Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 618 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Ukraińcy zaplanowali atak na DRL na 14 grudnia br.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest to wywiad z generałem Leonidem Iwaszowem, emerytowanym dyrektorem Akademii Spraw Geopolitycznych (AGD) w Moskwie. Twierdzi on, że Ukraińska Armia zaplanowała oderwanie kawałka DRL leżącego nad Morzem Azowskim na północ od Mariupola.

 
 Iwaszow twierdzi, na podstawie wiadomości nadchodzących z DRL, że Ukraińska Armia, o wiele lepiej do tego przygotowana niż 4 lata temu, zaplanowała – nie kryjąc się z tym – oderwanie kawałka Donieckiej Republiki Ludowej, leżącego  nad Morzem Azowskim na północ od Mariupola. Prowokacja z okręcikami w okolicach Kerczu przed 2 tygodniami była do tego przygotowaniem.
 
 
W tym rejonie została zgromadzona grupa bojowa około 12 tysięcy żołnierzy, ponad 50 czołgów i 40 rakietowych systemów ognia zaporowego, 180 armat i moździerzy. Siły DRL na tym kierunku są 2-3 razy słabsze. Co więcej, niedawny zamach na szefa DRL Zacharczenkę bardzo podkopał morale w tej „Samowozgłaszonej” – wg. oficjalnej Moskwy – Republice. Oczywiście Amerykanie wydali zgodę (oraz dostarczyli broni) na tę kolejną prowokację.
 
 

KOMENTARZE

 • UKRY SIĘ ZESRAJĄ PRĘDZEJ ...
  NIŻ ODZYSKAJĄ DRL I ŁRL
 • @Paulus Aquarius 23:40:48
  Tylko, że to są te "Ukry" z Waszyngtonu i Tel Avivu.
 • Nikt nie podaje daty ataku a jak podaje to kłamie.
  A gdyby atak nastąpił ...to taktyka dla DRLu jest jasna...
  Wpuścić aż do Ruskiej granicy i odciąć atakiem z północy...
  Taki kociołek jak pod Debelcewem łatwo "wyczyścić" a przy okazji
  można wyłapać pewnie dowodzących "przyjaciół" z NATO.

  Ale będzie wstyd... w tym dla polskich "misjonarzy".
 • @Oscar 08:05:48
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/590/00/5900081.jpg

  Ukraiński wiceminister o Zaporożu: „Tę swołocz trzeba wykorzenić i zniszczyć”. Wiceminister „ds. tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy” Gieorgij Tuka uważa, że na Zaporożu dominują prorosyjskie nastroje i to bez jakiejkolwiek „interwencji Kremla”, powiedział na antenie stacji „Espresso”. „Wczoraj byłem w Instytucie Studiów Strategicznych. Tam zaprezentowano kolejną serię badań «Regionalne dowody bezpieczeństwa», w tym zawarto tam między innymi informacje o Zaporożu” cytuje ukraińskiego urzędnika „PolitNawigator”. Według niego „tam jest nad czym popracować nawet bez oczywistej ingerencji rosyjskiej machiny wojskowej”. Można tam zaobserwować nastroje separatystyczne i nielegalne prorosyjskie ugrupowania zbrojne. Jest tam nad czym popracować i uważam, że należy to zrobić, jeśli nie «przedwczoraj», to «jutro». Z tą całą swołoczą nie należy rozmawiać i dochodzić do porozumienia, lecz trzeba ją wykorzenić i zniszczyć oświadczył Tuka.


  Ps..Po prostu mordę ma oprawcy. Przypomina się mi Wołyń. Tuja tą swołoczą jesteście wy. Marzy wam się Wołyń x bo tylko to potraficie wstrętne chazarstwo. Myślę Tuka, że widły i siekiery które proponujesz to najlepszy przepis żeby dać okazję i banderowców wypalić ogniem... Pytam się gdzie UE. Przecież to minister, który grozi rzezią ludności cywilnej. A obrońcy praw człowieka w Europie najzwyczajniej chyba ogłuchli... kiedy minister kraju aspirującego do UE opowiada o zamiarze wymordowania części ludności z powodu ich poglądów...Jeszcze raz spojrzałem na tą zakazaną mordę i zaraz skojarzył mi się z oprawcami bezbronnej ludności polskiej na Kresach. Pan wiceminister ładnie chce walczyć z dziećmi. Może by tak odbił rosyjski Krym. Staną w oko w oko rosyjskimi żołnierzami. Tylko, aby odbić to musiałby być Ukraiński, a niestety Krym zawsze był rosyjski. Niech ten cwaniak odbije zarekwirowanie przez Rosjan okręty i marynarzy. Coraz bardziej mi się wydaje, że Żyrinowski ma rację, rozebrać ten sztuczny twór Ukrainę na drobne bo ten twór to jest jakieś nieporozumienie. Zostawić im małe państewko w około Kijowa i tam przesiedlić wszystkich banderowców gdzie będą szczęśliwi a resztę podzielić na Słowację, Polskę, Białoruś, Rosję, Rumunię i Węgry. Te durnie mają z każdym z sąsiadów na pieńku nikt ich nie lubi i lubić nigdy nie będzie. Nazwa tego miasta wywołuje jednoznaczne skojarzenia z kozaczyzną w jej najbardziej znanym i romantyzowanym wydaniu Siczy Zaporoskiej. Skojarzenia jak najbardziej prawidłowe, ponieważ to właśnie na terenie dzisiejszego Zaporoża znajduje się wyspa Chortyca, na której w 1553 roku Dmytro Bajda Wiśniowiecki założył pierwszą kozacką Sicz. Sama nazwa miasta nawiązuje do miejsca „za porohami”, czyli skalnymi poprzecznymi występami utrudniającymi żeglugę na Dnieprze. Dziś porohów już nie ma, zostały zatopione przez zbiornik wodny wybudowanej w latach trzydziestych hydroelektrowni (DniproGES), a samo miasto stanowi obecnie ogromne, czwarte pod względem wielkości i znaczenia ukraińskie centrum przemysłowe. Działa tu ogromna huta żelaza Zaporiżstal, wielkie przedsiębiorstwo motoryzacyjne AwtoZAZ oraz port rzeczny, będący ważnym węzłem komunikacji wodnej. Zaporoże jest wielkim, industrialnym miastem, turystów, przyjeżdżających do niego pociągiem witają krajobrazy typowe dla poradzieckiej zabudowy przemysłowej.

  ukrytaukraina.pl/zaporoze
 • @kula Lis 68 08:49:04
  No właśnie ..też czytałem... teraz to inaczej wygląda...
  Wygląda to na rozbrojenie planowanej prowokacji poprzez jej ujawnienie...
  Analogicznie Rosja robi w Syrii.. z prowokacjami terrorystów bronią chemiczną..

  Na Ukrainie też zaplanowano atak chemiczny (na firmy korzystające z toksyn) jako pretekst do napaści na DRL.

  Ktoś tym bandytom na Ukrainie nieźle podpowiada ... bo się kompromitują na każdym kroku... aż ciężko uwierzyć że sami są aż tak głupi..

  Ciekawe czy się zdecydują na jawną kompromitację i próbę realizacji znanego już powszechnie w mediach scenariusza..
  Ciekawe czy "polscy" politycy i polskojęzyczne media będą nam wciskały narrację banderowców...
 • @Oscar 08:05:48 "Nikt nie podaje daty ataku a jak podaje to kłamie."?
  Ale mieliśmy już blisko 20 lat temu, sytuację na Bałkanach,kiedy to data ataku NATO na Jugosławię była dobrze znana zaatakowanej stronie.

  Było to po zainscenizowanym przez KLA (Kosowo Liberation Army) podłożeniem koło miejscowości Racak w Kosowie, aż 40 trupów, ubranych jak cywile, którzy zginęli wcześniej, w trakcie walk KLA - z jugosłowiańską policją, w okolicznych wsiach. Te trupy znalazł amerykański wysłannik ONZ na te tereny William Walker - co po miesiącu nieskutecznych prób zmuszenia rządu Jugosławii do zgody na POKOJOWĄ OKUPACJĘ tego państwa przez NATO, doprowadziło do rozpoczetych 24 marca 1999, trwających następnie przez prawie 3 miesiące, bombardowań tego, nie istniejącego już państwa. Patrz https://en.wikipedia.org/wiki/Ra%C4%8Dak_massacre .

  Według mediów DRL, do wsi Nowotroickoje na północ od Mariupola już 10 bm wojsko przywiozło sporo trupów, które będą robić za ofiary "wyprzedzającego ataku" wojsk DRL. Obstawa "medialna" tego przedsięwzięcia przez jedną z ukraińskich agencji informacyjnych też ponoć została już przygotowana. https://svpressa.ru/war21/news/218667/?cban=1

  Według wojennego eksperta Borisa Rożina "prawdopodobieństwo realizacji planu, który został opisany przez wywiad DRL, jest większe od 50%. Ja myślę, że będzie się on rozwijał według jednego z takich scenariuszy z użyciem broni chemicznej lub ostrzelaniem autobusu (itd.)"

  «Я думаю, что вероятность реализации плана, который описала разведка ДНР, больше 50%. Очевидно, последует провокация с использованием химоружия или обстрелом мирного автобуса. Думаю, они будут действовать по одному из таких сценариев, чтобы потом можно было обвинить Россию», — приводит слова Рожина информагентство Nation News. https://svpressa.ru/war21/news/218765/

  Pożiviom, zobaczymy, już pojutrze...
 • Hej żołnierzu /Antywojenny wiersz /
  https://imgur.com/0WJzOC2
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/hej-zonierzu-antywojenny-wiersz.html
 • Rewolucja w geopolitycznym postrzeganiu Putina i jego roli w globalistycznym zarządzaniu światem przez TŚWC
  /Tajne Światowe Władzy Centrum / z mojego meila do opozycyjnych towarzyszy w kraju i na świecie

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/rewolucja-w-geopolitycznym-postrzeganiu.html
 • @Berkeley72 23:38:13
  Na zimę rozpoczynać wojnę?
  W samolotach i czołgach mają ciepło. Reszta niech marźnie.
  Poroszenko rozpoczynając wojnę, zapewne będzie mógł odłożyć wybory. Jeśli o to mu chodzi to tej wojny rzeczywiście można się spodziewać. Kluczową rolę odegra w niej Rosja. Jeśli odpuści sobie obie zbuntowane republiki to i sama znajdzie się albo na pozycji straconej albo dojdzie w krótkim czasie do końcowej agonalnej już dla Rosji rozgrywki.
  Inny scenariusz, znacznie bardziej korzystny dla republik, to Rosja zdecydowanie włącza się w konflikt i rozbija ukraińską armię, tak jak to miało miejsce w wojnie w Osetii z Gruzją . Szybko, mocno i skutecznie.
  W tym układzie zyskuje na jakiś czas spokój.
  O tym by zająć przy tej okazji całą Ukrainę i odbudować w znaczący sposób rosyjskie imperium to Putin raczej nie myśli, ale zapewne myślą jego niektórzy generałowie.
 • @Oświat 11:31:50 Komentuję tutaj, bo by komentowć RAM na jego blogu nie mam uprawnień
  Odnośnie ostatniego postu:

  http://ram.neon24.pl/post/146797,powrot-islamskiego-zamachowca-i-izraelskiego-swiadka

  Zaczynającego się w ten sposób:

  «Pierwsza fotografia samotnego zabójcy została rozpowszechniona przez Amichai'a Stein'a, dziennikarza izraelskiego...»

  Strasburg, Cohn-Benedit i francuscy generałowie

  Tutaj RAM ma całkowitą rację, moi francuscy koledzy ze studiów na UC Berkeley mi mówili, że rezultaty "maja 68" we Francji były dokładnie odwrotne do ich oczekiwań. A czołowy "pokojowy rewolucjonista franc-germański" Cohn Bendit (w 1968 przemieszkiwał u mojej koleżanki w Genewie) okazał się zwykłą kanalią, namawiając Niemców do udziału w TERRORYSTYCZNYCH (bo jak je inaczej nazwać) bombardowaniach, nie istniejącej już dzisiaj Jugosławii

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829