Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 618 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @Jozio z Londynu 19:31:42 To była wiadomość z Londynu, migawkowo powtórzona przez Wiadomości TVP.
  Czy jednak nie był to "false flag message" Służb Brytyjaskich?

  W kilka dni po masowych demonstracjach z poparciem idei ZEMSTY za zabicie tego irańskiego szefa sztabu.

  Taka nagła zmiana nastrojów ludności w stosunku do własnej armii?

  Co najmniej dziwne.
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @Oscar 17:38:18 Przytaczam zestaw DZIWNYCH INFORMACJI rozpowszechnionych na kilka godzin przed przyznaniem się do zestrzelenia
  No i tutaj jest coś dziwnego z BAGAŻAMI, które "irańscy Kanadyjczycy" chcieli wywieźć z Iranu.
  Może to była przyczyna ZESTRZELENIA specjalnie tego samolotu?

  Cytuję za https://www.fort-russ.com/2020/01/18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery/ (Dosłownie 18 KRYTYCZNYCH FAKTÓW DLA ROZWIĄZANIA TAJEMNICY KATASTROFY ps252)

  //... The boarding process took a long time.

  ...

  //The pilot requested extra fuel. (!)

  The number of passengers, the luggage and the extra fuel added up to more than the plane can carry. (!)

  The pilot ordered to off-load some luggage. (!)//

  All this was a normal process that can happen on any flight.//

  Co ci "Kanadyjczycy" i Irańczycy do cholery, chcieli wywieźć z Iranu do Kanady (138 z nich miało zarezerwowaną przesiadkę w Kijowie) ŻE SAMOLOT BYŁ AŻ TAK PRZEŁADOWANY?

  I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie na KILKA GODZIN przed informacją, że się przyznaje do jego zestrzelenia. To daje dużo do myślenia.

  Czyli na "chłopski rozum" tym samolotem, być może, opuścić miała zagrożona "wpadką" agentura CIA/Mossadu pracująca w Teheranie pod przykryciem zarówno kanadyjskich jak i irańskich paszportów. (do Toronto, bezpośrednio po przylocie do Kijowa z Teheranu, miało lecieć aż 138 pasażerów feralnego Boeinga)

  I chyba z tego powodu Amerykanie tak "cieniutko" obecnie "pieją" nt. Iranu (to słyszałem od znajomej, która słucha Polskiego Radia24).

  *

  Sprawa "wymuszenia", na Boeingu, z satelity, zmiany jego trasy i "naprowadzenia" go na ogień p-lot, też jest b. interesująca. Obecnie szczególnie z Boeingami "z zewnątrz" można robić co się zechce.

  No i Irańczcy zaprosili aż 45 specjalistów z Ukrainy, którzy już są na miejscu, by na wskazać im co się stało (i co "nie przejdzie" przez stanadardowe media. Ale może "drugimi kanałami" się rozpowszechni)
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @Berkeley72 12:03:03 W dodatku już w tytule WSKAZANĄ INFORMACJĄ
  ŻE ta "historia z bagażami" to była jednym z 18 PODSTAWOWYCH (crucial) FAKTÓW WYJAŚNIAJĄCYCH (solving) TAJEMNICĘ (mystery) Katastrofy ukraińskiego boeinga: // 18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery//

  Czyli na "chłopski rozum" tym samolotem opuścić miała zagrożona "wpadką" agenura CIA/Mossadu pracujaca pod przykryciem zarówno kanadyjskich jak i irańskich paszportów.

  I chyba z tego powodu Amerykanie tak "cieniutko" obecnie nt. Iranu (to słyszałem od znajomej, która słucha Polskiego Radia).
  Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk
 • @Berkeley72 11:40:50 I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie KILKA GODZIN
  Cytowałem za https://www.fort-russ.com/2020/01/18-critical-facts-in-solving-ps752-crash-mystery/

  I dlaczego Iran podał do publicznej wiadomości, tę informację o PRZEŁADOWANIU ukraińskiego Boeinga, zaledwie na KILKA GODZIN przed informacją, że się przyznaje do jego zestrzelenia. To daje dużo do myślenia
  Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk
 • @Pedant 10:37:02 No i tutaj jest coś dziwnego z BAGAŻAMI, które "irańscy Kanadyjczycy chcieli wywieźć z Iranu.
  Może to była przyczyna ZESTRZELENIA specjalnie tego samolotu:

  Cytuję za

  ...
  The boarding process took a long time.

  The weather condition at that time were also not suitable.

  //The pilot requested extra fuel. (!)

  The number of passengers, the luggage and the extra fuel added up to more than the plane can carry. (!)

  The pilot ordered to off-load some luggage. (!)//

  All this was a normal process that can happen on any flight.

  Co ci "Kanadyjczycy" i Irańczycy do cholery, chcieli wywieźć z Iranu do Kanady (138 z nich miało zarezerwowaną przesiadkę w Kijowie) ŻE SAMOLOT BYŁ AŻ TAK PRZEŁADOWANY?
  Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk
 • @marek500 09:15:49 To jednak Iran zestrzelił ukraińskiego boeinga!
  Przyznaję, że się myliłem w swych ocenach. Oficjalnie Iran przyznał się do zestrzelenia ukraiskiego boeinga

  Czytać więcej:

  https://www.fort-russ.com/2020/01/breaking-iran-admits-it-shot-down-flight-752-citing-human-error/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article
  Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk
 • @Berkeley72 23:01:19 Odnośnie NĄŚMIEWAŃ się "rysia" z rzymskiej zasady "co cię nie zabije to cię wzmocni"
  to cytuję nieco szersze tej maksymy uzasadnienie w wypadku OBOWIĄZKOWYCH szczepień (jest to cytat z szerszego opracowania, które znalazło się w neonowym "lochu": http://zakop999pl.neon24.pl/post/151654,czesc-druga-z-2-opracowania-czy-polacy-stali-sie-zydami


  //2.„CO CIĘ NIE ZABIŁO, TO CIĘ WZMOCNI” (rzymska maksyma quod non te occidit, fortior me)

  Z tego powodu np. szczepienia noworodków, które ich nie zabijają, z konieczności WZMACNIAJĄ ich dorastające organizmy. (Promile promila, faktów śmierci po tych szczepieniach, są zazwyczaj od tych szczepień niezależne, jako że ZAWSZE pewien PROCENT dzieciu umiera wkrótce po urodzeniu, niezależnie od tego czy były one szczepione czy też nie). Zauważę przy okazji, że „niedobite” komórki raka, które przetrwały ich TRUCIE (chemiczne, lub napromieniowaniami) też się WZMACNIAJĄ, stając się odporne na większe dawki środków je niszczących. Dlaczego tak się dzieje?

  3. (Bo) ISTOTAMI ŻYWYMI RZĄDZI PRZECIWENTROPIA (P/e, neg-gentropia Edwina Schroedingera w „What is Life”, 1944). Jest to cecha li tylko zoon / żywiny, obecnie w dotkniętej obsesją „cyfryzacji” nauce, praktycznie nie dostrzegana. Podobnie jak

  4. PRAWA BIOLOGII LAMARCKA(które) SĄ ZAWSZE WAŻNE. Sformułowane one zostały w tego przyrodnika „Filozofii zoologii” z r. 1809: „organy (w tym i struktury genetyczne) używane (a zatem i zużywane) ulegają HIPERTROFII (tj. WZMOCNIENIU), te nie używane marnieją się i z czasem zanikają”. Z tych PRAW PRZECIWENTROPII (P/e, czyli „BOGOPODOBNEJ ZASADY” ZACHOWANIA i ROZKWITU ŻYCIA) wynika że:

  5. ODWIECZNA JEST ZASADA REGENERACJI Z NADKOMPENSACJĄ (NADREGENERACJĄ) nie krytycznych uszkodzeń struktur ożywionych (w tym oczywiście neuronów mózgu, kontrolujących myślenie oraz ruchy języka – to Jean Piaget, połowa XX wieku) - itd.//

  A tak, mówiąc ogólnie, wyraźnie NIEZDOLNI DO SAMOOBSERWACJI rozmaici "rysie", "eonmarki", (i Ryszardy Opary - me Uszanowanie - włącznie) reprezentują tzw. MENTALNOŚĆ EMBRIONALNĄ, zachowaną z czasów, gdy jako ślepe, ogoniaste jeszcze embriony, pływali sobie beztrosko w wodach płodowych swych matek.

  Napisałem na ten temat krótką, jednostronicową satyrkę, oryginalnie po angielsku, jeszcze w roku 1993, pt. "Deklaracja Praw Człowieka Embrionalnego" - patrz https://markglogg.eu/?p=267

  Jej wersję w języku Lachów, spróbuję wstawić na neonie, może uda się jej przebić, "na światło dzienne" z neonowego "lochu". MG.
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @eonmark 20:50:01 No i mamy obecnie nie tylko uczonych, ale i ZWYKŁYCH ROBOTNIKÓW
  niezdolnych do zauważenia, ze np. skóra otarta na rękach przy pracy ciężkimi narzędziami (młot, łopata, siekiera) się REGENERUJE jako mocniejsza i bardziej wytrzymała na kolejne podobne urazy.

  To BIOLOGICZNE ZJAWISKO jest właśnie przyczyną, że jak to NAUKOWO napisałem powyżej:

  //BRAK SYSTEMATYCZNEGO UŻYWANIA POSIADANYCH PRZEZ NAS ORGANÓW (W TYM MÓZGU) JEST PRZYCZYNĄ TYCH ORGANÓW ENTROPII (ATROFII).

  I jeszcze wyżej:

  //To, że MAŁE DAWKI wszelkich trucizn (w tym i 5G) MUSZĄ MIEĆ dobroczynny wpływ na zdrowie CAŁEJ PRZYRODY OŻYWIONEJ, wynika z zapoznanego obecnie PRAWA BIOLOGII LAMARCKA (1809).

  Już bowiem w starożytności dobrze znano uproszczona wersję tego PRAWA DŁUGOTRWAŁEGO ZACHOWANIA ŻYCIA, w postaci rzymskiej maksymy:

  „Co cię nie zabije to cię wzmocni” (łac. quod non te occidit, fortior te – tę mądrość warto przypominać tym „wystraszonym” rodzicom, którzy panicznie się boją szczepień ich dzieci; skądinąd ta starożytna maksyma przypomina współczesne spostrzeżenie Jeana Piageta, że NIE KRYTYCZNE ZABURZENIA HOMEOSTAZY ISTOT OŻYWIONYCH WYWOŁUJĄ ICH REAKCJĘ W POSTACI "REGENERACJI Z NADKOMPENSACJĄ" DOZNANYCH USZKODZEŃ (np. w postaci wzmocnienia skóry na rękach którymi pracujemy przy pomocy wzmiankowanej powyzej lopaty lub siekier) ; jest to przejaw metafizycznej PRZECIWENTROPII, innymi słowy INTELIGENCJI zoon /żywny.)//

  No kolesiu, dumnie się afiszującym jako //Ja jestem robotnikiem bez wyzszego wyksztalcenia.// to jesteście POSTACIĄ wyjątkowo - nawet jak na marksistowską klasę robotniczą - POZBAWIONĄ ZDOLNOŚCI SAMOOBSERWACJI. A zatem, wg. słów Jezusa z Ewangelii Tomasza, logion 4 (3) "ISTNIEJECIE W NĘDZY I SAMI JESTEŚCIE NĘDZĄ" - patrz http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Nag_Hammadi/kodeks_02/02_ewangelia_tomasza_tlumaczenie_dla_www_biblioteka.pdf

  I co tu więcej dodawać. Powtarzam, za słowami Jezusa z Nazaretu, przez aż 17 wieków ukrywanym przez Kościół:

  //(4) „Jeśli poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i zrozumiecie, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą.”//

  A tak ogólnie. Sądząc po braku polskich znaków w KOLESIA tekście, zapewne pochodzicie obecnie z USA?
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @eonmark 18:23:58 Odnośnie //tylko nie udawaj znawcy, bo niedaj boze ktos jeszcze uwierzy.//
  I dobrze by było, gdyby nareszcie ludzie zaczęli wierzyć, ŻE BRAK SYSTEMATYCZNEGO UŻYWANIA POSIADANYCH PRZEZ NAS ORGANÓW (W TYM MÓZGU) JEST PRZYCZYNĄ TYCH ORGANÓW ENTROPII (ATROFII, SKOŁTUNIENIA w wypadku organu MYŚLENIA).

  Która to, wymuszona przez BRAK RUCHU degeneracja osobowości, jest podstawą WSZYSTKICH CHORÓB CYWILIZACYJNYCH - od zwykłego otłuszczenia ludności począwszy.

  A ta przy okazji. Jakie to wykształcenie i praktykę zawodową "eonmark" reprezentuje?

  Bo moje DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE jest w istocie - nawet dla mnie - imponujące. Niedawno poproszono mnie (Instytut Spraw Obywatelskich | ul. Pomorska 40 | 91-408 Łódź |) o krótkie CV, w związku z kolejną republikacją mego artykułu sprzed dokładnie 40 lat http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glogoczowski/WYKAD-NA-TEMAT-ROZWOJU-POTRZEB-u-Obywatela-Siedzcego-w-Wannie-z-Ciep-Wod

  Oto co MUSIAŁEM napisać o sobie:

  Dr MAREK GLOGOCZOWSKI – filozof, pisarz i alpinista-himalaista. Urodzony w 1942 roku w Zakopanem, ukończył studia fizyki (UJ Kraków, 1965) oraz geofizyki (UC Berkeley, 1969); po okresach pracy kolejno na UJ, AGH, Uniwersytecie Kopenhaskim, UC Berkeley i Politechnice Lozańskiej, w zakresie fizyki i geofizyki w latach 1965-1974, w latach 1976-82 współpracował, w dziedzinie genetyki populacji i teorii ewolucji z Pr Albert Jacquard oraz Pr Pierre-Paul Grassé , na Uniwersytetach w Genewie oraz Paryż VII; od 1997 roku do emerytury był zatrudniony jako wykładowca i następnie starszy wykładowca filozofii na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest autorem ponad 200 artykułów, napisanych w pięciu językach, na prawie wszystkie (za wyjątkiem muzyki) tematy, publikowanych w kilkunastu krajach na trzech Kontynentach. Jego internetowe teksty są dostępne na  www.markglogg.eu) .

  I dla "eonmark" ma LENINOWSKA wskazówka "Uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć!" - a nie WIERZYĆ ŻYDO-DARWINOWSKIM GŁĄBOM!
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @eonmark 17:37:48 A jak wygląda CAŁA PRAWDA o konieczności mikro-zaburzeń
  stanu dynamicznej homeostazy organizmów, do ich, cyklicznie odtwarzającego się, ŻYCIA W NIESKOŃCZONOŚĆ?
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @interesariusz z PL 12:56:36 Odnośnie pytania "jak zminimalizować dozę ? aby przynajmniej mieć łóżko wolne od promieniowania?
  Celne pytanie. Ja po prostu, przed pójściem spać, wyłączam me wi-fi, które w istocie, jest zbyt blisko mego kompa oraz łóżka.

  Jeśli o te wielkie przekaźniki chodzi, to one mają anteny kierunkowe, tak że poza ich bezpośrednim sąsiedztwem, nie powinny, poza ich WIDOCZNYMI w budowie tych anten ścieżkami przesyłu, zbyt groźne. (Przypominam, gigantyczna, tak pod wzgledem jej wysokości (90 m!) oraz Mocy, antena na szczycie Gubałówki, stoi zaledwie 2 km od mej siedziby PAN w Z-nem.)

  No i to jest dziwne, że szczególnie ciasno mieszkający Chińczycy nie boją się ani 5G ani, rosnących u nich "jak grzyby po deszczu" elektrowni atomowych.
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • Pozwolę sobie przypomieć Prawo Paracelsusa: WSZYSTKO JEST TRUCIZNA, WSZYSTKO JEST LEKARSTWEM W ZALEŻNOŚCI OD DOZY
  Stąd PRZESĄDZANIE o "z definicji" szkodliwości 5G jest oczywiście błędnym. podobnie jak przekonanie, że przebywanie w okolicach elektrowni atomowych jest przyczyną raka - a nie na odwrót, obserwuje się zmniejszanie się częstotliwości pojawiania sie tej choroby u ludności żyjącej na terenach o zwiększonej radiacji, zarówno naturalnej jak i tej wywołanej przez człowieka.

  (Patrz casus "efektu Czarnobyla" omawiany szerzej przez mego, zmarłego 9 lat temu kolegę, szefa polskich radiologów, Zbigniewa Jaworowskiego. Chodzi o jego "dobroczynne promieniowanie" http://archiwum.wiz.pl/1997/97031700.asp
  http://archiwum.wiz.pl/okladki/199703.jpg

  To, że MAŁE DAWKI wszelkich trucizn (w tym i 5G) MUSZĄ MIEĆ dobroczynny wpływ na zdrowie CAŁEJ PRZYRODY OŻYWIONEJ, wynika z zapoznanego obecnie PRAWA BIOLOGII LAMARCKA (1809).

  Już bowiem w starożytności dobrze znano uproszczona wersję tego PRAWA DŁUGOTRWAŁEGO ZACHOWANIA ŻYCIA, w postaci rzymskiej maksymy:

  „Co cię nie zabije to cię wzmocni” (łac. quod non te occidit, fortior te – tę mądrość warto przypominać tym „wystraszonym” rodzicom, którzy panicznie się boją szczepień ich dzieci; skądinąd ta starożytna maksyma przypomina współczesne spostrzeżenie Jeana Piageta, że nie krytyczne zaburzenia homeostazy istot żywych wywołują ich reakcję w postaci „regeneracji z nadkompensacją” doznanych uszkodzeń; jest to przejaw metafizycznej PRZECIWENTROPII, innymi słowy INTELIGENCJI zoon /żywny.)

  I tyle mam do przekazania wszystkim PRZEZ 5G WYSTRASZONYM: dosis facit venenum, WSZYSTKO ZALEŻY OD DOZY (jak to skądinąd nauczał Arystoteles: "prawda (biologiczna) leży zawsze pośrodku. I dlatego /mało spostrzegawczy/ ludzie jej znać nie chcą".

  Z noworocznymi pozdrowieniami, MG
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @Repsol 23:08:43 Coś więcej niż dziwnego, ponoć autorstwa SVR, Służb Wywiadowczych Rosji
  Cytuję w całości email od tego J.P. Waldhausen, powołującego się na znanego "konspiratologa" Sorcha Faal (https://rationalwiki.org/wiki/Sorcha_Faal)

  Jako fizyk z "pierwszego wykształcenia" tlumaczę o co chodzi. Mianowicie w USA opracowano technikę "printera" wstrzykującego "nano" - tj super-mikro - czasteczki super-wybuchowego termitu w najrozmaitsze materiały. Ponoć az 10 Kanadyjczyków na pokładzie ukraińskiego Boeinga moglo mieć takie "wybuchowe kamizelki" podarowane im przez, cytuję " gifted to them by their colleague Professor Mohsen".

  I że to one zapaliły się nagle (zapewne w bagażowym przedziale Boeinga), jak samolot przekroczył wysokość 2000 m, co mogło być "spiskiem służb Arabii Saudyjskiej, skąd pochodzi ten saudo-amerykański profesor Moshen.

  Pełnia Teorii Spiskowej, ale jeśli istnieja metody nasycania, nie wyczuwalnego przez ich użytkowników, ubrań nano-termitem - a to ponoć potwierdziły Slużby Specjalne Rosji (SVR) to w istocie należy uważać na "podarki z USA"

  "January 9, 2020

  Evidence Proving Saudi Arabia Downed Ukraine Airliner Over Iran With Advanced Nanoweapon Appears Confirmed

  By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers

  A heavily redacted highly-classified “Of Special Importance” new Foreign Intelligence Service (SVR) report circulating in the Kremlin today appearing to confirm the terrifying warning that “nanoweapons are paving the road to human extinction”, states that victim clothing evidence being examined from the Ukraine International Airlines Boeing 737 that caught fire in flight on 8 January shortly after takeoff from the Tehran Imam Khomeini International Airport (IKA-OIIE) in Iran, show conclusive proof of nanothermite impregnation —thus explaining a fire so intense its crew tried to turn around and bring it back to land, but failed when it exploded in mid-air—is an advanced technology the Government of Canada began examining with their research study titled “Nanomaterials And Their Applications In Textiles”—a study contributed to by Professor Osama Mohsen from the University of Alberta—a Saudi citizen and highly-trained engineer Ph.D. candidate whom the SVR placed on its international watch list in 2018 after Saudi Arabia ordered all of its students to leave Canada, but excluded him from this order—an exclusion believed based upon Professor Mohsen’s knowledge of the shocking nanoweapon advancement made by US scientists at Purdue University in January-2018—an advancement that saw these US scientists using a custom inkjet printer to deposit nanothermite on cloth and other materials—the effects of which saw the nanothermite produced using this process being able to be ignited just as quickly and powerfully as thermites applied in traditional ways—with one of these US scientists stating: “It burns at 2,500 Kelvin [over 4,000 degrees Fahrenheit]…It generates a lot of thrust, a lot of heat, and makes a nice loud shockwave”—which near exactly matches what happened to the Ukrainian airliner that exploded over Iran—an airliner carrying at least 10 faculty, students and alumni from the University of Alberta—two of whom, Pedram Mousavi and Mojgan Daneshmand, would have no fears of wearing clothing items gifted to them by their colleague Professor Mohsen—but who are now among the 63 Canadian citizens killed in this attack—and are Canadian citizens Saudi Arabia had previously threatened to kill in a plane attack—a threat seemingly made good on in the “fog of war” skies over Iran.
  Iran: miejsce zestrzelenia Boeninga przypomina Smoleńsk
 • Dodam te najświeższe Wiadomości TVP także tutaj: PREZYDENT TRUMP WIE KTO ZROBIŁ BŁĄD
  @matterhorn 13:03:52 napisał://Teorie o zestrzerniu to fabryka ukrainsko-banderowskich trolli.//


  A tymczasem, w aktualnych "Wiadomościach" TVP cytuje się słowa prezydenta Trumpa, że "WIEM ŻE TO BYŁ BŁĄD" (w domyśle zestrzelenie ukraińskiego boeinga w 4,5 godz. po zakończeniu bombardowań baz amerykańskich). A zatem prez. Trump wie zapewne kto tego błędu dokonał, ale powiedział, że bliższych szczegółów nie doda.

  "Wiadomości" huczą o tym, że tego błędu dokonała (oczywiście!) irańska p-lot koło lotniska w Bagdadzie (której zachowanie się Trump zapewne poznał w szczegółach),

  , "Wiadomości" TVP dodają jednocześnie, że na Ukrainie media huczą o tym, że Boeinga zestrzeliła (oczywiście!) Rosja, rakietą (jej nazwę nawet podają).

  A ja powtarzam me przypuszczenie, że strzelono, z rejonu Zatoki Perskiej, niskolecącym, sterowanym z satelity, "dronem" naprowadzonym na startujący samolot.

  I TUTAJ POPEŁNIONO BŁĄD, podobny do tego nad Morzem Tyrreńskim 40 lat temu, kiedy to samoloty NATO próbowały zestrzelić samolot z Muhamarem Kaddafim, lecącym na spotkanie z Edwardem Gierkiem w Warszawie. Też wtedy ZROBIONO BLĄD i omyłkowo zestrzelono pasażerski samolot ITALAVIA. Zginęło wtedy "tylko" 83 pasażerów, ale o tym, kto to zrobił, Włosi się dowiedzieli dopiero w 9 lat później, przy okazji antyrządowej akcji "mani pullite" (była to "Katastrofa w USTYCE" pisał o niej RAM na neonie24 gdzieś przed rokiem.)

  I obecnie też, jak to PRZYZNAŁ PREZYDENT TRUMP, "ZROBIONO BŁĄD" zestrzeliwując nie ten samolot, co planowano, jako "natychmiastową reakcję" na bombardowanie baz amerykańskich. Co już, pół dnia temu podejrzewałem na kilku forach.
  USA czyli moralne dno
 • @Berkeley72 20:23:12 Oczywiście ""Katastrofa w USTYCE" była już 40 lat temu
  bo w 1980 w Polsce u władzy był Edward Gierek
  Czego chce Trump z Iranem?
 • @Monaco 14:04:04 @matterhorn 13:03:52 napisał:Teorie o zestrzerniu to fabryka ukrainsko-banderowskich trolli.
  A tymczasem, w aktualnych "Wiadomościach" TVP cytuje się słowa prezydenta Trumpa, że "WIEM ŻE TO BYŁ BŁĄD" (w domyśle zestrzelenie ukraińskiego boeinga w 4,5 godz. po zakończeniu bombardowań baz amerykańskich). A atem prrez. Trump wie zapewne kto tego błedu dokonał, ale powiedział, że bliższych szczegółów nie doda.

  "Wiadomości" huczą o tym, że tego błędu dokonała (oczywiście!) irańska p-lot koło lotniska w Bagdadzie (której zachowanie się Trump oczywiście poznał w szczegółach) , "Wiadomości" TVP dodają jednocześnie, że na Ukrainie media huczą o tym, że Boeinga zestrzeliła (oczywiście!) Rosja, rakietą (jej nazwę nawet podają).

  A ja powtarzam me przypuszczenie, że strzelono, z rejonu Zatoki Perskiej, niskolecącym, sterowanym z satelity, "dronem" naprowadzonym na startujący samolot.

  I TUTAJ POPEŁNIONO BŁĄD, podobny do tego nad Morzem Tyrreńskim 30 lat temu, kiedy to samoloty NATO próbowały zestrzelić samolot z Muhamarem Kaddafim, lecącym na spotkanie z Edwardem Gierkiem w Warszawie. Też wtedy ZROBIONO BLĄD i omyłkowo zestrzelono pasażerski samolot ITALAVIA. Zginęło wtedy "tylko" 83 pasażerów, ale o tym, kto to zrobił, Włosi się dowiedzieli dopiero w 9 lat później, przy okazji antyrządowej akcji "mani pullite" (była to "Katastrofa w USTYCE" pisał o niej RAM na neonie24 gdzieś przed rokiem.)

  I obecnie też, jak to PRZYZNAŁ PREZYDENT TRUMP, "ZROBIONO BŁĄD" zestrzeliwując nie ten samolot, co planowano, jako "natychmiastową reakcję" na bombardowanie baz amerykańskich. Co już, pół dnia temu podejrzewałem na kilku forach.
  Czego chce Trump z Iranem?
 • @Leonardo da Vinci 12:38:30 A celne "strzały" z odleglości setek kilometrów
  w dwa samochody, poruszające się szybko po autostradzie do Bagdadu kilka dni temu, to nie byl SPISEK?

  Pozdrowienia,
  Czego chce Trump z Iranem?
 • Przepisuję me gdybanie z innego postu DLACZEGO TRUMP PRZENIÓSŁ SWA KONFERENCJĘ WCZORAJ Z GODZ, 11 na 17?
  @Berkeley72 10:35:30 A tak to się zatanawiam, dlaczego Trump przeniósł nagle swe expose wczoraj z planowanej godz. 11 na 17 godz
  i dlaczego tak nagle, po wszystkich możliwych oskarżeniach Iranu o terroryzm NIC NIE POWIEDZIAŁ CO USA Z TYM "TERRORYSTYCZNYM IRANEM" ZAMIERZAJĄ DALEJ ROBIC?

  I tak sobie myślę (bo dotarła do mnie opinia eksperta lotniczego z Białorusi, który stwierdził, że ukraiński Boeing, który wyleciał z Teheranu o 5.45 rano został ZESTRZELONY na wys. ok 2000 metrów nad ziemią).

  Kto takiego wyczynu mógł dokonać i kto posiada nisko lecące,nie wykrywalne przez radary rakiety o zasięgu 2000 km, podobne do tych, których użyła "pokazowo" Rosja kilka kat temu, strzelając nimi, precyzyjnie z dokładnością do metrów, z Morza Kaspijskiego w odległe o 1600 km cele w Syrii?

  Może inicjatorzy "strzału" w UKRAIŃSKIEGO boeinga się pomylili, mieli na celu samolot IRAŃSKI linii wewnątrz krajowych, by nikt o tym na świecie długo nie dyskutował i wszyscy by myśleli, ze lotnictwo cywilne irańskie, nie mając części zamiennych jest przestarzałe. (Tak tłumaczono podobny wypadek w Libii przed bodajże dziesięcioleciem).

  Ja tylko tak sobie myślę, dlaczego Trump zakończyl swą, opóźnioną o 6 godz konferencję ŻADNYM NA PRZYSZŁOŚĆ PROJEKTEM postępowania z Iranem? (I od strony irańskiej też nagle wszelkie akcje militarne zastopowano) No cóż, pod Teheranem poległo, jak podają agencje, nie tylko 82 Irańczyków, ale i 62 KANADYJCZYKÓW, 11 Ukraińców, 10 Afgańców, 3 Niemców itd.

  I nagle także Iran zrezygnował ze swych buńczycznych zapowiedzi "świętej wojny" z USA?
  Czego chce Trump z Iranem?
 • @Berkeley72 10:35:30 A tak to się zatanawiam, dlaczego Trump przeniósł nagle swe expose wczoraj z planowanej godz. 11 na 17 godz
  i dlaczego tak nagle, po wszystkich możliwych oskarżeniach Iranu o terroryzm NIC NIE POWIEDZIAŁ CO USA Z TYM "TERRORYSTYCZNYM IRANEM" ZAMIERZAJĄ DALEJ ROBIC?

  I tak sobie myślę (bo dotarła do mnie opinia eksperta lotniczego z Białorusi, który stwierdził, że ukraiński Boeing, który wyleciał z Teheranu o 5.45 rano został ZESTRZELONY na wys. ok 2000 metrów nad ziemią).

  Kto takiego wyczynu mógł dokonać i kto posiada nisko lecące rakiety o zasięgu 2000 km, podobne do tych, których użyła "pokazowo" Rosja kilka kat temu, strzelając nimi, precyzyjnie z dokładnością do metrów, z Morza Kaspijskiego w odległe o 1600 km cele w Syrii?

  Może inicjatorzy "strzału" w UKRAIŃSKIEGO boeinga się pomylili, mieli na celu samolot IRAŃSKI linii wewnątrz krajowych, by nikt o tym na świecie długo nie dyskutował i wszyscy by myśleli, ze lotnictwo cywilne irańskie, nie mając części zamiennych jest przestarzałe. (Tak tłumaczono podobny wypadek w Libii przed bodajże dziesięcioleciem).

  Ja tylko tak sobie myślę, dlaczego Trump zakończyl swą, opóźnioną o 6 godz konferencję ŻADNYM NA PRZYSZŁOŚĆ PROJEKTEM postępowania z Iranem? (I od strony irańskiej też nagle wszelkie akcje militarne zastopowano) No cóż, pod Teheranem poległo, jak podają agencje, nie tylko 82 Irańczyków, ale i 62 KANADYJCZYKÓW, 11 Ukraińców, 10 Afgańców, 3 Niemców itd.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • @Drab61 17:34:37 Odnośnie uwagi @lorenco 16:05:23 "Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w ce
  //"Polska odmówiła przejścia przez swoje terytorium wojskowym sowieckim w celu połączenia się z Francuzami " żeś walął. Jak można publicznie puszczać tak śmierdzące bąki ?//

  To przecież w Pakcie Czechosłowacji z Francją (zdaje się zwanym małą Entetą" Francja miała pomóc tej ostatniej atakując - w wypadku ataku Niemiec na Czechy - Niemcy od strony zachodniej, czyli od Azacji i Lotaryngii, dokładnie tak jak to było przewidywane w zawartym w kilkanaście miesięcy później "antyniemieckim" Pakcie Polski z Francją i Anglią.

  ZSRR nie miał wspólnej granicy z Niemcami, stąd konieczna była zgoda na przemarsz (w sumie chodziło tylko o przelot kilkuset samolotów) z ZSRR do Czechosłowacji, by stamtąd mogły one, już w pierwszym dniu wojny z Niemcami, zacząć bombardować Berlin.

  Tego prostego przypuszczenia to i kol. Wojtas nie potrafi zrozumieć.
  Zapędzili nas w kozi róg.

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829