Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 620 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Odpowiedź Milosza Zemana na list vs. Bandery

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Czech Milosz Zeman w mocnych słowach odpowiedział środowiskom ukraińskim, które wysłały do niego list z prośba o obronę ukraińskiego zbrodniarza i terrorystę – Stepana Banderę.

 
 
 
 

 9 września 2019 hNews.pl

 
Prezydent Czech Milosz Zeman w mocnych słowach odpowiedział środowiskom ukraińskim,  które wysłały do niego list z prośba o obronę ukraińskiego zbrodniarza i terroryste – Stepana Banderę.

 
— „Czy znacie rozkaz Bandery: — „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?”. — Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami”
—  odpisał Zeman.
Prezydent Czech jest bardzo dobrze znany z ostrego języka. Grupa Ukraińców, która wysłała do niego list „w obronie Stepana Bandery”. Takie odpowiedzi się nie spodziewali.
—  właśnie się o tym przekonała. 
— „Szanowni Ukraińcy, — otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery.
Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania”
  rozpoczyna swój list Zeman.
Następnie dodaje:
— „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: —  „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia? Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami.  — A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?
—  pyta prezydent Czech.
„Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja”
—  czytamy.
Zeman kontynuując daje naszym wschodnim sąsiadom lekcję historii:
— „Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, — że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie. Miał poparcie Alfreda Rosenberga,  — ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami, projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do luksusowej partii obozu koncentracyjnego.
Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača,  założyciela Flagi”
—  pisze Milosz Zeman.
I dalej:
— „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, — a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza,  — znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”.
Zeman dodaje również:
— „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”.
„Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy”
—  kończy list.
 
źródło: Onet.pl
 
 
 
 
 
 

  

KOMENTARZE

 • A my?
  Udajemy, że to deszcz.
 • @Casey 10:15:03
  "Polskie" władze staną w obronie dobrego imienia Bandery i Szuchewycza oraz przekażą kolejny miliard euro dla oligarchów.
 • Duda już ćwiczy podskoki by następne 4 mld zł dostarczyć na Ukraine
  Słowianie ! NIE dla Dudy Andrzeja bo to prezydent żydów i ukraińców który ściąga do Polski obce wojska okupacyjne za 2 mld zł !  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od żydowskiej mafii !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 14:22:39 dokładnie to
  Prawda i sama prawda.
 • @
  //Знаючи про вороже ставлення місцевого люду до радянської влади, у своїй пропаганді фашисти зводили наклепи на ОУН та УПА, називаючи їх провідників більшовицькими агентами. Так, у летючці, підписаній фон дем Бахом у 1943 р., стверджувалось, що «червоні волоцюги» поширюють відозву маршала Василевського, «де від імені масового вбивці з Вінниці і Катиня червоного товариша Сталіна урочисто признано українського вожака бандитів Бандеру старшим большевиком совєтської України... У відповідному часі він (Бандера — Ю. К.) і його саботажники будуть в днях перемоги Європи покарані спільно з комуністичними бандитами».//

  https://web.archive.org/web/20071024145250/http://lib.oun-upa.org.ua/kyryczuk/rozdil_1.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829