Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 2044 komentarze

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Wojna RP już i z Czechami i z Białorusią!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj nadeszły dwie bardzo nieprzyjemne wiadomości: Sąd Unii Europejskiej nakazał płacić Polsce Czechom po 2,5 mln euro dziennie za używanie kopalni węgla brunatnego Turów. A przy przeciwległym krańcu RP w Grodnie powstaje międzynarodowe lotnisko.

 

Ponoć „odłożenie” sprawy kopalni oraz elektrowni Turów (8 % produkcji energii elektrycznej w Polsce) zostało ustalone na niedawnym spotkaniu premierów obu krajów, Babiša i Morawieckiego. A tu taka niespodzianka w wykonaniu Sądu Unii Europejskiej.

 

Ntomiast na przeciwległym krańcu Polski sprawy robią się BARDZO groźne.

 

 

Otóż na spotkaniu Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Duszanbe (SzOS) w Tadżykistanie, w ubiegły piątek Łukaszenka dostał jakiś sprzyjający „wiatr” w jego plany zarzucania UE uchodźcami z rozwalanych systematycznie przez „USA i narody sprzymierzone” krajów położonych w pasie od Libii w Afryce aż po Afganistan w Azji. Kilka z tych krajów, jak choćby uzbrojony w broń atomową Pakistan, z którego premierem rozmawiał ŁUKASZENKA w Duszanbe, uruchomiło dzisiaj RUCH BEZWIZOWY z Białorusią. Co ułatwi z nich transport uciekinierów „po wojnach USA z terrorem” bezpośrednio na granicę z Polską oraz Litwą, jako że lotnisko w Grodnie leżące bardzo blisko od granic tych krajów UE, ma uzyskać status międzynarodowego.

Robi się b. nieprzyjemnie, wczoraj białoruska TV pokazywała wzdęte zwłoki młodej kobiety, która zginęła przy jej „wypychaniu", przez straż graniczną z terenu Polski. Dziś w  Radio24 była mowa aż o 3 trupach znalezionych w Polsce w pobliżu granicy z Białorusią.

 

A na to,by

ZACZĄĆ ROZMAWIAĆ Z BIAŁORUSIĄ O ZAKOŃCZENIU TEJ WOJNY GRANICZNEJ najwyraźniej nie ma "odgórnego" przyzwolenia.

 

Przypominam jeszcze raz o szczegółach "porwania" samolotu Ryanair lecącego z Aten do Wilna przed 3 miesiącami. Co stało się pretekstem do nałożenia przez UE super-ciężkich DUSZĄCYCH BIAŁORUŚ SANKCJI:

 

Jacques Baud, były starszy oficer wywiadu w armii szwajcarskiej opublikował ostatnio książkę "Le détournement" (uprowadzenie), która opowiada o locie Ryanair FR4978 z dnia 23 maja z Aten do Wilna na Litwie. Baud analizuje szczegóły tego wydarzenia.

 (Le Courrier - Genewa)

 

Komentarz MG: Wiemy, że obecne napięcia na granicy białorusko-polskiej (oraz litewskiej i łotewskiej) są pokłosiem bardzo ciężkich sankcji narzuconych na Białoruś (m.in. zakaz lotów białoruskich samolotów pasażerskich nad UE) bezpośrednio po "przymusowym" lądowaniu samolotu Ryanair na lotnisku w Mińsku, w trakcie jego lotu z Aten do Wilna. Ci "biwakujący" już prawie cztery tygodnie uchodźcy z Afganistanu i bojże także z Syrii, mieli jednorazowe WIZY TURYSTYCZNE na Białoruś, a przekroczeniu i oddaleniu się od granicy tego państwa, już FORMALNIE nie mają prawa doń powrotu. Rzeczeni "uchodźcy" twierdzą, że byli już ponad 20 km wgłąb Polski, kiedy ich PODSTĘPEM zwabiono do autobusu i helikopterów, bu dostarczyć do ośrodka dla uchodźców. A dostarczono zpowrotem na granicę białoruską. Gdzie oczywiście białoruska straż graniczna odmawia im prawa wejścia na teren na Białorusi, jednocześnie dostarczając im i ciepłe ubrania, i namioty i ponoć nawet ciepłe posiłki.

Oto szczegóły jak "zwabiono" samolot Ryanair, lecącyz Aten do Wilna, wymuszając na nim międzylądowanie w Mińsku białoruskim. (Nadesłał Bruno Drwęski z Paryża, poniższy tekst ukazał się w genewskim dzienniku Le Courrier)

> Mamy w Szwajcarii bardzo rzadką postać: nie tylko szuka prawdy, ale także ją ujawnia! Pewnie dlatego nie mówi się o nim zbyt wiele. Nazywa się Jacques Baud. Były starszy oficer wywiadu w armii szwajcarskiej, wykonywał misje dla ONZ i NATO. Od lat publikuje budujące wyniki swoich badań, a w ubiegłym roku wydał 400-stronicową książkę pt. 400-stronicowa książka "Rządzenie według fałszywych wiadomości", oparta wyłącznie na 100% wiarygodnych źródłach, która książka, która pokazuje, że większość z tego, co mówią nam rządy rządy i media głównego nurtu to manipulacja, spisek państwowy spisek państwowy.


Jacques Baud opublikował wiosną tego roku książkę "The Navalny Affair", a ostatnio książkę ostatnio książkę "Le détournement" (uprowadzenie), która opowiada o locie Ryanair FR4978 z dnia 23 maja z Aten do Wilna na Litwie, co rozpaliło media i kancelarie. I zachodnie kancelaria. Jacques Baud analizuje wszystkie wydarzenia, które miały miejsce podczas lotu.


Wydarzenia, które miały miejsce podczas tego lotu:


12:25 E-mail otrzymany przez lotnisko w Mińsku informuje, że bomba wybuchnie nad Wilnem. E-mail został wysłany przez szwajcarską firmę Protonmail, szwajcarska firma specjalizująca się w bezpiecznym przesyłaniu wiadomości wykorzystywanych przez antyrosyjską i antybiałoruską opozycję. Treść jest dziwaczna, rzekomo wysłana przez Hamas i wymagająca aby UE przestała wspierać Izrael. Ze zdaniem odnoszącym się do obecności wśród pasażerów osób, które uczestniczyły w badaniu "Forum Ekonomiczne Delphi" w Grecji, kraju, który później potwierdził, że w Forum wzięła udział S. Cichanowska, muza białoruskiej opozycji wspierana przez zachodnią społeczność i media, oraz R. Protasiewicz, pasażer samolotu. Port lotniczy w Mińsku, zgodnie z prawem lotniczym, powiadamia port lotniczy w Wilnie oraz samolot i oferuje swoje usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego.


12:30 Samolot wkracza w białoruską przestrzeń powietrzną. Załoga kontaktuje się z zarządem i portem lotniczym w Wilnie, aby dowiedzieć się, jaką decyzję należy podjąć.

 12:47 Samolot znajduje się juz w pobliżu granicy białorusko-litewskiej, wraca do Mińska na podstawie decyzji Ryanair i załogi. Lotnisko w Wilnie nie może być wykorzystywane, jeśli na pokładzie znajduje się bomba sterowana GPS.

 12:57 Kopia pierwszego maila jest rozsyłana przez opozycyjną stronę internetową. To zostanie później wykorzystana do stwierdzenia, że porwanie miało miejsce przed email.

 13.04 Port lotniczy w Mińsku podjął wszystkie konkretne środki wymagane przez międzynarodowe przepisy i MIG 29 startuje, aby towarzyszyć samolotowi na zjeździe do Mińska.

 13:45 Samolot ląduje.

 13:57 W Internecie pojawił się tweet od S. Tichanowskiej wzywający do uwolnienia R. Protasiewicza, gdy jest on jeszcze w samolocie.

 14:02 Protasiewicz wychodzi z samolotu,przechodzi przez odprawę celną z innymi pasażerami i trafia do poczekalni, jak pokazuje nagranie z kamery.


14:48 S. Tichanowska wysyła drugi tweet z żądaniem uwolnienia R. Protasiewicza, który nadal jest wolny. Minęło pięćdziesiąt minut od od jej pierwszego tweeta.


14:53 W związku z zamieszaniem w Internecie dotyczącym aresztowania, którego jeszcze nie dokonano, milicja lotniskowa zatrzymała R. Protasiewicz i jego dziewczynę.

 

 Wieczorem 23 maja,po wylądowaniu samolotu w Wilnie, na lotnisku, Ryanair skomentował lot FR4978 i jego przejście przez Mińsk w normalny sposób, nie wspominając o żadnym "porwaniu".

Sprawa jest więc jasna: aresztowanie R. Protasiewicza było celowe. Dzieki S.Tichanowskiej i białoruskiej opozycji działającej na Litwie.

 

 Ale już następnego dnia, 24 maja, rozpętała się medialna burza wokół Białorusi i jej prezydenta, z rywalizacją między różnymi dziennikarzami dziennikarze i "specjaliści" od materiałów audiowizualnych, aby sprawdzić, kto wymyśli najbardziej nieprawdziwą informację. Prawda, odtworzona w książce J. Bauda. Prosta deontologia, która polega na kontroli źródeł.

 Cztery dni później UE podejmuje sankcje na podstawie tych fałszywych informacji, zakazując lotów nad Białorusią i podejmując sankcje gospodarcze w celu zdławienia handlu międzynarodowego Białorusi. 

Pomimo swojego milego wyglądu, Roman Protasiewicz to stara gwardia w ruchu neonazistowskim, z zobowiązaniami wojennymi, takimi jak jego wcielenie już w styczniu 2015 roku do neonazistowskiego batalionu AZOV na Ukrainie w celu zwalczania rosyjskojęzycznej powstania w Donbasie. W 2017 roku został zatrudniony przez Radio Liberty (antykomunistyczne radio w Polsce finansowane przez USA) i odbił "szkolenia" wywiadowcze w Pradze i USA.


Potem Protasiewicz przez półtorej godziny rozmawiał z białoruską telewizją.


Obwiniał za to co mu sie stalo ruch opozycyjny, z którym współpracował. Czy był to konflikt ambicji osobistych lub politycznych, czy też miało to związek z dużymi sumami pieniędzy, które otrzymywał bardzo hojnie z wielu źródeł? Nie wiemy. Wyjaśnił też szczegółowo działanie agencji z siedzibami w Polsce i na Litwie, finansowanych przez Zachód, a nawet przez Mazepin, rosyjskiego oligarchę, który chciał położyć łapy na dużej państwowej firmie na Białorusi. R. Protasiewicz na koniec złożył hołd prezydentowi Łukaszence... Od tego czasu przebywa w areszcie domowym w mińskim mieszkaniu.


W końcu większość Białorusinów, świadoma realiów tej sprawy i podporządkowana opozycji decyzjom UE w tym prywatyzacji unarodowionych zakladow, coraz bardziej dystansuje się od opozycji i zachodnich złudzeń.


Aby dowiedzieć się więcej o J. Baud: https://francais.rt.com/magazines/interdit-d-interdire/78453-culture-numero-147

https://zakop999pl.neon24.pl/post/163504,bialorus-i-uprowadzenie-samolotu-nad-minskiem
 


 

KOMENTARZE

 • Rano w Polskie radio24 jakiś wiceminister mówił, że kara wynosi 2,5 mln euro/dzień za funkcjonowanie kopalni w Turowie,
  a dziś wieczór słyszę, w tym samym radio24, że ma to być "tylko" pół miliona euro/dzień.

  A jeśli chodzi o Białoruś, ton premier Morawiecki zaczął nagle głosić, że za tym anty EU "ruchem" Łukaszenki stoi oczywiście Moskwa - ale po nagłym zniesieniu wiz między Białorusią i Pakistanem wyraźnie się czuje, że za "pomysłem Łukaszenki" stoi także inne, bardzo blisko blisko związane z afgańskimi talibami, mocarstwo atomowe "tulące się do Chin" https://wyborcza.pl/7,75399,10118293,pakistan-tuli-sie-do-chin.html

  A w USA, wg "Wyborczej" //Ponad 2 tys. zgonów dziennie na COVID-19 Najwięcej na Florydzie i w Teksasie

  Liczba ofiar koronawirusa w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od początku marca. Lekarze załamują ręce, bo większości można było uniknąć.

  Na oddziały intensywnej terapii trafiają głównie niezaszczepieni...//
 • Autor 5*
  DK
  _________

  Dyktator A.Łukaszenko poniewiera spedaloną demokracją UE - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/163324,dyktator-a-lukaszenko-poniewiera-spedalona-demokracja-ue
 • UE to kolonizatorzy a PIS im nie pasuje na namiestnika Polski
  Polityka UE jest wprost bandycka...wyroki ich instytucji są wprost jawnie, bezczelnie talmudyczne...czyli polityczne.
  Prawo talmudyczne polega na tym Że jest wprost podporządkowane interesom jednej grupy ..

  Białoruś to inny temat.
  Polska przeprowadziła zamach stanu na władze Białorusi i to zamach ocierający się o siłowe obalenie Łukaszenki (nawoływano wprost do jego likwidacji... terroryzowano rodziny mundurowych...szczuto jawnie i bezczelnie) ... to nic dziwnego że Łukaszenko postanowił oddać kopa agresorom z Polski i Litwy.
  Wymyślił znakomitą formę realizacji tego zamiaru.
  otóż zajął się turystyką na większą skalę... otworzył biura podróży
  udostępnił hotele wszystkim chętnym wyjazdu do UE....
  a wszystko na komercyjnych zasadach turystycznych zgodnie z międzynarodowym prawem.
  Turyści po przylocie na Białoruś mają wynajęte hotele oraz mogą sobie wynająć transport w kierunku Polskiej czy litewskiej granicy.
  Co tu jest nielegalnego ?

  Turyści chcą do Niemiec.. i tu już prywatnie starają się dostać do UE..
  Białorusini im nie przeszkadzają... bo po co skoro to nie są ich ludzie..
  Białorusini robią to do czego nawoływała mafia żydowska.. "wpuszczajcie imigrantów" i PO dalej to robi.
  PIS nie ma interesu nie wpuszczać ... bo wszyscy i tak wyjadą do Niemiec...PIS powinien wpuścić ich do Polski legalnie... z wykupieniem hotelu i transportem do Niemiec na zasadach turystycznych...i po krzyku.

  Niemcy (UE dostała by kopa za swoją bandycką politykę wobec Polski...
  szybko by musiała kazać zamknąć "dziób" PO w kwestii imigrantów.
  Polska by zarobiła parę groszy na tranzycie do Niemiec.
  (każdemu turyście fotkę, odciski palców, zdjęcie paszportu... i baza do dyspozycji służb Polskich i zaprzyjaźnionych)
 • @Oscar 06:38:14
  Fotki?
  Juz sa.
  I co z tego.
  I dla Szwabow brudas to brudas.
  A ci mienia sie paszportami, mowia ze to fotka brata.
  Ze w obozie dla uchodzcow pomylili karty.
  Antifa czuwa.
  Pasy szachida schna na wieszakach.
  AK47 nasmarowane.
  A u nas?
  Durnie( wiem cos o tym) z Policji Obywatelskiej nie maja nawet tlumaczy.
  Dzihad?
  Jaki tam dzihad.
  Normalne przejecie euroburdelu.
 • A więc z BIAŁORUSIĄ TO ZWYKŁA WOJNA! - dzisiaj rano, w P-radio24 vice-minister spraw zagranicznych, o nazwisku Wawrzyk
  Na pytanie dziennikarza, czy może jakieś dyplomatyczne kontakty z rządem Białorusi mogły by kryzys na granicy UE-Białoruś powstrzymać, odpowiedział SZCZERZE I Z NACISKIEM: NIE BĘDZIE ŻADNYCH KONTAKTÓW z RZĄDEM BR.

  A to potwierdza opinie władz w Mińsku, że to szczególnie Polska i Litwa, pod naciskiem rządu USA, mają prowadzić "ukrytą za sloganami o demokracji" WOJNĘ Z ZACHOWUJĄCĄ RESZTKI USTROJU SOCJALISTYCZNEGO (brak prywatyzacji wielkich przedsiębiorstw!) REPUBLIKĄ BIAŁORUŚ.

  No bo przecież z jakichś powodów w Wilnie i w Warszawie hołubiony jest "cieniowy" rząd tej Republiki (której zalążek powstał, dekretem Lenina na Białorusi czczonego do dzisiaj, równo 100 lat temu).

  Poniżej wynik ubiegłorocznych sondaży przedwyborczych na miesiąc przed sierpniowymi prezydenckimi wyborami na Białorusi:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/10/Lukaszenko-election-prognosis.jpg

  Ta Tichanowska - z której "opozycja" zrobiła ZWYCIĘŻCZYNIĘ tych wyborów - miała wtedy tylko 2,2 % poparcia, a Łukaszenka już blisko 70 %. (Ale w "w grze był jeszcze bankier Babaryko, obecnie skazany na kilka lat więzienia za Belgasprom Banku miliardowe przekręty, oraz Cepkało, nie dopuszczony do wyborów wskutek braku wystarczającej liczby podpisów z poparciem jego kandydatury)
 • Od jakiegoś czasu nasilono podmiankę etniczną w Europie
  a teraz zaprzęgnięto do tego celu rządzących czy to atrapą Polski czy to Białorusią, Litwą i inne, byłe satelity niegdysiejszego ZSRR w tamtym rejonie.
  Wniosek?
  Podejrzewałem już jakiś czas temu, że światowy, czarci pomiot każe i Rosji i jej byłym satelitom - czynnie uczestniczyć w nasycaniu Europy - kolorowym elementem - i mamy to!
  Likwidacja białej rasy na globie przez światowy, czarci pomiot w tym szczególnie Białej Europy - to nie żarty.
 • @Oscar 06:38:14
  Ciekawy twój komentarz.

  Pamiętacie Łukaszenkę z kałachem w ręku?
  Pokazał opozycji i zagranicy, że może nim się posłużyć.

  Czarny scenariusz.
  Władze Pakistanu, Afganistanu, i kilku innych krajów muzułmańskich zniszczonych wojnami wypuszczają ze swoich więzień kryminalistów, morderców, złodziei, oszustów, gwałcicieli, pakują ich w samoloty i przewożą do Białorusi.
  Łukaszenka podsyła ich pod granice Polski i Litwy i gdy się tych ,,turystów” nazbiera ze dwieście czy pięćset tyś. daje każdemu kałacha i kilka buldozerów do rozjechania granicznych płotów z drutu kolczastego.
  No i problem na granicy jest po myśli tak Łukaszenki jak i turystów– terrorystów definitywnie i ostatecznie rozwiązany.

  Inteligentny scenariusz
  Morawiecki podstawia przybyłym turystom– terrorystom wszelki transport drogowy i kolejowy i przewozi 1/3 turystów –terrorystów pod granicę czeską jako odpłatę za kary nałożone na kopalnie Turów, a pozostałe 2/3 turystów –terrorystów do Niemiec w rozliczeniu za sankcje TSUE, naciski i II WŚ

  W tym układzie nie musimy rozmawiać z Łukaszenką.
  Wystarczy wysłać mu kartkę z życzeniami z dopiskiem
  Спасибо
 • @Oświat 09:12:03
  Cóż, czekamy na uszczelnienie granicy.
  Nie obejdzie się chyba bez pomocy NATO.
  Także po to by Łukaszko nie robił z nas katów i innych takich.
  Oraz, by uruchomić najnowsze systemy monitoringu niedostępne dla SG.
 • @Oscar 06:38:14
  "UE to kolonizatorzy a PIS im nie pasuje"
  "Polska przeprowadziła zamach stanu na władze Białorusi"
  A może to PiS przeprowadziło zamach stanu na władze Białorusi?
 • @brian 09:51:28
  //..Nie obejdzie się chyba bez pomocy NATO...//

  No to Biało–Ruski dodadzą ,,turystom” oprócz kałachów jeszcze inne striełki i cyrkony i zacznie się prawdziwa balanga.
  Tylko czy chłopcy z NATO są chętni do umierania w obronie polskich granic, mając u siebie milion muzułmanów na swoich tyłach?
 • @demonkracja 08:56:55 DEMENTOKRATA nic nie kapuje. BIAŁA Polska raz Litwa zaczęły wojować z BIAŁĄ chrześcijańską BIAŁORUSIĄ
  na rozkaz LGBT, BIAŁO-CZARNEGO (ich minister obrony!) Rządu USA - wyraźnie Czarciego Pomiotu na mapie świata.

  A to, że "AMERYKANIZM - CZWARTA WIELKA RELIGIA ZACHODU" jest zbudowany na receptach Starego Testamentu (David Gelertner, doradca naukowy prez. Trumpa) to Dementokrata i jemu podobni powinni nareszcie WBIĆ SOBIE DO GŁOWY.
 • @Robik 09:58:31
  Czego by kto nie zrobil czu zrobil.
  Teraz ich USrany obowiazek to pomoc w uszczelnieniu granicy.
  Oraz np. takie wejscie w pasma bialoruskiej tv i radia by ludzie Musieli zobaczyc co naprawde tam sie dzieje.
  Powtarzam sie, trudno.
  Bat'ko mi imponowal zmyslem godnym dyktatora Hiszpanii.
  Nie dal sie oficjalnie wmieszac w wojne.
  Ale teraz... pacynka w reku Putina.
  A Putin znow na pasku oligarchii.
 • @brian 07:03:26
  Oni tylko chcą realizacji zobowiązań.
  Gdy zlecano im terroryzmu w Iraku , Syrii itp. to zlecający obiecywali że po
  okresie walki dostaną wizy do UE a tam socjal z domem i ogródkiem.
  To była główna motywacja dla mięsa armatniego wykorzystywanego do siania terroryzmu w Iraku i Syrii.
  Inne motywacje to ideologia podkręcona przez służby specjalne (wyrżnąć niewiernych ), pensje płacone "żołnierzom.. oraz narkotyki za darmo (takie wzmacniające i pozbawiające strachu) ...
  ostatnia motywacja to gwarancja bezkarności czyli rabunku, mordów i gwałtów.
  Takich najemników zmobilizował tzw. zachód do walki z Syrią...
  Drudzy to banderowcy na Ukrainie (taka sama swołocz)
  Inni najemnicy zachodu to szaulisi na Litwie, Islamiści w Czeczenii, Kosowie, Bośni.. ustasze w Chorwacji... same najgorsze bandziory.
  a w tym towarzystwie polskie solidaruchy w jednym karnym szeregu.

  To pokazuje kim są solidaruchy (te w polityce i na stołkach bo reszta to zwykli pożyteczni idioci...bo taką swołocz popierali i popierają dalej)

  ...no i teraz gdy wojna się kończy to najemnicy domagają się realizacji obietnic..."domku z ogródkiem" gdzieś w Europie i niemieckiego socjalu.
 • @Robik 09:58:31
  PIS pewnie był wykonawcą ...ale nie zleceniodawcą.
  Zlecenie pewnie przyszło z poziomu przed którym PIS musi zdejmować czapkę i się kłaniać.
  PIS ma wolne rączki ale w trybach...jak wszyscy kolaboranci globalnej mafii.. za wyjątkiem najwyższych szarży w mafii ...
  Mafia to hierarchia jak w KK lub w wojsku albo innej bandzie z silnym wodzem.
 • @brian 12:26:57
  //Teraz ich USrany obowiazek to pomoc w uszczelnieniu granicy.//

  Nie tak prędko.Istny z ciebie jastrząbek pokoju.
  Zanim sięgnie się po rozwiązania które bóg wie czym poskutkują,trzeba wykorzystać wszystkie inne procedury wynikające z unijnego prawa (wszak dzięki bogu jesteśmy UE )

  Bruksela też dostrzega powagę sytuacji i ma swoje wnioski:

  "Kryzys migracyjny. UE chce obecności Fronteksu na granicy polsko-białoruskiej "
  https://wiadomosci.wp.pl/kryzys-migracyjny-ue-chce-obecnosci-fronteksu-na-granicy-polski-z-bialorusia-6685348962904576a
 • @brian 12:26:57 Eee Bęcwalicie Hipolicie. "wejść w pasma bialoruskiej tv i radia by ludzie Musieli zobaczyc"
  Oglądam co wieczór belarus24.by . Przecież tam codziennie są szerokie reportaże z tej granicy, jest pokazywane jak siłą polscy pogranicznicy wypychają tych uchodźców a terenu RP, jak zginęła, przy tym wypychaniu, ta młoda kobieta, która osierociła aż troje dzieci (obecnie w grodzieńskim (?) szpitalu), jak koczującym od miesiąca w pasie granicznym, wypchniętej z Polski - ponoć byli już 25 km w głąb naszego kraju - grupie głównie z Afganistanu, codziennie od strony białoruskiej PCK donosi zaopatrzenie, itd.

  A W POLCE z tej granicy nie wolno robić reportaży, przecież po to zrobiono "stan wojenny". Co więcej, NIE WOLNO ANI PISNĄĆ w szeroko dostępnych mediach, ze tę "niesymetryczną" reakcję rządu Białorusi spowodowały superciężkie sankcje, za wymuszone doniesieniem o bombie w samolocie, międzylądowanie Ryanair w Mińsku (zakaz lotów samolotów pasażerskich nad UE, zerwanie kontraktów na dostawę do UE nawozów fosfatowych, które dostarczaja Bialorusi dewiz, itd. itd.

  Boże (jeśli istniejesz) STRZEŻ NAS PRZED KŁAMSTWAMI POLSKIEJ TELEWIZJI!

  Jak się chce żyć w USRACKIM RAJU DLA BIAŁYCH POSRAKÓW, to należy się z tym "rajem na ziemi" solidaryzować. Zwłaszcza że wszyscy anonimowi komentatorzy, używający angielskich "nicków" tym RAJEM już przez ekran kompa "pachną". (Mój nick z dopiskiem 72 jest symboliczny, bo byłem wtedy tam świadkiem buntu przeciw ambicjom "prawdziwych Amerykanów" - i oczywiście spora liczba komentatorów mój zapach przez ekran kompa wyczuwa:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/09/Marek-G-pod-Mt-McKimley-Denali-na-Alasce-w-1970.jpg

  Marek Głogoczowski pod szczytem Mt McKimley (dziś Denali) na Alasce w 1970
 • @Autor
  Cieszę się, że Pan wciąż jest w na tyle dobrym zdrowiu, by się udzielać na tym forum.
  W kwestii sporu z Czechami, to racja jest po stronie czeskiej, która od wielu lat zwracała się do władz PiSowskich, by coś zrobiły z katastrofą ekologiczną, którą wywołuje w Czechach elektrownia Turów. PiSowskie władze latami lekceważyły Czechów, w efekcie ci poszli do sądu UE.

  Polsce grozi katastrofa energetyczna, bo Turów trzeba zamknąć albo wyłożyć miliardy na ścianę zabezpieczającą wody gruntowe i podziemne po stronie czeskiej od spływania do wyrobiska po polskiej stronie. Tych miliardów nie ma, bo poszły na F15, F35, Himarsy i inne militarne śmieci z USraela. Nie da się zastąpić 8% produkcji energii elektrycznej z dnia na dzień.

  Co się tyczy sprawy imigrantów to III RP utrzymuje dość DARMOZJADÓW w armii, obronie terytorialnej i straży granicznej plus innych służbach tajnych, jawnych i "wielopłciowych", by móc ich na 3 zmiany ustawić wzdłuż granicy z Białorusią, jeden żołnierz czy ochroniarz terytorialny / agent Tomek co parę metrów. Mysz się nie prześliźnie, a wreszcie zaczną coś pożytecznego robić, zamiast zbiórek, musztry i apeli poległych w Tupolewie. A te zasieki do kaleczenia zwierząt - wepchać żyleta po żylecie KŁUSOWNIKOM i EKO-ZBRODNIZRZOM Błaszczakowi i Kaczyńskiemu w tyłki ( https://swiatowid.neon24.pl/post/163311,uchodzcy-zakatuja-tysiace-dzikich-zwierzat-w-polsce ).

  Pozdrawiam!
 • BIAŁA Polska raz Litwa zaczęły wojować z BIAŁĄ
  chrześcijańską BIAŁORUSIĄ.
  -------------------------
  To tylko dym pod osłona którego chce się nasycać Europę - kolorowym, kryminalnym elementem od strony wschodniej.
  Wniosek?
  Kto chce - niech wierzy, że V kolumny światowego, czarciego pomiotu usadowione w państwach Europy Wschodniej i nimi wywijające mają jakąś swobodę. Dla przykładu - to te wszystkie przepychanki PiS-u z eurokołchozem - mają na celu jedno - zamienić do reszty sieroty po Polsce w atrapie Polski na szatańskie odchody przy czynnym udziale i PiS-u i eurokołchozu.
 • @Światowid 13:13:57
  Turów przed PISem nie istniał ?
  Czy katastrofy przed PISem nie powodował ?

  Bardzo polityczny ten komentarz.
 • Brawo dla pana Marka.
  Zawsze wielką radością jest czytanie pana Marka. Dużo zdrowia panie Marku.
 • @Oscar 15:18:30
  Żeby się odzywać trzeba jeszcze cokolwiek wiedzieć. Wybory parlamentarne były w X.2015. Kadencja sejmu zaczęła się w XI.2015 Strona czeska zgłosiła zastrzeżenia do ROZBUDOWY elektrowni Turów w I.2016. To już rządy PiS. Sprawą czeskich zastrzeżeń miała się zajmować polsko-czeska grupa robocza. W XI.2019 (kolejna kadencja rządów PiS) czeskie Ministerstwo Ochrony Środowiska wydało NEGATYWNĄ OPINIĘ ws. rozbudowy kopalni Turów. Zażądało od strony polskiej odszkodowań albo budowy muru, który zatrzyma odpływ wody z Czech do wyrobiska (ok 40l./sek.). Polska PiSiacka stronę czeską zlekceważyła na tyle, że Czesi poszli ze skargą do TSUE. I PiS się przeliczył, bo Niemcy z Saksonii też odczuwają niedobory wody z powodu działalności Turowa, a zejście na 330m, planowane w rozbudowie (z 70m dotychczas) oznacza dla Saksonii spadek wód gruntowych o ok. 20m (w Czechach w rejonach przygranicznych - ponad 60m). Więc orzeczenie TSUE było do przewidzenia i trzeba było zrobić wszystko, żeby Czesi skargę wycofali. A najlepiej trzeba było 30 lat temu dokończyć Żarnowiec i postawić jeszcze ze 2 elektrownie atomowe i ZAORAĆ kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, bo to są kolosalne katastrofy ekologiczne (wywołane przez katastrofy hydrologiczne).
 • Przyzwoity Polakatolik popiera politykę PiS-dzielców
  .
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/08/240802238_10215939947810961_8284052526538047463_n.jpg
  .
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/09/239881618_4552734158099760_6976055137444583647_n.jpg

  i stoi po słusznej, covidowej, stronie

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/09/241696781_336194278293184_391728933645620091_n.jpg
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/09/241762941_337371281508817_4689753565721865640_n.jpg
 • @Światowid 15:55:39
  Wiem o tym...
  Tylko dlaczego Czesi wcześniej nie płakali na Turów.
  Nie wiedzieli ?
 • @Światowid 15:55:39 >>gdyby ta sama odkrywka i elektrownia leżały po stronie niemieckiej lub czeskiej to pies z kulawą nogą
  nie darłby ryja o jej istnienie.

  Coś się urwało u Wojtasa, napisałem bowiem, że zgodnie z tym co zauważył Kula(wy) LIS (a więc nie pies) w Czechach i Saksonii kopalnie są SPRYWATYZOWANE i ich właściciela dbają by ekolodzy nie wchodzili im w szkodę.

  A Turów jest ponoć własnością Skarbu Państwa, od którego, pomanewrowawszy umiejętnie, można wyłudzić imponujące dotacje, kary itd.

  Zobaczymy, czy ta uwaga przejdzie, bo to już 3 próba.
 • @Berkeley72 23:50:51
  Nie wiem, czy z Pana odpowiedzi mam się cieszyć czy nią smucić.

  //gdyby ta sama odkrywka i elektrownia leżały po stronie niemieckiej lub czeskiej to pies z kulawą nogą nie darłby ryja o jej istnienie.

  Coś się urwało u Wojtasa, napisałem bowiem, że zgodnie z tym co zauważył Kula(wy) LIS (a więc nie pies) w Czechach i Saksonii kopalnie są SPRYWATYZOWANE i ich właściciela dbają by ekolodzy nie wchodzili im w szkodę.//

  Kopalnia odkrywkowa Turów leży w geologicznie i politycznie niekorzystnym miejscu, tzn. struktura geologiczna powoduje, że szkody górnicze (ucieczka wód podskórnych i gruntowych) występują daleko wgłąb terytorium innych państw (o czym trzeba było myśleć, kiedy się ją stawiało - i kiedy zamiast ją zamknąć albo przestawić na węgiel z Australii albo RPA albo ... Donbasu, podejmowano KRETYŃSKĄ decyzję o rozbudowie i pogłębieniu kopalni). Ludność tych państw (Czechy, Niemcy) nie ma ochoty tracić możliwości uprawy ziemi i dostępu do wody tylko dlatego, że ktoś w Polin chce mieć prąd. To nie problem prywatne-państwowe, tylko problem międzynarodowy. Oczywiście w Polin dewastacja środowiska naturalnego nikogo w POLSKOJĘZYCZNYCH WŁADZACH nie obchodzi, a to, że polscy podludzie O DZIWO JEDNAK "drą ryje" ( https://wiesci24.pl/2020/10/01/jeziora-wokol-elektrowni-i-kopalni-solorza-wysychaja-rzad-nie-chce-interweniowac/ , https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/pojezierze-gnieznienskie-wysychajace-jeziora-kopalnia-odkrywkowa/11nxn3j , ) pewnie Pana zaskoczy.

  Polskie zapotrzebowanie na prąd można zaspokoić 3ma elektrowniami atomowymi, najlepiej wykonanymi w technologii chłodzenia reaktora ciekłym ołowiem pod ciśnieniem atmosferycznym, jak rosyjski BREST 1200: https://en.wikipedia.org/wiki/BREST_(Reactor).

  Zamiast tego polskojęzyczne rządy Polin zafundują polskim podludziom niemieckie "poleasingowe" elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne, których Niemcy nie chcą złomować, skoro "prywatna inicjatywa" z Polin zabierze sobie kłopotliwe w utylizacji śmieci i jeszcze dopłaci. Ewentualnie kupimy technologię z USA, gdzie ostatnią elektrownię atomową postawiono w 1977r ("River Bend" w Louisianie, a Rosjanie dopiero co postawili Białorusinom i stawiają u siebie kilka kolejnych).

  Pozdrawiam!
 • @Światowid 10:46:09 Dzięki z koment, o tym zagrożeniu hydrologiczno-stetycznym wczoraj późno wieczór URWAŁO tekst komentu
  zarówno u Wojtasa jak i na moim wpisie. Przy trzeciej próbie zauważyłem więc krótko, że czeskie i niemieckie pobliskie kopalnie, będąc SPRYWATYZOWANE, mogą mieć lepsze możliwości przekupywania władz lokalnych niż ten należący do SKARBU PAŃSTWA moloch w Turowie.

  Otóż już 10 lat temu, wracając samolotem z Zurichu do Warszawy, przelatywałem nad "księżycowym krajobrazem" gigantycznych dziur w ziemi zachodniego krańca Sudetów czesko-polsko-saksońskich. Których to katastrof ekologiczno-hydrologicznych oficjele wszystkich tych trzech krajów jakoś nie chcą dostrzec.

  A wiatrakarnia - którą zachodnie wybrzeże Bałtyku już ćwierć wieku temu było doszczętnie "zaklejone" - też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tę sprawę jakoś rozwiązała Słowacja (przebudowana, wg standardów UE elektrownia atomowa oraz 25 metrowy stopień wodny na Dunaju w Gabcikovie mający moc prądotwórczą podobną do tej elektrowni. Ale rzeki w Polsce wysychają i pozostaje nam ten, intensywnie zwalczany obecnie, węgiel kamienny.

  Pod koniec lat 1980, moi koledzy i profesorowie fizyki (w szczególności Andrzej Hrynkiewicz) bronili Żarnowca, ale napędzana "wiatrem z Zachodu" Solidarność tą, zaawansowaną już budowę, upupiła. Ku chwale Ojczyzny.
 • @Berkeley72 19:45:10
  //czeskie i niemieckie pobliskie kopalnie, będąc SPRYWATYZOWANE, mogą mieć lepsze możliwości przekupywania władz lokalnych niż ten należący do SKARBU PAŃSTWA moloch w Turowie.//

  Przecież to nie władze lokalne trzeba przekupić, tylko wszystkich mieszkańców, którym ekolodzy wytłumaczą, że nie będą mieli wody w kranie, a zamiast użytków rolnych będzie pustynia. W dobie internetu łatwo ludzi poinformować. U siebie prywaciarz może przekupić liderów protestujących albo nająć zbirów do zastraszenia lub zabicia najaktywniejszych eko-oponentów (działa, w Polsce zabili Brzeską a Policja stwierdziła samobójstwo, sprawców nie wykryto). A za granicą jak się wyda to już międzynarodowy skandal.

  //Otóż już 10 lat temu, wracając samolotem z Zurichu do Warszawy, przelatywałem nad "księżycowym krajobrazem" gigantycznych dziur w ziemi zachodniego krańca Sudetów czesko-polsko-saksońskich. Których to katastrof ekologiczno-hydrologicznych oficjele wszystkich tych trzech krajów jakoś nie chcą dostrzec.//

  Wszystko zależy od składu i układu warstw geologicznych, spadku terenu, systemu cieków i warstw wodonoścnych itd. Jak Pan przebije beczkę u góry to poziom wody nie spadnie dużo, a jak u dołu, prawie wszystko wycieknie. I Turów jest bliżej dna beczki, więc skutki są gorsze dla tych powyżej po stronie czeskiej i niemieckiej.

  //A wiatrakarnia - którą zachodnie wybrzeże Bałtyku już ćwierć wieku temu było doszczętnie "zaklejone" - też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tę sprawę jakoś rozwiązała Słowacja (przebudowana, wg standardów UE elektrownia atomowa oraz 25 metrowy stopień wodny na Dunaju w Gabcikovie mający moc prądotwórczą podobną do tej elektrowni. Ale rzeki w Polsce wysychają i pozostaje nam ten, intensywnie zwalczany obecnie, węgiel kamienny.//

  Dla atomu nie ma alternatywy, jest długoterminowo najtańszy i najbardziej przyjazny środowisku, tylko trzeba robić elektrownie IV generacji. Panele są dobre tylko na lato, do uzupełniania zwiększonego poboru mocy przez klimatyzację. I faktycznie są potrzebne, bo świetnie się korelują z poborem prądu. A wiatraczki z niczym się nie korelują, są "kapryśne" i nie wiadomo kiedy i ile mocy dadzą - muszą być w 100% pokryte alternatywnymi źródłami (np. turbinami gazowymi).

  //Pod koniec lat 1980, moi koledzy i profesorowie fizyki (w szczególności Andrzej Hrynkiewicz) bronili Żarnowca, ale napędzana "wiatrem z Zachodu" Solidarność tą, zaawansowaną już budowę, upupiła. Ku chwale Ojczyzny.//

  Część Solidarności to byli polscy KRETYNI, wierzący, że robią dobrze, ale cześć to była obca agentura, która wiedziała doskonale co oznacza dla polskiej gospodarki zniszczenie programu energetyki jądrowej (ostatnie rozpoczęte i zakończone inwestycje w powiększenie mocy w polskiej sieci energetycznej to czasy GOMUŁKI, Żarnowiec to jedyny projekt z czasów Gierka, czyli wykolejenie Żarnowca to odcięcie polskiej gospodarki od taniego prądu - czyli brak konkurencyjności międzynarodowej). A tępe polskie bydło połapie się, co się stało za Mazowieckiego (XII,1989), jak w 2022 zobaczy rachunki za prąd. Dlatego "ludu" nie wolno o nic pytać, a jak się buntuje gdy mu się czyni dobro, to trzeba bez mrugnięcia okiem wysyłać dożywotnio prowodyrów do kamieniołomów czy tam na galery. A jeśli na wczasy NIE na krótko i do Arłamowa, tylko na zawsze i do Tel Avivu.

  Pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031