Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 618 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Ukraina pod przewodnictwem kompleksu „Menora” w Dniprze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koncert życzeń w wykonaniu Wołodymyra Zełenskiego na ukraińsko-tureckim forum biznesowym podczas drugiego dnia oficjalnej wizyty w Turcji.

Nowa Ukraina” pod kulturowym przewodnictwem kompleksu „Menora” w Dniepropietrowsku

 

Wolna Amerykanka, Nowy Dziki Zachód, układy Mińskie i spokój ...
Kolomojski Banderastadt
Koncert życzeń w wykonaniu Wołodymyra Zełenskiego na ukraińsko-tureckim forum biznesowym podczas drugiego dnia oficjalnej wizyty w Turcji. Wczoraj- 8 sierpnia, w ramach oficjalnej wizyty w Republice Turcji, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w ukraińsko-tureckim forum biznesowym. Podczas przemówienia głowa państwa podkreślił, że ostatnie 28 lat nie były bardzo udane dla Ukrainy. A naród ukraiński, który odpowiednio ocenił ten stan rzeczy, udzielił obecnemu prezydentowi i jego zespołowi mandatu do zmian.
„Mamy już większość w parlamencie, wkrótce utworzymy profesjonalny rząd i wybierzemy odpowiedniego prokuratora generalnego. Zdecydowanie wykorzystamy naszą szansę na zmianę kraju”– powiedział ukraiński prezydent.
Według szefa państwa w ciągu najbliższych pięciu lat Ukraina radykalnie się zmieni, a krajowa gospodarka będzie rosła o 5-7% rocznie. „W tym czasie zainwestujemy co najmniej 20 miliardów dolarów w naszą infrastrukturę, aby uporządkować 24 tysiące kilometrów dróg, zwiększyć liczbę portów lotniczych, które faktycznie obsługują do 15, zapewnić rozwój pięciu portów morskich, aby znacznie zwiększyć ich przepustowość i trzykrotnie moc naszego kompleksu wojskowo-przemysłowego”– podkreślił Prezydent.
Jednak wg; Zełenskiego, jedną z najważniejszych reform na Ukrainie będzie wprowadzenie rynku gruntów: „W tym roku z pewnością przeprowadzimy reformę gruntów, a w przyszłym roku stworzymy rynek 40 milionów hektarów ziemi, która jest jedną z najlepszych na świecie pod względem jakości”.
Zełenski zapowiedział też, że w wyniku tak dużej prywatyzacji skuteczni inwestorzy otrzymają setki interesujących obiektów: „Przeprowadzimy dużą prywatyzację i sprzedamy setki interesujących obiektów efektywnym inwestorom, stworzymy normalne reguły konkurencji dotyczące pracy na rynkach energii i uprościmy zasady prowadzenia działalności gospodarczej, usuwając ograniczenia w zakresie stosunków pracy i przepływów kapitałowych”.
Ukraiński prezydent przypomniał też, że Ukraina jest silnym państwem w sferze IT, i ogłosił plany wprowadzenia technologii standardów telekomunikacyjnych 5G w swoim kraju. „Oczywiście jest to perspektywa kilku lat, ale już rozpoczynamy przygotowania”– powiedział szef państwa. Ze swej strony dodam, że w zakresie piractwa komputerowego, to już obecnie ukraińscy hakerzy są w samej czołówce światowego piractwa komputerowego. No ale pomińmy tą dygresję i oddajmy głos Zełenskiemu, który w dalszej części swego przemówienia zapewnił, że także proponowane przez niego zmiany wpłyną na sektor turystyczny ukraińskiej części wybrzeża Morza Czarnego, w szczególności poprzez legalizację pracy kasyn w hotelach 5-gwiazdkowych.
„Legalizujemy hazard, a mianowicie prowadzenie kasyn w 5-gwiazdkowych hotelach, co pobudzi rozwój regionalnego klastra turystycznego nad Morzem Czarnym”– powiedział Zełenski.
Prezydent powiedział, że to nie jest cała lista planowanych reform, które mają uczynić z Ukrainy magnes przyciągający inwestycje, dodając także, że jego zespół pracuje nad przezwyciężeniem tak starych problemów występujących obecnie na Ukrainie, takich jak: przemyt, korupcja i ograniczenia poradzieckie. „Wyznaczyliśmy już progresywne kierownictwo w służbach celnych i granicznych. Wszystkie te problemy wkrótce będą już przeszłością”– zapewnił optymistycznie Zełenski.
A co na to jego protektor – Igor Kołomojski, który w pierwszy dzień wizyty prezydenta Zełenskiego udzielił wyczerpującego wywiadu dla portalu „РБK.ru”. Oceniając prezydenturę Petro Poroszenki, Kołomojski powiedział, że „poradził sobie z głównym zadaniem- uratował kraj przed” Rosją. Jak dodał, Poroszenko gdy został prezydentem to Krym już został odłączony, zaś Donbas de facto został przejęty, ale wg. Kołomojskiego, jednak Poroszenko „zatrzymał agresję”.
Odniósł się także do problemu porozumień mińskich, które nie są wdrażane, a przyczyną tego, jak stwierdził Kołomojski, jest Konstytucja ukraińska. Kołomojski wyjaśnił, iż chodzi o to, że „Poroszenko nie naciskał zbyt mocno” na jej zmianę, ale „nawet gdyby naciskał, to nie odniósł by sukcesu”– ocenił Kołomojski. Dodał dalej, że i w tej sprawie również „Zełenski nie odniesie sukcesu”. Wyjaśnił, że „Ukraina jest jednym niepodzielnym jednolitym państwem. Jeśli rozpoczniecie federalizację, jutro rozpocznie się parada suwerenności. Istnieje ustawa o specjalnym statusie, która jest uzgodniona w umowach mińskich i jest odnawiana co roku. Konieczne jest usunięcie poprawki do Konstytucji, zastąpienie jej pięcioletnim okresem przejściowym o szczególnym statusie Donbasu, przeprowadzenie wyborów na tym terytorium pod nadzorem OBWE”– taką wizję przedstawił Kołomojski w celu rozwiązania kwestii wojny domowej w Donbasie.
Jednocześnie ponownie podkreślił, że „umowy z Mińska są jedynym dokumentem, który warto kontynuować”. Kołomojski uważa, że są tacy, którzy czerpią korzyści z wojny domowej w Donbasie. Wśród nich wymienił oligarchę Siergieja Kurczenkę, który uciekł po Majdanie w Federacji Rosyjskiej. „Prowadzi dwa zakłady metalurgiczne”– wyjaśnił Kołomojski. Są to, Alczewski Metkombinat i Enakijewski Metkombinat: „W czasach pokoju razem wyprodukowały te dwa kombinaty 10 milionów ton stali, dziś prawdopodobnie wytwarzają od 5 do 7 milionów ton stali. Weźmy dla przykładu 6 milionów ton, pomnóżmy je przez 500 USD, obrót wyniesie 3 miliardy USD. Na rynku stal kosztuje 500-520 USD. Produkuje, eksportuje do Rosji. Może eksportować ten metal przez Rosję, zmieniając świadectwa pochodzenia i może sprzedawać go w Rosji. Krajowy rynek w Rosji też nie jest zły, można normalnie zarabiać. Są ludzie przyzwyczajeni do tej sytuacji i nie chcą już jej zmieniać”– powiedział Kołomojski, zwracając uwagę na fakt, że po ucieczce takich ludzi jak Kurczenka do Rosji, gdy ich biznes znajdzie się pod kontrolą ukraińskiej administracji, stracą wszystko co mieli w Donbasie, i co przynosiło im dochód.
Jednocześnie Kołomojski ostro skrytykował ukraińskich prorosyjskich polityków Jurija Bojkę i Wiktora Miedwieczuka, którzy udali się do Rosji na negocjacje. Nie zgadza się z nimi, że konieczne jest kupowanie gazu w Rosji bez pośredników. Kołomojski określił tych polityków mianem kolaborantów i zdrajców oraz wezwał do odcięcia się od rosyjskiego gazu. „Wierzę, że rura mogłaby zostać zamknięta i ogólnie zapomniana”– stwierdził Kołomojski. Jego zdaniem „Ukraina nigdy nie potrzebowała rosyjskiego gazu, jeśli Ukraina nie może odebrać gazu z Rosji, kupi go w Europie”. No tak, tylko gdzie tu logika? Bo przecież Kołomojski mówi, że nie dla rosyjskiego gazu, ale jednocześnie stwierdza, że Ukraina może kupować od pośredników zachodnich gaz…..rosyjski. Czyżby Ukraina i Ukraińcy byli tak bogaci, że stać ich na to, aby dodatkowo płacić marżę pośrednikom? Przemawia tu w nim wybitnie postawa skrajnej rusofobii, ale jednocześnie lobbing na rzecz zachodnich firm sektora energetycznego. Czyżby ten szczwany lis- Kołomojski zakupił już duże pakiety zachodnich firm energetycznych ?
Poza tym, Kołomojski udzielił też raz swemu protegowanemu, na stanowisku prezydenta- Wołodymyrowi Zełenskiemu: Radzę nowemu prezydentowi Kołomojśkowiemu. Mówiąc dokładniej, może udzielić tylko jednej porady. „Jeśli wybierzesz, spośród tych jakich wyznaczyłeś- jako osobom, którym ufasz oraz takich, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, chciałbym, aby wyznaczył na główne funkcje osoby, którym ufasz, a na ich zastępców- specjalistów”. Ogólnie rzecz biorąc, Kołomojski określił to nie radą, ale życzeniem.

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  DK
  ___________

  Izrael i Ukraina zawarły tajne porozumienie, które przewiduje masową emigrację Żydów na Ukrainę – https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/17666-ujawniamy-izrael-i-ukraina-zawarly-tajne-porozumienie-ktore-przewiduje-masowa-emigracje-zydow-na-ukraine?fbclid=IwAR1kcoaf24xhWtFzOLF8w5gFb9TwRRcJMlxDZAkHn5osA-jTArlbPK0Nx4o#.XUxPC16y1Bl.facebook
 • Przy okazji nadzoru "Menory" nad Ukrainą dzisiaj
  Ad Hitler i jego ponoć wypowiedź:

  //„Jestem Grekiem”. Miał na myśli człowieka starożytnej Hellady – człowieka o klasycznym systemie wartości, oddanego pięknu, naturze, prawom ducha i harmonii. Szczerze nienawidził świata współczesnego, zarówno w jego wariancie kapitalistycznym, liberalno-kosmopolitycznym, jak i internacjonalistyczno-marksistowskim. Uważał tą materialistyczną, stechnicyzowaną, cyniczną cywilizację za szczyt brzydoty, po prostu za patologię.//

  http://xportal.pl/?p=35116

  Otóż otworzyłem portal, który zasugerował mi „google”, gdy szukałem mego wystąpienia (po angielsku) na World Public Forum Dialogue of Civilization na wyspie Rodos w 2003 roku.
  I oto taki obrazek się pokazał:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  wstawiłem więc, w miesce „buscar” me nazwisko i nagle się pojawiło tłumaczenie na hiszpański aż 12 mych artykułów, z lat 2003-2013 napisanych „w języku Panów Świata”. I do tego co najmniej 6 dodatkowych komentarzy.

  Czyż „Grande Hermano” (Big Brother) nie zapisuje gdzieś wszystkiego tego, co piszą tacy jak ja na jego temat? Dla niepoznaki robi to po hiszpańsku – proszą sprawdzić w Wikipedia, kto to był Herr Julius Streicher.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829