Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 535 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @jan 23:33:47 napisał //Panie berklej 72 nawet barany na hali nie chcialy by sluchac tego panskiego bełkotu//
  No wróciłem z tego "Jagnięcego" w Tatrach, którego szczytu nie dane mi było zdobyć, ale za to "w nagrodę" przemokłem do nitki.

  Czy rzeczony Jan coś słyszał o tym, że PRAWDA TO ZBIEŻNOŚĆ OPISU Z RZECZYWISTOŚCIĄ (Arystoteles)?

  A przecież chociażby w komentarzu powyżej T.M.Wandala stwierdza:

  //Dzięki uprzejmości M.Głogoczowskiego/Berkeley72 i Ryszarda Opary można zapoznać się również z moimi dwoma artykułami dotyczącymi tematu szczepień://
  T.M.W. traktuje mnie w tym komentarzu jako swego "e-belfra" i co więcej, zaleca lekturę mych tekstów w rubryce "Ulubieni autorzy: Berkeley72 posty: 36 komentarze: 454

  A z kolei Ryszard Opara 06.07.2019 04:38:49 wita i pozdrawia serdecznie Tomasza Wandalę na neonie24. //Napisał Pan - bardzo interesujący artykuł na temat Profesora Weigla.//

  Czyli "jan" zarówno twórcę blogu neon24, jak i mego "e-ucznia" traktuje jako PODLUDZI, głupszych of przysłowiowych "baranów na hali".

  Kim / czym zatem jesteś anonimie o ksywie "jan" i jak jest twoja funkcja na "neonie24"?
  Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty
 • @zadziwiony 21:38:48 się pyta, czy w wypadku epidemii, wolno chodzić niezaszczepionym
  Oto jego pytanie:

  // Czy mam prawo do dysponowania własnym zdrowiem i życiem. Jakie zagrożenie jako osoba nie zaszczepiona stanowię dla tych zaszczepionych.//

  Otóż był wybuch epidemii CZARNEJ OSPY we Wrocławiu w 1963 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_ospy_we_Wroc%C5%82awiu

  (Zachorowało ponad 100 osób, 7 zmarło)

  Otóż gdyby "zadziwiony" wtedy, mieszkając we Wrocławiu, odmówił zaszczepienia, to w wypadku zarażenia się tą chorobą byłby ZAGROŻENIEM nie dla tych już zaszczepionych, ale dla tych - jak ja wtedy na obozie żeglarskim na Mazurach - NIE ZASZCZEPIONYCH, gdyby Zadziwiony tam przypadkiem wtedy przybył i ze mną się przywitał.

  Podobnie jak ten NIEZASZCZEPIONY, w 1063 roku przed wyjazdem do Indii, oficer Bonifacy Jedynak, po powrocie stamtąd wywołał we Wrocławiu poważną epidemię i był przyczyną "tylko" 7 zgonów.

  Może "zadziwiony" coś niecoś wykapuje z tego co napisałem.
  Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty
 • @staszek kieliszek 23:26:47 //chcialem zwrocic na ponad ludzkie poswiecenie jakie wybral Dr.Mosing dla Boga i ludzkosci//
  Z tym "dobroczynnym" wpływem NASZEGO Boga na ludzkość to od lat powtarzam taka oto mantrę:

  //Nasz Bóg JHVH pojawił się w dojrzałej jego formie, w okresie perskim, w VI wieku pne, jako IMITACJA Brahma, „Jestem który jestem” (w sanskrycie „Aham Brahmasmi”) jako bóstwo STATYCZNE (stąd jego pochodna, „bóg” scjentologów to STATYK), które samą swoją LITERACKĄ obecnością wywołuje odpowiednie ruchy swych wyznawców. I to ruchy nie mające znamion jakiejkolwiek twórczości, ograniczone do głupawego nakazu „mnóżcie się i panujcie nad ziemią”.
  Zaś DOBROCZYNNE (dla Narodu Wybranego) skutki realizacji tego przykazania prorok Izajasz wychwalał w następujący sposób (rozdz.60 i 61):

  "Staną obcokrajowcy, by paść waszą trzodę, cudzoziemcy będą u was orać i uprawiać winnice. Zużyjecie bogactwo narodów, dobrobyt ich sobie przywłaszczycie... Bo naród i królestwo, które by ci nie służyły, wyginą, i poganie zostaną całkiem zgładzeni ... Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana, mienić was będą sługami Boga naszego"

  A jeśli „wybrańcy Boga Izraela” mieli / mają takie marzenia jak te, które uwiecznił prorok Izajasz, to jak nazwać takiego ich „Boga”? Czyż nie jest on podobny do hinduskiego SZIWA, BOGA ZNISZCZENIA, ZAGŁADY?

  Widać to w szczególności, w przypomnianym przez gnostyka Kozáka, rytuale picia krwi i spożywania ciała „nazareńskiego człowieka poznania” zabitego, przez żydowskiego „Boga”.

  A wędrując przez świat pod takim „Bogiem Zagłady”, właśnie w formie KRZYŻA i SZTUCZNYCH ŚWIATEŁ MENORY,zaślepiających żydowskie zbrodnie, żydzi oraz chrześcijanie nie dość że wytępili już dziesiątki gatunków najszlachetniejszych zwierząt i dziesiątki ludzkich plemion w Ameryce i Australii, to jeszcze bezwzględnie BETONUJĄ i ASFALTUJĄ naszą Planetę, aby przypadkiem na niej jakieś tereny „dzikie”, dające możliwość doskonalenia naszych organów ruchu oraz wzroku, nie pozostały.

  I to są dobrze widoczne Dzieła czcicieli tego, podobnego do hinduskiego Sziwa, Boga Stworzyciela Zniszczenia wszelkich śladów Rozumnego Życia. Tak zwanej „masońskiej” budowy Świata Totalnie Udomowionego, w którym PRZECIWENTROPICZNY, twórczy element Brahmy-Stworzyciela i Visznu-Utrzymywacza ulega po prostu ZADUSZENIU. Co zresztą wokół nas widać.

  Wystarczy tej "hinduskiej mantry" na dzisiaj rano, staruszek musi się PRZECIWENTROPICZNIE jeszcze bardzo pomęczyć, próbując wejść na szczyt zwany "Jagnięcy".
  Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty
 • @staszek kieliszek 21:25:57 Dlaczego WIĘKSZYM?
  To nie jest pytanie retoryczne. Proszę popatrzeć na Lwów dzisiaj i kogo tam pomniki stoją od momentu kiedy religianci doszli tam do władzy, zwłaszcza ci spod znaku Watykanu (Bandera był synem grekokatolickiego popa). Uściślam, na zaproszenie Zakonu Studytów podróżowałem w latach 1990 na Zachodnią Ukrainę, dzięki mym kontaktom z potomkinią Szeptyckich)
  Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty
 • @ikulalibal 07:00:14 Jest problem z LUDŹMI WIARY, którzy nie chcą wiedzieć dlaczego żyją
  "Jan" np. uważa, że //cala teoria szczepień jest od początku naukowa mistyfikacja //

  Otóż zczepienia to tylko skrawek codziennej WALKI WSZYSTKICH ORGANIZMÓW ŻYWYCH z otoczeniem,"ocieranie się" o które to otoczenie nieuchronnie prowadzi do tychże organizmów otarć (mini uszkodzeń). I co w przypadku tych otarć (niektóre szczepienia tą właśnie metodą się przeprowadza, bodajże przeciw ospie, na którą byłem szczepiony w latach 1970 przed wyjazdami do Indii) takie USZKODZONE ORGANIZMY robią?

  Cytuję z mego niedawnego tekstu http://zakop999pl.neon24.pl/post/149519,przeciwentropia-to-pierwszy-motor-stworzenia

  //Otóż każda żywa komórka posiada, wmontowany w nią „od zawsze” system biochemiczny, automatycznie „naprawiający” wszelkie jej nie krytyczne uszkodzenia. Jeden z inspiratorów mych zainteresowań Ewolucją Żywiny, bio-psycholog Jean Piaget z Genewy, nazwał to zjawisko „wyrównaniem z nadkompensacją stanu homeostazy dynamicznej organizmu, zaburzonej przez jakiś czynnik" ... Uszkodzone komórki dokonują tej regeneracji swych uszkodzeń „używając, do odtworzenia oryginalnej informacji na uszkodzonym elemencie DNA, jako matrycy komplementarnej nici (DNA) lub chromatydy siostrzanej,” (Wikipedia). Inną z metod, jakie stosują organizmy jednokomórkowe, by zlikwidować pojawianie się u nich „zepsutych” genów, jest ich chemicznie spontaniczne sklejanie się („miłość”) ...itd.

  W sumie, to całe bogactwo przeciwentropicznych strategii ZACHOWYWANIA i WZBOGACANIA – najwyraźniej w NIESKOŃCZONOŚĆ – informacji charakteryzującej byty ożywione, opiera się na biochemicznych konsekwencjach procesu „wyrównania z nadkompensacją” szkód poniesionych w trakcie ich oddziaływań z otoczeniem. Co (dopiero w roku 1994) ... streściłem w prostej formule: (zewnętrzna lub wewnętrzna) Irytacja → Regeneracja (uszkodzonego fragmentu) → Superregeneracja (odbudowanego fragmentu w wypadku powtarzających się Irytacji) → Asocjacja (czyli chemicznie spontaniczne „sklejenie się” fragmentów, zarówno białek jak i kwasów nukleinowych, regenerowanych jednocześnie, lub w powtarzającej się kadencji).

  I tyle. SZCZEPIENIE JEST CELOWYM USZKODZENIEM ORGANIZMU. Poprzez wskazany powyżej PRZECIWENTROPICZNY, biochemiczny proces I -> R -> S -> A, po uszkodzeniu mikrodawką czynnika chorobotwórczego, organizm ODBUDOWYWUJE SIĘ BARDZIEJ ODPORNY na uszkodzenia podobnego typu.//

  Problem w tym, że LUDZIE RELIGIJNI NIE CHCĄ ZNAĆ SAMYCH SIEBIE, bo to zachwiało by ich wiarę w ICH ZBAWIENIE poprzez WZROST ENTROPII (KENOZĘ) Jezusa WYPRÓŻNIAJĄCEGO się na Krzyżu z ŻYCIA.

  Pięknie to napisałem. Przypominam jeszcze raz PODSTAWOWY PEWNIK BIOLOGII, któremu żaden "Bóg" - z jego sztucznym "zbawieniem" - nie podskoczy:

  //Przyroda Ożywiona (Zoon) jest nie tylko NIEŚMIERTELNA, ale w swych cyklicznie odtwarzanych, wielokomórkowych ustrojach jest SAMO-STWÓRCZA//

  Pozdrowienia dla T. Wandali, który nareszcie z Kraju Niskiego nad Atlantykiem wrócił do nadodrzańskich Polan.
  Rudolf Weigl-człowiek który pokonał tyfus plamisty
 • @miarka 22:05:23 PODSUMOWANIE: BÓG JEST PODŁOŚCIĄ a „MIARKA” to jego PROROK
  Cytuję:
  //Nasze dobro płynie od Boga i widząc dobro w drugim człowieku widzimy w nim podobieństwo do Boga //

  (to teza naczelna „miarki” z jego długachnego komentu 30.06.2019 01:46:12 , który usunęłem)

  No bo skąd „miarka” wie, że „Bóg jest dobry”? Kilka lat temu na spotkaniu młodymi misjonarzami z USA na Uni Gdańsk im tłumaczyłem DEUS IGNORANTIA EST.

  A jak twierdził Sokrates (znienawidzony przez jkw Grek) Dobrem jest Wiedza (o bogach, o Przyrodzie, o ludziach i o sobie samym) a ZŁEM JEST IGNORANCJA.

  A „miarka” to IGNORANT BUDOWY WŁASNEGO CIAŁA, skoro zwalcza b. celną opinię Oscar 08:54:29 (me pozdrowienia dla niego): //"Stanowimy po prostu rodzaj społeczności komórkowej... tak jak w społecznościach pszczół...” Siejesz tu pochwałę i propagandę faszyzmu i totalitaryzmu oraz niewolnictwa. Opamiętaj się.//

  A jak „miarka” NIE POZNAJE SAMEGO SIEBIE, co nam tu będzie pier..... o „dobrym bogu, który go, dobrego człowieka stworzył” (patrz powyżej).

  ***

  Przejdźmy do argumentacji kjw09:27:44 (wczoraj) //Jakoś nie przekonuje mnie pański styl narracji - zbyt rozwlekły (a ja jestem inżynierem - dla mnie jest to dyskwalifikujące).
  Drugie, że jakoś lokuje Pan wszystko w myśli greckiej, co już budzi wątpliwości, bo to narracja niemiecka...//

  Najlepszym w Polsce, przedstawicielem tej myśli „niemieckiej” - tj. helleńskiej – był prof. Uniw. Petersburg a potem Uniw. Warszawa Tadeusz Zieliński, którego książka „judaizm i hellenizm” (1927) jest wciąż aktualna: „hellenizm to przeciwieństwo judaizmu” wg Zielińskiego; poetycznie mozemy powidzieć, że hellenizm („umysł otwary i giętki, dążący do perfekcji” wg M. Arnolda) to PRZECIWENTROPIA, a hebraizm („umysł ciasny, podporządkowany religii, nie szukający perfekcji, zdążający do kalectwa” wg M. Arnolda) to ENTROPIA, bezwład myślenia, którego najlepszym przykładem na neon24 jest „miarka”.

  Prolem z kjw (poznanym mi osobiście), że uwagami tak jak ta powyżej stara się ZAMASKOWAĆ swą IGNORANCJĘ, STWARZAJĄC (to od Stwórcy) POZÓR SWEJ MĄDROŚCI.

  No bo ile z tych tagów (słów kluczowych) mego artykułu on wcześniej POZNAŁ, skoro nawet nie znał znaczenia słowa TRANSCENDENTANY, któym we wcześniejszych wpisach charakter tzw. „Boga” określał:
  Tagi: 
  przeciwentropia 
  entropia 
  piagetyzm 
  neodarwinizm 
  freudyzm
  genitalianizm 
  fetyszyzm tpd 
  onkogeneza 
  nieruchomy poruszacz
  kjw09:27:44 twierdzi iż „ex Oriente lux”, ale nie chciał uznać uwagi mego korspondenta „herborisa”, że STWÓRCA, na którego „autorytet” kjw się powołuje JEST PERWERSJĄ (lustrzanym odbiciem, jak potarza Kozák) hinduskiego Brahma („Jahwe to ATRAPA Brahma” patrz mój artkuł http://markglogg.eu/?p=2019 . Przecież już ponad sto lat temu tak o tym „Stwórcy żydów oraz chrześcijan” pisała teozofka BŁAWATSKA:

  //Nasi Asyriolodzy uznają, że mieszkańcy starożytnego miasta Akkad (według Rawlinsona) ... byli to właśnie Aryjczycy, których język jest również powiązany z pochodzeniem naszego języka słowiańskiego.
  Jako przykład chcę przytoczyć linie z Rig-Vedy: „Dyaurvah pita prithvi mata somo bhrata-ditih svasa” i ich tłumaczenie:
  „Niebo – waszym ojcem; ziemia – waszą matką; Soma – waszym bratem; Aditi – waszą siostrą”. Dlatego niedorzeczne jest żądanie, aby ludzie wierzyli, że hebrajskie rękopisy są starożytnymi objawieniami lub Słowem Bożym.
  Bóg nigdy nie napisałby ani nie podyktował niczego, co mogłoby dać początek ziemi, którą stworzył, ludzkości, nauce i tak dalej, dając się oskarżyć o kłamstwo. Bezwarunkowe wierzenie w pisma hebrajskie, a jednocześnie w niebiańskiego ojca Jezusa, jest absurdem; Co gorsza, jest to świętokradztwo.//
  https://treborok.wordpress.com/blawatska-o-zydowskiej-historii-zadnych-sladow/?preview=true


  A odnośnie ZBIORCZEJ ideologii NEON24, reprezentowanej przez takich tytanów intelektu” jak rzeczony „miarka”, to pozwolę sobie zauważyć, że NEON24 ZAMIENIA SIĘ W FORUM WYMIANY MYŚLI – by użyć słów Poety - SIETNIOKÓW SPOD GDOWA, dziś coraz częściej z USA. 
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @Oscar 09:34:36 Otóż kryształy powstają zgodnie z zasadami fizyki ale w nich INFORMACJA = 0
  Co więcej ich ZRÓŻNICOWANIE jest dokładnie określone, jak pamiętam ze studiów jest tylko coś 250 dostępnych do realizacji siatek krystalicznych.

  Natomiast fotosynteza roślin dostarcza setki - a raczej tysiące lub więcej struktur molekularnych białek, cukrów i tłuszczy, limfocyty potrafią zsyntetyzować PRZECIWCIAŁO strukturalnie komplementarne do antygenu o dowolnym mikro (i makro) kształcie.

  To jest właśnie PRZECIWENTROPICZNA TWÓRCZOŚĆ ZOON, która zezwala, poprzez "wyrównanie z nadkompensacją doznanych, nie krytycznych uszkodzeń" (J. Piaget) wzbogacać ODPORNOŚCIOWĄ BUDOWĘ zarówno mikro - jak i makro - zwierzęcia, które w ten, biochemicznie spontaniczny sposób, WALCZY O BYT, zwiększając swą INFORMACJĘ o (zagrażającym mu) świecie.

  Przedmioty martwe tej ZDOLNOŚCI DO SAMO-REGENERACJI nie posiadają. Co autor chyba sprawdzał w swym samochodzie a nawet i kompie, który trzeba co kilka lat wymieniać.

  A o tym, jak APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA to już blisko 40 lat temu napisałem, publikowany i w PRL (Twórczość) i w III RP (Obywatel) esej naukowy pt. WYKŁAD NA TEMAT ROZWOJU POTRZEB (komputer swych potrzeb nie zwiększa, bo on tylko traci swą wydajność w miarę pracy i dlatego dość często się go wymienia; ale załogi banków, przy użyciu narzędzi w formie komputerów, w miarę pracy zwiększają swe potrzeby w nieskończoność - proszę się o to zapytać premiera Morawieckiego)

  http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glogoczowski/WYKAD-NA-TEMAT-ROZWOJU-POTRZEB-u-Obywatela-Siedzcego-w-Wannie-z-Ciep-Wod

  Na razie jadę (na rowerze) i dalej idę się trochę powspinać by trochę zwiększyć zawartą w mych STARCZYCH MIĘŚNIACH IN-FORMACJĘ, czyli ich UKSZTAŁTOWANIE.

  Wieczór, w 24 hr po wpuszczeniu tego ŚWIATO - I AUTO - POZNAWCZEGO tekstu w "Neon" spróbuję podsumować dyskusję.
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:27:44 Co za NADĘTY BĘCWAŁ
  A na jakie autorytety się Sz. Pan JKW powołuje? Na takie co SZ. Panu z NIEBA SPADŁY? Proszę podać wykaz KSIĄG z których Sz. Pan ściągnął tę - BZDURNĄ Z PUNKTU WIDZENIA "Filozofii Zoologicznej" Lamarcka INFORMACJĘ iż:

  //W Aweście jest przecież, że Ahura Mazda stworzył świat pierwotny - doskonały, który składał się z pierwowzorów pojedynczych wszystkich rzeczy - jedno zwierze, jeden człowiek, jedno drzewo itd. I wszystko w bezruchu - bo doskonałość jest bez ruchu!!!
  Dopiero po zniszczeniu tego świata przez Angra Manju - zniszczył bezruch, rozpoczęło się istnienie świata w obecnym wydaniu, a ruch zaczął multiplikować formy.//

  Przecież "nihil est in intellectu quod prius non fuerit in sensu" - co na słowiański (też "z nieba spadły?) język się dla Sz. Pana tłumaczy NIE MA NIC W UMYŚLE CZEGO WCZEŚNIEJ OCZY NIE WIDZIAŁY I USZY NIE SŁYSZAŁY - kórym to stwierdzeniem - po grecku - straszyli perypatetycy i judaistów i chrześcijan i zoroastrystów, cytując Arystotelea. Który przecież SAM TO Z WŁASNEJ GŁOWY WYMYŚLIŁ, nie znając zapewne nawet Buddy, bo taką myśl to i ja na podstawie li tylko własnych obserwacji, potrafił bym sformułować.
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @miarka 22:04:17 //bierność wobec zła przechodzi w pochwałę zła czyli satanizm//
  Po nocy (utrudnionej sikaniem, bo rak prostaty mnie gnębi) jeszcze jedna uwaga nt. zapewnienia "miarki":

  //pierwszym (motorem stworzenia świata) była miłość człowieka//.

  A po co co sobie ten "biblijny PM" stworzył człowieka "z doń miłości"?

  Odpowiada na to cytowany przez gnostyka Kozaka Izajasz 44:22 (proszę zauważyć ile w tej liczbie PODWÓJNOŚCI!), cytuję za Biblią Tysiąclecia:

  //Usunąłem twe grzechy jak chmurę
  i twoje wykroczenia jak obłok.
  Powróć do Mnie, bom cię odkupił».

  A więc ten "Bóg" - a raczej Bożyca", bo zachowuje się jak wszystko wybaczająca "dziewicza matka" - jest ŹRÓDŁEM KORUPCJI, bo "odkupieni" przez nie jej UKOCHANI (tj. WYBRANI) LUDZIE czują swobodę dokonywania kolejnych przestępstw i ZBĘCWALEŃ, którym poświęciłem powyższy tekst, których "miarka" - najwyraźniej CZŁOWIEK POZNAWCZEJ ENTROPII - nie chce znać:

  //nie zamierzam się w tekst wgryzać bez potrzeby choć starych spraw co do których mam stosunek bardzo negatywny (dziwne że Administracja nie reaguje) //

  A jednak prowadzeni PRZECIWENTROPIĄ Gnostycy - na ile potrafią - w te sprawy się wgryzają, bo prowadzący ich PIERWSZY MOTORr STWORZENIA im dyktuje, że IGNORANCJA TO ZŁO, a WIEDZA to DOBRO:
  https://www.gnostica.cz/
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @miarka 22:04:17 // nie stworzenia świata,... bo pierwszym była miłość człowieka
  Szanowny "duchu z kompa" miarka

  Odnośnie powyższego zapewnienia to wyraźnie kończę tekst stwierdzeniem:

  //Bo przecież ta omawiana tutaj PRZECIWENTROPIA (Przypis 4) to nic innego jak arystotelesowski Nieruchomy Poruszacz, zapewniający iż nigdy nie będzie 'śmierci cieplnej' Wszechświata, a także Pierwsza Przyczyna powodująca, że nasze odruchy mózgu Sprzeciwiają się Bezwładowi (Entropii) Myśli, jakie promieniują z przewrotnych, „odwracających lewe na prawe, oraz dobre i szlachetne na wstrętne i plugawe”, żydowskich ksiąg Świętych – to znaczy Przeklętych, zależnie od zaakcentowania.//

  i dodaję w Przypisie 4:

  //(Przeciwentropia jest nie)możliwa do CYFRYZACJI, jako „ilość informacji”. Tego w wypadku PRZECIWENTROPII (rodzaju „miłosnego przyciągania/odpychania” wg Empedoklesa) nie da się robić, co zauważył już Platon.

  A o tym, że Nieruchomy Poruszacz Z MIŁOŚCI "popycha" obroty sfer niebieskich pisał już gdzieś Arystoteles. I ON (NP) z MIŁOŚCI dba aby Wszechświat - w tym i zoon był, tak jak i on, NIEŚMIERTELNY (to i św. Tomasz, za Arystotelesem i Averroesem postulował.)

  A jeśli bóg Z MIŁOŚCI stworzył człowieka, to najpierw musiał STWORZYĆ - oczywiście z MIŁOŚCI - POJEDYNCZĄ KOMÓRKĘ z której człowiek, tak jak wszystkie inne wielokomórkowce, się ROZWIJA (lub nie, wtedy powstaje tzw. teratocarcinoma).

  To i oczywiście, całe to wasze RELIGIJNE ZASRAŃSTWO to jest PLUGAWA IMITACJA konceptów Brahministycznych, na co nie tylko zwraca uwagę ten Kozak z Pragi ale i mój korespondent Herboris circa 1,5 rok temu: "Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA – Stworzyciela Wszechświata?" - http://markglogg.eu/?p=2019
  PRZECIWENTROPIA to Pierwszy Motor Stworzenia
 • @interesariusz z PL 12:59:56 "w sumie, //Nie wiem, jakie jest klu. Chyba, że owieszczenie metod walki z kastratami?
  Czy jak się ma 32 lata to już się zna CEL (teleonomię) życia?

  To był, przypadkowo wczoraj w "necie" znaleziony, "Wstęp (pre)historyczny".

  Wkrótce DOJRZAŁA PUENTA po 45 latach, rzeczywiście coś z "Inwazją Kastratów" wspólnego mająca.
  INWAZJA KASTRATÓW („Aneks”, 1974)
 • @programista 10:49:12 No i odezał się eunuch
  A w Cesarskich Chinach, pod koniec XVI wieku, konfucjańska biurokracja popędziła pierwowzór dzisiejszego "Globalizmu", woląc ZHIERARCHIZOWANY system społeczny, w którym KUPCY BYLI JEDYNĄ KLASĄ POZBAWIONĄ PRAW OBYWATELSKICH.

  Nawet najnowocześniejszą wtedy na świecie i największą flotę dżonek spalono w portach, by kupcom nie śniły się nowe ekonomiczne podboje. I pomimo to "absolutyzm Państwa Środka" imponował europejskim władcom, jak chociażby Francji wieku XVIII za czasów Roi Soleil ("króla Słońce"). Nie mówiąc już o Carskiej Rosji.

  Dopiero super-komercyjnej, wypchanej przepisami Biblii Anglii udało się "otworzyć Chiny" na cudeńka techniczne Zachodu bodajże w roku 1841, po zdobyciu - dzięki dalekosiężnym działom floty angielskiej - Kantomu.

  Według Chińczyków ich upodlenie narodowe trwało wiek cały, aż do 1949 roku, gdy władzę nareszcie przejęli marksiści. A teraz Chińczyki zabawiają się kolonizowaniem nie tylko Zachodu ale i Południa za pomocą tegoż Zachodu komercyjnych technik.
  INWAZJA KASTRATÓW („Aneks”, 1974)
 • @kula Lis 68 12:15:39 Niezły cyrk z tym "Cyberatakiem" USA na wojskowe komputery w Iranie..
  Przecież takiego aktu dywersji się dokonuje zazwyczaj bezpośrednio przed atakiem RZECZYWISTYM aby oślepić przeciwnika. A jak ten "cyberatak" nie będzie miał przedłużenia "w naturze", to za kilka tygodni Irańczycy odbudują swe "elektroniczne oczy" i w wypadku kolejnego takiego "cyberataku" będzie on o wiele mniej skuteczny.

  Czy USA stać już tylko na "wojnę (dez)informacyjną" dobrą dla podniecania się małolatów uwięzionych przed ich "wszystkowiedzącymi" kompami?
  Krok od wojny, czy od zagłady?
 • @Berkeley72 11:10:13 A przy okazji OBRONY tej "OTWARTEJ NA ŚWIAT PASZCZY CYWILIZACJI USA"
  to zdaje się Iran zestrzelił kolejnego amerykańskiego Wielkiego Drona, patrolującego u jego wybrzeży:

  Zobacz obraz na Twitterze

  Hadi Nili

  @HadiNili
  IRGC-affiliated FarsNews says the IRGC has shot down a US surveillance drone, RQ-4 Goobal Hawk, when it was "flying over Iran southern sealines" In the Persian Gulf. https://www.farsnews.com/news/13980328000054 …

  https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1398/03/30/13980330000093_Test_PhotoN.jpg
  Bronimy Cywilizacji – w dzień Bożego Ciała.
 • Odnośnie "ZNIKAJĄCEJ W PASZCZY USA" CYWILIZACJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
  to pozwolę sobie przypomnieć, że PODWÓJNA STRUKTURA tej "BOSKIEJ CYWILIZACJI" wygląda następująco:

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2019/02/cechy-boga-jahwe.jpg

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2019/05/cipa-wojujaca.jpg
  Bronimy Cywilizacji – w dzień Bożego Ciała.
 • No ciekawy problem, czy jakieś bardziej "stańczykowskie" idee mają dzisiaj szanse szerzej zaistnieć w RP?
  Na wszelki przypadek przypominam "Stańczyka", "Pisma Konserwatystów i Liberałów", wydawanego w latach 1990 we Wrocławiu przez tomka Gabisia., z udziałem Pawła Siergiejczyka i Artura Ławniczaka, Andrzeja Maśnicy, itd.

  W numerze 2 (31) 1997 roku Gabiś opublikował 50 stronicowy tekst "Rewizjonizm holokaustu", który stymulował młodego opolskiego historyka Dariusza Ratajczaka do napisania broszury "Niebezpieczne Tematy" i spowodował jego smetny koniec na parkingu hipermarketu w Opolu.

  Pozostaje zatem PYTANIE RETORYCZNE: czym nie SAMOBÓJCZYM miałby się, jakiś bardziej autentyczny konserwatyzm, w Wolnej Polsce się zajmować?

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/11/orzel-bez-korony-300x174.jpg
  Konserwatyzm PRL
 • @Berkeley72 10:30:02 ŚWIATOWA WOJNA POLEGAJĄCA NA SIEDZENIU W KOMFORCIE
  Są informacje o tym, że ataku na tankowce dokonał amerykański BEZPILOTOWY bombowiec mq9 Reaper , którego bezskutecznie próbował zestrzelić Iran:

  http://avia.pro/news/iran-atakoval-amerikanskiy-udarnyy-bespilotnik-mq-9-reaper
  Atak na tankowce
 • @Oświat 09:15:58 I to był ATAK LOTNICZY na japoński tankowiec
  A ta irańska motorówka patrolowa, która podpłynęła do TRAFIONEGO DWUKROTNIE tankowca, bynajmniej nie zdejmowała przyklejonej do jego burty bomby, tylko kilku marynarzy oglądało dziurę po przebiciu poszycia tankowca przez pocisk.

  (Przecież przy pracy sapera unieszkodliwiającego jakąś minę, nie zbiera się tłum gapiów, by się temu przypatrzeć - co na irańskiej, patrolowej motorówce wyraźnie miało miejsce!)

  https://bi.im-g.pl/im/b5/be/17/z24898229IE,Atak-na-tankowce--zdjecie-zniszczen-jednego-z-tank.jpg

  https://pbs.twimg.com/amplify_video_thumb/1139362415819284480/img/CoYH3bfxZ-VTgLZq?format=jpg&name=900x900

  Czytać więcej - po angielsku - na ten temat: https://www.fort-russ.com/2019/06/breaking-pompeos-false-flag-refuted-by-japanese-media-authority-tanker-hit-by-flying-object-not-mine-confirms-onsite-worker/
  Atak na tankowce
 • Świetne to jest hasło ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ
  A następnie takie oto DOBRE stwierdzenie:

  //Rosja oparta jest na kłamstwie. Jest i była. Cały bolszewicki system to kłamstwo. Kto nie pojął - jest idiotą//

  poparte taką oto DOBRĄ ZWYCIĘSKĄ wizją niedalekiej przyszłości:

  //Płonące rosyjskie czołgi na przedpolach Warszawy, wszechobecni rosyjscy dezerterzy uciekający, w ukradzionych cywilnych autach na Białoruś, oddziały Gromu opanowujące port wojskowy w Kaliningradzie. Wielkie 140 milionowe mocarstwo nuklearne rzucone na kolana , czy tak może wyglądać finał hipotetycznej wojny polsko-rosyjskiej? Czy możemy powtórzyć drugi cud nad Wisłą, sprzed prawie 95-ciu lat? Tak, możemy tego dokonać i nie jest nam w tym potrzebny drugi Piłsudski.//

  Na wszelki jednak wypadek sprawdziłem jakieś bardziej kompetentne źródło, wskazujące, że czołgi z Kaliningradu (ile ich tam jest?) dotrą, poprzez poprzecinane jeziorami i morenowymi wzgórzami Mazury, te 400 km do przedpola Warszawy.

  Znalazłem w "necie" takie oto źródło https://www.defence24.pl/rosyjski-bastion-w-kaliningradzie-rosnie-w-sile-analiza

  i pierwszy do niego komentarz:

  //Astronauta bez Skafandra
  wtorek, 24 lipca 2018, 15:48

  Witam Szanownych komentatorów.W epoce Broni Jądrowej, Państwo, które jej nie posiada jest tylko mięsem armatnim. A więc w przypadku gdy Rosyjskie siły stacjonujące w obwodzie Kaliningradzkim dysponują wyrzutniami typu Iskander-M i obroną przeciwlotniczą typu S-400, wszelkie komentarze na temat zdolności obronnych Polski są tutaj, albo przerostem ambicji nad kompetencjami, albo przejawem zaawansowanego postępu choroby psychicznej...W przypadku jakiegokolwiek konfliktu Rosja-NATO Polskie siły zbrojne, a przynajmniej ich kluczowe elementy zostaną zniszczone w ciągu niespełna kwadransu. Pozdrawiam i życzę udanej konwersacji.//

  A przy okazji, z Kalifornii,w której mieszkałem, w ramach graduate studies przez aż 3 lata przed blisko półwieczem, dostałem niedawno taki oto filmik, zrealizowany, przez jakiegoś zabłąkanego turystę, w trakcie przejażdżki rowerowej w przepięknym rejonie Orange County:

  https://www.youtube.com/watch?v=45qSj4_DVxs&fbclid=IwAR3x2EvlGLHSIWsugtQpPwWXtJWiIESgDnlIuTEEVJKBU6MxBMS220jclSc
  Jak to na wojence ładnie
 • @Astra - Anna Słupianek 11:42:35
  to dzięki komentatorce "nana" na https://wiernipolsce.wordpress.com/2019/06/10/homoseksualisci-pojda-do-piekla-a-co-z-zydo-chrzescijanami/

  się dowiedziałem rzecz następującą, rozpowszechnianą przez SPUTNIK https://pl.sputniknews.com/opinie/2019061310547608-sputnik-polska-chce-byc-jak-sekielski-nakreci-filmy-o-antyszczepionkowcach/

  //Chce być jak Sekielski. Nakręci filmy o antyszczepionkowcach.

  DAWID CIEMIĘGA, lekarz pediatra z Tychów, zdobywca nagród w plebiscycie „Hipokrates 2017” oraz „Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2018”, postanowił zainspirować się braćmi Sekielskimi i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na film dokumentalny o ruchu antyszczepionkowym w Polsce. Od soboty 9 czerwca zebrał już 37 tysięcy złotych. itd.//

  Nie spodziewał się aż tak olbrzymiego odzewu. W związku z tym stwierdził, że nakręci – również tak samo jak bracia Sekielscy – dwa filmy: jeden o ruchu STOP NOP, drugi o pseudonaukowych terapiach medycznych, które królują w Internecie.

  Ciemięga jest wrogiem ruchów antyszczepionkowych odkąd pozwał dziewięć osób, które szkalowały go w Internecie po serii wypowiedzi w obronie szczepień. Jedna z hejterek oskarżała go, że źle postawił diagnozę jej dziecku. Lekarz przejrzał dokumentację – okazało się, że sprawa została zmyślona. Pediatra pozwał ją oraz pozostałych hejterów z Internetu, samodzielnie ustaliwszy ich tożsamość. Wspierała go Śląska Izba Lekarska, itd.//

  "Nana" spuntowała tę wiadomość ze SPUTNIKA pytaniem "niby retorycznym":

  //– czy wszystkie dzieci, jakie leczył pan doktor przeżyły jego terapie? Nie miał on zgonów dzieci, bo „nie zadziałało lekarstwo”?//

  Na co jej - jako "czarci pomiot" wg. "miarki" (i mam nadzieję, że (nie dla admnistratora neon24 Astra- Anny Słupianek) - odpowiedziałem FACHOWO:

  Niech NANA wreszcie ZROZUMIE, że szczepionka to nie jest ŻADNE LEKARSTWO, tylko TRUCIZNA, która zaaplikowana w niewielkiej dawce pobudza do ODPORNOŚCI na większą dawkę podobnych trucizn.

  Dzieje się to ZGODNIE z ZASADĄ HORMEZY, tak zobrazowanej przez Zbigniewa Jaworowskiego w „Dobroczynnym promieniowaniu” (patrz szkic z g. 3:20 dzisiaj).

  czytać więcej: „HORMEZA jako metafizyczny „bicz boży ” na apostolat Mizologos żerujący na bezrozumie Człowiekowiska”

  na http://markglogg.eu/?p=2353 //

  A z przygód dra Dawida Ciemięgi wynika, że i anonima "miarkę" - po rozpoznaniu jego internetowej "osobowości" - BĘDĘ CHYBA MUSIAŁ OSKARŻYĆ O ZNIESŁAWIENIE ("czarci pomiot"!) będąc osobą już starszą, o znacznym dorobku naukowym, którym się PUBLICZNIE chwalę: http://markglogg.eu/?page_id=2

  Rzeczony dr CIEMIĘGA pisze: //Całość zebranych środków (wraz z nadwyżką) zostanie przeznaczona na przeciwdziałanie pseudonaukowej i pseudomedycznej działalności, promowaniu rzetelnej wiedzy, medycyny opartej na faktach, działania edukacyjne w mediach społecznościowych. Jak również na działania związane z problemem hejtu wobec pracowników związanych z medycyną, ale nie tylko. Itd.//

  Która to akcję warto jak najbardziej popierać, także finansowo - MG
  NIE dla 5G = TAK dla żydowskich korporacji 4G – ?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031