Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 620 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Deklaracja Praw Człowieka Embrionalnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sukces AQUAPARKÓW to jest jakby rodzaj powrotu do okresu, gdy jako embriony (wyposażone we wczesnych stadiach rozwoju w „ogony” podobne do tych u płazów oraz gadów), pływaliśmy sobie, o nic się nie martwiąc, w wodach płodowych naszych matek

 

Słowo Wstępne do CZŁOWIEKA EMBRIONALNEGO
 
Patrząc z punktu wiszenia ludzkiej ONTOGENEZY, na gigantyczny rozkwit AQUAPARKÓW w każdym większym mieście na świecie, to jest jakby rodzaj powrotu do okresu, gdy jako embriony (wyposażone we wczesnych stadiach rozwoju w „ogony” podobne do tych u płazów oraz gadów), pływaliśmy sobie, o nic się nie martwiąc, w wodach płodowych naszych matek. I tu nasunęła mi się refleksja, której nawet dałem literacki – pierwotnie tylko w j. angielskim – wyraz, w jednostronicowej satyrce pt. „Deklaracja Praw Człowieka Embrionalnego, oraz Światowego Ruchu „Precz z Rozumem!”. Napisałem ją latem 1993 roku, w chwilach wolnych od prac „wybuchowych” przy badaniach sejsmicznych, przygotowujących grunt pod planowaną zaporę wodną w górach Obervallis Szwajcarii.
 
 
Warto tę satyrkę przeczytać, bo jest to NAUKOWA PROGNOZA rozwoju Ludzkości, jeśli nic nie zagrozi dalszemu rozkwitowi, tej naszej uwielbianej TPD (Technika-Pieniądz-Dupa uwielbiająca Komfort) Cywilizacji.
 
*
 
Dedykowane profesorowi Lewisowi Wolpert i jego odkryciu “The Triumph of the Embryo

Deklaracja Praw

Człowieka Embrionalnego

oraz

Prezentacja celów

Światowego Ruchu „Precz z Rozumem”

 
     
 
My, Ludzie Embrionalni wszystkich Narodów, Ras oraz Płci, deklarujemy co następuje:

 
1. Będąc w pełni świadomymi, że nasze idee są sprzeczne z Rozumem i Biologią, ogłaszamy iż jest to prawdą oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równi. Twierdzimy zatem, że Kain jest równy Ablowi, idiota jest równy geniuszowi i że zwykły gangster ma te same prawa jak święty.
 
 Co więcej, zgodnie z nauką Nowego Katolickiego Kościoła deklarujemy, że embrion ma takie same prawo do życia i do dążenia do szczęścia, jak osoba dorosła. Mówiąc krótko stwierdzamy, że (ZAPŁODNIONE) JAJO JEST RÓWNE KURZE – i to jest nasza Nowa, Promienna Myśl, która przyświeca wszystkim naszym dążeniom oraz poczynaniom.
 
 
2. Deklarujemy, że nasz Bóg, Stwórca Równości, wyposażył nas – w przeciwieństwie do innych bezrozumnych zwierząt – w naturalne prawo do bezpieczeństwa, do wolności oraz do szczęścia. Zamierzamy zrealizować te nasze boskie prawa na poziomie umysłowym niewinnego dziecka, czy nawet jeszcze nie zróżnicowanego embriona. Mamy prawo to uczynić, gdyż jest to prawda oczywista, że każdy dorosły człowiek był kiedyś w fazie embrionalnej rozwoju swej osobowości. I to jest jego własna wina, że wbrew Woli Stwórcy Równości, opuścił ten cudowny stan pierwotnego zidiocenia oraz szczęścia.
 
 
3. By wymusić poszanowanie nadanych nam przez Stwórcę Praw Człowieka Embrionalnego, zamierzamy na Ziemi odtworzyć warunki bezpieczeństwa oraz szczęścia charakterystyczne dla naszego życia w okresie płodowym. Zapełnimy zatem Ziemię klimatyzowanymi budowlami, które będą chronić nas przed szkodliwym wpływem złej pogody i dostarczymy narodom nieskończoną obfitość ubrań, żywności oraz środków transportu. Tak że nikt nie będzie zmuszony dokonywać jakichś męczących i degradujących go, wysiłków fizycznych. Zreorganizujemy także nasze społeczeństwo w taki sposób, że nikt nie będzie śmiał zmuszać nas do jakiegokolwiek umysłowego wysiłku – wysiłku, który mógłby nas wyrwać z błogosławionego przez Boga stanu permanentnego szczęścia oraz bezmyślności.
 
 
4. Deklarujemy zatem, że by zrealizować ten wspaniały projekt permanentnej infantylizacji (czy nawet embrionalizacji) człowieka, nasz Bóg, Stwórca Równości, wyposażył nas w prawo do wykorzystania, bez jakichkolwiek ograniczeń, wszystkich bogactw naturalnych Ziemi. Mamy także prawo do eksterminacji – względnie do uwięzienia w klatkach oraz rezerwatach – wszystkich odmian zwierząt, włączając w to homo sapiens, które mógłby zagrozić naszym zinfantylizowanym, agresywnym projektom totalnego udomowienia świata.
 
 
5. A zatem deklarujemy, że nasze Ludzkie Umysłowo Embrionalne Społeczeństwo ma prawo organizować się w bandy zwane partiami, mafiami oraz korporacjami. W celu ułatwienia działalności tym błogosławionym przez Boga zgromadzeniom, stała się konieczną likwidacja – względnie przebudowa w odpowiedni sposób  – wszystkich dotychczas istniejących ludzkich zrzeszeń, mających na celu społeczną SprawiedliwośćPiękno życia, oraz poszukiwanie Prawdy w każdym badanym przedmiocie. Przestępczy charakter tych SPP zrzeszeń polegał na rozbudzaniu niezdrowych pożądań, oraz zachęcie do działań sprzecznych z obowiązkowym w naszym zinfantylizowanym społeczeństwie, dążeniem do komfortu, bezpieczeństwa i imbecylnej szczęśliwości.
 
 
6. A zatem deklarujemy, że wrogiem nr 1 Ludzkości są wyznawcy idei Karola Marksa, którego program w sposób efektywny ograniczył wytwarzanie błogosławionych przez naszego Boga urządzeń, które w sposób cudownie automatyczny dają ludziom poczucie wolności, szczęścia oraz dominacji.
 
 
7. Deklarujemy, że wrogiem nr 2 Ludzkości są wyznawcy nauk Sokratesa, którego działalność edukacyjna podkopała w przeszłości nasz idiotyczny, dziecięcy zachwyt nad demokracją oraz równością.
 
 
8. Deklarujemy, że wrogiem nr 3 Ludzkości są szczerzy i rozumni wyznawcy Jezusa z Nazaretu. Ten sukinsyn (the son of a bitch) potrafił, przez blisko dwa tysiące lat, oszukiwać ludzkość, twierdząc, że (trwałego) szczęścia można ewentualnie zaznać tylko po śmierci i że nie powinniśmy się troszczyć ani o to, co będziemy jeść, ani o to, w co będziemy się ubierać, ani o dom, ani nawet o własną rodzinę.
 
 
9. Zamierzamy także wyzwolić Ludzkość od terroryzujących ją nauczycieli, którzy psują naszą młodzież twierdząc, że nie da się przeskoczyć własnego cienia, że dwa plus dwa daje cztery i ze każda akcja powoduje reakcję. Uczniowie w naszych szkołach, zamiast się uczyć nudnej logiki, matematyki oraz fizyki, będą radośnie grali w gry komputerowe i uczyli się o przygodach Myszki Miki oraz o metafizyce fizyki cząsteczek DNA czyli samolubnych genów.
 
 
10. Mówiąc krótko, po wyzwoleniu Ludzkości od jej historycznych ciemiężycieli my, Zuniformizowane Społeczeństwo Ludzkich Neotenicznych Umysłowo Embrionów, zamierzamy „mnożyć się i panować nad ziemią” – tak jak nasz Bóg, Stwórca Równości przemawiający do nas już z pierwszej strony Pisma Świętego, nakazał nam robić. Nie potrzebujemy dodawać, że zamierzamy się zachowywać jak agresywnie rosnący, monstrualny Rak Planety Ziemia

 (Elaborated in 1993 in Geneva. Text drawn after the “Declaration of Independence of North America” of 1776, and the encyclical letter “Laborem exercens” of 1981.)
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Widzę, że problem równości jest za ciężki
  nie tylko na moją głowę.
 • @interesariusz z PL 14:07:57
  Problem równości (za ciężki) spadł na głowę autora.
  I są tego skutki. Widać, słychać i czuć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:09:46 No i czuć wyraźmie, ze Wojtas to polski EMBRIONALISTA
  Mam chwilę czasu, więc skomentuję koment Wojtasa:

  //Problem równości (za ciężki) spadł na głowę autora.
  I są tego skutki. Widać, słychać i czuć.//

  Otóż JKW to apostoł ruchu "od hierarchizacji do demokracji", czyli uczestnik, jak to z ironią napisałem:

  //Światowego Ruchu „Precz z Rozumem”//

  Bo jako niemowlęta, to rodzimy się z tylko z MIKROROZUMEM, który nam narzuca potrzebę li tylko PICIA MLEKA oraz CIEPŁA matczynego ciała. Czyli niemowlaki mają li tylko pierwotne potrzeby konsumpcyjne, przez Arystotelesa skojarzone z tzw. DUSZĄ WEGETACYJNĄ, ROŚLINNĄ

  (To w takim raziew jakim CELU, dzieciątku Jezus, sławni Trzej Królowie przynieśli te NIEPOTRZEBNE MU DARY ZŁOTA, KADZIDŁA, i MIRRY?)

  Wyższe potrzeby, rodzą się w nas na kolejnych etapach naszego rozwoju, kiedy to zaczyna nami rządzić tzw. DUSZA ZWIERZĘCA, domagająca się od nas RUCHU rozwijających się u nas organów Lokomocji oraz partrzenia, zwana także DUSZĄ SENSORYCZNĄ, b. tępioną w szczególności przez św. Pawła i jego naśladowców.

  I dopiero po kilku latach dziecięcego rozwoju, wg. psychologów w okresie gdy uczymy się używać języka, pojawiają się u dzieci zalążki ROZUMNEJ DUSZY LUDZKIEJ, zaobserwowanej li tylko u zwierząt wyższych, np. delfinów.

  Co więcej, do wykształcenia się tej DUSZY ROZUMNEJ, konieczna jest HIERARCHIZACJA SPOŁECZEŃSTWA, spontanicznie podzielonego na - będących z konieczności mniejszością RODZICÓW oraz starszych wiekiem towarzyszy zabaw. na późniejszym etapie mamy już bardzo zhierarchizowane SZKOŁY, te religijne oczywiście nauczające ze "ciekawość to pierwszy stopień do piekła".

  Gdy zaś te szkoły, zgodnie z "bożym zaleceniem" św. Pawła (a za nim i M.Lutra, "oświeconych liberałów" itd.) zaczną nauczać, że MĄDROŚĆ TKWI W IGNORANCJI, to mamy zalążek tego ruchu PRECZ Z ROZUMEM, który na neonie reprezentuje "etatowy nauczyciel ignorancji" JKW.

  Jest to osobnik wyraźnie wierzący, że w wypadku CZŁOWIEKOWISKA, podobnie jak w fizyce, siły są proporcjonalne do masy (prawo Newtona, by the way); ja sam, mieszkając 30+ lat temu na tzw. Zachodzie proponowałem, aby przed pójściem na wybory, każdy/każda/każde się ważył/a/o i aby kartkę do głosowania otrzymywał/a/o już z aktualną "społeczną wagą" jego głosu, JKW z jego posturą, podobnie zresztą jak i ja, by w tej konkurencji nieźle wypadał).

  Wot i to jest, to, co w wypadku "antyherarhicznych" (a zatem FILOENTROPICZNYCH) nauk JKW - by użyć jego własnych słów - "Widać, słychać i czuć".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829