Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 535 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Dr NOWOPOLSKIEGO „nowopolska litania” ZBRODNI KOMUNIZMU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W niedawnym artykule „Prawda i propaganda” jego autor zauważa "W mediach publicznych Federacji narasta proces gloryfikacji osiągnięć Związku Sowieckiego” I próbuje temu zjawisku zap0biec argumentami „made in CIA”. Który to błąd próbuję skorygować

 

Dr Nowopolski pod koniec swego artykułu stwierdza dość autorytatywnie:

Kaganowicz rozwścieczony faktem niewystarczającej liczby zamordowanych Ukraińców wprowadził obowiązkowe kwoty egzekucji w wysokości 10 tysięcy osób tygodniowo. Zimą 32-33 roku 25 tysięcy Ukraińców było dziennie mordowanych lub umierało z głodu.

Bolszewicy rozpętywali zbrodnicze kampanie przeciw całym grupom etnicznym. W pierwszym ćwierćwieczu panowania (czyli okresu największych żydowskich wpływów), zamordowali w ZSRR co najmniej 30 milionów ludzi!

*

Otóż blisko 4 lata temu, z okazji ustanowionego przez Parlament Europejski w 2008 roku,Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu,opublikowałem na „wiernipolsce” tekst pod tytułem:

Czy dzień 23 sierpnia należy czcić jako Dzień Zwycięstwa Cul-Capita/Żopogława, Niewidzialnego PANA Zachodu?

A w nim starałem się skorygować takie, obecnie powtarzane często w Polsce „jak mantrę” brednie na temat, minionego już 30 lat temu, USTROJU SOCJALISTYCZNEGO, który w ZSRR trwał przez lat blisko 75:

Na przykład taką „Na bagnetach przywieziono do Rosji komunizm, co kosztowało Rosjan 50 – 65 mln. istnień (Rosjan). To nie Rosjanie sami napadli na siebie lecz ponieśli największą ofiarę komunizmu. Proszę zatem trzymać się ściśle faktów. Lenin czy Trocki nie byli Rosjanami tylko żydami. NKWD w ok. 90% stanowili Żydzi”.

Zacząłem zatem szukać potwierdzenia tych „ortodoksyjnych” danych, od ćwierćwiecza namolnie rozpowszechnianych w Polsce żyjącej pod czułą opieką ”Miasta lśniącego na wzgórzu (Syjon)”.

I znalazłem skrót książki Mario Sousa – „Kłamstwa o historii ZSRR” . Jej autor stara się skorygować – stworzone dzięki współpracy z CIA – sołżenicynowskie bzdury o „66 milionach ofiar stalinizmu” . Ten Mario Sousa pisze:

>Artykuły stwierdzające śmierć milionów mieszkańców radzieckiej Ukrainy – rzekomo zagłodzonych przez komunistów – obfitowały w zdjęcia i drastyczne szczegóły. Prasa Hearsta (magnata prasowego w USA lat 1930) zwykła używać wszystkich dostępnych środków, by jej łgarstwa uznano za prawdę. I dopięła swego, nastrajając opinię publiczną państw kapitalistycznych przeciwko ZSRR. Takie było pochodzenie pierwszego wielkiego mitu, który wykreował miliony domniemanych ofiar głodu w ZSRR. …Kanadyjski dziennikarz Douglass Tottle skrupulatnie naświetlił te kłamstwa w pracy „Oszustwa, głód i faszyzm – mit ukraińskiego ludobójstwa od Hitlera po Harvard” opublikowanej w 1987 w Toronto. … Tottle udowadnia, że dziennikarz, który napisał reportaże z rzekomo dotkniętej głodem Ukrainy – „Thomas Walker” – tak naprawdę nazywał się Robert Green i był poszukiwanym zbiegiem z więzienia stanowego w Kolorado! Ów Walker (vel Green) został po powrocie do USA aresztowany i doprowadzony przed oblicze sądu, gdzie przyznał, że nigdy nie był na Ukrainie. Wszystkie kłamstwa o milionach zmarłych w wyniku wywołanego przez Stalina głodu w latach 30., zostały zdemaskowane dopiero w 1987 roku!

Nie dowierzając temu „szwedzkiemu komuniście o włoskim nazwisku”, sprawdziłem dane statystyczne, dotyczące demografii ZSRR w okresie największego głodu „hlodomoru” na Ukrainie, oraz ciągłych w tym okresie lat 1930 „wojen wewnętrznych” z antystalinowską, wspartą z ukrycia przez hitlerowską Abwehrę, trockistowsko-żydowską opozycją wewnątrz młodego ZSRR.

Otóż jak podaje Piotr Eberhard w książce „Geografia ludności Rosji”, Warszawa 2002, „Jedynymi pewnymi danymi odnoszącymi się do demografii ZSRR w latach 1922-1939, są dane ze spisów powszechnych z 1926 i 1937 roku”. Na stronie 92 tej książki możemy znaleźć tabelę, która podaje, że między tymi, odległymi o 11 lat spisami ludności, w ZSRR nastąpił przyrost ludności aż o 17,5 miliona (161 753 000 – 144 328 000), czyli dokładnie o12 %, średnio o 1,1 % rocznie.

Całkiem niezły przyrost naturalny, choć w istocie liczba Ukraińców zmniejszyła się wtedy kosztem znacznego zwiększenia się populacji deklarującej się jako rosyjska. Według Eberharda ta rusyfikacja wystąpiła szczególnie silnie na wschodniej Ukrainie. Wniosek:pomimo odczuwalnego wtedy głodu, żadnego ludobójczego „hlodomoru” nie było, co do dziś utrzymuje obalony „Majdanem” w 2014 roku prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowicz.

*

Dla ludzi ciekawych, gdzie w pierwszej połowie lat 1930 wystąpił – przy zapełnionych żywnością sklepach – naprawdę ludobójczy głód, pozwolę sobie przytoczyć oficjalne dane demograficzne ze Stanów Zjednoczonych, po wybuchu Wielkiej Depresji w 1929 roku:

Z powyższej tabelki wynika, że w USA, w okresie Wielkiego Kryzysu lat 1930-1940 przyrost ludności wyniósł tylko ok. 0,7 procent rocznie, a zatem był statystycznie o 1/3 NIŻSZY niż podówczas w ZSRR – i to pomimo corocznej „dostawy” do USA nowych imigrantów, od roku 1926 już ograniczonej do 150 tysięcy!

Jeszcze precyzyjniejszych danych dostarcza tabela US Census Bureau:

Na niej bardzo wyraźnie widać, że już w KWITNĄCYM EKONOMICZNIE 5-leciu przed Wielkim Kryzysem Amerykanie (obojga płci) jakby nagle przestali się rodzić, choć wtedy nie było ku temu żadnych przesłanek. Co się wtedy stało? Wszystko wskazuje na to, że wskutek SZTUCZNEGO GŁODU,po roku 1929 wymarło kilka milionów dzieci, a kolejnych kilka milionów „nie chciało się narodzić” gdy wybuchł Kryzys, który trwał aż do lat II Wojny. Statystycznie się ocenia, że wskutek Wielkiej Depresji w USA przedwcześnie utraciło życie aż 7 milionów ludzi. (Do zjawiska Wiekiego Kryzysu dałączyło się podówczas upustynnienie, w latch 1930, nadeksploatowanych rolniczo amerykańskich prerii, znane jako „Dust Bowl”)

Ale o tym cicho, a o „spowodowanym przez Żydów-komunistów hlodomorze” na Ukrainie się bezustannie ryczy, także w Polsce.

Jest i druga sprawa, pieczołowicie rozgłaszana szczególnie w „narodach sprzymierzonych z USA”

Chodzi o to, że tak zwani „polscy dupogłowi patrioci” namolnie rozpowszechniają dezinformację o tym że, jak napisał Leszek Skonka , „Przewodniczący Ulianow, Lenin, Żyd”. Otóż to, że rodzina Ulianow miała jednego dziadka pochodzenia żydowskiego, który ochrzcił się 50 lat przed narodzinami Lenina, odkryła dopiero jego siostra, już po śmierci swego brata, który o tym po prostu nie wiedział. Lenin przecież był, cytuję Wikipedię, „Po pradziadku pochodzenia kałmuckiego Lenin odziedziczył rysy twarzy o azjatyckim charakterze … Ojcu Lenina, nauczycielowi, guberalnemu kuratorowi szkół państwowych i inspektorowi szkół ludowych guberni symbirskiej, nadano szlachectwo w 1882 roku. … Rodzina była raczej konserwatywna, monarchistyczna i głęboko religijna, a ojciec był zwolennikiem reform cara Aleksandra II, itd.

(Nb. w komentarzu na portalu „wiernipolsce” komentator „kika22” przytoczył kilka złotych myśli W.I. Lenina. Najbardziej spodobała mi się ta „Albo wesz zwycięży rewolucję, albo rewolucja zwycięży wesz.” Dedykował bym ją i Solidarności i antykomunistycznej części duchowieństwa, pozorującego tylko że propaguje nauki antycznego żydowskiego komunisty, znanego jako Jezus z Nazaretu.)

*

Te me „przeciwne potocznemu dobremu myśleniu” wywody uzupełniłem „zajawką” książki Jana Ciechanowicza Polonobolszewia. Siedmiu mędrców sowieckich czyli jak polska szlachta komunizowała Rosję”. Otóż według pochodzącego z Litwy, mego rówieśnika Jana Ciechanowicza prawie 10% bolszewickich rewolucjonistów pochodziło z zdeklasowanej polskiej szlachty. Co więcej, niektórzy z nich sporą część swej młodości spędziło na terenach etnicznej Polski, jak chociażby w podwarszawskim… Grójcu. Chodzi o Nadzieję Krupską(córkę carskiego naczelnika powiatu grójeckiego,Konstantego Krupskego)oraz Konstantego Rokossowskiego, przyszłego Marszałka Obojga Narodów, któremu pod koniec lat 1930 wybito przednie zęby na Łubiance, podejrzewając że ma kontakty z polskim wywiadem (jego brat, w istocie, był wyższym oficerem przedwojenej polskiej policji.)

Jeśli chodzi o ojca przyszłej żony Włodzimierza Illicza Lenina, to w „Polonobolszewii”Ciechanowicz pisze „Nadzieja Krupska(1869-1939), rodowita kresowa szlachcianka polska herbu korczak, rewolucjonistka, prywatnie żona W. Lenina, połączona z nim katolickim sakramentem małżeńskim na zesłaniu syberyjskim przez księdza zesłańca z Polski. (W. Lenin został pod wpływem Krupskiej ochrzczony w obrządku katolickim, nauczył się polskiego i zmarł jako katolik, nigdy bowiem – podobnie jak Feliks Dzierżyński – nie ogłosił apostazji). N. Krupska … jako faktycznie zwierzchniczka radzieckiego systemu oświaty usiłowała zaszczepić na terenie tego państwa komunistyczno-totalitarne idee Platona.”

(Warto tę informację porównać z „danymi” tzw. „Russian insider” zapewniającego, tłumaczę na polski: „Rozmaite autorytety utrzymują, że żona LeninaNadezhda Krupskayabyła żydówką i że w domu jej rodzina rozmawiała w juidisz”.)

Bardzo to skądinąd ciekawe, dlaczego Polacy prawie w ogóle nie wiedzą, że żona Lenina była z pochodzenia polską szlachcianką, wychowaną w dzieciństwie w Grójcu pod Warszawą?

*

Na zakończenie pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć skład pierwszych władz powstającego Związku Socjalistycznych Republik Rad. Jak sprawdziłem w Wikipedii, pierwsze Biuro Polityczne Kompartii aż do śmierci Lenina miało tylko 5 stałych członków:Lenin, Trotsky, Krestinsky, Kamenev,orazStalin (2 z rosyjskiej szlachty + 2 Żydów + 1 “z niższych warstw” Gruzin Stalin; dodatkowi członkowie często się zmieniali; Polakami natomiast byli Feliks Dzierżyński, a po nim hrabia Wiesław Mienżyński, którzy za pomocą „Czeka” chronili nowo powstające państwo przed jego rozpadem.).

I na zakończenie jeszcze przypomnę skład pierwszego rządu bolszewickiego, po Rewolucji Październikowej

Первый состав Совета народных комиссаров Советской России

Poniżej skład pierwszego rządu Rewolucyjnej rosji. JEDYNYM ŻYDEM W TYM RZĄDZIE BYŁ LEW TROCKI!

 • (-)Председатель Совета народных комиссаров Владимир Ульянов (Ленин)Russian of multinational origin

 • Нарком по внутренним делам А. И. Рыков(from Russian farmer’s family;executed in 1938)

 • Нарком земледелия В. П. Милютин (from Russian teacher’s family; executed in 1937)

 • (-)Нарком труда А. Г. Шляпников(from Russian “old orthodox Christian” family; executed in 1937)

 • Наркомат по военным и морским делам — комитет, в составе:

 •  В. А. Овсеенко (Антонов) (?)

 •  Н. В. Крыленко (from Russian inteligentsia; executed in 1938)

 • (-)  П. Е. Дыбенко(from Ukrainian Cossac’s family; executed in 1938)

 • Нарком по делам торговли и промышленности В. П. Ногин (from Russianpoor bourgeois family)

 • Нарком народного просвещения А. В. Луначарский(from mixed Russian intelligentsia-aristocracy family)

 • (-) Нарком финансов И. И. Скворцов (Степанов)(from Russian worker’s family)

 • (-)Нарком по иностранным делам Л. Д. Бронштейн (Троцкий)(Bronstein/Trotski)(evidently Jewish)

 • Нарком юстиции Г. И. Оппоков (Ломов)(from gentry; executed in 1938)

 • Нарком по делам продовольствия И. А. Теодорович(fromPolish gentry;executed in 1937)

 • Нарком почт и телеграфов Н. П. Авилов (Глебов)(from craftsman family;executed in 1937)

 • (-) Нарком по делам национальностей И. В. Джугашвили (Сталин)(fromGeorgian craftsman family)

 • Пост народного комиссара по делам железнодорожным остался временно не замещенным.


Poniżej 12 nowych członków tego rządu zreorganizowanego w styczniu 1918 roku; z pierwszego jego skladu pozostało tylko 6 osób zaznaczonych (-):

 • Исаак Захарович Штейнберг (Steinberg, from Jewish merchand family; in 1923 he left SU and subsequently lived in Germany, England and Australia)

 • Борис Давидович Камков (настоящая фамилия Кац; from Jewishintelligentsia; executed in 1937)

 • Владмир Дмитриевич Бонч-Бруевич (from Polish-Lithuanian aristocracy)

 • Владимир Евгеньевич Трутовский (from Russian gentryexecuted in 1937)

 • Прош Перчевич Прошьян (Прошян) (from Armenian intelligentsia)

 • Александра Михайловна Коллонта́й (урождённая — Домонто́вич; fromPolish-Russian aristocracy)

 • Кокшарова, Елизавета Константиновна(?)

 • Николай Ильич Подвойский (son of Ukrainian orthodox priest)

 • Николай Петрович Горбунов (from Russian inteligentsiaexecuted in 1938)

 • Владимир Иванович Невский (настоящее имя Феодосий Иванович Кривобоков (Кривобок) (from rich merchand family, probably Jewish (?); executed in 1937) 

 • Александр Васильевич Шотман (Schottmann, from Finnish worker’s family; executed in 1937)

 • Георгий (Юрий) Васильевич Чичерин (fromBaltic German aristocracy)


Poniżej zdjęcie rządu Rosji Bolszewickiej, w styczniu 1918, na nim i Trocki i Dzierżyński są nieobecni:


 


 

KOMENTARZE

 • autor
  Lenin wziął katolicki ślub?
 • To była "bitwa" porównywalna ze stalingradzką
  i podobnie jak stalingradzka na początku nie rokowała najlepiej.
  A było tak:w swym "wiekopomnym dziele" Wielka szachownica Zbyszek Brzeziński powiedział:

  "NOWY PORZĄDEK ŚWIATA POWSTANIE PRZECIW ROSJI,NA KOSZT ROSJI I NA RUINACH ROSJI "

  https://cont.ws/uploads/pic/2018/8/DRoxdg1XUAExZV0.jpg

  Technicznie miało to przybrać formy odszkodowań dla żydów za prześladowania których doznali w epoce stalinizmu.W tym celu za wszelką cenę należało przeciągnąć przez proces legislacyjny zrównanie czystek lat 30 z nazistowskim ludobójstwem.Przedwstępem było propagandowe obmazywanie gównem omawianej epoki.
  Tak minęły "słodkie lata 90-te".Pod naporem tak zmasowanej propagandy nastąpiło swoiste "zmęczenie materiału".Ci do których przekaz był dedykowany już mieli tego serdecznie dość .Dość miała tego również niemała część publicystów,historyków,politologów itd.
  Ilość materiałów jaka dzięki nim (a także tym którzy podjęli decyzję "odtajnić") ,się ukazała po prostu oszołomiła.Filmy dokumentalne,fabularyzowane,fabularne,książki,artykuły prasowe,telewizyjne dysputy itd.itd.A wszystkie pod względem rzetelności nienaganne."Źli ludzie" tylko czekali na taką gratkę aby znaleźć jakiś choć jeden niestosowny drobiazg i pod tym pretekstem poddać w wątpliwość całe dzieło wraz z jego autorem.
  I wówczas nastąpiło coś czego "źli ludzie" nie przewidywali nawet w najgorszym śnie;zdecydowana większość nie tylko nie ugięła się pod ciężarem propagandy ale skoro tylko miała okazję poznać fakty natychmiast stał się entuzjastą i epoki i odsądzanego od czci i wiary wodza.Nikt ani nie chciał ani nie oczekiwał takiego finału ale zadecydowała psychologia. Liberalistyczno-żydowska propaganda była tak prymitywna i nachalna że w zderzeniu z faktami 90% mitów rozsypała się w pył.100.000.000 rzekomych ofiar,celowo zagłodzeni Ukraińcy,prześladowani Żydzi,i wiele wiele innych klechd,wszystko to wstydliwie usunęło się w cień.Zaś to co pozostało budziło już tylko zdrową ciekawość minionego i w pewnym sensie szacunek.

  PS
  "List do towarzysza Stalina" autorstwa pisarza Zachara Prilepina jest drobnym przykładem tego o czym wyżej.Wiem że tutejszy gospodarz zna język więc świetnie sobie poradzi.
  https://www.youtube.com/watch?v=3y25lElJ6oo
  dużo było krzyku o ten "list",że niby antysemicki.Ale czy jak wiem?.....
 • Coraz lepiej
  Zaraz się okaże, że największymi zbrodniarzami byli Polacy!

  Nie trzeba wyważać otwartych drzwi, bo na temat rewolucji już wiele napisano, także na NEonie. Mało istotne jest, w jakim stopniu Lenin i inni „ojciwie rewolucji” byli żydami. Ci którzy przygotowywali i wywoływali rewolucję byli masonnami, a masoneria ma z żydowską kabałą wiele wspólnego; ludzie, którzy, podobnie jak Lenin nie czuli więzi z Rosją. Sfinansowały ją banki żydowskie w Niemczech i w USA, z FEDem na czele.

  „..w świetle zebranych przez kolejne dziesięciolecia faktów Wielka Rosyjska Rewolucja Październikowa nie była ani Wielką {co ukazano w poprzedniej części}, ani "rosyjską", ani też "proletariacką", ani nawet październikową, ale całkowicie zagraniczną dywersją ! [17] Faktycznie ów listopadowy przewrót bolszewicki, o czym już wspomniano był dywersyjną akcją bezpośrednio przeprowadzoną przez niemiecki wywiad w oparciu o żydowskich dywersantów i sfinansowany z niemieckich funduszy.”
  „Lenin i Trocki byli finansowani nie tylko przez wielki kapitał niemiecki, ale co może być zaskakujące przede wszystkim przez wielki kapitał amerykański, a ściślej przez związane z FED (Bank Rezerw Federalnych) żydowskie korporacje finansowe z USA! [19]”

  https://kosciesza.neon24.pl/post/112564,prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-2

  Natomiast wygrało rewolucję pospolite żydostwo na prowincji, które, jak zwykle, nie czuło więzią z krajem, w którym znalazło schronienie, a poza tym ich aktywny udział i poparcie dla rewolucji, przy braku poparcia społecznego, stwarzał możliwoś szybkiego i znacznego awansu społecznego.

  „Faktycznym celem tej tzw. „rewolucji” ,a nazywając po imieniu przewrotu bolszewickiego ,nie była wcale poprawa bytu narodów Rosji, a wręcz przeciwnie ich destrukcja i ograbienie, zaś przebieg tej rewolucji był stale kontrolowany i finansowany z zewnątrz. Owszem Jej przywódcy zawodowi najemnicy-rewolucjoniści przeważnie Żydzi , wykorzystali niezadowolenie i ciężkie położenie społeczeństwa rosyjskiego będące w duże mierze wynikiem wojny, ale uczynili oni to nie dla realizacji deklarowanych w swej propagandzie celów (kłamstwo ideologii komunizmu i całego światowego lewactwa ), ale wyłącznie na rzecz przechwycenia całości władzy nad Rosją , jej zasobami oraz bogactwami jej ludności na rzecz interesu ściśle określonej etnicznej mniejszości, której przedstawiciele nie tylko dokonali, ale i sfinansowali nie tylko cały przewrót, lecz także wielopokoleniowe utrwalenie jego skutków.[17] ”

  W tym kontekście, wielkość domieszki żydowskiej krwi w żyłach Lenina kompletnie nie ma znaczenia: Rewolucja została wywołana i utworzony Związek Radziecki, przez żydów i dla żydów.

  „Tak więc w aspekcie czysto handlowym, rewolucja bolszewicka w Rosji okazała się być dla interbankierów świetnym interesem. Z nawiązką odzyskali oni swoje pieniądze włożone w to przedsięwzięcie, a ogromne zasoby naturalne Rosji stwarzały dodatkowe możliwości wzbogacenia się. Według rosyjskiego generała A.Gulewicza ([6] str. 165): „bolszewicy po zwycięstwie przelali pomiędzy rokiem 1918 a 1922 około 600 milionów rubli w złocie na rzecz Kuhn, Loeb & Co. " [17]99

  „leninowska rewolucja jawi się jako rodzaj kontrrewolucji, która zniszczyła w sposób świadomy podstawy egzystencji naród rosyjskiego i jego podbitych sąsiadów, ale przede wszystkim była kontrrewolucją wymierzoną przeciwko autentycznemu postępowi, jaki się rodził na drodze dokonywanej rewolucji przemysłowej i dokonanej politycznej rewolucji w lutym 1917 roku. Przeciw temu realnemu postępowi, Lenin się jedynie posłużył przepoczwarzoną talmudycznie ideologią socjalizmu, dla osiągniecia przeciwnych do deklarowanych tą ideologią celów politycznych i ekonomicznych żydowskiej finansjery- skolonizowania obszarów byłego imperium rosyjskiego. A naprawdę deklarowanego marksizmem komunizmu w sowieckiej Rosji lat 1917-1992 nigdy nie było!”
  https://kosciesza.neon24.pl/post/112662,prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-3
 • @Lotna 01:00:21
  Dość dobre materiały jak na nasze standardy.
  I właśnie o to chodzi i na to proponuje zwracać uwagę ilekroć mowa o "represjach".Nigdy nie mówi się o wojnie domowej (i nazwiskach z nią związanych) czyli wczesnych latach 20-stych a wyłącznie o "represjach stalinowskich" 1936-1937 .
  A przecież wszystko co najgorsze;represjonowanie i mordowanie całych klas społecznych,burzenie cerkwi,mordy na skalę trudną do wyobrażenia,działy się wyłącznie w latach 20-stych.Na przykład;Tambowskie powstanie https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_tambowskie pacyfikowane przez Tuchaczewskiego między innymi przy użyciu gazów bojowych,pochłonęło od 150.000 do 200.000 ofiar których 99% stanowili chłopi.
  Ale ilekroć mowa o "represjach" czy ktoś kiedy słyszał o tambowskich wieśniakach? Oczywiście że nie.
  Natomiast o ich kacie Tuchaczewskim każdy słyszał jako o "ofierze stalinowskich represji".I to jest po prostu oburzające na tyle że przyzwoity człowiek nie może wtórować takiej narracji.
  Chłopskich powstań takich jak tambowskie było kilka https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Powstania_podczas_wojny_domowej_w_Rosji a wszystkie między 1918-1924.
  One wyludniły wieś,pozbawiły siły roboczej.Kolektywizacja w takiej sytuacji była nie tylko decyzją "ustrojową" ale koniecznością wymuszoną demograficzną sytuacją.
 • @Lotna 01:00:21 Ale BĘCWALENIE "kościeszy" na Neon24
  Cytuję:

  //„leninowska rewolucja jawi się jako rodzaj kontrrewolucji, która zniszczyła w sposób świadomy podstawy egzystencji naród rosyjskiego i jego podbitych sąsiadów, ale przede wszystkim była kontrrewolucją wymierzoną przeciwko autentycznemu postępowi, jaki się rodził na drodze dokonywanej rewolucji przemysłowej i dokonanej politycznej rewolucji w lutym 1917 roku.//

  No i jakoś jeszcze, WSKUTEK ZNISZCZENIA PODSTAW EGZYSTENCJI LUDNOŚCI ZSRR, w 11-leciu 1926-37, jego ludność wzrosła //aż o 17,5 miliona (144 328 000 –> 161 753 000), czyli dokładnie o 12 %, średnio o 1,1 % rocznie!//

  I w rezultacie "podcięcia" tych podstaw egzystencji ZSRR miał wystarczającą ilość sił ŻYWYCH i oraz TECHNICZNYCH środków (w czasie II WŚ wyprodukowano tam ponad 50 tysięcy czołgów!) by zwyciężyć III Rzeszę, która dysponowała siłami i środkami prawie całej Europy (podbita Polska dostarczała wtedy przede wszystkim żywności dla Wermachtu, ale Czechy oraz Francja głównie armat, czołgów i samolotów)

  Dla poparcia głoszonej przeze mnie tezy, przytaczam dane nt. liczby okresowych (zazwyczaj 1-2 lata) więźniów Gułagu (w ciągu blisko 25 lat jego istnienia, przezeń przeszło 5-10% ludności ZSRR, w 4/5 z przyczyn czysto kryminalnych). Jak widać z wykresu, w okresach pokoju śmiertelność w tych "obozach pracy wychowawczej" była znikoma (ok. 1% rocznie), tylko w okresie "czystek 1937-38" i następnie II WŚ dramatycznie wzrosła (szczegółowe dane ujawnione dopiero w 1992 roku):
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/12/Gulag.jpg
 • @
  Czytałem kiedyś, już dawno, inne dane statystyczne tyczące zmian populacyjnych w CCCP.
  Autor opiera się na jednym źródle, a to nie jest naukowe podejście.

  Niemniej - nawet przy największej niechęci do CCCP nie można, a przynajmniej nie powinno się pomijać, faktycznych osiągnięć tego państwa.
  W końcu budowa przemysłu ciężkiego, o czym świadczy zdolność budowy tysięcy czołgów T34 (waga 30 ton), dobrej klasy samoloty itd., co pozwoliło wygrać wojnę - jest tego świadectwem.

  Co do "hołodomoru". Przedstawione ujęcie wydaje się tendencyjne. Wszelkie dane, jeśli je obiektywnie ocenić, sugerują, że "wielki kryzys" został wywołany sztucznie przez judaistów celem przejęcia kontroli nad USA. Na tym tle wystąpiła współpraca tych środowisk mających wpływy i w USA i CCCP.
  Zboże z Ukrainy sprzedano do USA, gdy amerykańskie zboże było topione w morzu. Bankructwa farmerów i faktyczna kolektywizacja amerykańskiego rolnictwa wynikała z braku możliwości spłacenia kredytów, a rynek zbytu produktów rolnych został zablokowany - m.in. właśnie "tanim" zbożem z CCCP, czy paszami sprowadzanymi z Brazylii i tp.

  Po "wielkim kryzysie" - i USA i CCCP stały się państwami "gołodupców" z oligarchia pochodzenia żydowskiego.

  Stalin przeciwstawił się temu systemowi, zlikwidował znaczną część kadr żydowskich i tylko dlatego jest uznany za największego zbrodniarza. Natomiast Rosjanie - nie mają takiego o nim zdania. Dla nich był rzeczywiści "ojcem narodu".

  Bardzo zagmatwana jest ta część historii świata i trudna do odtworzenia.
  Dla Polaków dochodzi element wojny cywilizacyjnej między CP a quasi-systemem rosyjsko/sowieckim. Ale to inny ogląd - należałoby porównać (faktyczne) osiągnięcia II RP z osiągnięciami CCCP.
  Obawiam się, że obecnie brak danych i ludzi, którzy mogliby to zrobić.
  Niemniej - nawet te uwagi Autora stawiają pewne kwestie w świetle pozwalającym na krytycyzm względem wdrukowywanej narracji.
 • Nie bęcwalenie Kościeszy, a brak logiki u @Berkeley
  Mało, że Berkeley opiera się, jak to zauważył pan Wojtas na jednym źródle, na dodatek statystykach ZSRR, które historię napisało na nowo, ale na dodatek wykazuje się kompletnym brakiem umiejętności logicznego myślenia.

  „No i jakoś jeszcze, WSKUTEK ZNISZCZENIA PODSTAW EGZYSTENCJI LUDNOŚCI ZSRR, w 11-leciu 1926-37, jego ludność wzrosła //aż o 17,5 miliona (144 328 000 –> 161 753 000), czyli dokładnie o 12 %, średnio o 1,1 % rocznie!//

  A od kiedy to przyrost ludności stanowi o dobrobycie danego kraju?
  Rozumując w ten sposób, możnaby przyjąć, że kraje od Południowego Sudanu, gdzie przyrost naturalny wynosił w 2017 3,83%, poprzez Angolę, Malawię, Burundi, Ugandę, Niger, Mali i Burkina Faso, gdzie przyrost naturalny wyniósł 3% w tym samym roku, są krainami mlekiem i miodem płynącymi!
  Lista państw o nieco mniejszym przyroście naturalnym - według Autora dobrobycie - jest długa:
  https://www.statista.com/statistics/264687/countries-with-the-highest-population-growth-rate/

  Od dawna wiadomo, co zostało naukowo udowodnione, że im większa bieda i - najczęściej z nią związane -niższe wykształcenie kobiet - tym więcej rodzi się dzieci, czyli tym wyższy wskaźnik przyrostu naturalnego.
 • @Lotna 15:52:52
  " im większa bieda i - najczęściej z nią związane -niższe wykształcenie kobiet - tym więcej rodzi się dzieci, czyli tym wyższy wskaźnik przyrostu naturalnego."

  Bo baba ma być cycasta, dupiasta i basta.

  Wersja ks. Tischnera (góralska): "cycato, cysto i cudzo".
 • Czy Rosjanie mają powody do niepopadania antystalinowską histerię ?
  Opowiadam od razu:mają.W tym celu ździebko rozwinę myśli p.Wojtasa który stwierdził:

  //Stalin przeciwstawił się temu systemowi, zlikwidował znaczną część kadr żydowskich i tylko dlatego jest uznany za największego zbrodniarza. Natomiast Rosjanie - nie mają takiego o nim zdania. Dla nich był rzeczywiści "ojcem narodu". //

  Żeby zilustrować problem i to dosłownie, opowiem o "Domu na Nabiereżnoj".Architektonicznego cacka zbudowanego na polecenie Stalina a przeznaczonego dla elity elit,socjologicznej 36% śmietanki.W tym granitowo alabastrowym pałacu w okresie 1931 - 1939 700 "mieszkańców" (na 500 zamieszkałych) zostało aresztowanych z tego 300 rozstrzelanych https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_na_nabierie%C5%BCnoj
  Jeśli ktoś ma trudności z wyobrażeniem sobie jaki to przyniosło społeczny rezonans niech pomyśli sobie co sam by czuł gdyby w swoim czasie aresztowano i/lub posłano do piachu rządzące elity:Unii Demokratycznej,Sojuszu Lewicy czy AWS.Bardzo by krwawiło serce? nie bardzo? no więc dokładnie to samo czuli (kiedyś) i czują (obecnie) Rosjanie.Ale dość dziecięcych emocji.
  Dlaczego tak okrutnie z elitami? bo właśnie wtedy,z początkiem lat 30-tych nastał ten moment każdej rewolucji o którym się mówi że "pożera własne dzieci".
  O co chodzi? o to że rewolucje,każdą rewolucję (Solidarnościową też i nie należ mieć co do tego żadnej wątpliwości),robią zawodowi rewolucjoniści" którzy nie mają żadnych innych umiejętności prócz burzenia.I kiedy po wstępnym etapie osiada bitewny pył i pora zacząć budować świat o który się walczyło,okazuje się że "rewolucjoniści" nie potrafią tego robić.Ale najgorsze jest to że równocześnie nie potrafią zrezygnować z bycia elitą.Chcą zachować swoje uprzywilejowane pozycje,profity,wpływy,władzę,itp. nie robiąc,ba! nie potrafiąc robić niczego konstruktywnego.
  "Rewolucyjne elita" chwytała się różnych metod aby stworzyć wrażenie że bitewny pył jeszcze nie opadł i klasowa walka trwa nadal, ale około 1936 wyczerpała wszelkie możliwości manewru i z inicjatywy Stalina musiał pożegnać się ze swoją uprzywilejowaną pozycją.Najczęściej oznaczało to "pożegnać się na wiele lat z rodziną" a nawet z życiem.
  Coż takiego stało się w 1936 r? weszła w życie konstytucja zwana "stalinowską".
  Dokument zwrócił obywatelskie prawa około 1/3 mieszkańców ZSRR.Nie każdy o tym wie ale między 1918 a 1936 istniała klasa "pozbawionych" (liszeńców),ludzi rewolucyjnymi dekretami pozbawionych wszystkich praw obywatelskich.Do tej kategorii zaliczali się:szlachta,kupiectwo,duchowieństwo,ludzie wolnych zawodów,pracownicy carskich urzędów,bogaci chłopi https://en.wikipedia.org/wiki/Lishenets
  Stalinowska konstytucja zwróciła im wolności obywatelskie tym samym prawnie kończąc okres "walki klasowej"
  Nieomal całkowicie ustały represje względem "zwykłych ludzi" natomiast rozpoczęły się represje skierowane przeciw elitom które faktycznie w tamtych czasach były w 80% żydowskie.Ich dzisiejsi potomkowie starają się na plan pierwszy wysuwać etniczność jako powód represji,ale wiadomo i dość łatwo to udowodnić że nie dlatego byli represjonowani.
  Obecnie nie brakuje głosów że wcale nie byłoby źle gdyby pewne zapisy z tamtej, stalinowskiej konstytucji,znalazły się w nowej lub obecnie obowiązującej ale koniecznie znowelizowanej.
  O jaki zapis chodzi ? o ten tyczący narodowej własności zasobów naturalnych,wody,lasów,itd.Demokratyczna konstytucja lat 90-tych znacznie tę kwestę zagmatwała.Nie to żeby wyraźnie określić że zasoby naturalne są "prywatne" ale też niezbyt jednoznacznie akcentuje że dalej,po staremu są "narodowe".Wszyscy się chyba domyślamy co na ten temat myślą współcześni oligarchowie i jak komentują pomysły "reanimowania stalinowskiej konstytucji".
 • @ikulalibal 16:12:27
  I że ja się tu z Panem zgadzam. No żesz ....
 • Ot, akurat emailem otrzymalem taki o to filmik-kreskówkę CHIŃSKĄ
  od dr.hab. Bruno Drwęckiego z Paryża. Z takim jego komentarzem:

  //Zycie Karola Marksa w chinskim filmie rysunkowym dla dzieci ...

  (Z angielskimi napisami) ... skoro chinska TV tak wychowuje dzieci to oznacza, ze nadbudowa nie jest tam kapitalistyczna ...//

  (na filmiku przypominają, że K. Marks zmarł 14 marca 1883, czyli jutro będzie któraś tam rocznica jego śmierci)

  I co ciekawsze, wszystkie sceny na filmiku są przedstawione w SŁODKIEJ ROMANTYCZNO-ARYSTOKRATYCZNO-FILOZOFCZNEJ oprawie. Nie muszę chyba dodawać, że za wyjątkiem Stalina i kilku innych przedstawicieli "klasy robotniczej", prawie cała WIERCHUSZKA pierwszych rządów PROLETARIACKICH w Rosji (patrz lista powyżej) wychowała się dokładnie w takich luksusowych warunkach, jak te namalowane na współczesnej chińskiej kreskówce o życiu (i filozofii) Karola Marksa...

  https://www.youtube.com/watch?v=0T0a_jXHiDo&fbclid=IwAR0HwOPtPyWds10V3hjxPYQYrEIyLpvSdN30SW0IJfSRGkcX49MHpr-vMJY
 • pytanie
  Czy zasadne byłoby stwierdzenie, że bolszewizm w Rosji skończył się w momencie przejęcia przez Stalina pełni władzy, czy też dopiero po dokonaniu przez niego czystek w strukturach władzy?
  (I zaczęła się epoka Stalinizmu?)
 • @Oświat 19:40:24
  W pewnym sensie chociaż to wielki uroszczenia a w tych sprawach lepiej być precyzyjnym.
  Pełnię władzy w sensie prawnym to Stalin uzyskał stosunkowo późno bo kilkanaście dni po napaści III Rzeszy na ZSRR.Dopiero wtedy zgodnie z obowiązującą konstytucją poszczególne ogniwa władzy w stosownym trybie przekazywały władzę naczelnemu dowódcy.
  Natomiast za oficjalne wycofanie się z projektu " światowej rewolucji" (czyli bolszewizmu) należy uznać wspomnianą tu konstytucją (1936)
  Wówczas to z treści usunięto pojęcie "Światowej Radzieckiej Socjalistycznej Republiki" ( Мировой Советской Социалистической Республике ) Taka konstrukcja występowała w konstytucji bolszewickiej z 1922 r. To formalnie.Bo nieformalnie zwrot od bolszewizmu nastąpił z wyrzuceniem Trockiego z Rosji tj 1929 r
  Od śmierci Lenina Stalin stopniowo,krok po kroku spychał frakcję trockistów na polityczny niebyt.Nie mógł sobie pozwolić na żadne gwałtowne ruchy bo wbrew panującym przekonaniom wcale nie posiadał władzy absolutnej.Władze posiadały te rozmaite komunistyczne ciała kolegialne typu:Komitet Centralny,Plenum,Zjazdy itp.
  Więc trochę zetrwało zanim Stalin skompletował taki personalny skład dzięki któremu mógł przeforsować to czy tamto.
 • @Berkeley72 19:16:26
  „skoro chinska TV tak wychowuje dzieci to oznacza, ze nadbudowa nie jest tam kapitalistyczna ...//”

  Nie wychowuje, a indoktrynuje.

  Ktoś miał złudzenia, że jest inaczej, ze nadbudowa jest kapitalistyczna?
 • No to już mamy mniej więcej jasność
  skąd u blogera nowopolskiego ni z tego ni z owego takie " antystalinowskie spazmy".Aż dwa w ciągu kilku dni!!! .
  Na pozór wydawało by się że to pełny spontan a tu masz! okazuje się seria.I nie wierz tu człowieku w teorie spiskowe.

  "Europarlament wezwał Rosję do osądzenia "sowieckiego reżimu"

  https://www.pravda.ru/news/world/1409628-europarlament/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031