Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 618 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • Chińska Agencja Zdrowia podała szczegóły przebiegu choroby u 44 000 osób
  Cytuję za:

  https://www.fort-russ.com/2020/02/major-chinas-massive-coronavirus-study-covering-44000-cases-reveals-the-true-nature-of-the-virus/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

  //Raport obejmuje 444672 wypadki infekcji wirusem Covid-19, z 1023 zgonami, co oznacza śmiertelność 2,3 procent. większość zgonó odnotowano u pacjentów w wieku lat 50 i więcej. Chociaż prawie 20 000 potwierdzonych przypadków (zachorowań) było wśród pacjentów w wieku lat 49 i niższym, tylko 64 z nich zmarło.

  Nie odnotowano przypadków śmierci wśród dzieci do lat 9, pomimo 416 potwierdzonych ich zachorowań, natomiast śmiertelność wśród pacjentów w wieku lat powyżej 80 wynosi 14,8 %. (...)

  Jeśli chodzi o uciążliwość choroby, to ponad 80 % wypadków zostało sklasyfikowanych jako łagodne. to oznacza, że szeroka większość ludzi zarażonych cierpi na tylko łagodne symptomy, które nie przechodzą w podobne do zapalenia płuc sytuacje.

  (...) Śmiertelność w wypadku uprzednio zdrowych pacjentów wynosi tylko 0,9 %, natomiast wyższą śmiertelność odnotowano w wypadku ludzi cierpiących na problemy sercowo-naczyniowe (10,5 %), cukrzyce (7,3 %), chroniczne problemy z oddychaniem (6,3%) lub nadciśnieniem 6 %).

  The fatality rate of the disease in patients with no other additional conditions is only 0.9 percent, however, fatality rates were higher for those also suffering cardiovascular disease (10.5 percent), diabetes (7.3 percent), chronic respiratory disease (6.3 percent), or hypertension (6 percent).

  Ten nowy raport wskazuje na spadkowy trend w pojawianiu się nowych przypadków, ale Dyrekto Generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega przed interpretacja tego spadkowego trendu jako koniec problemu.

  (...) Zespól (lekarzy) ostrzega przed nawrotem epidemii gdy środki zapobiegawcze, w formie kwarantanny zostaną poluźnione i wielki liczby ludzi powrócą do codziennych ich zajęć.
  KORONAWIRUS - ZBAWIENIE ???
 • Eee, poznałem tego "radzieckiego dysydenta" Vlada Bukovskiego osobiście dwa razy
  Po raz pierwszy, jak go "wyrzucono na Zachód" w 1976 bodajże roku, po oficjalnej jego konferencji w Genewie, uczestniczyłem w prywatnym już z nim spotkaniu tzw. "białej emigracji" pracującej zazwyczaj - jako zawodowi tłumacze - przy ONZ w tym międzynarodowym mieście. Nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, z tego jego "prywyczką" wyklinania wszystkiego czym żył Obóz Socjalistyczny.

  Ale to był jego ZINDYWIDUALIAZOWANY SPOSÓB NA WYGODNE ŻYCIE NA ZACHODZIE. Jego "opiekuni" z wiadomych służb, prowadzili go "jak po sznurku" do wszystkich organizacji na Zachodzie, mających jakieś pro-socjalistyczne ambicje.

  Drugi raz to było w ZURICHU z 25 lat później, gdy już, mieszkając w "Wolnej Polsce", uczestniczyłem w pro-społecznych kongresach "Mut zur Ethik" organizowanych przez psychologa Anne-Marie Bucholz w Szwajcarii i w Austrii. Wiedząc kto do nas został zaproszony, to powiedziałem znajomym Szwajcarom (głównie nauczycielom i psychologom) "to się zdziwicie kogo wam nasłano".

  I rzeczywiście, gdy Bukowsky zaczął nam opowiadać swe obowiązkowe - tzn. w stylu "husky" i "arianka" - antyspołeczne dyrdymały o Zbrodniach Socjalizmu, to siedzącym przy mnie aktywistom (a było nas tylko z 8 osób) ze zdziwienia zaczęły, mówiąc po polsku "wychodzić gały".

  I tak się organizuje - przez CIA i MI6 podobne "niewidzialne organizacje" - zbiorową ludzką MĄDROŚĆ, którą się popisują na neonie rozmaici "programiści" i GPS-y.
  Unia Europejska, nowy żydowski komunistyczny ZSRR
 • JUDAIZM ZRODZIŁ SIĘ Z SPRYMITYZOWANEGO HINDUIZMU, a NAUKI JEZUSA z WYSUBLIMOWANEGO HELLENIZMU
  W sumie BARDZO FAJNY TEKST tego "metro" (chyba występował już na portalu "prawda2"?)

  Przypominam, ze podobne teksty pojawiają się - i to nie tylko w "necie", coraz częściej:

  np. pani(?) A. Nota z Krakowa opublikowała świetną kompozycję nt. tego JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA temat: http://przeczywistosc.pl/zdelegalizowac-chrzescijanstwo/

  Ja już przed ćwierćwieczem opublikowałem dość poczytną broszurkę na ten temat "WOJNA BOGÓW", publikowaną przed kilkoma miesiącami na "neonie" także: http://zakop999pl.neon24.pl/post/148141,wojna-bogow-cuda-boga-co-znika-i-zmartwychwstaje

  tę broszurkę jeden z mych znajomych w Bratysławie przetłumaczył na slowacki i jest ona obecnie rozpowszechniana - w formie drukowanej - na terenie b. Czechosłowacji:

  https://www.zemavek-eshop.sk/wp-content/uploads/2018/09/vojna-bohov.png

  Po angielsku na ten temat pojawiła si dość obszerna praca "God & Gold", omawiana na konferencji "Mut zur Ethik" w 2014 w Sirnach (Szwajcaria). Cytuję z reportażu z tejże konferencji (http://markglogg.eu/?p=701 ):

  //(ze słów prelegenta wynikło, że ci „złodzieje i zbójcy” to nic innego jak pobożni i pokojowo nastawieni WASPs (White-Anglo-Saxon-Protestants), którzy zapoczątkowali swą światową dominację 400 lat temu rządząc kolejno Zjednoczonymi Prowincjami Niderlandów, następnie Zjednoczonym Królestwem Brytyjskim, a w końcu Stanami Zjednoczonymi.//

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2013/11/gold-and-god-193x300.jpg


  Zaś najfajniejszy komentarz do artykułu "metro" powyżej, to ten "starej Baby" (11.02.2020 05:42:04):

  // Chcąc wygrać z żydami, wrogami naszej cywilizacji i obyczajów, musimy wyrzec się Boga.//

  Trzeba tutaj dodać KONIECZNIE iż chodzi o wyrzeczenie się tego ZAŚWIATOWEGO Boga, przez ŻYDOSTWO STWORZONEGO, który //stworzył świat i nadał mu Prawo, któremu ów świat podlega, że człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boże, i wreszcie że źródłem zła na świecie jest grzech pierwszych rodziców .... I właśnie ta matryca stanowi fundament naszej cywilizacji, która jest judeochrześcijańska.//

  Natomiast należy, w swych "poszukiwaniach boga" oprzeć się na naszym endogennym "bogu poznania", którego wyraźnie "po helleńsku" nastawiony Jezus, cytowany w Ewangelii Tomasza (od IV w. zakazanej przez Kościół), wychwala w następujących słowach, w znacznym stopniu skopiowanych z tympanonu świątyni Apollona w Delfach:

  Logion 3/4: //Rzekł Jezus : „Gdy ci, którzy wam przewodzą powiedzą wam: „Oto królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami. Jeśli powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Bo królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.” //

  Skądinąd to prawda, że JUDAIZM ZRODZIŁ SIĘ Z SPRYMITYZOWANEGO HINDUIZMU:

  //Hinduizm tworzy system kastowy i nieprzekraczalne bariery pomiędzy nimi, przy czym najwyższa jest kasta braminów-panów a najniższa kasta dalitów, niedotykalnych, podludzi których przeznaczeniem jest życie w biedzie i upodleniu // - patrz więcej: http://markglogg.eu/?p=2019
  Judeochrześcijaństwo – religia doskonała (autor Metro)
 • @Berkeley72 10:08:52 Dodaję najświeższe dane (8 luty, godz. 9.58) na temat zachorowań na coronowirusa:
  Ogołem jest już 34939 zachorrowan (5 lutego było: 24 631)

  Zmarło 725 osób (do 5 lutego zmarlo 494)

  Ozdrowiało 2 233 osób (do 5 lutego ozdrowialo: 1029)

  A zatem, choć niewątpliwie ciężko się odchorowyuje taką infekcję (zwlaszcza osoby dojrzale i starsze) TO NIE JEST ZBYT ŚMIERCIONOŚNA EPIDEMIA!

  Zorganizowana PANIKA wydaje sie byc WYJATKOWO SZTUCZNA
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • @Światowid 00:02:33 Niewątpliwie ciekawe uwagi. Odnośnie WYKORZYSTANIA klęski Jezusa to najlepiej zareagowali mzułmanie
  Wg. Koranu, to nie Jezus zawisł na krzyżu (wg. ich mitologii Allach miłosierny uratował swego posłańca, wysyłając po niego do wieczernika - gdzie Jezus spał razem ze swymi uczniami - trzech aniołów, Michaela, Rafaela i Gabriela, którzy go wykradli przez wschodnie okno w wieczerniku i zabrali prosto do Nieba; strażnikom Piłata to Judasz wydał się być Jezuso-podobny i to jego powieszono na krzyżu)

  Bardzo skądinąd UMORALNIAJĄCY mit.

  A do czego potrzebujemy Żydów? Aleksandr Zinowiew w 2000 roku w Belgradzie nam powiedział, że bez pomocy żydów Rewolucja komunistyczna w Rosji by się nie udała. I ja Z TEGO POWODU o tej - w znacznym stopniu zmitologizowanej - postaci Jezusa nie zapominam, chcąc ją wykorzystać w podobnym, jak Zinowiew, celu. (Zresztą nacjonaliści / socjaliści francuscy i szwajcarscy, jak mi mówili, mają w tej sprawie podobne zdanie.)

  Odnośnie //Obaj doskonale wiemy, że ŚRODOWISKO odpowiada za aktywację w FENOTYPIE CZĘŚCI CECH ZAPISANYCH W GENOTYPIE, więc rozmawiamy w kategoriach stochastycznych, a nie deterministycznych.//

  Z tym genotypem to sprawa ma się tak, że często używane geny - poprzez ich "wyrażanie" za pośrednictwem RNA - ulegają po prostu NAMNOŻENIU, co już w latach 1960 zaobserwowano pod zwykłym mikroskopem w wypadku ĆWICZONYCH komórek mięśni. No i ilość przechodzi - po marksistowsku - w nową jakość, w postaci odruchów warunkowych, częściowo zachowywanych przez pewien czas, w następnym pokoleniu(ach). Patrz http://markglogg.eu/?p=622

  Ze stochastyki wychodzi zatem lamarckowski DETERMINIZM pojawiania się nowych (lub zaniku wcześniejszych) form życiowych: co w embriologi doskonale widać, chociażby w zaniku "płazio-gadziego" u nas ogona, w który byli wyposażeni nasi przodkowie.

  No i coś ciekawego odnośnie rozszerzania się tej epidemii "koronowirusa" - procesy ZDROWIENIA zaczynają nareszcie dominować nad UMIERALNOŚCIĄ z powodu zakażenia wirusem

  Statystyka Global Cases John Hopkins CSSE wskazywała:

  1. Wczoraj 5 luty o godz. 18.54 było 24 631 zarażonych, zmarło (od początku epidemii) 494, wyzdrowiało (od początku epidemii) 1029 osób

  2. Dzisiaj 6 luty o godz. 8.53 jest już 28296 zarażonych, zmarło (od początku epidemii) 565, wyzdrowiało (od początku epidemii) 1245 osób

  A zatem w ciągu 14 godzin, wg. CSSE, ZMARŁO tylko 69 osób, a WYZDROWIAŁO 216! Czyli trzy razy więcej! I ta statystyka wyzdrowień będzie szybko rosnąć.

  Natomiast niepokojącym jest fakt, że epidemia się nadal rozszerza, w 14 godzin odnotowano ok. 3500 nowych zachorowań.

  https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

  Pozdrowienia
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • @Lotna 21:49:46 No trudno, jako STARY BELFER musz zauważyć że "Lotna" to umysłowy NIELOT
  Proszę zauważyć:

  dziś, 5 lutego o godz. 16:09:28: rzeczona "Lotna" mi przekazała taki oto "personal message":

  //Ponadto mój blog nie jest słupem ogłoszeniowym dla propagandy pro-szczepionkowej. Chcesz zarekomendować jakąś ksiąźkę - proszę to robić na swoim blogu.

  ŻEGNAM Pana (?), Berkeley.//

  Ale już o godz. 21:49:46 , czyli w NIECAŁE 6 GODZIN PÓŹNIEJ, najwyraźniej ZAPOMNIAŁA o tym, że się ze mną POŻEGNAŁA i zgłosiła się do mnie z propozycją NIE DO ODRZUCENIA:

  //Czekamy na odpowiedź, Berkeley:
  Slowem przyjmiesz wielokrotnosc szczepionek w stosunku do wagi swego ciala wstosunku do niemowlecia (..),, jESLI SIE NIE ZGADZASZ TO W....... ZE SWYMI MADROSCIAMI Z NEONU CZEKAMY WIEC NA ODPOWIEDZ PANIE BERKLEY //

  (Nb. na podstawie braku polskich znaków pisarskich wnioskuję, że "Lotna" to zapewne NIELOT PÓŁNOCNOAMERYKAŃSKI ?)

  Ale wróćmy do złożonej, bez polskich znaków pisarskich, propozycji.

  Taka bowiem propozycja wskazuje, że LOTNA TO ZWYKŁY KRETYN(KA).

  Przecież ze swego dzieciństwa winna wiedzieć, że jak się nakarmi niemowlę pokarmem dl DOROSŁYCH, TO SIĘ JE ZABIJE.

  i TO SAMO JEST ZE SZCZEPIONKAMI. NIEMOWLĘTA MAJĄ BARDZO ODMIENNĄ OD DOROSŁYCH STRUKTURĘ TKANEK ICH CIAŁ - co przecież nawet po zapachu i wyglądzie ich skóry można zauważyć.

  Z taką propozycją jak powyżej, winna raczej się zglosić DO LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO. Zwykli, szczepiący dzieci nagminnie lekarze DOSKONALE wiedzą o tym, że szczepionek dla b. małych dzieci nie wolno stosować wobec dorosłych. Dlaczego? Dorośli bowiem mają organizmy tak już GENETYCZNIE PRZEBUDOWANE, że na choroby dziecięce już nie zapadają (i zawarte w szczepionkach mikro-trucizny nie są tak szybko eliminowane z ich ciał, jak to ma miejsce w przypadku szybko rosnących noworodków.)

  PPrzypominam. Dorosły człowiek ma prawie 4 RAZY WIĘCEJ GENÓW niż niemowlę - i to są geny adekwatnie przebudowywane w zależności od jego wieku biologicznego.)

  Ze swej, starego belfra strony proponuję, by NIELOT UMYSŁOWY "LOTNA" zgłosiła sie dobrowolnie na jakiś kurs jogi, lub coś w tym rodzaju, co by mogło rozświetlić jej (jego) umysł (i zezwoliło na lepsze zaznajomienie się z możliwościami jej / jego ciała). Bo za jakość leczenia w szpitalach psychiatrycznych nie ręczę nawet w Polsce, a co dopiero w Stanach Zjednoczonych.
  Wieści z Chin i nie tylko
 • @Nibiru 18:56:48 No jak pamiętam w Polsce do 1968 roku pronlem żydostwa był PRZYTŁUMIONY
  Po prostu w tym okresie GOSPODARKI PLANOWEJ handel był BARDZO ORANICZONY i (ukrywający się wtedy zazwyczaj) ŻYDZI nie mogli się wyżywać w swym żywiole. B. wielu wtedy zainteresowało się nauką, w szczególności matematyką, jak np. w Krakowie znajomi mych rodziców, profesorowie Szarski oraz Gołąb (z jego córką chodziłem na studia i dopiero niedawno mi się publicznie przyznała, iż jesr żydówką i żebym "nie podskakiwał".

  Wszytko się zmieniło, gdy nagle "Polska odzyskała wolność" w 1990 roku. Wtedy w istocie, zorganizowani przez CIA, magnata Sorosa i kler katolicki żydzi przechwycili "lejce" w furce pod nazwą "Naród Polski".
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • @Lotna 16:09:28 E tam BĘCWALICIE HIPOLICIE (?) - Nie znając samych siebie JESTEŚCIE NĘDZĄ w opinii Jezusa z Nazaretu
  Otóż w ZAKAZANEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ (po Soborze Nicejskim w 325 roku) EWANGELII TOMASZA (równie starej jak pozostałe ewangelie "kanoniczne" :http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Nag_Hammadi/kodeks_02/02_ewangelia_tomasza_tlumaczenie_dla_www_biblioteka.pdf )

  już w 3 (4) wypowiedzi (logionie) Jezusa z Nazaretu czytamy: „Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.”

  I teraz pytanie dla ANTYSZCZEPIONKOWCÓW :

  CZY zauważyli u siebie samych, że niewielkie uszkodzenia ich ciał nie tylko się samoczynnie regenerują, ale i prowadzą do WZMOCNIENIA ORGANU który został uszkodzony? (Specjalnie nie podpowiadam banalnych przykladów tego zjawiska)

  Jeśli tego NIE ZAUWAŻYLIŚCIE, to zgodnie z opinią Jezusa z Nazaretu ISTNIEJECIE (W POZNAWCZEJ) NĘDZY i SAMI JESTEŚCIE NĘDZĄ.

  Ta sprawa była już znana w starożytności, co odnotowałem w http://markglogg.eu/?p=3023:

  - Koral „5” NIEBIESKI, to rzymska maksyma „Co cię nie zabije to cię wzmocni” (łac. quod non te occidit, fortior te – tę mądrość warto przypominać tym „wystraszonym” rodzicom, którzy panicznie się boją szczepień ich dzieci.

  (Skądinąd ta starożytna maksyma przypomina współczesne spostrzeżenie Jeana Piageta, że nie krytyczne zaburzenia homeostazy istot żywych wywołują ich reakcję w postaci „regeneracji z nadkompensacją” doznanych uszkodzeń; jest to przejaw metafizycznej PRZECIWENTROPII, innymi słowy INTELIGENCJI zoon / żywny.)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/12/Helleno-Buddist-Rosary.jpg

  No cóż, ja już dokładnie przed półwieczem odkryłem, że ludność w USA (zarówno ludzie prości jak i elity) nie rozróżniają miedzy przedmiotami ożywionymi i nieożywionymi. Wraz z AMERYKANIZACJĄ Polski ta plaga społeczna (w formie "przystosowawczego" zaniku połączeń neuronalnych w korze mózgowej) dotarła i do nas. Z łatwo przewidywanymi, najgorszymi jej następstwami:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Not-too-Divine-Comedy-back-2.jpg
  Wieści z Chin i nie tylko
 • @vortex 14:15:20 Ciekawe wiadomości dochodzą do nas przez Australię
  Otóż znany bloger Peter Myers z Melbourne disiaj odesłał mi coś takiego:

  //(1) Could Coronavirus have beens planted in China by the US?

  From: Ian Henshall < crisisnewsletter@pro-net.co.uk >

  As ever very interesting, but I'm very intrigued by the "smuggled to
  China" angle.

  The interesting corollary of this story is that the virus was in the
  States before it was in China

  I wonder if anyone has considered that rather than being smuggled into
  China from the US the virus was planted by the US in China? They have
  means motive and opportunity.//

  Otó sę okazuje, że ten (mający "genetyczny znak firmowy AMERYKAŃSKIEGO laboratorium) był już znany w USA zanim się pojawił w Chinach w przedzień Chińskiego Nowego Roku.

  W jaki prosty - i bezpieczny dla rozsiewcy - sposób mógł on zostać rozsiany nad targiem "drobiu" w Wuhan?

  Po prostu nad tym targiem mógł się pojawić, nisko lecący nad dachami straganów, prawie niesłyszalny mini dron, wagi mniejszej niż 1/2 kg. (taki niedawno widziałem u kolegi). I wydmuchiwać aerosol z tymże wirusem, dokładnie w miejscach skąd pochodziły pierwsze zakażone osoby.

  (Nb. w aktualnej polskiej "Polityce" jest długi artykuł poświęcony NAGŁEMU rozbudzeniu antychińskich nastrojów na Zachodzie, wskutek wybuchu tejże epidemii " koronowirusa made in USA". Prawdopodobnie o to właśnie moim kochanym USrakom chodziło, w końcu mamy "kabalistyczny" rok 2020.

  Swe najświeższe "rewelacje" (o chińskich bio-szpiegach w USA) Peter Myers kończy w następujący sposób:

  //The Trump Administration has made cracking down on Chinese academic and
  corporate espionage a priority, and has made several arrests of Chinese
  nationals working in critical roles funneling info back to China. But
  this is probably the most high-profile case to date, since one of the
  suspects is a pioneering American scientist.

  Interestingly enough, not long after news of the arrests hit the press,
  another report surfaced claiming China had rejected President Trump's
  offer of assistance to contain the coronavirus - even as Wuhan is in
  desperate need of supplies.

  Is that just a coincidence?//

  CZY TO TYLKO ZBIEG OKOLICZNOŚCI (związany z liczbą 2020?)

  No i aktualne dane z Chin wskazują, że liczba "ozdrowieńców" już dwukrotnie przekroczyla liczbę zgonów - i ten "ozdrowieńczy" trend winien się poszerzać.

  https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
  Wieści z Chin i nie tylko
 • @Berkeley72 11:22:04 Oczywiście miałem na myśli WOLNĄ POLSKĘ
  i jej ŻYDOAMERYKAŃSKI UNIWERSALNY "system" rozpowszechniania INFORMACJI

  w porównaniu z wciąż KOMUNISTYCZNYM systemem rozpowszechniania informacji w CHINACH LUDOWYCH
  Wieści z Chin i nie tylko
 • @Światowid 13:18:06 K. Marks: // SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE (BURŻUAZJA) Z WŁASNYCH TRZEWI RODZI ŻYDA WCIĄŻ NA NOWO.//
  Odnośnie opinii "Światowida" //W kwestii reedukacji Żydów,... - taka reedukacja nie jest możliwa. ... To jest smutne, bo oznacza albo konieczność dożywotniej penalizacji, albo stworzenia jakiegoś izolowanego (wyspiarskiego) państwa, gdzie założą swój judaistyczno-libertariański raj.//

  Ta opinia "Światowida" pokrywa się z opinią komentatora "Nibiru" // Czynnik wychowania i wykształcenia odgrywa w tym systemie tylko rolę wtórną, pierwszoplanowe są jednak geny. //

  Jak ta sprawa GENÓW (których ilość - a zatem i jakość - u człowieka, w okresie od jego urodzenia się do jego dojrzałości, wzrasta AZ CZTEROKROTNIE) wyglądała w wypadku K. Marksa?

  Otóż Karol Marks był, ochrzczonym w 6 roku swego życia, CHRZEŚCIJANINEM odmiany LUTERAŃSKIEJ, wychowanym w b. znanym z wysokiego poziomu nauczania, post-jezuickim liceum w Trewirze

  Cytuję za Karolem Marksem w eseju "W kwestii żydowskiej" (napisanym w roku 1843, czyli w wieku jego lat tylko 25!; sławny "Manifest komunistyczny" napisał on, wraz z F. Engelsem, w wieku lat 30 - czyli dokładnie w wieku kiedy - dla mnie dość mityczny - Jezus rozpoczął swą działalność misyjną w pozostającym pod hellenistyczną "kulturową okupacją" Izraelu):

  //Żydostwo utrzymało się obok chrystianizmu nie tylko jako religijna krytyka chrystianizmu, nie tylko jako ucieleśnienie wątpliwości co do religijnego pochodzenia chrześcijaństwa, lecz w równej mierze dlatego, że praktyczny, żydowski duch, że żydostwo utrzymało się w samym społeczeństwie chrześcijańskim, a nawet doszło w nim do szczytu swego rozwoju. Żyd, będąc szczególnego rodzaju członkiem społeczeństwa obywatelskiego, jest tylko szczególnego rodzaju PRZEJAWEM ŻYDOWSKOŚCI SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO.

  Żydostwo utrzymało się nie wbrew historii, lecz dzięki historii.

  SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE (BURŻUAZJA) Z WŁASNYCH TRZEWI RODZI ŻYDA WCIĄŻ NA NOWO.

  Co było w istocie swej podłożem religii żydowskiej? Praktyczna potrzeba, egoizm.

  Monoteizm Żyda jest też w gruncie rzeczy politeizmem wielu potrzeb, politeizmem, który czyni nawet ustęp przedmiotem boskiego prawa. Praktyczna potrzeba, egoizm to zasada społeczeństwa obywatelskiego i wystąpiła ona jako taka w swej czystej postaci, skoro tylko państwo polityczne wyłoniło się całkowicie ze społeczeństwa obywatelskiego. Bogiem zaś praktycznej potrzeby i egoizmu jest pieniądz.

  Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat - świat ludzi jak i przyrodę - jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły.

  Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś - tylko iluzorycznym wekslem.

  Pogląd na przyrodę, zrodzony pod panowaniem własności prywatnej i pieniądza - to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody, która wprawdzie istnieje w religii żydowskiej, ale tylko w urojeniu. (Itd.)
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • Odnośnie ŚWIATOWIDA uwagi: //Nie jestem przekonany, by osoba Jezusa z Nazaretu była szczególnie godna podziwu//
  to przypominam,
  że Jezus z Nazaretu (jeśli w ogóle istniał takowy) działał w okresie 'podminowania" opartego na Biblii kastowego ustroju Izraela przez wpływy hellenistyczne (a nawet nadciągające ze Wschodu, buddyjskie - to gnostyk Jan Kozak.)

  Jego najistotniejszy wkład w przekazane nam w Ewangeliach ZROZUMIENIE ŚWIATA, to potępienie faryzeizmu, potocznie OBŁUDĄ, HIPOKRYZJĄ zwanego. Jak tę sprawę naświetlił były pracownik Watykanu, w zakresie tzw. "pytań granicznych" prof. Tomasz Węcławski, który w r. 2007 dokonał oficjalnej apostazji //"Jezus jako radykalny reformator religijny padł ofiarą oczekiwań mesjanistycznych, co doprowadziło do jego odrzucenia przez elity i skazania na śmierć. Jednak najdotkliwsza, klęska Jezusa dokonała się już po ukrzyżowaniu – była to reinterpretacja jego klęski jako ofiary.”//

  Mówiąc w sposób „helleński”, pragnący nawrócić na DROGĘ ROZUMU żydowskie kapłaństwo, żyjące z profitów przy egzekwowaniu krwawych ofiar, Jezus sam stał się taką „za grzech poznania” ofiarą. Totalna perwersja intelektualna (tę sprawę MISOLOGOS chrześcijańskiej wiary, dość dobrze wyczuwają muzułmanie).
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • @Nibiru 17:39:03 Odnośnie uwagi: //depresujące są te Pańskie teoryje://
  To nie tylko są moje opinie.

  Lamarck już 200 lat temu, obserwując jak zaczęli się zachowywać Francuzi, po zrzuceniu ZHIERARCHIZOWANEGO ( a zatem w sposób feudalny TOTALITARNEGO, CAŁOŚĆIOWEGO) ustroju Monarchii Absolutnej "króla Słońce" (monarchii w znacznym stopniu wzorowanej na "mandaryńskim", silnie zhierarchizowanym ustroju ówczesnych Chin) przewidywał, że rodzący się podówczas, burżuazyjny styl życia doprowadzi do koniecznej ZAGŁADY ludzkości.

  Podobne opinie głosił w Anglii Matthew Arnold w 50 lat po Lamarcku.

  A były radziecki dysydent, Aleksandr Zinowiew w "Russkiej Tragedii" z roku 2002 zaczął utrzymywać, że upłynie z kilkaset lat zanim w Rosji znowu pojawi się (silnie, pod względem ról społecznych, zróżnicowany) KOMUNIZM. (Dziesięć lat wcześniej, w artykule z 1992, który tłumaczyłem z francuskiego, Zinowiew był większym optymistą, bo miał nadzieję, że na powrót "komuny" trzeba będzie w Rosji czekać, niestety, kilka dziesięcioleci.)

  Ja od kilku dziesięcioleci twierdzę, że ten "liberalizm" niezróżnicowanych ludzików, pędzących hurmem za ustawionym im mirażem "raju" TPD cywilizacji, to forma NISZCZĄCEGO WSZYSTKO NA SWEJ DRODZE PLANETARNEGO RAKA.

  A kol. Wojtas na neonie (24) namolnie nam wtyka swą wizję przyszłej CYWILIZACJI (ograniczoną do Polski tylko, na szczęście!) OD HIERARCHICZNOŚCI DO DEMOKRACJI...
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • @Światowid 13:18:06 Świetna argumentacja, jak zjem obiad to pomyślę nad odpowiedzią.
  A w drodze na zakopiański basen pływacki COS (dla emeryta tylko 7 zł!) gdzie "obowiązkowo" - pomimo mego chloniaka - przepływam wciąż ok. 1 km, to w mej głowie pojawiło się takie oto skojarzenie:

  Otóż RUSKIE KLECHY, na kopułach swych NOWYCH cerkwi, zaczęły stawiać krzyże, z gwiazdą Dawida pośrodku (patrz 1 zdjęcie w tekście powyżej). Dlaczego zatem, jako WSPÓLNY NWO ZNAK wszystkich odmian ŻYDOCHRZEŚCIJAŃSTWA, nie ustanowić, idąc za tych NOWORUSKICH klechów przykładem, znaku Gwiazdy Dawida, w jej centrum z Krzyżem z wiszącym nań Jezusem?

  Oczywiście w wypadku prawosławnych byłby to krzyż z ukośną na nim poprzeczką. Wiem że ten NWO pomysł nie wszystkim neonowcom (24!) się spodoba. A zatem, by go "globalistycznie" uzupełnić, w wypadku nie lubiących Joszue Izraelitów, wewnątrz tego hinduskiego symbolu SEKSUALNEGO ZJEDNOCZENIA, byłby wizerunek Auschwitz lub nawet tylko MAGICZNA liczba 6 000 000 ofiar holocaustu, odkupujących GRZECHY Izraela:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/01/Cechy-2-boga-NWO.jpg
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • Przypis 3: Religia chrześcijańska to MISOLOGOS, w zrozumieniu Lwa Tołstoja
  (z książki Jana Ciechanowicza „Antysemityzm”, str. 320-325, Astra, New York 2010)

  Bardzo sceptyczny stosunek do Starego Testamentu, jako do absurdalnego zbioru żydowskich klechd i legend, miał genialny pisarz Lew Tołstoj, którego za jego Spowiedź biskupi cerkwi prawosławnej wyklęli. Autor Wojny i pokoju m.in. pisał:

  «Historia święta zaczyna się od opisu, jak to Bóg, istniejący wiecznie, stworzył z niczego przed sześcioma tysiącami lat niebo i ziemię, jak potem stworzył zwierzęta, ryby, rośliny i wreszcie człowieka Adama i żonę jego Ewę, uczynioną z jego żebra. Mamy następnie podane, jak to Bóg, bojąc się, aby Adam z żoną nie jedli jabłek z drzewa, mającego czarodziejską siłę obdarzania potęgą, zabronił im jeść tych jabłek; jak to, nie bacząc na ten zakaz, pierwsi ludzie zjedli jabłko i zostali za to wypędzeni z raju i jak za to samo zostało następnie przeklęte całe ich potomstwo, przeklęta ziemia, która odtąd zaczęła wydawać trujące rośliny. Mamy potem opisane życie potomków Adama, którzy tak znikczemnieli, iż Bóg zmuszony był ich potopić i to nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, a zostawił tylko jednego Noego z rodziną i z zabranymi do arki zwierzętami. Mamy dalej opisane, jak to ze wszystkich ludzi, którzy się po potopie rozrodzili, Bóg wybrał Abrahama i zawarł z nim przymierze, według którego Abraham zobowiązał się uznawać Boga za Boga i na dowód tego zaprowadzić obrzezanie, a w zamian za to Bóg zobowiązał się obdarzyć Abrahama licznym potomstwem i popierać go i jego potomków. Potem mamy opowiedziane, jak to Bóg, protegując Abrahama i jego potomków, czynił w ich Interesie same nadzwyczajne rzeczy, zwane cudami i popełniał zarazem najbardziej wyszukane okrucieństwa.

  W ten sposób cała ta historia, z wyjątkiem naiwnych (jak odwiedziny Abrahama przez Boga i dwóch aniołów, ożenek Izaaka i inne), niekiedy niewinnych, lecz częściej nieetycznych opowieści (jak oszustwo umiłowanego przez Boga Jakuba, okrucieństwa Samsona, przebiegłość Józefa), cała ta historia, począwszy od klęsk zesłanych przez Mojżesza na Egipcjan i wymordowanie przez anioła wszystkich ich pierworodnych, do ognia, który zniszczył 250 buntowników, do zapadłych w ziemię Kore, Datana i Abirona, do zniszczenia w ciągu kilkunastu minut 14.700 ludzi, do rżniętych piłami wrogów tępionych przez Eliasza (wziętego na ognistym wozie do nieba) ofiarników i Elizeusza, przeklinającego wyśmiewających się z niego malców – oto szereg cudownych wydarzeń i przeraźliwych przestępstw, dokonanych przez naród żydowski, jego wodzów i samego Boga.

  Jeżeliby cała ta historia Starego i Nowego Testamentu była wykładana jako zwykła powiastka, wtedy mało który z wychowawców odważyłby się opowiadać ją dzieciom lub dorosłym, których, chciałby oświecić. Powiastka ta jednak uważana jest za nie nadającą się do roztrząsania przez ludzi, jako zawierająca jedynie prawdziwe opisanie świata i jego praw, jako najbardziej wierne odtworzenie życia dawniej żyjących ludzi i tego, co należy uważać za dobre, a co za złe, o istocie i własnościach Boga i obowiązkach człowieka. Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?

  …Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

  Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.(MG – patrz Platona definicja mizologos – człowieka z lekceważeniem odnoszącego się do zasad logicznego myślenia.)
  Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.»

  (Ciechanowicz dodał) Nie tylko hierarchowie cerkwi prawosławnej, ale też liczni pisarze żydowscy mieli te słowa Tołstojowi za złe, ogłaszali je wręcz za manifestację antysemityzmu. (« Jako że Głupota Boża jest mądrzejsza od zasad logiki kultywowanych przez rozumnych ludzi » by zacytować Święte Słowa Bożego Bęcwała, powszechnie znanego pod ksywą św. Pawła – patrz komentarze na https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/07/07/5564/.)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/07/TOLTOJ-Lew-300x230.jpg
  Tak to Lew Tołstoj, podobnie jak i ja, miał marzenie, aby w każdym liceum był obowiązkowy kurs etyki pod tytułem «Biblia jako testament ambitnego, starożytnego kretynizmu», czyli zjawiska dewastującego zarówno przyrodę jak i życie człowieka rozumnego, polegające na szukaniu wiedzy – i dzielenia się nią z innymi – na temat możliwie wszystkiego, “boga Izraela”oczywiście włączając do tego.
  Logos i Mizologos w historii "człowiekowiska" (2018)
 • Filokomunistyczny politolog rosyjski wyjawia ukryte elementy KABALISTYCZNEGO ROKU 2020
  Odnośnie wypowiedzi Panarina na https://youtu.be/oJILpug2nm4

  Panarin w ciągu tych 25 minut powiedział o dwóch – lub nawet 3 b. istotnych przypuszczeniach dotyczących Pierwszego miesiąca KABALISTYCZNEGO ROKU 2020:

  – Putin, zmieniając „powierzchownie” Konstytucję i Rząd Rossii („mikroputin” Miedwiediew poszedł w „odstawkę”) zabezpieczył Rossiję przed jej CAŁKOWITYM PRZEJĘCIEM przez „Com – to od COMmercial, nie od KOMunizmu – somolców”.

  – Hipoteza, że ukraiński Boeing został zestrzelony przez irańskie p-lot, to tylko 2% prawdopodobięństwa, 50% przez bombę założoną w nim już w Kijowie, a 50% przez służby angielskie jeszcze w Londynie ? – a zatem wcześniej niż bombardowania baz amerykańskich przez Iran w Iraku ?)

  – No i wybuch pandemii „koronowirusa” w chińskim Wuhan to był znak wywoławczy do próby przewrotu wewnętrznego w Chinach i przejęcia w nich władzy przez „COMsomolców”.

  Wszystkie trzy hipotezy zbiegają się z rozpoczęciem roku o KABALISTYCZNEJ liczbie 2020. Co będzie dalej?
  DESANT WOJSK USA BĘDZIE NIEBAWEM NA ...POLSKĘ!?
 • Jak ten "bóg", który z Żydów zrobił sobie swój "naród wybrany" się zwykł zachowywać?
  Cytuję:

  //Jak bowiem należy patrzeć na opisaną w Biblii historię stworzenia świata? Otóż z jej tekstu wynika, że istniejący poza światem Bóg tak sobie ten świat i żyjących na nim ludzi zaprojektował, aby z tej swej „stwórczej pracy” mieć jakąś, wyraźnie sadystyczną, przyjemność. Mianowicie zaprojektowani przezeń ludzie mieli mieć cechy pozbawionych „duszy poznającej” bio-automatów, poruszanych „wmontowanymi” w nich, przez Boga, potrzebami nie tylko „rozmnażania się”, ale i dominacji „nad wszystkim co się na ziemi, nad nią i pod nią, poruszać odważa” (Księga Rodzaju). No i te, z konieczności małoduszne bio-maszyny, miały się lękać – pod karą śmierci – przekraczać granic dopuszczalnych dla nich zachowań, a w szczególności poznawania „co jest dobre a co złe”. Zaś za mniejsze wykroczenia Bóg wymyślił dla tych mało-myślnych ludzkich bio-automatów, zabawę w ich „grzechów odpuszczanie”, poprzez wykrwawianie i całopalenia niczemu niewinnych zwierząt domowych. I ta, dość obżydliwa „boża zabawa” miała by trwać aż do czasu, kiedy to się Bogowi znudzi i kiedy to zarządzi tak zwany Koniec Świata, barwnie opisany w kończącej Biblię, iście psychodelicznej „Apokalipsie” św. Jana.//

  (http://zakop999pl.neon24.pl/post/152734,wywiad-z-markiem-g-nt-zla-tkwiacego-w-kulcie-boga-techn )

  Jeśli "bóg" był / jest PSYCHOPATĄ, to kim są jego "umiłowane dzieci"?
  ŻYDZI NARODEM WYBRANYM PRZEZ BOGA?
 • GPS na temat duszy DZIECINNADA, brak rozróżnienia między żywymi i nie żywymi obiektami
  GPS podsumował swój wywód następująco:

  // Dusza to kwestia ewolucji. Mają ją wszystkie żywe organizmy. Ta ewolucja nie skończyła się na człowieku. Ona trwa i dusza będzie się rozwijać w maszynach i hybrydach.

  Grzegorz GPS Świderski//

  Otóż w mym "Testamencie" http://zakop999pl.neon24.pl/post/152734,wywiad-z-markiem-g-nt-zla-tkwiacego-w-kulcie-boga-techn

  zauważyłem mało skromnie iż

  //Na początku Księgi Rodzaju „Bóg” objawia wszystkim swym stworzeniom swój nakaz „mnóżcie się i zapełniajcie ziemię”. I to jest rzecz, którą NA ZEWNĄTRZ dobrze widać. Jednak WEWNĘTRZNA PRZYCZYNA, dlaczego istoty żywe tak się zachowują, w Biblii jest zupełnie zapoznana – bo jej ujawnienie zakwestionowało by ROZUMNOŚĆ biblijnego Stwórcy. Bowiem już we wczesnej starożytności, wyraźnie „antyhebrajski” Arystoteles, tę wewnętrzną przyczynę wzrostu i rozmnażania się organizmów bardzo wyraźnie określił. Otóż każdy przedstawiciel zoon – żywiny – posiada DUSZĘ WEGETATYWNĄ, która wymusza na nim chęć odżywiania się. A zakumulowany w organizmach, dzięki ich się odżywianiu, nadmiar substancji oraz energii służącej do ich cyklicznej (od)budowy, spontanicznie wywołuje ich wzrost, także w postaci namnażania się populacji przekarmionych organizmów – co nowoczesna, dysponująca mikroskopami biologia, w pełni potwierdziła. //

  A teraz banalne pytanie dla GPS Świderskiego:

  CZY MASZYNY SAME SIĘ ODŻYWIAJĄ I (OD)BUDOWYWUJĄ po ich użyciu /zużyciu / uszkodzeniu, czy też SĄ (OD)BUDOWYWANE / NAPRAWIANE / ULEPSZANE ?

  Cytuję siebie dalej: // To NIE-WIDZENIE, że zwierzęta to META-MASZYNY, posiadające zdolność swej AUTOREGENERACJI, po kolejnych ich uszkodzeniach, to Wyraźna Intelektualna Bieda tej naszej TPD Cywilizacji. ... ten fakt potwierdza rzymska maksyma „Co cię nie zabije to cię wzmocni” (łac.quod non te occidit, fortior te – tę mądrość warto przypominać tym „wystraszonym” rodzicom, którzy panicznie się boją szczepień ich dzieci.

  Skądinąd ta starożytna maksyma przypomina współczesne spostrzeżenie Jeana Piageta, że nie krytyczne zaburzenia homeostazy istot żywych wywołują ich reakcję w postaci „regeneracji z nadkompensacją” doznanych uszkodzeń; jest to przejaw metafizycznej PRZECIWENTROPII, innymi słowy INTELIGENCJI zoon / żywny.)//

  I mój, fizyka "z pierwszego zawodu" komentarz: A przecież PRZECIWENTROPICZNE zachowanie się złożonych maszyn - choćby tych superkomputerów - jest WZBRONIONE przez II Prawo Termodynamiki zwane ZASADĄ WZROSTU ENTROPII, koniecznego rozkładu w czasie, nie ożywionych systemów...

  Czyli po prostu, spod INTELIGENCJI GPS, entuzjasty TPD Cywilizacji, wyziera najzwyklejsza OBOJNAKA DUPA zmysłu WZROKU ani zdolności do SAMOPOZNANIA SIĘ nie posiadająca. I tyle
  Sztuczna inteligencja a dusza
 • @Husky 21:10:12 Po miesiącu wirus zabił już 170 osób. A tu "w planie" 65 milionów w następne 15 miesięcy!
  I jak taki SUPER-ROZWOJOWY program zrealizować?

  Mój "comrade in arms" Izrael Shamir przewiduje, że wskutek zagrożenia "koronowirusem" Bila Gatesa, ustaną wreszcie MASOWE PROTESTY w Hong Kongu. Bo i jak tu protestować, gdy można zarazić się "netfix" wirusem.

  Ktoś na wiernipolsce napisał, że marzy mu się taka "pandemia" w Polsce. automatycznie"wymiecie" z niej pasożytujące na naszym "szczęsnym" kraju żydostwo.

  Czy przypadkiem nie w tym celu "rozdmuchano" tę pandemię w CHRL? Zbiegajace się tam, że wszystkich zagranic "szczury", masowo z tej swej "najświeższej zdobyczy" uciekają. (Nb. mamy obecnie w Chinach Nowy Rok Szczura" jak to celnie zauważył mój kolega):

  https://www.global-review.info/2020/01/29/corona-virus-and-the-spirit-of-wuhan/

  A ja ze swej "kabalistycznej" strony zauważyłem, że Chrześcijański Nowy Rok 2020 ma aż PIĘĆ PODWÓJNYCH - czyli DEUTERO - cyfr!

  No i zaczął się on od ZAMORDOWANIA irańskiego generała Sulejmaniego, irańskich bombardowań baz amerykańskich w Iraku, zestrzelenia ukraińskiego Boeinga w Iranie i amerykańskiego samolotu zwiadowczego w Afganistanie - na jego pokładzie miał być bezpośredni autor zabicia Sulejmaniego, Mike D. Andrea, szef amerykańskich operacji wywiadowczych przeciwko Irakowi, Iranowi i Afganistanowi.

  A na Na Nowy Rok Szczura w Chinach rozpoczęła się ta hiper-szeroko naglośniona "Netzfix pandemia", której ofiarą padło już 170 osób z 65 milionów zaplanowanych na następne 17 miesięcy...
  „Event 201”
 • @Pedant 15:07:07 Odnośnie "dziwnego specjalisty" od języków indoeuropejskich, prof. Ryszarda Danko, to proszę sobie poczytać nt.
  KLANU AUSRAN

  (AUSRAN to pra-indoeuropejska nazwa JUTRZENKI, po łacinie - i w nowoczesnych językach romańskich - Lucifer, czyli "czyniący światło", kojarzony z planetą Wenus:

  https://bialczynski.pl/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/klan-ausran-lodz-warszawa-ryszard-danka-i-wielu-innych/

  W jednym z ich zgromadzeń uczestniczyłem z 10 lat temu.

  A tak ogólnie, wszystkie próby wyprowadzenia BŻYDOTY / BRZYDOTY, czy to od brzegu, czy od brzytwy, kupy się nie trzymają - za wyjątkiem oczywiście od franc. juif (czytać żłif, stąd spolszczny żyd)
  Delirium plemienia żmijowego i co z tego wynika

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829