dotyczących ukrywanej przed społeczeństwem wiedzy o pozaziemskich cywilizacjach i miał zamiar ujawnić ludziom informacje o obecności kosmitów na naszej planecie. Jeszcze inni wskazują palcem na Izrael – Kennedy bowiem poderzewał, że po kryjomu państwo to buduje arsenał nuklearny i zlecił nawet Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej dokonanie inspekcji ośrodka Diamona, w której broń ta miała być konstruowana.(…) Wraz z czasem teorie te zamiast cichnąć nabierały głośności, liczba ich zwolenników miast kurczyć się, wciąż wzrastała, w porywach osiągając nawet 80% społeczeństwa Amerykańskiego. Z tego powodu CIA postanowiło przeprowadzić operację psychologiczną na ludności, której szczegóły zostały ujawnione wiele lat później. Operacja ta miała na celu zaatakować, podważyć i wyśmiać wszystkich tych, którzy zadawali pytania i samodzielnie dociekali prawdy. W ten sposób powstał termin „teoria spiskowa” – uknute przez służby narzędzie ostracyzmu społecznego, mające na celu zamknąć usta wszystkim tym, którzy gotowi są podważać główną narrację. (…)

Manipulacja miała być przeprowadzana poprzez zaangażowanie do tego celu elit – osób znanych, szanowanych, piastujących funkcje publiczne lub mających wysoką pozycję w mediach. To one wykonując rozkazy CIA miały za zadanie sprawić, że podważanie głównej narracji o zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych było jednoznaczne z przypięciem sobie łatki szurniętego, foliarza (?), spiskowca.

Ale przecież sam Kennedy mówił o wielkim spisku. Czy i on był szurnięty? Czy też właśnie za te słowa ktoś postanowił się go pozbyć? Prawda nie boi się pytań – dlaczego więc CIA miast ukrócić spekulacje merytorycznie, przedstawiając niepodważalne dowody, postanowiło zwalczać „spiskowców” nie argumentami, a tanią propagandą?

Przemówienie Johna Kennedy’ego o światowym spisku jest dość znane, często się do niego wraca wspominając byłego prezydenta. Ja chcę dziś przytoczyć jednak inną jego wypowiedź – słowa równie mocne, choć nieco bardziej zapomniane:

„Rozedrę CIA na 1 000 strzępów i rzucę na wiatr”

JFK miał wielu wrogów i wygląda na to, że według jego własnych słów jednym z nich była Centralna Agencja Wywiadowcza. Z jakich to powodów prezydent chciał potraktować CIA nie inaczej, niż jak Cersei Lannister traktuje swych przeciwników? Czy mówiąc, że „samo słowo „tajemnica” jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie” mógł mieć na myśli między innymi działalność tajnych służb? I wreszcie – czy mamy do czynienia z niedorzeczną „teorią spiskową”, jak to określa CIA, czy raczej z prawdziwym, globalnym spiskiem, jak przestrzegał Kennedy?

DEEP STATE, CZYLI PAŃSTWO W PAŃSTWIE

Na całym świecie schemat jest ten sam – politycy żrą się wzajemnie w kampanii wyborczej, straszą społeczeństwo apokalipsą, jaka niehybnie nastąpi w razie wygranej ich politycznych oponentów, a potem, niezależnie od tego kto wygrywa nie zmienia się nic. Nie ma różnicy czy to prawica czy lewica rządzi – wszystkie ich ruchy muszą podlegać regułom systemu – markują więc jakieś działania, wprowadzają w państwie zmiany kosmetyczne, w kwestiach jednak najistotniejszych idą tą samą ścieżką, powielają te same wybory, pchają nas wszystkich w tym samym kierunku: niezależnie od tego kto rządzi, tak samo zadłuża państwo, zwiększa dług publiczny, wysyła wojska na te same, nie nasze wojny, powtarza tę samą narrację strachu, wprowadza narzucane z góry rozwiązania oddające coraz więcej władzy w ręce wielkich korporacji i banków, jednocześnie coraz bardziej zwiększając system kontroli obywateli, coraz to bardziej ograniczając naszą wolność. W tym wszystkim prawica z lewicą działają zgodnie, ramię w ramię. W tych kwestiach nie ma między nimi zgrzytu.

Coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że demokracja jest więc jedynie teatrem lalek, igrzyskami dla tłumów, mającymi dać nam poczucie współuczestnictwa w sprawowaniu władzy. Niezależnie jednak od tego, kto wybory wygrywa, prawdziwa władza pozostaje w tych samych rękach, system nie ulega zmianie.

„Deep state” – czyli państwo w państwie – to służby, tajne stowarzyszenia i grupy interesów, które poprzez przekupstwo, groźby lub szantaż sterują podstawionymi politykami jak marionetkami na sznurkach … Podstawione kukły polityków mogą w kampaniach obiecywać wiele rzeczy – koniec końców jednak zawsze kontynuują linię wyznaczoną z góry – niezależnie od tego kto wygrywa wybory, rządzą ci sami ludzie.

Tyle ze spiskowej teorii. Przejdźmy teraz do spiskowych faktów.

Pół roku temu pisałam o aferze #pizzagate – czas osadzić ją w szerszym kontekście. Do tej pory wiele osób kpi z doszukiwania się powiązań między polityką, a pedofilskim podziemiem i handlem dziećmi. Wciąż jednak nikt nie znalazł innego wytłumaczenia dlaczego dla starego dziada – Johna Podesty zwozi się Uberem do basenu małe dzieci „dla jego rozrywki”. (…) Media przekonują, że afera  #pizzagate jest niedorzeczna – że przecież niemożliwe, by najwyższe elity władzy uwikłane były skandal pedofilski. „To tylko głupia teoria spiskowa internetowych szurów” – powtarzają. Czyżby?

(…) Jeffrey Epstein przez całe lata obracał się pośród samej śmietanki wielkich polityków, znanych osób, arystokracji i gwiazd. Ekspresowo dorobił się wielkiego majątku – w tym prywatnego odrzutowca zwanego „Lolita Express” i własnej wyspy – przez niektórych nazywanej Wyspą Orgii. Z jego gościny zarówno na pokładzie samolotu, jak i na wyspie korzystal  imiędzy innymi ClintonowieKsiąże Andrzej czy Stephen Hawking. Dopiero po latach okazało się, że ta błyskotliwa kariera, status społeczny i wielki majątek mają swoje mniej oficjalne źródło – okazało się bowiem, że Jeffrey Epstein jest pedofilem, który rekrutował dziesiątki dziewczynek do ekskluzywnej sieci opartej o seksualne niewolnictwo – samolot i willa na prywatnej wyspie były naszpikowane sprzętem nagrywającym wszystkie ekscesy jakie miały tam miejsce – a materiały w ten sposób zdobyte były potem podstawą szantażu.

(…) Ale powiązania świata polityki z pedofilskim podziemiem w Amerycenie są niczym nowym.(…)

 

PedophilesUSA

Te same rzeczy dzieją się na całym świecie.

W 2003 roku rozbito pedofilski krąg w Portugalii. (…)

W zeszłym roku afera wybuchła w Norwegii (…)

W latach 90′ podobna historia ujrzała światło dziennew Belgii (…)

Kilka lat temu Anthony Gilberthrope z partii Konserwatywnej wyznał, że przez całe lata dostarczał ministrom w rządzie Margaret Thatcher nieletnich chłopców „do zabawy” – miało to miejsce przypełnej świadomości sprawującej wtedy rządy pani premier. (…)

I jeśli myślisz, że cały ten skandal polega na tym, że elitom światowym woda sodowa uderza do głowy i dają upóst swoim najgorszym żądzom tylko dlatego, że system ich chroni – to znaczy, że wciąż nic nie rozumiesz. To nie jest tak, że tym ludziom odbija, jak zasmakują władzy. Cały system jest odwrócony, jest przeczywisty. Oni wyłącznie dlatego u władzy się znajdują, bo są psychopatami, pedofilami i mają zero zahamowań – dzięki temu szantażem można łatwo ich kontrolować, bez ryzyka, że kukiełka kiedykolwiek wyrwie się ze sznurków. Co więcej – ktoś kto nie ma skrupułów gwałcić i mordować małe dzieci, nie będzie też mieć skrupułów, by wykonać każdy rozkaz – by kraść, zabijać, niszczyć, zniewalać, truć i wszczynać wojny – to właśnie takie osoby najlepiej się sprawdzają w roli marionetek dla rządzących z ukrycia. Ci ludzie nie są zepsuci, dlatego, że są u władzy – oni są u władzy dlatego, że są zepsuci.

MEDIA NICZYM CIENIE W JASKINI PLATOŃSKIEJ

W alegorii Platona o jaskini więźniowie przez całe życie widzieli tylko cienie na ścianie i myśleli, że tym jest prawdziwy świat, że cała rzeczywistość to ciemne, co i rusz zmieniające się plamy. (…) Podobnie jest z mediami. Ludzie od urodzenia patrzą w ekrany i myślą, że przekaz, który z nich płynie przedstawia rzeczywistość, że taki jest świat, jakim pokazują go w telewizji, czy jak opisują w gazetach. Niektórzy z nas zerwali jednak łańcuchy i wyszli poza jaskinię. Wiemy kto rzuca te cienie i dlaczego. Widzieliśmy źródło światła i wiemy, że przekaz medialny jest tylko ciemnym śladem prawdziwej rzeczywistości – dosłownie i w przenośni. Próbujemy to wytłumaczyć innym, ale oni reagują jak ci więźniowie z jaskini Platona – mają nas za wariatów, za szurniętych, foliarzy (?), spiskowców. „Przecież wszystkie cienie nie mogą kłamać”.

A jednak kłamią, wszystkie bez wyjątku. Ludzie w mediach, tak samo jak politycy, ciągani są za sznurki przez władzę z ukrycia, za pomocą służb.

„CIA ma w garści każdego, kto ma jakiekolwiek znaczenie w wielkich mediach”

– były dyrektor CIA William Colby

To z tego powodu media zamiast dociekać prawdy – powtarzają łgarstwa, nie uświadamiją społeczeństwa, tylkoszerzą propagandę, zamiast patrzeć politykom na ręce – ręka rękę myje, miast informować, sieją dezinformację. (…) koncentrując naszą uwagę na kolejnych bzdurnych konfliktach, odwracają ją od tego, co na prawdę jest ważne.

Mało kto ma odwagę mówić o tym głośno – ale kilka lat temu zdobył się na to niemiecki dziennikarz Frankfurter Allgemeine Zeitung – Udo Ulfkotte:

https://youtu.be/Gaj7LvqfqdM

Dlaczego mamy wierzyć jego słowom? W końcu w internecie każdy może powiedzieć wszystko – czy jesteśmy w stanie podawane informacje zweryfikować? Otóż to, o czym mówi Udo Ulfkotte nie jest żadnym sekretem od wielu już dekad – fakt, że mediami sterują służby nie jest zakotwiczony w powszechnej świadomości tylko z jednego powodu – to media sterują tym gdzie kierować mamy naszą uwagę, a od czego odwracać wzrok. A w ich interesie nie jest, by ludzie o tym wiedzieli. Przynajmniej od lat 50′ ubiegłego wieku CIA pod szyldemoperacji „Mockingbird” aktywnie dezinformuje społeczeństwo:  https://youtu.be/cDCfTIapds0

SYSTEM FINANSOWY NA KSZTAŁT PIRAMIDY

Szkieletem przeczywistości w której przyszło nam żyć nie są jednak politycy, ani media – jest nim system finansowy, za pomocą którego władza pozostająca w cieniu wyzyskuje i kontroluje całe państwa, jak i nas – zwykłych ludzi. (…) Z jakiegoś powodu informacje na temat struktury właścicielskiej naszego banku centralnego nie są nigdzie dostępne.Narodowy Bank Polski prawdopodobnie nie jest więc ani narodowy, ani polski – nazwa ma jedynie to pozorować, tak jak prawdziwą wartość pozorują tylko drukowane przezeń banknoty. W rzeczywistości jednak nasz bank centralny – tak samo zresztą jakwiększość banków centralnych wszystkich państw na świecie jest w rękach prywatnych. Niech ta informacja zakotwiczy się w Twym umyśle – nie tylko większość życia poświęcamy grając o papierki pozbawione realnej wartości – ale podczas gdy my musimy oddawać w zamian za nie nasz czas i wysiłek – inni gracze po prostu je sobie drukują. A gracz, który może sobie wydrukować cały poczet królów polskich z dowolnym nominałem, może też zawsze przebić Twoją ofertę na rynku, cokolwiek chciałbyś kupić. Nie stać Cię więc na nieruchomość na niebieskiej linii, ani na domek na czerwonej, nie stać Cię nawet na koleje.

Jest jednak „rozwiązanie”. Wystarczy, że pożyczysz te papierki z Jagiełłą od banku – weźmiesz kredyt i proszę – bank sypnie gotówką. Od pożyczki naliczą Ci odsetki, tak że za pożyczone teraz 100.000 zł oddać będziesz musiał na przestrzeni lat 250.000.

(…) Skoro więc przez odsetki jest ciągły niedobór pieniędzy – to jeszcze więcej osób się zapożycza, a każdy nowy dług tworzy nowy pieniądz – zmniejszając wartość pozostałych pieniędzy i równocześnie pogłębiając jeszcze bardziej niedobór pieniądza przez naliczanie kolejnych to odsetek. Drukowanie nowych pieniędzy zaś jeszcze bardziej dewaluuje wartość wszystkich pieniędzy (inflacja) – co oznacza, że banknot z Jagiełłą jest wart coraz to mniej. Ludzie mogą nominalnie zarabiać coraz więcej – a mimo to, być coraz biedniejsi.

 

Ile Kupidz w Polsce

W tej grze nie wystarczy więc iść do przodu, by faktycznie się ruszyć – bo system skonstruowany jest tak, byś się nieustannie wspinał po ruchomych schodach, co ciągną cię w dół. Rozumiesz już jak to się stało, że  1% najbogatszych posiada więcej niż pozostała część ludzkości? Nie zdobyli tego zaradnością, ciężką pracą czy talentem – zdobyli to wszystko przez wielki szwindel. Cały nasz system finansowy jest oszustwem. (…)

Na przestrzeni ostatnich stuleci raptem kilka osób będących u władzy odważyło się sprzeciwić światowej finansjerze wyzyskującej ludzkość z ukrycia – przez odebranie im tego mechanizmu i przywróceniu państwu prawa druku pieniądza. Abraham Lincoln stworzył zielone dolary, by sfinansować działania wojskowe w trakcie Wojny Secesyjnej – wkrótce potem został zastrzelony w teatrze. Z lekcji historii wszyscy wiemy jak po I Wojnie Światowej sytuacja wyglądała w Niemczech – galopująca hiperinflacja całkowicie pogrążyła kraj. Dlatego Narodowi Socjaliści pod dowództwem Adolfa Hitlera w 1933 roku sprzeciwstawili się światowym bankierom i zaczęli drukować własny pieniądz – poparty nie złotem, bo go nie mieli, a ludzką pracą. Jeszcze tego samego roku Żydzi z całego świata wypowiedzieli Niemcom wojnę i rozpoczęli bojkot dóbr niemieckiego pochodzenia – o tym fakcie jednak podręczniki szkolne milczą.

 

judea-declares-war

Podobnie postąpił  bohater tego tekstu – John F. Kennedy 4 czerwca 1963 roku wydając dekret o numerze 11110 – na jego podstawie to rząd miał drukować dolary a nie FED pozostający, podobnie jak Narodowy Bank Polski, w prywatnych rękach. I miała to być waluta poparta krajowymi rezerwami srebra, a nie „pusta”, jak jest do tej pory. Wiemy dlaczego jego plan się nie ziścił (został zastrzelony 22 listopada 1963).

Kilka lat temu podobne zamiary powziął libijski przywódca – Muammar Kaddafi.Planował on stworzyć nową libijską walutę – złoty Dinar, poparty zgromadzonymi zasobami srebra i złota. Jego dalekosiężnym celem było wyzwolenie całej Afryki spod szponów Rothschildów. Niedługo potem Stany Zjednoczone dopatrzyły się w Libii „rażących praktyk łamania praw człowieka” i postanowiły dokonać interwencji uśmiercając sprawującego tam rządy Kaddafiego i pozostawiając kraj w ruinie…. W ten oto sposób i Libia dołączyła do długiej listy krajów, którch banki centralne znajdują się w tych samych, prywatnych rękach.

Lista krajów wolnych od władzy Rothschildów wciąż się skraca – wszczyna się wojny by zniewolić kolejne narody, zniszczyć państwa i podstawić u władzy swoje marionetki na sznurkach, które oddadzą całe bogactwo kraju w zamian za pożyczkę w drukowanych papierkach – na wojnach kręci się największy biznes.

„Zadaniem CIA jest utrzymanie chaosu na świecie, sianie propagandy i uczenie Amerykanów nienawiści po to by establishment miał pretekst by wydawać każde pieniądze na zakup broni”

– John Stockwell, były oficer CIA

(…)

OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE

I jest jeden powód, dla którego wszystko to ma miejsce, jedna siła napędowa, która wszystkie trybiki wprawia w ruch. Machina się kręci, bo większość społeczeństwa siedzi w jaskini, ma „oczy szeroko zamknięte”.

Są dwie możliwości – albo to my postradaliśmy wszystkie zmysły, zwariowaliśmy, daliśmy się omamić i teraz szerzymy własne psychozy jako „teorie spiskowe”, albo jest tak jak mówimy – spisek nie jest teorią, a faktem i garstka bogaczy chce zniewolić całą ludzkość, stworzyć z nas bezkształtną masę zniewolonych eunuchów pozbawionych celu i tożsamości, by efektem kontrastu samych siebie uczynić bogami. By dociec tego kto mówi prawdę, a kto kłamie musisz sam podnieść pytania i znaleźć na nie odpowiedzi, nie przyjmować nic za pewnik bez weryfikacji, niezależnie od tego czy mówią to media głównego nurtu, czy piszę to ja. Podważ więc wszystko – prawda nie boi się pytań.

Kiedyś to, o czym piszę było oczywistością, było podstawą wszelkich intelektualnych dociekań, ostoją racjonalizmu. Ceniono samodzielne myślenie, podważanie dogmatów, dociekanie prawdy nawet za cenę szyderstwa. Jednak kiedy cały system jest odwrócony, kiedy wszystko wokół jest odwrotnością tego, jakim się jawi, to i sposób rozumowania trzeba było odwrócić. Taki był prawdziwy cel operacji psychologicznej przeprowadzonej po śmierci Kennedy’ego – uczynić cnotę ze skrajnej ignorancji. Wpojono masom, że wszystko co wymyka się głównej, szerzonej przez media narracji jest tylko „teorią spiskową” – a więc skrajnym uwstecznieniem intelektualnym, konfabulacją oszołomów, jest kłamstwem, na które tylko ludzie głupi dają się nabrać. Nie wypada wręcz nawet słuchać tego co mówią „spiskowcy” – każde ich pytanie, każdy argument można zbić powtarzając z nieukrywaną wyższością, że „to tylko teoria spiskowa,to tylko szuryzm”.

„Nasz program dezinformacji się wypełni wtedy, gdy wszystko w co wierzyć będzie społeczeństwo amerykańskie będzie nieprawdą”

– William Casey,  były Dyrektor CIA

ROK ZERO (? – M.G.)

„Pojedyncza osoba zostaje porażona stając twarzą w twarz ze spiskiem tak potwornym, że aż niewiarygodnym. Amerykański umysł nie jest w stanie pojąć ogromu zła, które zostało pomiędzy nas wszczepione. Odrzuca nawet samo założenie, że istoty ludzkie są w stanie przyjmować filozofię, której najwyższym celem jest zniszczenie wszystkiego, co dobre i przyzwoite”

– John Edgar Hoover – były dyrektor FBI

Świat który znasz od urodzenia, o którym uczyli cię w szkole i którego obraz tłoczono w mediach nie istnieje. To tylko cienie. Zrzuć te kajdany i wyjdź z jaskini, a zrozumiesz, że wybieramy rządy, które nie rządzą i mamy prawdziwą władzę w ukryciu, której nikt nie wybrał. Mamy system, który wypycha na szczyty najgorszych szubrawców, ścieżką kariery usłaną wojnami, złodziejstwem i ciałami bezbronnych dzieci. Mamy pieniądze, które są długiem i służby, które nie służą nam, a naszym oprawcom. Wszystko jest odwrócone, wszystko to przeczywistość.

***

Kto wszczepia w NASZĄ CYWILIZACJĘ “wiecznotrwałą” tendencję do tworzenia tej PRZECZYWISTOŚCI?

 

Pomnik Wdzięczności

Kto programowo toleruje fakt, że “garstka bogaczy chce zniewolić całą ludzkość, stworzyć z nas bezkształtną masę zniewolonych eunuchów pozbawionych celu i tożsamości, by efektem kontrastu samych siebie uczynić bogami”?

Jako “Berkeley72” pozwolę sobie przypomnieć w tym miejscu, co o naszej JUDEOCHRZŚCIJAŃSKIEJ CYWILIZACJI pisał nie tak dawno, bo w 2014 roku, mój nieco młodszy ode mnie czeski kolega, gnostyk Jan Kozák:

Ze wszystkich kultur, wielbiących oddolną siłę Węża (cz. ‘Hada’), to w judaizmie została najpełniej i najrzetelniej rozpracowana zasada podmiany, względnie wymiany, prawego na lewe, górnego na dolne, wewnętrznego na zewnętrzne, oraz uczciwego i szczerego, na podstępne i zakłamane.Przecież to sam ten temat zamiany i obrócenia wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie w rzecz małą, kryminalną i grzeszną, stał się proklamowanym i wszędzie uwielbionym „uświęconym” principium, tak że daje się go dobrze studiować.(Kořeny, s. 221).

No i mamy ANTYCZNYCH AUTORÓW całej tej “teologii ekonomicznej ” zamiany wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie w rzecz małą, kryminalną i grzeszną.

Są to właśnie czciciele BOGA ABRAHAMA, IZAAKA I JAKUBA, którzy mieszkając w ZIEMI UR na południowym wschodzie, pozostającej pod wpływami hinduskimi Mezopotamii, sobie wykombinowali, iż

to oni będą „czystymi braminami”, którzy będą panować nad poganami pochodzącymi z innych narodów. (Brahma stał się Jahwe i Abraham zadecydował to samo.) Inne narody otrzymały status niedotykalnych. Żydzi będą Kastą Najwyższą, narodem wybranym przez boga by przywodzić ludzkości.”

– Są to cytaty z niedawnego tekstuRzecz o powstaniu „plemienia żmijowgo” (cz. ‘hada’) we wnętrzu świata indo-irańskiego 

A jeśli chodzi o znienawidzonych przez “wolnoamerykanskiego Husky’ego” KOMUNISTÓW, (których anonimowy autor A. Nota powyższego eseju nie wymienia), to pozwolę sobie przypomnieć, że ZA STALINA ceny artykułów żywnościowych albo były STAŁE (jak w Polsce od 1950 do co najmniej 1968 i w Czechosłowacji, co pamiętam, praktycznie do 1989) albo nawet spadaly – jak w ZSRR 1947-1953:

 

Ceny zywnosci w ZSRR w latch 1947-1953

A. Note kończy swój długi esej w następujący sposób:

Poza jaskinią toczy się więc teraz walka, której nie dostrzeżesz wpatrując się w media. Zaangażowanych jest wiele frakcji i grup, by dokończyć to, co przed laty rozpoczął Kennedy. Ale i Twoja pomoc się przyda, by obudzić ludzi wokół bo i Ty nie jesteś tylko ciemną plamą na ścianie, nie jesteś tylko cieniem. Czas rozedrzeć tę przeczywistość na 1000 strzępów i rzucić na wiatr. Czas na rok zero.

MG – Oby czekanie na ten Nowy Rok Zero nie trwało całe kolejne STULECIE, zgodnie z “amerykańską nadzieją” neonowego Husky’ego

 

Zakopane, 17 sierpnia roku 102 po WPR

(Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Anty Żydo-Chrześcijańskiej)

KOMENTARZE

 • @Autor
  W zasadzie zgoda.
  Razi tylko włączenie w to chrześcijaństwa, które faktycznie jest opcja normalną względem judaizmu.
  Owszem, chrześcijaństwo jest degenerowane (jego odłamy) tak, że faktycznie przechodzi na pozycje judaizmu (katolicyzm).
  Nie można jednak samego chrześcijaństwa utożsamiać z judaizmem: to przeciwne idee.

  Druga sprawa. Wskazane rozważania dotyczą świata zachodu, czyli tego, co ja określam jako system filozofii personalistycznej, a która rozwinęła się w basenie Morza Śródziemnego. (+ macki).
  Ale mamy system chiński i hinduski.
  I jeden i drugi nie mają tożsamych celów i tych samych przywódców co zachód.
  System Chiński jest bardziej totalitarny od zachodniego, ale inny. Inaczej zorganizowany.

  Ostatnia uwaga. System Zachodni jest w stanie upadku; nie jest w stanie dalej nie tylko się rozwijać, ale i utrzymać swego stanu posiadania. To jest oznaką upadku.

  Co jeszcze? Ano to, że jest to kolejna, szeroka tym razem, diagnoza stanu, ale brak wskazania rozwiązania mogącego być remedium.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:29
  Światowa rewolucja, tylko iskry brak na razie !
 • @ Autor - 5*
  DK

  Zabójstwo Kennedy-ego -
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=1m8rSEAlo98
 • Likwidacja światowych rynków finansowych
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=ufUbIauFO60
 • Pięknie się czyta, ale widzę parę problemów
  kiedyś Rothschilda nie było, a przecież nie było dużo lepiej.

  Najbardziej zepsuci zostali wystawieni do władzy. Ale przecież dają przykład, i wszyscy ludzie się psują.

  No to skąd mają być ci zdrowi, co to wszystko wywrócą?
 • @provincjal 09 15:15:35
  Jest beczka prochu bo świat już wie to co autor napisał (i dobrze że napisał , podsumował jeszcze raz przedstawił)... i jest mnóstwo iskier na całym świecie.
  Brakuje tylko tej w USA... ale tam już iskrzy któraś z iskier spowoduje eksplozję czyli rewolucję.

  Bez USA globalna mafia nic nie znaczy ..
 • @interesariusz z PL 17:46:38
  Nie było lepiej .. ale kiedyś rządzili oligarchowie pod własnym nazwiskiem i na własne konto...
  nie było lepiej ale było jasno i wyraźnie wiadomo kto rządzi a kto jest niewolnikiem bo ..."Bóg tak chciał" to rola stabilizująca KK w tamtych systemach. (KK czyli Papież też był jednym z większych oligarchów).

  Żydzi po doświadczeniach licznych pogromów na które pracowicie pracowali... stworzyli system odwrócony o którym pisze autor,,,
  to system gdzie faktyczni władcy oligarchowie są ukrycia a rządzą za pomocą marionetek.
  Reszta to technika dobierania marionetek odpowiednich do zadań które mają wykonywać...
  Marionetki żydowskie świadczą o planach ich właścicieli czy dysponentów....
  Autor dobrze charakteryzuje te marionetki i cele ich dysponentów.

  Bardzo dobry artykuł.
 • tym czasem....
  Departament Sprawiedliwości USA nakazał zatrzymanie irańskiego tankowca Grace 1. Wcześniej Sąd Najwyższy w Gibraltarze zezwolił na zwolnienie statku.

  W nakazie wydanym przez Departament Sprawiedliwości napisano, że statek, transportowana przez niego ropa oraz 995 tysięcy dolarów podlegają przepadkowi z powodu naruszenia amerykańskiej Ustawy Interwencji Gospodarczej w Nadzwyczajnych Sytuacjach Międzynarodowych (IEEPA) oraz innych przepisów o terroryzmie, oszustwach bankowych i praniu brudnych pieniędzy.

  Tankowiec przewozi 2 miliony baryłek ropy, docelowo miał dopłynąć do rafinerii w Syrii, która jest objęta sankcjami Unii Europejskiej. Tankowiec zatrzymano w ubiegłym miesiącu. Pozwolenie na opuszczenie wydano po zapewnieniach, że adresatem ładunku nie będzie terytorium objęte sankcjami.
  ————————————
  Koment
  kac 6 godzin temu
  Żeby było jasne nie jestem zwolennikiem Iranu ale czy nie jest przypadkiem tak,
  że prawo amerykańskie stosuje się tylko na terytorium USA???
  Ktoś chyba rości sobie w bardzo niebezpiecznym precedensie, prawo do bycia planetarną policją.

  lech13 6 godzin temu
  Departament Sprawiedliwości USA nakazał zatrzymanie irańskiego tankowca Grace 1
  Komu nakazał ? Anglii, Gibraltarowi ? Jakim prawem ?

  awitold4 5 godzin temu
  Ciekawie to się dopiero zrobi jak jakiś amerykański koroner wyda nakaz zatrzymania majątku wszystkich Polaków zgodnie z ustawą 447
 • @Berkeley72 21:37:47 Odnośnie tego WSPÓŁCZESNEGO AZYLU POLITYCZNEGO W HISZPANII
  Otóż nie tak dawno otworzyłem portal,
  który zasugerował mi „google”, gdy szukałem mego wystąpienia (po angielsku) na World Public Forum Dialogue of Civilization na wyspie Rodos w 2003 roku (http://www.wpfdc.at/)

  I oto taki obrazek się pokazał:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  Portal jest redagowany w języku hiszpańskim, nie wstydząc się odniesień do insygniów III Rzeszy. Wstawiłem więc, w miejsce „buscar” na jego "zajawce" me słowiańskie nazwisko i nagle się pojawiło tłumaczenie na hiszpański aż 12 mych artykułów, z lat 2003-2013, pisanych oryginalnie w języku "Panów Świata”. I do tego co najmniej 6 dłuższych komentarzy, oczywiście po hiszpańsku którego kiedyś, na UC Berkeley, się uczyłem. Była by z tych mych tekstów po hiszpańsku CAŁA KSIĄŻKA, nie do pomyślenia w Wolnej Polsce pod kontrolą różnych "Huskich" i im podobnych "wolnoAmerykanów".

  Czyż „Grand Hermano” (Big Brother) nie zapisuje gdzieś wszystkiego tego, co piszą tacy jak ja "heretycy-nieudacznicy" na jego temat? Dla niepoznaki robi to po hiszpańsku – proszą sprawdzić w Wikipedia, kto to był Herr Julius Streicher.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:29 Odnośnie //Nie można jednak samego chrześcijaństwa utożsamiać z judaizmem: to przeciwne idee.//
  Cytuję opinię UTYTUŁOWANEGO APOSTATY z KK w 2007 roku, b. księdza, profesora Tomasza Węcławskiego (aktualnie Polaka):

  // Oto jeden z najwybitniejszych polskich chrystologów na drodze teologicznych dociekań doszedł do wniosku, że wyłożona w doktrynie katolickiej teoria Jezusa Chrystusa jako jednej z osób Boga w Trójcy Jedynego jest nie do obrony.

  Profesor Tomasz Węcławski (55) ... powodów swej decyzji o wystąpieniu z Kościoła katolickiego każe szukać w swych ostatnich wykładach. Omawia w nich proces, w rezultacie którego obwołano Jezusa z Nazaretu mesjaszem, a następnie - Bogiem.

  Dla Węcławskiego Jezus to radykalny reformator religijny, twórca millenarystycznego ruchu, głoszącego rychłe nadejście Królestwa Bożego. Jezus opiera swe nauki na dwóch filarach - niezwykle bliskiej relacji z Bogiem i przebudowie istniejącej hierarchii społeczno-religijnej.

  Jezus doznaje jednak porażki: pada ofiarą oczekiwań mesjanistycznych, co prowadzi do odrzucenia przez elity i skazania na śmierć. Jednak najdotkliwsza, zdaniem Węcławskiego, klęska Jezusa dokonuje się już po ukrzyżowaniu - jest nią reinterpretacja jego klęski jako ofiary. //

  Patrz http://www.eioba.pl/a/1p2k/problem-zaklamania-swiata-bogiem

  Bardziej szczegółowo przyczynę klęski "misji Jezusa z Nazaretu do żydów" omawia w podsumowującej jego długie życie, francuski filozof Roger Garaudy, w książce z 1996 roku pt:

  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51JCW70BAWL._SX315_BO1,204,203,200_.jpg

  Roger Garaudy był w młodości aktywnym politycznie katolikiem, od II WŚ komunistą, który po upadku ZSRR oficjalnie przeszedł na islam. W tej książce twierdzi on, że ANTYJUDAISTYCZNE idee Jezusa z Nazaretu zostały CAŁKOWICIE PRZEKRZYWIONE przez występującego w jego imieniu SAMOZWAŃCZEGO APOSTOŁA św. Pawła. Jezus zbyt szybko umarł, by poprowadzić ruch przezeń sygnalizowany. Na dobrą sprawę idee chrześcijańskie dopiero wcielił w życie Mahomet w 600 lat po Chrystusie.

  Garaudy oczywiście za tę "obrazoburczą" książkę został w Wolnej Francji ukarany karą 100 tys. euro i musiał, na starość, szukać azylu politycznego w Hiszpanii, gdzie dożył lat blisko 100.
 • Ten Jack Ruby co zabił Oswalda
  tak naprawdę nazywał się Rubinstein. U nas w Polsce też gościmy wędrownych bandytów i przypadkiem też z upodobaniem zmieniają zmieniają nazwiska ... myślę, że ten fakt wystarczająco definiuje autorów zamachu na prezydenta, który zamierzał emitować amerykańskiego, narodowego dolara opartego o srebro ... i pomyśleć że Adolf walczył z tymi samymi wrogami ... hi, hi, hi
 • @Berkeley72 22:11:08
  Jak zwykle Szanowny Berkeley omija temat bokiem.

  Chrześcijaństwo - jak sama nazwa wskazuje - to specyficzny ruch , który nastawiony jest na chrzest, czyli zmycie/odcięcie się od poprzedniej mentalności i wejście na drogę współistnienia.
  Chrystus starał się przywrócić tę ideę wśród Izraelitów.

  Co do reszty uwag: można na ten temat dyskutować. W różny sposób.
  Moje podejście jest takie, że nie interesuje mnie to.
  Natomiast Chrystusa traktuję jako myśliciela, którego idee są bardziej spójne niż Buddy, czy Lao Tse. (Reszta jest dużo "cieńsza").
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:35:52 // specyficzny ruch , który nastawiony jest na chrzest,//
  // czyli zmycie/odcięcie się od poprzedniej mentalności i wejście na drogę współistnienia. //

  Szanownemu Koledze pragnę przypomnieć, że

  1. obrzęd tzw. chrztu przechodzimy, od bardzo wielu stuleci, w okresie naszego niemowlęctwa, kiedy to o "współistnieniu", jeszcze nie zaczynamy nawet myśleć.

  2. Chrztu nie wymyślił Jezus z Nazaretu, tylko, wg. Ewangelii, Jan Chrzciciel, by zastąpić nim barbarzyńską obrzezkę (symbolizującą przyjęcie do "współistnieniejącej" grupy żydów rodzaju męskiego).

  3. Otóż św. Pawła, wg. Dzejów Apostolskich, ochrzczono w ten sposób, rozdz. 9 //17 Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym». 18 Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. 19 A gdy go nakarmiono, odzyskał siły.//

  Wszystko wskazuje, że Ananiasz (przysłany przez Jezusa z zaświatów? Czy też, po prostu, przez ORGANIZUJĄCĄ CHRZEŚCIJAŃSTWO mafię rabina Gamaliela, "najmądrzejszego z żydów"?) dokonał tego chrztu bez zanurzenia (obecnie tylko pokropku) w wodzie chrzczonej osoby.

  Natomiast jeśli chodzi o "odrzucenie poprzedniej mentalności" to wg. badań nad rozwojem psychologicznym dzieci J. Piageta - było to, i jest, zjawisko psychologiczne, bez użycia narzędzi do brutalnych neurowstrząsów, po prostu NIEMOŻLIWE. Tylko POZORNIE i bardzo NA ZEWNĄTRZ "w jednym momencie, w mgnieniu oka" jak to opisał swą przemianę, na Drodze do Damaszku przyszły św. Paweł, można przyjąć taką "zewnętrzną szatę duchową", nagle czując swe "współistnienie" z innymi członkami ochrzczonej grupy. (Nb. mężni mitraiści dokonywali w tym okresie swego "Chrztu" stojąc pod strugami krwi, wytryskującej z zabitego byka.)

  4. No i dzięki uczestnictwie - także w okresie niemowlęcym - w obrzędzie chrztu, czujemy swe "współistnienie" z innymi ochrzczonymi. Ale i jednocześnie swą odrębność od tych NIE OCHRZCZONYCH. A tymczasem "niemiecki filozof" Platon, projektując swe "Państwo", zauważył że ma być to WSPÓLNOTA BOGÓW, LUDZI I PRZYRODY.

  A przecież CHRZEŚCIJANIE TO WSPÓLNOTA mająca na celu ZDOMINOWANIE, ZNISZCZENIE OBCYCH BOGÓW oraz UJARZMIANIE DZIKIEJ, BEZBOŻNEJ PRZYRODY. Co szczególnie dobrze widać, od już blisko 250 lat, w historii STANÓW ZJEDNOCZONYCH A.P.

  Czytać więcej na ten PONURO CHRZEŚCIJAŃSKI, zwłaszcza protestancki, w istocie zasadniczo odmienny i od buddyzmu i od hinduizmu temat, np. tutaj:

  PERU UREWU
  DWA PROGRAMY JAHWE
  A ŹRÓDŁA WSPÓŁCZESNEGO
  KRYZYSU EKOLOGICZNEGO
  - http://www.zb.eco.pl/bzb/8/czesc1.htm
 • @Berkeley72 04:58:34
  Tak szczerze?
  Nie myślałem, że człowiek o tak bogatym wykształceniu może kierować się takimi wdrukowaniami - w tym sensie, że nie stać go na wyjście z mentalnego grajdołka i samodzielną ocenę zjawisk i zdarzeń.
  To cecha (samodzielność) jest immanentną polskości i wszelkie kształcenie "zachodnie" , a faktycznie zjudaizowane, jest nastawione na wykastrowanie tej samodzielności z umysłu Polaka. Jak widzę Berkeley jest przykładem "dobrze wykształconego", czyli już bez samodzielności.

  Aby nie być gołosłownym.
  1. Kiedyś chrzest dotyczył tylko ludzi dorosłych, w pełni świadomych. Chrzest dzieci - to ewolucja idei - można się doszukać w tym judaizmu (obrzezanie - jest w 8 dniu po urodzeniu) i chyba do tego dążono, aby i chrzest tak był czyniony.
  Czy jest to niedopuszczalne? Trudno ująć, gdyż nadaje się obrzędowi mistyczne znaczenie jako odcięcie od przeszłości prenatalnej - tak, aby rozwój dziecka był już zgodny z zasadami współistnienia.
  Dodać należy konieczność konfirmacji w wieku dorosłym. Można mieć zastrzeżenia, ale nie są one zasadnicze.

  2. Chrzest - był znacznie wcześniejszym obrządkiem i miał (mógł mieć) różne formy.

  3. Pawła to sobie może Berkeley wypchać i na ścianie powiesić.

  4. Chrzest dotyczy naszych wyborów. Traktowanie nieochrzczonych jako "odrębnych" (pogan) jest judaizowaniem chrześcijaństwa - chyba w takim ujęciu jest najbardziej zauważalne
  Ten problem jest wyraźny w zjudaizowanych odłamach chrześcijańskich - zwłaszcza widoczny w protestantyzmie, ale ma też swe odbicie w katolicyzmie (np. deklaracja "Dominus Jesus" opracowana przez Benedykta XVI - jak był przewodniczącym kongregacji ds wiary).

  Zaprezentowane ujęcie jest "płytkie" i opiera się na powierzchownych formach chrześcijaństwa, gdzie coraz więcej zauważalnych wpływów judaizmu, a nie dotykające samej istoty tego ruchu społecznego.
  Tu raczej należy szukać wspólnoty w duchu platońskim (można mniemać, że na poglądy Platona miały wpływ idee chrześcijańskie - do wykazania).
 • @
  Widzę, że gdyby nie Husky, to losy tego świata miałyby się zupełnie inaczej. :))))))

  A Husky jest akurat najbardziej pokornym bloggerem Neon'u. Cierpliwie znosi wszystkie obelgi, insynuacje, oraz ataki. Bez względu na jego opinie, jako współ-blogger jestem zobowiazany stanac w jego obronie; pomimo faktu, ze wielu z Was wyobraża sobie, że Husky jest psem. No ale skoro sam autor był w Ameryce i nic nie zauważył, ani niczego się nie nauczył, to co tu dopiero mówić o tych, ktorzy nie byli.

  PS: Czy ma pan upoważnienie na używanie The Great Seal of the United States?
  The Great Seal of the United States is used to authenticate certain documents issued by the federal government of the United States.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:09:06 A tytaj szybciutko dodam, że KJW zamiast się WYGŁUPIAĆ na neonie, mógłby trochę "liznąć" historii
  Napisał bowiem:

  //można mniemać, że na poglądy Platona miały wpływ idee chrześcijańskie - do wykazania//

  Otóż "niemiecki " Platon (ur. 427 p.n.e., zm. 347 p.n.e.) żył i działał intelektualnie w okresie poprzedzającym o kilkadziesiąt lat WYPRAWĘ Aleksandra Macedońskiego nie tylko na Bliski Wschód, ale aż do Indii, rozpoczętą w 334 p.n.e. i trwającą 10 lat.

  Wtedy to kulturowe wpływy greckie dotarły do "zaślepionego bogiem Jedynym" Izraela, co doprowadziło do pojawienia się w nim wpływów zarówno pitagorejskich jak i buddyjskich. A ten fakt z kolei, wg. Tad. Zielińskiego doprowadził do pojawienia się tamże, pod wpływem synkretycznego HELLENIZMU, chrześcijaństwa.

  I z takim ignorantem SZKOLNEJ HISTORII mamy na neonie do czynienia.
 • @Berkeley72 12:41:18
  Chyba rzeczywiście - z Szanownym Berkeleyem nie warto polemizować. Ma łeb zakuty bardziej od najtwardszych średniowiecznych rycerzy.

  A już odwoływanie się do "szkolnej historii" w sytuacji zmanipulowania historii także na poziomie akademickim (może tu nawet bardziej) , świadczy nawet o braku nadziei na jakieś oświecenie tego głąba, który we wskazanym tkwi.
 • @Zdzich 08:05:13 Coś jakby CENZURA usunęła mój ranny komentarz nt uwagi "Zdzicha":
  // Czy ma pan upoważnienie na używanie The Great Seal of the United States?
  The Great Seal of the United States is used to authenticate certain documents issued by the federal government of the United States.//

  Otóż w mym skrócie "Przeciwrzeczywistości" przytoczyłem tylko znane opinie "Szych" CIA:

  – William Casey, były Dyrektor CIA

  – John Stockwell, były oficer CIA

  – były dyrektor CIA William Colby

  Dodatkowo w oryginale "Przeciwrzeczywistości" znajdują się kopie dwóch dokumentów, należących do tych wydawanych (oczywiście w sposób tajny) przez organ Federal Government of the United States - co potwierdza pieczątka "CIA HISTORICAL REVIEW PROGRAM"

  Oto po raz wtóry wklejam kopie tych dokumentów, nakazujących fałszowanie informacji nt. zabójstwa prezydenta Kennedy'ego:

  https://i2.wp.com/przeczywistosc.pl/wp-content/uploads/2017/07/cia-dispatch-1035-960-page-1.jpg

  https://i1.wp.com/przeczywistosc.pl/wp-content/uploads/2017/07/CIA-conspiracy2.jpg

  Które to TCHÓRZLIWE fałszowanie, przez organy władzy USA, rzeczywistości w państwie pod "symboliczną opieką" orła nad którego głową umieszczono znak przypominający "zwycięską" Gwiazdę Dawida, oczywiście bardziej wyczulonym na "narodowe zapachy" osobom sugeruje, że z pod tego DUMNEGO ORŁA USA rozchodzą się zapachy podobne do tych wydzielanych przez północnoamerykańskiego TCHÓRZA,tamże SKUNKSEM zwanego:

  http://m.neon24.pl/6f08cd789d0b59326905f385c3a1b005,13,0.jpg
 • @Berkeley72 12:41:18
  Jestem z Panem bo , gdy tylko przeczytałem o wpływie mysli chrzescijanskiej na Platona to od razu wiedziałem między kim toczy się spór i kto jest zwodzicielem oraz ignorantem.

  Platon , ktory czerpał z mistyki dziś przez dekonstrukcje nazywaną(judeochrzescijanską), kabały i starozytnych wierzeń , "twórca i guru masonerii" przykład dla obecnego i ówczesnego Deep state , wykorzystujący swiadomie swój personalny czas kosztem niewolników uznany za mysliciela chrzescijanstwa i demokracji to co najmniej paradoks, jesli nie choroba.

  Prawdziwy mysliciel idei epoki chrzescijanstwa to Tylko Chrystus i to jego słowa zrodziły chrzescijanstwo oparte na prawdzie i uczciwosci bez zadnego podstepu oraz mistyki. On ani w sobie nie widział Boga ani nie mówił o tym że ktoś może się scalić/poznać z Nim , zawsze podkreslał że jest jego posłańcem i mówi w jego imieniu.

  Calym sensem Chrystusa są sczera, prostolinijna intencja, mysli, słowa i och owoce/dzialania oraz chec pojednania ludzkiego (wspolistnienia)

  Platon nigdzie i nigdy nie opowiadał się jawnie za niedolą ludu i nie dawał wskazówek rozwikłania dziejowego problemu zniewolenia, ktorych wskazówek dawał Chrystus. Jedyna epoka chrzescijanstwa to czas odkąd Jezus głosił swoje Nauki.

  Rzesza Greckich myslicieli i filozofów tamtych czasów pasozytowała na ludzkim ulu niewoli, obzerajac się "miodem" wymyslała wspolczesne idee zarzadzania politycznego na plebsem.

  Platon, który zył 300/400 lat wczesniej miał korzystać z chrzescijanstwa w jaki logiczny sposób??
 • Ajć mozemy sie nie rozumiec ale wymieniac na poziomie pogladami
  Jedna rzecz to ta że wedlug Jezusa na spotkanie z Ojcem mamy mozliwość tylko i wyłacznie po odejsciu z tego siwata, a nie na tym swiecie, podkreslajac ze na tym swiecie On nie rządzi i celem naszego zycia nie jest ten swiat , ktory jawi się nam czysto fizycznie i materialnie.

  Druga rzecz to że jezeli uznac platona za ojca deomkracji to wlasnie w tej zniewolonej formie ktora ma miejsce obecnie.

  Demokracja bez demokracji to obecny ustroj tego systemu , istnieje ona tylko i wylacznie w formacie iluzji jaskini platonskiej.

  Z Platonem jest jak z Marksem u niektorych , nierozumiejac co czytaja , tylko czytajac, uwazaja że chciał dobrze , ale mu nie wyszło..

  Jeden , drugiemu pomógł w konstrukcji budowy systemu totalitarnego komunistycznego Panstwa.

  Platon o panstwie, a Marks o kapitale.

  Jezeli przyjac ze pisał o demokracji to tylko tej ktora zrodziła liberalizm i neokonserwatyzm , ktore predzej czy pozniej przerodza sie w komunizm. To srodek do celu.
 • @Berkeley72 19:17:19
  Jesli chodzi o odstrzelenie przystojnego bawidamka, narkomana, oraz rozpustnika (typowy Demokrata) z rodziny Kennedy to sprawa jest niewyjasniona do dzisiaj. Stad biora się spekulacje. Szkoda tylko, ze jego brat Edward "Ted" Kennedy miał okazje szalec przez tyle lat.

  Ale jeśli chodzi o nadużycie Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych obok Pana skrajnie anty-amerykańskiego artykułu, to sprawa BRADZO mi się nie podoba. W Pana przypadku własciwiej byłoby użycie symbolu Koziej Głowy, koniecznie z rogami. W koncu czym Pan się chełpi?
 • @Zdzich 07:59:52 //W koncu czym Pan się chełpi?//
  Zwłaszcza tym mym wystąpieniem na World Public Forum Dialogue of Civilizations (Główni organizatorzy Vlad Jakunin, minister Kolei Żelaznych z Rosji i Jagdish Kapur, przedsiębiorca i działacz społeczny z Indii - https://en.wikipedia.org/wiki/Jagdish_Chandra_Kapur ) W roku 2003 wygłosiłem na tym Forum na wyspie Rodos, bardzo zasadniczy referat pt. RELIGIOUS ROOTS OF AMERICAN SUPERPOWER z podtytułerm (tłumaczę na polski) "Globalizacja: to Projekt "Płaskiej Ziemi" i Płaskiej Kory Mózgowej - ale nie Dialog Cywilizacji".

  Opublikowany w “World Affairs”, vol. 7, no 4, New Delhi 2003; forma internetowa: www.adelaideinstitute.org/Dissenters/shamir1 . Przypadkowo odkryłem, że został on przetłumaczony także na hiszpański i opublikowany na b. interesującym portalu:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  posiadającym taką oto stronę tytułową:

  http://3.bp.blogspot.com/-MO6YBH210mE/XJ72SWZ1sRI/AAAAAAAAFnM/2d7mo0RVXUoI2qP6GEVgrrDQTFVPswPSACK4BGAYYCw/s1600/Editorial-Streicher-2019.png

  Wystarczy?
 • @Berkeley72 09:44:26 Dodaję, w razie czego, adresy anglojęzyczne i inne powyżej wzmiankowanego tekstu:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:l1_XP5q-t0wJ:www.adelaideinstitute.org/Dissenters/shamir1.htm+Marek+Glogoczowski&hl=pl&ie=UTF-8

  http://www.amerika.org/texts/religious-roots-of-american-superpower-marek-glogoczowski/

  https://muxlima.com/Articles200908/Stories2009081603.htm

  https://www.academia.edu/8586832/Marek_Glogoczowski_-_Las_Ra%C3%ADces_Religiosas_de_la_Superpotencia_Estadounidense

  https://www.salon24.pl/u/lagriffe/139746,cos-powazniejszego-o-swiecie-w-langlidzu,4

  https://rense.com/general88/whyaristotle.htm

  http://www.israelshamir.net/Contributors/MarekMoscow.htm

  i oczywiście na mej stronie

  np. po rosyjsku:

  PAN w Z-nem 15: Антизоологически „Библийный” план управления миром через КГБ - http://markglogg.eu/?p=1489

  a w nim takie oto referencje do mej "mądrości większej niż mądrość Mędrców (Syjonu)"

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/03/Kaminski-on-Glogoczowski.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:29
  A hinduizm nie jest personalistyczny?
 • @Zdzich 07:59:52
  Zdzisiu nierozgarnięty...
  Ja się NIGDY nie żegnałem z portalem. Zrezygnowałem tylko z funkcji Admina. Widzisz różnicę?
  A jakbyś jeszcze kłamczusxku zacytował te "5 razy"?
  Piszę tutaj bo ten tchórz Kamiński mnie zbanował.
  Gospodarza błoga przepraszam.
 • @CIApy 20:16:34 Mam chwil czasu, wię pokrótce rozwinę ten fajny "CIApy" komentarz
  Otóż ewidentnie, Platon to // "twórca i guru masonerii" (jego mit Wielkiego Budowniczego Świata w Timajosie!) przykład dla obecnego i ówczesnego Deep state (tak! "Państwo Filozofów" posługujące się np. małymi oszustwami, w postaci oszukańczych losowań, przy doborze obywateli madających się do rozrodu) , wykorzystujący świadomie swój personalny czas kosztem niewolników uznany za myśliciela chrzescijanstwa (tak! to od Platona mamy nieśmiertelność duszy i jej wrogość wobec pożądań ciała, zwłaszcza w listach św. Pawła!)//.

  Natomiast Platon oczywiście nie znosił //demokracji, to co najmniej paradoks (w chrześcijaństwie), jesli nie choroba.//

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że wg. filozofa Tadeusza Kotarbińskiego

  //Okres stalinizmu to był jedyny okres w historii świata, kiedy idee "Państwa" Platona zostały wprowadzone w praktyce w życie w ZSRR i w Bloku Wschodnim.//

  (Nb. Nadieżda Krupska, żona Lenina, jako nieformalny minister edukacji ZSRR, wprowadziła tamże system edukacyjny , po prostu realizując zasady, wyczytane przez nią w "Państwie" Platona.)

  A czego nie było u Platona, a co samozwańczy przywódca "greckiej" frakcji wczesnych chrześcijan, znany jako św. Paweł, wprowadził "na całego" do kolonizowanego przezeń ruchu religijnego?

  Otóż Platon zalecał, że było by społecznie lepiej, aby prości ludzie wierzyli w jakiegoś boga NIE OBOJĘTNEGO na to, jak się ludzie zachowują i co czynią; a św. Paweł dokładnie na odwrót, zawiadamiał lud, iż

  //“ponieważ dzięki łasce jesteście zbawieni przez wiarę (…) a jeśli jest ona darem (w postaci waszego wybraństwa przez) Boga, więc nie dzięki waszym działaniom/uczynkom (jesteście zbawieni)” – Ef 2: 8-9, Rz 11: 6)//

  Czyli chrześcijaństwo, takie jakie w praktyce mamy, to CZYSTY PRZECIWROZUM (by użyć języka autora(ki?) PRZECIWISTOŚCI.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:40:56
  Nie zawracaj mi głowy nierozgarnięty debilu.
  „kończy się moja współpraca z Neon24.pl. Jeszcze raz wszystkimi dziękuję :)” - Jarek Ruszkiewicz SL
  Marsz do "upierdliwy.pl".
 • @Wican 12:57:21
  Tylko w ramach kasty.
 • Demokracja dziala (dla niektorych)
  Po uderzeniu Jeffa Epsteina w szyję łomem, strażnicy obserwowali jak popełnia samobójstwo. Planowana przypadkowa kremacja zwłok zawiera wszystkie dowody rzekomego powieszenia. Żydowska lekarka biura NaczelnegoEgzaminatora, dr Barbara Sampson, powiedziała w oświadczeniu, że podjęła decyzję o samobójstwie „po uważnym przejrzeniu wszystkich informacji dochodzeniowych, w tym kompletnych ustaleń z sekcji zwłok” po rozmowie z pracownikami więzienia, którzy odmowili współpracy ze śledczymi. Sprawa zamknięta.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829