Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 535 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @adevo 00:21:39 Książki, nie znającego z autopsji ZSRR Orwella należy czytać "w LUSTRZE"
  jako opis rzeczywistości, w której żył rzeczony wynalazca "double thinking" oraz "pokój to wojna", "wolność to zniewolenia" czy "love is hate" - czyli rzeczywistość którą akurat dziś w III RP mamy.

  Po prostu, zgodnie z arystotelesowskim "nihil est in intellectu quod prius non fuerit in sensu" Orwell zmyślnie opisał swój własny kraj podstawiając w miejsce GB, USSR. I to z łatwością sprzedał lokalnej propagandzie.

  czyli,jak zauważył "adevo"

  //"1984" miało opisywać dyktaturę komunistycznego państwa jak Związek Radziecki. Dzisiaj okazuje się każdemu, że to była wyrafinowana żydowska propaganda. Anglia rządzona przez rodzinę niemieckich kryptożydów, na czele z królową Elżbietą przekształciła wyspę w totalitarne państwo policyjne.//

  Ot i przy okazji, charakterystyczny "nosek" szefa Zachodniej Filozofii , angielskiego arystokraty, Bertranda Russela, który w 1920 roku, w trakcie oficjalnej wizyty do Rosyjskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (spotkał się on tam z Leninem), dostrzegł w niej taka ogromną ilość towarzyszy z semickimi rysami...

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Bertrand-Russel-1921.jpg
  Lista Orwella
 • @Husky 19:37:38 a we Francji to już mamy OFICJALNYCH KATOLICKICH LGBT KSIĘŻY
  i chyba nawet biskupów (?)

  HUSKY - a raczej skunks, czyli śmierdziel pólnocnoamerykański - napisał
  //Sprzeciwiliśmy się ideologii komunistycznej, a następnie nazistowskiej. Obecna nasza misja to sprzeciw wobec ideologii LGBT. Chyba już taką rolę mamy w Europie i świecie.//

  Poniżej zdjęcie z jakiejś manifestacji we Francji (sądząc po kształcie tabliczek z nazwami ulic). Za kapłanem LGBT z krzyżem na piersi i "biskupią" czapką na głowie, widać zarys drugiego, w identycznym "kapłańskim" LGBT stroju:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/07/LGBT-pretres-en-France-284x300.jpg

  Kidy zatem "Husky" nareszcie przejdzie na właściwą obecnie, WATYKAŃSKĄ WIARĘ?
  Niemiecka bestia, która zniszczyła Warszawę
 • @Pedant 12:30:15 Z tego co Pedant napisał wynika że Rokossowskiego Stalin odwołał za przegraną bitwę
  Pod Radzyminem, a nie przez jakieś antypolskie uprzedzenia - piszę że smartfona
  Warszawska zbrodnia Stalina
 • Ten "Husky" to nie rasowy pies z Alaski tylko zwykły skunks, czyli ŚMIERDZIEL północnoamerykański
  Stalin oczywiście nie miał żadnego interesu, by wspierać powstanie, ewidentnie wywołane, by przejąć władzę w Warszawie przed "sowietami" (z Polakiem z polskiej arystokracji, Konstantym Rokossowskim na czele).

  A o tym, że nawet gdyby polsko-sowieci próbowali pomóc, w pierwszym miesiącu powstania, w wypchnięciu Niemców z Warszawy, to też nie mieli na to szans. Przecież w widłach Wisły i Bugu znalazła sie, specjalnie w tym celu na 2 tygodnie przed powstaniem sprowadzona, doborowa DYWIZJA PANCERNA HERMAN GOERING, która robiła wszystko, aby polako-sowietów nie dopuścić do warszawskiej Pragi.

  Cytuję:

  //15 lipca 1944 dywizja wyruszyła koleją z Włoch ponownie na front wschodni. Po przybyciu w rejon Warszawy, dywizja weszła natychmiast do walki na przedmościu warszawskim, w Pogorzeli (gdzie zginął Heinz Göring, bratanek Hermanna Göringa). Dywizja powstrzymywała ataki radzieckiej 2. Armii Pancernej w rejonie Mińska Mazowieckiego i Wołomina. W międzyczasie wybuchło powstanie warszawskie, które zastało część oddziałów dywizji podczas wyładunku w rejonie Piastowa - oddziały te przebijały się następnie przez Wolę na Pragę, celem dołączenia do macierzystej jednostki (powstańcy zdobyli wówczas dwa czołgi Panther). Następnie dywizja walczyła w rejonie Warki z przyczółkiem, jaki utworzyły oddziały sowieckie i polskie.//

  I co tu, 1 sierpnia br. za USRACKI BEŁKOT skunksa "Husky" o kolejnej Zbrodni Stalina.

  JA CZEKAM, KIEDY POLACY W KOŃCU SIĘ OBUDZĄ I WYRZUCĄ US ARMY, wraz z MFW i BANKIEM Światowym, z okupowanej przez nich, juz od 30 lat, Polski
  Warszawska zbrodnia Stalina
 • @Berkeley72 18:49:19 Na wszelki wypadek, dla nie lubicego HELLENIZMU kol. Wojtasa, tłumaczę co oznacza słowo EUDAJMONIA
  i dlaczego to słowo jest symbolizowane przez ZAKAZANY, w ustroju judeo--chrześcijańskimm, ZNAK SWASTYKI, który // w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.//

  EUDAJMONIA - (gr. εὐδαιμονία)[1] – termin filozoficzny stosowany powszechnie w filozofii życia starożytnej Grecji. Eudajmonia nie miała nigdy ściśle określonej definicji i rozmaici greccy filozofowie rozumieli ten termin w różny sposób. W najbardziej ogólnym sensie jest to stan pełnego, racjonalnie uzasadnionego zadowolenia i satysfakcji z własnego życia, którego osiągnięcie było podstawowym celem każdego rozsądnego człowieka.

  Podaję zestaw HELLEŃSKICH AUTORYTETÓW, których DEMOKRATYCZNY, DALEKI OD EUDAJMONII WOJTAS, NIE ZNOSI

  Dla Platona i Sokratesa eudajmonia była stanem poczucia doskonałości swojego życia. Eudajmonię osiągał ten, kto na starość patrząc wstecz na swoje życie, mógł powiedzieć, że przeszedł przez nie w godny sposób, robił zawsze to, co do niego należało, i że nie żałuje żadnych swoich decyzji.

  Dla Arystotelesa oraz dla Epikura eudajmonia była stanem ducha, który osiągało się w momencie zrównoważonego zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb, zarówno cielesnych jak i duchowych.

  Dla hedonistów eudajmonia była równoważna odczuwaniu przyjemności. Osoba, która w danym momencie odczuwa więcej pozytywnych niż negatywnych bodźców, jest według hedonistów automatycznie w stanie eudajmonii.

  Dla stoików eudajmonia była stanem wewnętrznym, dostępnym wyłącznie ludziom oświeconym, który osiągało się przez spokojną akceptację zewnętrznych zdarzeń, niezależnie od tego czy były pozytywne czy nie, rezygnację z dążenia do przyjemności za wszelką cenę, oraz uczciwe i rzetelne spełnianie swoich obowiązków. Człowiek prawdziwie oświecony potrafi być w tym stanie cały czas, niezależnie od czynników zewnętrznych.

  Eudajmonizm może być różnie rozumiany przez różne osoby, np. niebo będzie eudajmonią dla osób mocno religijnych (np. św. Augustyn), dla innych będzie to nirwana, ekstaza, luksus lub cnota.
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • Nlo, wystąpiłem z moją "gnozą" na jednym z "grass root" festivali w b. krajach RWPG
  i pod koniec mego, transmitowaneo przez głośniki wystąpienia, pojawiło się pytanie:

  jakimi symbolami zastąpić, w ramach PRZYWRACANIA ROZUMU CHRZEŚCIJAŃSTWU, tzw. "krzyż Pański", rzymskie narzędzie kaźni, mające za cel odstraszania ludzi od postępowania na wzór pokaranego tym krzyżem skazańca?

  Odpowiedź jest b. prosta. Tymi symbolami, które były w użyciu w kościele, przed jego się całkowitym oderwaniem się od wymogów logicznego myślenia, przed potępieniem nestorian oraz pelagian na synodzie w Efezie w r. 431.

  Otóż symbolem NESTORIAN, jeszcze sto lat temu zachowanych gdzieś w AZJI była / jest SWASTYKA łącząca wiarę chrześcijańską z całym SYSTEMEM RELIGIJNYM WSCHODU, nie tylko z HINDUIZMEM ale i BUDDYZMEM. Według nie tylko mnie, są to - w ich większości - religie o charakterze Górnolotnym, czyli MEGLOPSYCHOS.

  A wstrętny jako narzędzie kaźni, "krzyż Pański", jako obiekt kultu, to nic innego jak wynalazek "małego. mikropsychos" św. Pawła. Ten krzyż rodzaj talizmanu mającego przywracać "cnotę" grzesznikom przez sam fakt trzymania się w jego pobliżu. Jak to celnie zauważył ten Kozak z Pragi:

  //sam ten temat zamiany i obrócenia wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie (swastyka, jako symbol ludzkiej "eudajmonii" życiowego się spełnienia w dążeniu do poznania) w rzecz małą, kryminalną i grzeszną (tak obecnie traktuje się swastykę w kulturze żydo-chrześcijąńskiej), stał się proklamowanym i wszędzie uwielbionym „uświęconym” principium.//

  Poniżej próby przywrócenia GÓRNOLOTNYCH symboli swastyki, dokładnie przed stu laty.

  I o kontynuację tej SZLACHETNYCH WYSIŁKÓW należy się starać:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/09/Swastikas-from-early-20-century.jpg
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:19:25 Polacy w USA to zjudaizowani chrześcijanie wg Chałasińskiego
  I coraz częściej w Polsce także, po Watykanie ll
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • @Berkeley72 12:13:59 Oczywiście nie Google tylko "go"
  J.w. pisane smartfonem
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:44:35 Odnośnie mego jadu nienawiści
  TO warto Google porównać z "miłością Jezusa do plemienia żmijowego
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • @vortex 13:49:53 Na powiększeniu poniżej bardzo wyraźnie widać, że lunar vehicle "stoi" na piaszczystej powierzchni Księżyca (?)
  i nie ma jakichkolwiek śladów aby się wcześniej poruszał. A ślady "kosmonautów" obok są b. wyraźne. Zdjęcie jest opisane jako Apollo_15_Lunar_Rover_final_resting_place (ostateczne miejsce pobytu lunar vehicle Apolo 15). Ewentualnych śladów jego wcześniejszych poruszeń nie mógł zawiać jakiś "wiatr" bo takiego tam nie ma. Jak zatem on się tym miejscu znalazł? (Proszę sobie powiększyć to zdjęcie)

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Apollo_15_Lunar_Rover_final_resting_place.jpg
  Teorie spisku lądowania na Księżycu nie są prawdziwe
 • @JimA 19:40:10 Mam taki DREAM (MARZENIE) aby 20 lipca 1989 roku uznać za POCZĄTEK NOWEJ ERY ZAMERYKANIZOWANEJ LUDZKOŚCI
  Otóż Wielkie Światowe Mocarstwa liczyły zawsze czas od epokowego dla nich ZDARZENIA.

  Według Biblii - w tłumaczeniu na grecki 23 wieki temu - ŚWIAT STWORZYŁ BÓG 7228/7 lat temu (w 5509/5508 roku p.n.e.) wg. kalendarza bizantyjskiego

  Wg Starożytnych Rzymian w roku 753 p.n.e. Rzym został założony

  Wg Kościoła Katolickiego były to NARODZINY ZBAWICIELA LUDZKOŚCI 2019 lat temu

  Wg mahometan mamy rok 1439 po ucieczce Mahometa z Mekki do Medyny (16 lipca 622 roku AD - liczba lat jest trochę inna, bo początek roku przesuwa się w stosunku do kalendarza gregoriańskiego, w cyklach po około 33 lata)

  Ja już proponowałem, by obecnie obchodzić uroczyście rok 102 po Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Anty Judeo-chrześcijańskiej.

  Ale wczoraj, czytając opinie nt. (udawanego lub nie) LĄDOWANIA AMERYKANÓW NA KSIĘŻYCU (które to TELEWIZYJNE PRZEDSTAWIENIE - oglądane przeze mnie koło północy 19/20 lipca 1969 w bardzo przyjemnej, intymnej atmosferze akademika w Kopenhadze, gdzie podówczas mieszkałem - wywołało u mnie WIELKIE EMOCJE. Zwłaszcza usłyszane podówczas padające z telewizora słowa "ONE STEP FOR A MAN A GREAT LEAP FOR HUMANITY".

  No to należy trzymać tak dalej i robić wszystko, aby 20 lipca 1989 roku Świat uznał za POCZĄTEK NOWEJ ERY "KSIĘŻYCOWO" ZAMERYKANIZOWANEJ LUDZKOŚCI.
  Mam kilka pytań
 • @Pedant 19:24:58 // Sugeruje Pan, że Św. Paweł to sobie zaplanował setki lat wcześniej? //
  Jak najbardziej. Tak jak o ZAPLANOWANEJ "ofierze z 6 milonów żydów" pisała już PRASA AMERYKĄŃSKA bezpośrednio po I WŚ - a napewno w połowie lat 1930.

  Jeśli chodzi o św. Pawła to w którymś z "Listów" ("pedant" dokładny cytat z łatwością znajdzie) informuje on swych NAŚLADOWCÓW "postępujcie tak jak ja wam wskazuję, a będziecie się mieć (ekonomicznie) dobrze"

  Co więcej, św. Paweł nie działał sam, Capo di tutti capi organizacji imprezy "religia dla gojów" był - sądząc po jego odezwaniach się odnotowanych w "Dziejach apostolskich" - najdoskonalszy z żydów, rabbi Gamailel; sama historia "potwierdzenia autentyczności apostolskiej" jeszcze oślepłego, po spotkaniu z Jezusem, faryzeusza Szawła na drodze do Damaszku, przez damesceńskiego (agenta Sanhydrynu) imieniem Ananiasz, to przecież KLASYKA prac tajnych służb specjalnych:

  //„W Damaszku znajdował się pewien uczeń, imieniem Ananiasz. Ananiaszu! - przemówił do niego Pan (czyli szef tajnych służb) w widzeniu. A on odrzekł: Jestem, Panie! A Pan do niego: Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się modli. I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał. Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia. Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. itd.//

  Wszystko zaplanowane >2000 tysiące lat temu, podobnie jak HOLOKAUST >100 lat temu.

  Przecież tego typu "twórcze" zachowania się po prostu wynikają z OBŻYDLIWEGO schematu tzw. grzechów odkupienia" metodą niewinnych BARANKÓW BOŻYCH UMĘCZENIA I WYKRWAWIENIA. (Bo bez krwi rozlania nie masz grzechów odpuszczenia - List do Hebrajczyków, rozdz. 9)
  Mam kilka pytań
 • @Pedant 16:01:39 Ale mam nadzieję, ze "pedant" w swym "pedantyzmie" nie zaprzeczy...
  "Pedant" napisal:

  //"Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’"

  Tak napewno. Proszę jeszcze opowiedzieć o Wielkiej Lechii albo o Wielkiej Ukrze.//

  Ale mam nadzieję, ze "pedant" w swym "pedantyzmie" nie zaprzeczy, że // trwając przy haśle ‘Chrystus ukrzyżowany’ i jego społecznym wyobrażeniu, nie tylko udało się zbudować NIEBOTYCZNE KATEDRY - jak ta Notre Dame w Paryżu - oraz zrobić z Watykanu najbogatszą KORPORACJĘ Świata, to i z pomniejszych Zakonów Krzyżowych uczynić lokalne Mocarstwa, jak to Sławne miedzy Wisłą, Niemnem i Wilią w XIII - XVi wieku. Wszystko to z procentów od Jezusa Ukrzyżowanego. I nadal kontynuację tego biznesu się planuje:

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2017/01/matemblewo-droga-krzyc5bcowa.jpg

  czytać więcej:

  "MISOLOGOS czyli System Promocji Chrześcijańskiej Wiary" - http://markglogg.eu/?p=1816

  Przepraszam "Fretkę" za to odstępstwo od tematu LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU, wymuszone przez CENZURĘ "Bar-bara" lub "Bara-bar".
  No cóż, napisał(a) celnie w komentarzu, że

  //"Nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."//
  Mam kilka pytań
 • @Mufinek Sposypkom 15:23:16 Nie dawało by się na Księżycu użyć opon z kauczuku
  W dodatku jak widać opon NAPOMPOWANYCH, bo gdyby były PEŁNE to by ważyły prawie tyle co cała reszta. Powód:

  Księżyc nie ma atmosfery i wszędzie, poza zasięgiem Słońca, temperatura jest taka jak w cieniu. kauczuk to b. słaby przewodnik ciepła i opony częściowo ogrzane, tym bardziej mały by tendencję do pękania (i powietrze by z nich uszło?)

  Widziałem amerykańskie próby zakamuflowania tej "niedoróbki" scenariusza za pomocą hiper sophisticated "niby opon" ze stalowej siatki o b. małych oczkach. Ale przecież przez 'oczka" takich "niby opon" do ich wnetrza sypał by się księżycowy piasek i częściowo tam zostawał, w coraz większej ilości (dlaczego, proszę samemu zauważyć) coraz bardziej utrudniając jazdę. Czyż nie prościej - i taniej i pewniej - było by zrobić z pewnością LŻEJSZE koła z duralu (Amerykanie nie mieli tytanu), takie jak w sowieckim Łunniku i chińskim łaziku??

  A po co W OGÓLE ten Lunar vechicle, skoro kosmonauci, wskutek 8 krotniej mniejszego niz na Ziemi ciążenia, mogli szybko pokonywać "skokami" całe kilometry? Czy Lunar vehicle to nie była przypadkiem reklama dorobku amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego? (Przez lud prosty, zwłaszcza 48 lat temu w Polsce, uważanego za swego rodzaju BOGA.)
  Mam kilka pytań
 • @fretka 13:23:07 Proszę "Fretkę" o wybaczenie, przerzucam tutaj komentarz do tekstu
  http://bar-bara.neon24.pl/post/149827,bog-jest-miloscia-1jan-4-8

  bo "Bar-bara" ("Bara-bar", czy też nawet sam "pedant"?) już mnie tam ZBANOWAŁ(A).

  Chodzi o mą odpowiedź na "pedanta" zapewnienie iż //Otóż Pan się myli i Św. Pawła wcale nie rozumie.//

  Oto ta odpowiedź na "pedanta" zapewnienie, ze na (BEZ) - a raczej (MIKRO)MYŚLI św. Pawła się nie znam:

  Posłużyłem się cytatem z tekstu " “KAŻDA WŁADZA POCHODZI OD BOGA” ( http://markglogg.eu/?p=2647 , styczeń 2019)

  //David Irwing na ten (holokaustu) temat wypowiedział zaledwie dwa zdania: „Około roku 1970, (żydowska) firma PR zaproponowała, by dać temu (przedsięwzięciu) jedną nazwę (Holokaust) i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy (żydowska oligarchia) zarobicie na tym miliardy. I to jest to co się stało.”

  Jak zauważyłem to w Addendum do mego sprawozdania z Sirnach, ta formuła Irwinga może być potraktowana jako uniwersalna metoda robienia Złota (Gold) za pomocą Boga (God) przy wykorzystaniu odpowiednich ofiar. Jeśli bowiem podstawimy:

  ‘1970’ = ‘70 n.e.’

  ‘Żydzi’ = ‘chrześcijanie’

  ‘żydowska firma PR’ = ‘Św. Paweł & Co.’

  ‘Holokaust’ = ‘Chrystus ukrzyżowany’

  ‘żydowska oligarchia’ = ‘biskupi kościoła’

  To otrzymujemy zdanie:

  „Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’ i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy, biskupi kościoła zarobicie na tym góry złota. I to jest to co się stało, w szczególności w państwie Watykan.”

  Jest to prawie jednozdaniowe streszczenie dwóch tysięcy lat historii istnienia „bożego przedsiębiorstwa” pod nazwą Kościół Chrystusa Ukrzyżowanego. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę, że oparta o mit założycielski Holokaustu, blisko już 70-letnia historia nowoczesnego Izraela, to pasmo nieustających zbrodni tego NOWOTWORU LUDZKOŚCI na bliskim Wschodzie, to i nie trudno sobie wyobrazić, że i podobnie wyglądać musiała KRYMINALNA HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA – by zacytować tytuł dostępnej w języku polskim niedawno opublikowanej monumentalnej pracy Karlheinza Deschnera.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2013/11/gold-and-god-193x300.jpg

  Jeszcze raz Z GÓRY dziękuję "Fretce" za możliwość opublikowania tego komentarza do "BÓG JEST MIŁOŚCIĄ" (do ZŁOTA):

  ***

  Skądinąd, to lądowanie Amerykanów na Księżycu pól wieku temu, też było podyktowane tego rodzaju BOGIEM W FORMIE ZŁOTA...
  Mam kilka pytań
 • @fretka 12:20:56 Przypominam, na Księżycu astronauci używali Lunar vechicle z GUMOWYMI OPONAMI
  a guma w "księżycowej" temperaturze -152 stopnie C TRWARDNIEJE i przy byle wstrząsie ulega pokruszeniu (robiłem takie doświadczenia, zanurzając kawałek gumy z "dewarze" ze skroplonym powietrzem):

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Apollo_15_Lunar_Rover_final_resting_place.jpg
  Mam kilka pytań
 • @Pedant 10:42:58 Ad //"Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim (etc.), ... nie mieszka w kościołach
  Ja bym dodał do tego:

  BÓG NIE MIESZKA W PISMACH RĘKĄ LUDZKĄ UCZYNIONYCH

  A już w szczególności w tzw. "Listach pasterskich" św. Pawła. Boć o tych "Listach" - ci co MAJĄ OCZY - ZAUWAŻYLI, że nie opisuje one CZYNÓW JEZUSA, znanych z Ewangelii, tylko się ZACHWYCAJĄ tegoż Jezusa UMĘCZENIEM i UKRZYŻOWANIEM, wypróżnieniem z życia, gr. KENOZĄ, czyli przejściem w stan bezwładu, zwłaszcza umysłowego, po prostu ENTROPII, Zagłady, specjalności działania hinduskiego Sziwa, którego św. Paweł był ewidentnym entuzjastą.

  A ja pokornie - w ENTRROPIO-PODOBNYM LENISTWIE SWOIM - skróciłem 2 Największe Przykazania włożone w usta Jezusa Nazarejskiego do TYLKO JEDNEGO:

  //BĘDZIESZ MIŁOWAŁ BOGA SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO//

  No i wyszło mi, że BÓG JEST MIŁOŚCIĄ EGOIZMU SWEGO - tak jak w pierwszym, "interesownym" przykładzie "miłości" podanym przez Sokratesa w Fajdrosie.

  A zatem PRZED TWĄ MIŁOŚCIĄ UCHOWAJ NAS PANIE, MIEJ NAD NAMI ZMIŁOWANIE

  bo

  //Tak jak wilcy kochają jagnię, tak BÓG kocha swój GATUNEK SSAKÓW UMIŁOWANY//

  i w rezultacie:

  // Pod koniec takiego "właścicielskiego" związku, młody człowiek, widząc jak jego "Pan" się starzeje, nabiera doń OBŻYDZENIA.//

  Co przecież w krajach gdzie najwcześniej PAN zapanował, IZRAEL - czy FRANCJA "najstarsza córa Kościoła" - jest doskonale dostrzegalnym społecznym faktem.
  BÓG JEST MIŁOŚCIĄ (1Jan.4:8)
 • @Pedant 10:25:02 Bo czyż sam Bóg Ojciec nie dał najlepszego przykładu jak należy ROBIĆ „WIECZNOTRWAŁY” BIZNES
  na swego najukochańszego Syna ukrzyżowaniu?

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/03/Bog-i-Syn-Jego-256x300.jpg

  czytać więcej: //MANIFEST na 1050-lecie chrześcijaństwa u Lechitów//

  http://markglogg.eu/?p=1520
  BÓG JEST MIŁOŚCIĄ (1Jan.4:8)
 • I jeszcze jedno. W tekście jest stwierdzenie //Czy oddalibyśmy życie za nasze dzieci? Oczywiście.//
  A w Biblii jest taka nauka Abrahama.

  Otóż Bóg żąda od Abrama, aby zademonstrował on swą MIŁOŚĆ do swojego PANA zabijając i smażąc na wolnym ogniu swego dorosłego SYNA pierworodnego Izaaka. I Abram (potem Abraham) kocha swego Boga (w domyśle Mamona) tak bardzo, że ochoczo przygotowuje stos, na którym "dla widzimisię PANA" ma zamiar upiec swego ukochanego (?) Syna.

  Gdzie tu jakaś religijna wskazówka, że za własnego Syna jego (Bóg) Ojciec dałby się zabić? Biznes is biznes. W Biblii dzieci są własnością rodziców.

  Dokładnie na odwrót niż to się "bara-bara"zdaje, to przecież ma się wykorzystywać - najlepiej Pierworodnego - jako BARANKA BOŻEGO gładzącego grzechy (kapłaństwa) jego PANA, BOGA JEDYNEGO, o swą WŁASNOŚĆ ZAZDROSNEGO..
  BÓG JEST MIŁOŚCIĄ (1Jan.4:8)
 • Są DAWA DIALOGI PLATONA O MIŁOŚCI, to" UCZTA" i "FAJDROS"
  w tłumaczeniu na polski w. Witwickiego z r. 1911

  A w Fajdrosie Sokrates omawia Dwa rodzaje Miłości.

  Jeden to miłość "właścicielska", którą Sokrates podsumowuje stwierdzeniem:

  //Tak jak wilcy kochają jagnię, tak miłośnik kocha swego oblubieńca//

  "oblubienca" oczywiście w formie młodego chłopaka, płci męskiej, którego nie chce stracić, dba więc aby zbyt wiele on o świecie nie wiedział, nie ożenił się aby o nim nie zapomniał, był biedny aby był od swego "Pana" uzależniony, itd. Pod koniec takiego "właścicielskiego" związku, młody czlowiek, widząc jek jego "Pan" się starzeje, nabiera doń OBŻYDZENIA.

  I drugi SZCZERY rodzaj miłości, kiedy to młody człowiek od swego starszego PZYJACIELA może się dużo nauczyć i jak się zestarzeją będą wciąż przyjaciółmi.

  Pytanie.

  Jak się zachowuje CHRZEŚCIJAŃSKI BÓG w stosunku do swego "oblubieńca" w formie LUDU PRZEZEŃ UKOCHANEGO?

  Hint, czyli wskazówka:

  Dekalog zaczyna się od słów:

  //Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. ... Ja jestem PAN, Bóg twój, mocny, ZAWISTNY, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą.//

  I pytanie ILE, DZIĘKI MIŁOŚCI TAKIEGO "PANA" DO NAS, MOŻEMY POZNAWCZO, NA TAKIM "MIŁOSNYM ZWIĄZKU" SKORZYSTAĆ?

  Odp. Sokrates w Fajdrosie:

  //Tak jak wilcy kochaja jagnie, tak PAN (reprezentowany przez jego święte kapłaństwo) KOCHA Naród przezeń UMIŁOWANY//

  Bez dalszych komentarzy do widywanego na portalach kościołów stwierdzenia, BÓG JEST MIŁOŚCIĄ
  BÓG JEST MIŁOŚCIĄ (1Jan.4:8)

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031