Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 620 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

22 czerwca – to projektowany Dzień Ludobójstwa Słowian

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele ambitnych narodów ma swe DNI PAMIĘCI PONIESIONYCH OFIAR - by wskazać tutaj na Izrael obchodzący datę wyzwolenia obozu w Oświęcimiu. Pojawiła się zatem i propozycja wprowadzenia DNIA PAMIĘCI słowiańskich ofiar genocydu 1 i 2 Wojny Światowej.

 

Ludobójstwo (Genocyd) Słowian

  

Povodna kultura slovanov

wersja polska według  https://www.zverina.net/zapisnik/35-genocida-slovanov

 

 • 09. máj 2019

Według prawa międzynarodowego, genocydem (ludobójstwem) się nazywa  zbrodnia przeciw ludzkości,nie podlegająca przedawnieniu.

 

Jest to dość niezrozumiałe, że aż do dnia dzisiejszego nie mają Słowianie, stanowiący ponad 350 milionową część społeczności światowej, swego dnia pamięci ludobójstwa. Ludobójstwa, które zostało powszechnie uznane w przypadku Ormian, Żydów, Kambodżan czy Rwandyjczyków, ale nie w przypadku Słowian. Przy tym tylko w XX wieku zostały wymordowane dziesiątki milionów Słowian podczas dwóch Wojen Światowych oraz bestialstwa sił antysłowiańskich w niektórych słowiańskich krajach. Najwięcej takich ofiar było w w trakcie Drugiej Wojny Światowej, przy realizacji nazistowskiego Głównego Planu Wschód (Generalplan Ost). W tej koncepcji Adolfa Hitlera i ruchu nazistowskiego chodziło o zdobycie przestrzeni życiowej(Lebensraumu)kosztem Słowian, w ramach wielowiekowej niemieckiej ideologii Naporu na Wschód(Drang nach Osten).Realizacja tego planu skutkowała ludobójstwem i etnicznymi czystkami wśród Słowian. Ocenia się, że podczas tego to okresu zostało wymordowanych aż 30 milionów Słowian i z grubsza podobną liczbę ludności utraciły, w wyniku tej strasznej wojny, państwa słowiańskie.

Trzeba tutaj przypomnieć, że taki napór na Słowian ze strony Zachodu trwa od co najmniej tysiąca lat. W wiekach średnich ten napór był elegancko maskowany tak zwanych krzewieniem chrześcijaństwa i organizowaniem, przez Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, wypraw krzyżowych przeciw Słowianom. Ofiarami tej „chrystianizacji”, jak o tym dzisiaj prawie już nikt nie pamięta, były miliony Słowian i ich stopniowe wypychanie na Wschód (Drang nach Osten). Podobna sytuacja panowała i u Słowian Południowych, wobec których agresorem było Imperium Ottomańskie, też prowadzące wobec Słowian polityką ludobójstwa. Aby obraz był pełny, trzeba tutaj przypomnieć wojenne wtargnięcie 600 tysięcznej europejskiej armady pod przywództwem Napoleona, która w czerwcu 1812 roku napadła na Rosję.

Słowiańskie Stowarzyszenie Slavica ze Słowacji, podczas wszechsłowiańskiej kulturalnej imprezy – Slovanská Praha 2018, która miała miejsce w dniach 7 do 9 czerwca 2018 roku, za pośrednictwem swego przewodniczącego podała wniosek,aby data 22.6. została uznana za DZIEŃ PAMIĘCI LUDOBÓJSTWA SŁOWIAN. Wniosek ten został jednogłośnie przyjęty na wspólnym plenarnym posiedzeniu trzech międzynarodowych słowiańskich organizacji: Wszechsłowiańskiego Soboru z siedzibą w Pradze, Związku Wszechsłowiańskiego z siedziba w Moskwie oraz Międzynarodowej Słowiańskiej Rady z siedzibą w Kijowie. Ten wniosek nawiązywał do uchwały nt. Ludobójstwa Słowian, przyjętej przez Komitet Wszechsłowiański 21 maja 2015 roku w Moskwie. 22 czerwca 2018 roku Słowiańskie Stowarzyszenie Slavica zorganizowało po raz pierwszy powszechne zgromadzenie w Nitrze(Park na Sihoti), przy pamiątkowym kamieniu na Cześć Zwycięstwa i przy słowiańskiej  lipie(zasadzonej tam rok wcześniej), gdzie wespół z obecnymi tam uczestnikami wspominano ten dzień Pamięci Ludobójstwa Słowian:

https://youtu.be/dD11NP5hMjY

 

(…) Jak wszyscy dobrze wiemy, wschodni Słowianie zostali najechani dokładnie w dniu 22.6.1941 roku przez nazistowskie Niemcy (Plan Barbarossa). Oprócz tego, także w okresie letniego przesilenia słonecznego napadł na Rosję Napoleon. Także i południowych Słowian w tym okresie roku (Vidovdan) rozegrało się wiele nieprzyjemnych wydarzeń. By uczcić pamięć milionów ofiar wśród wschodnich Słowian, data 22.06. jest najstosowniejszym dniem by uznać go za Dzień Pamięci Ludobójstwa Słowian.

Jako symbol Pamiętnego dnia ludobójstwa Słowian, Stowarzyszenie Slavica, na wspomnianej uroczystości w Nitrze, zaproponowała Gwiazdę RODU. Chodzi o ośmioramienną gwiazdę, stary symbol wewnętrznej siły oraz mądrości, który wskazuje na nieskończoność Wszechświata i na harmonię człowieka ze światem. Jest to także symbol słowiańskich rodów, na których zniszczenie nacelowane były wspomniane powyżej ludobójcze napady. Barwnym symbolem tego celu jest GWIAZDA RODU koloru czerwonego na białym, szarym lub czarnym tle. Ten symbol warto uzupełnić napisem „Genocyd Słowian” lub „dzień pamięci ludobójstwa Słowian”. Poświęcone tym historiom wspomnieniowe spotkania warto by organizować w znanych miejscach męki Słowian, jak na przykład przy tablicach pamiątkowych ofiar wojen, czy przy pamiątkowych drzewach (lipa, dąb), w gajach i skałach oraz innych interesujących miejscach.  Podczas tych spotkań warto zasadzić pamiątkowe drzewo, lipę albo dąb i przypomnieć tutaj przekazane informacje.

W związku z wyżej zasygnalizowaną sprawą, proponujemy

 • Dołączyć do przypominania Dnia Pamięci Ludobójstwa Słowian jak najwięcej organizacji obywatelskich oraz indywidualnych osób w krajach Słowiańskich i starać się ich o pisemne poparcie wskazanego wniosku.
 • Wnieść wskazaną problematykę na forum parlamentów indywidualnych słowiańskich krajów, a także na forum międzynarodowych organizacji, w tym ONZ.
 • Ponieważ Słowianie najbardziej ucierpieli w ostatnich wojnach światowych, powinni otrzymać wszystkie dotąd uznane restytucje i wojenne reparacje.
 • Parlamenty słowiańskich krajów winny na poziomie legislacyjnym usystematyzować problem ludobójstwa Słowian, przynajmniej ten w Pierwszej i Drugiej Wojnie Światowej.
 • Utworzyć muzea genocydu Słowian, w których będzie się zbierać materiały oraz fakty o fizycznym zniszczeniu osób cywilnych i sił wojskowych.

Slávme slávne slávu Slávov slávnych

(Sławmy sławnie sławę Słowian Sławnych)

V Nitre dňa 9.5.2019
Miloš ZVERINA

Tłumaczył Marek GŁOGOCZOWSKI

(člen združenia Slavica)

KOMENTARZE

 • Czas najwyższy!
  Aczkolwiek nie wyobrażam sobie wprowadzenia tych punktów w trakcie obecnego „polskiego” parlamentu.
  Takie muzea powinny być utworzone zamiast Polinu.

  Dziękuję za informację i tłumaczenie.

  5*
 • "22 czerwca – to projektowany Dzień Ludobójstwa Słowian"
  ------------------
  Ludobójstwo Słowian wpisuje się w ludobójstwo ludzi stworzonych przez Boga przez czarci pomiot w ogóle i ono nieprzerwanie trwa od czasu, kiedy Adam i Ewa dostali szlaban na Raj.
  Wniosek?
  Ludobójstwo cały czas trwa i trwać będzie - dopóki ludzie na Ziemi nie nauczą się postępować z czarcim pomiotem.
 • Dla czego nie 1 września?
  Nie można pomijać ludobójstwa stalinowskiego, które na słowianach nie było mniejsze niż hitlerowskie. Formalnie wojna Reichu z ZSRR miała na celu realizację GeneralPlanOst czyli ludobójstwa na wszystkich narodowościach poza Niemcami.
 • @telewidzacy 08:01:42
  "GeneralPlanOst czyli ludobójstwa na wszystkich narodowościach poza Niemcami."
  --------------
  To tylko niektórym Niemcom ogłupionym przez Goebbels & Co tak się mogło wydawać. Natomiast czarci pomiot wykasował Niemcom kilka pokoleń w czasie II WŚ - i zrobił to zgodnie z wcześniejszym planem.
  Wniosek?
  Niektórym Niemcom i dzisiaj się wdaje, że szpikowanie ich kraju młodym, kolorowym, kryminalnym elementem - jest dla ich dobra - natomiast Angela - jak i wcześniej Hitler - to ludzie, którzy ich (Niemców) wyniosą ponad wszystko.
 • @Arjanek 06:55:26
  Bez sensu, jak zwykle.
 • @Arjanek 08:29:58
  Za to jak WNIOSKUJE !
 • @demonkracja 08:00:00
  Poziomka, a co Wy niby macie wspólnego ze Słowianami?
  Chyba już tylko tyle ile przeciętny Jude z Adolfem Hitlerem.
  Sanatorium już was tym razem nie ominie, oj nie.
 • @demonkracja 08:13:30 Odośnie tego "General Plan Ost", to jego ULEPSZONA implementacja wPolsce zaczęła się 1 stycznia 1990
  A oto praktyczny wynik realizacji tego "planu Balcerowicza/Sachsa/Sorosa/MFW po kilkunastu latach jego SUPER OWOCNEGO funkcjonowania:

  https://static.epodreczniki.pl/portal/f/res-minimized/R1e16QUuytTMz/3/960/258qbi4x038W5HMYMn7Ujdw8W6a6btxD.png

  I podobne osiągnięcia w zakresie PRAKTYCZNEJ LIKWIDACJI NARODÓW WSCHODNIOEUROPEJSKICH zanotowano w całym - ZNIENAWIDZONYM PRZEZ LOKALNYCH ANTYKOMUNISTÓW - bloku byłych państw socjalistycznych.

  Sumarycznie to są większe straty ludności niż w 2 WŚ. I to straty nie odrobienia przez większą dzietność rodzin bezpośrednio po II WŚ w okresie STALINOWSKIM.

  I jak długo funkcjonowanie tego ULEPSZONEGO "General Plan Ost" nasza umiłowana CI(P)A utrzyma?

  Przypominam CI(P)A = Central Intelligence (& Propaganda) Agency
 • ARKONA
  Nie 22.06, a 12 .06, dzień najazdu i zburzenia Arkony przez krześcijan. Ta data powinna być w pamięci każdego Polaka i Słowianina.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829