Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
41 postów 508 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @CIApy 20:16:34 Mam chwil czasu, wię pokrótce rozwinę ten fajny "CIApy" komentarz
  Otóż ewidentnie, Platon to // "twórca i guru masonerii" (jego mit Wielkiego Budowniczego Świata w Timajosie!) przykład dla obecnego i ówczesnego Deep state (tak! "Państwo Filozofów" posługujące się np. małymi oszustwami, w postaci oszukańczych losowań, przy doborze obywateli madających się do rozrodu) , wykorzystujący świadomie swój personalny czas kosztem niewolników uznany za myśliciela chrzescijanstwa (tak! to od Platona mamy nieśmiertelność duszy i jej wrogość wobec pożądań ciała, zwłaszcza w listach św. Pawła!)//.

  Natomiast Platon oczywiście nie znosił //demokracji, to co najmniej paradoks (w chrześcijaństwie), jesli nie choroba.//

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że wg. filozofa Tadeusza Kotarbińskiego

  //Okres stalinizmu to był jedyny okres w historii świata, kiedy idee "Państwa" Platona zostały wprowadzone w praktyce w życie w ZSRR i w Bloku Wschodnim.//

  (Nb. Nadieżda Krupska, żona Lenina, jako nieformalny minister edukacji ZSRR, wprowadziła tamże system edukacyjny , po prostu realizując zasady, wyczytane przez nią w "Państwie" Platona.)

  A czego nie było u Platona, a co samozwańczy przywódca "greckiej" frakcji wczesnych chrześcijan, znany jako św. Paweł, wprowadził "na całego" do kolonizowanego przezeń ruchu religijnego?

  Otóż Platon zalecał, że było by społecznie lepiej, aby prości ludzie wierzyli w jakiegoś boga NIE OBOJĘTNEGO na to, jak się ludzie zachowują i co czynią; a św. Paweł dokładnie na odwrót, zawiadamiał lud, iż

  //“ponieważ dzięki łasce jesteście zbawieni przez wiarę (…) a jeśli jest ona darem (w postaci waszego wybraństwa przez) Boga, więc nie dzięki waszym działaniom/uczynkom (jesteście zbawieni)” – Ef 2: 8-9, Rz 11: 6)//

  Czyli chrześcijaństwo, takie jakie w praktyce mamy, to CZYSTY PRZECIWROZUM (by użyć języka autora(ki?) PRZECIWISTOŚCI.
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Berkeley72 09:44:26 Dodaję, w razie czego, adresy anglojęzyczne i inne powyżej wzmiankowanego tekstu:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:l1_XP5q-t0wJ:www.adelaideinstitute.org/Dissenters/shamir1.htm+Marek+Glogoczowski&hl=pl&ie=UTF-8

  http://www.amerika.org/texts/religious-roots-of-american-superpower-marek-glogoczowski/

  https://muxlima.com/Articles200908/Stories2009081603.htm

  https://www.academia.edu/8586832/Marek_Glogoczowski_-_Las_Ra%C3%ADces_Religiosas_de_la_Superpotencia_Estadounidense

  https://www.salon24.pl/u/lagriffe/139746,cos-powazniejszego-o-swiecie-w-langlidzu,4

  https://rense.com/general88/whyaristotle.htm

  http://www.israelshamir.net/Contributors/MarekMoscow.htm

  i oczywiście na mej stronie

  np. po rosyjsku:

  PAN w Z-nem 15: Антизоологически „Библийный” план управления миром через КГБ - http://markglogg.eu/?p=1489

  a w nim takie oto referencje do mej "mądrości większej niż mądrość Mędrców (Syjonu)"

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/03/Kaminski-on-Glogoczowski.jpg
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Zdzich 07:59:52 //W koncu czym Pan się chełpi?//
  Zwłaszcza tym mym wystąpieniem na World Public Forum Dialogue of Civilizations (Główni organizatorzy Vlad Jakunin, minister Kolei Żelaznych z Rosji i Jagdish Kapur, przedsiębiorca i działacz społeczny z Indii - https://en.wikipedia.org/wiki/Jagdish_Chandra_Kapur ) W roku 2003 wygłosiłem na tym Forum na wyspie Rodos, bardzo zasadniczy referat pt. RELIGIOUS ROOTS OF AMERICAN SUPERPOWER z podtytułerm (tłumaczę na polski) "Globalizacja: to Projekt "Płaskiej Ziemi" i Płaskiej Kory Mózgowej - ale nie Dialog Cywilizacji".

  Opublikowany w “World Affairs”, vol. 7, no 4, New Delhi 2003; forma internetowa: www.adelaideinstitute.org/Dissenters/shamir1 . Przypadkowo odkryłem, że został on przetłumaczony także na hiszpański i opublikowany na b. interesującym portalu:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  posiadającym taką oto stronę tytułową:

  http://3.bp.blogspot.com/-MO6YBH210mE/XJ72SWZ1sRI/AAAAAAAAFnM/2d7mo0RVXUoI2qP6GEVgrrDQTFVPswPSACK4BGAYYCw/s1600/Editorial-Streicher-2019.png

  Wystarczy?
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Zdzich 08:05:13 Coś jakby CENZURA usunęła mój ranny komentarz nt uwagi "Zdzicha":
  // Czy ma pan upoważnienie na używanie The Great Seal of the United States?
  The Great Seal of the United States is used to authenticate certain documents issued by the federal government of the United States.//

  Otóż w mym skrócie "Przeciwrzeczywistości" przytoczyłem tylko znane opinie "Szych" CIA:

  – William Casey, były Dyrektor CIA

  – John Stockwell, były oficer CIA

  – były dyrektor CIA William Colby

  Dodatkowo w oryginale "Przeciwrzeczywistości" znajdują się kopie dwóch dokumentów, należących do tych wydawanych (oczywiście w sposób tajny) przez organ Federal Government of the United States - co potwierdza pieczątka "CIA HISTORICAL REVIEW PROGRAM"

  Oto po raz wtóry wklejam kopie tych dokumentów, nakazujących fałszowanie informacji nt. zabójstwa prezydenta Kennedy'ego:

  https://i2.wp.com/przeczywistosc.pl/wp-content/uploads/2017/07/cia-dispatch-1035-960-page-1.jpg

  https://i1.wp.com/przeczywistosc.pl/wp-content/uploads/2017/07/CIA-conspiracy2.jpg

  Które to TCHÓRZLIWE fałszowanie, przez organy władzy USA, rzeczywistości w państwie pod "symboliczną opieką" orła nad którego głową umieszczono znak przypominający "zwycięską" Gwiazdę Dawida, oczywiście bardziej wyczulonym na "narodowe zapachy" osobom sugeruje, że z pod tego DUMNEGO ORŁA USA rozchodzą się zapachy podobne do tych wydzielanych przez północnoamerykańskiego TCHÓRZA,tamże SKUNKSEM zwanego:

  http://m.neon24.pl/6f08cd789d0b59326905f385c3a1b005,13,0.jpg
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:09:06 A tytaj szybciutko dodam, że KJW zamiast się WYGŁUPIAĆ na neonie, mógłby trochę "liznąć" historii
  Napisał bowiem:

  //można mniemać, że na poglądy Platona miały wpływ idee chrześcijańskie - do wykazania//

  Otóż "niemiecki " Platon (ur. 427 p.n.e., zm. 347 p.n.e.) żył i działał intelektualnie w okresie poprzedzającym o kilkadziesiąt lat WYPRAWĘ Aleksandra Macedońskiego nie tylko na Bliski Wschód, ale aż do Indii, rozpoczętą w 334 p.n.e. i trwającą 10 lat.

  Wtedy to kulturowe wpływy greckie dotarły do "zaślepionego bogiem Jedynym" Izraela, co doprowadziło do pojawienia się w nim wpływów zarówno pitagorejskich jak i buddyjskich. A ten fakt z kolei, wg. Tad. Zielińskiego doprowadził do pojawienia się tamże, pod wpływem synkretycznego HELLENIZMU, chrześcijaństwa.

  I z takim ignorantem SZKOLNEJ HISTORII mamy na neonie do czynienia.
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:35:52 // specyficzny ruch , który nastawiony jest na chrzest,//
  // czyli zmycie/odcięcie się od poprzedniej mentalności i wejście na drogę współistnienia. //

  Szanownemu Koledze pragnę przypomnieć, że

  1. obrzęd tzw. chrztu przechodzimy, od bardzo wielu stuleci, w okresie naszego niemowlęctwa, kiedy to o "współistnieniu", jeszcze nie zaczynamy nawet myśleć.

  2. Chrztu nie wymyślił Jezus z Nazaretu, tylko, wg. Ewangelii, Jan Chrzciciel, by zastąpić nim barbarzyńską obrzezkę (symbolizującą przyjęcie do "współistnieniejącej" grupy żydów rodzaju męskiego).

  3. Otóż św. Pawła, wg. Dzejów Apostolskich, ochrzczono w ten sposób, rozdz. 9 //17 Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym». 18 Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. 19 A gdy go nakarmiono, odzyskał siły.//

  Wszystko wskazuje, że Ananiasz (przysłany przez Jezusa z zaświatów? Czy też, po prostu, przez ORGANIZUJĄCĄ CHRZEŚCIJAŃSTWO mafię rabina Gamaliela, "najmądrzejszego z żydów"?) dokonał tego chrztu bez zanurzenia (obecnie tylko pokropku) w wodzie chrzczonej osoby.

  Natomiast jeśli chodzi o "odrzucenie poprzedniej mentalności" to wg. badań nad rozwojem psychologicznym dzieci J. Piageta - było to, i jest, zjawisko psychologiczne, bez użycia narzędzi do brutalnych neurowstrząsów, po prostu NIEMOŻLIWE. Tylko POZORNIE i bardzo NA ZEWNĄTRZ "w jednym momencie, w mgnieniu oka" jak to opisał swą przemianę, na Drodze do Damaszku przyszły św. Paweł, można przyjąć taką "zewnętrzną szatę duchową", nagle czując swe "współistnienie" z innymi członkami ochrzczonej grupy. (Nb. mężni mitraiści dokonywali w tym okresie swego "Chrztu" stojąc pod strugami krwi, wytryskującej z zabitego byka.)

  4. No i dzięki uczestnictwie - także w okresie niemowlęcym - w obrzędzie chrztu, czujemy swe "współistnienie" z innymi ochrzczonymi. Ale i jednocześnie swą odrębność od tych NIE OCHRZCZONYCH. A tymczasem "niemiecki filozof" Platon, projektując swe "Państwo", zauważył że ma być to WSPÓLNOTA BOGÓW, LUDZI I PRZYRODY.

  A przecież CHRZEŚCIJANIE TO WSPÓLNOTA mająca na celu ZDOMINOWANIE, ZNISZCZENIE OBCYCH BOGÓW oraz UJARZMIANIE DZIKIEJ, BEZBOŻNEJ PRZYRODY. Co szczególnie dobrze widać, od już blisko 250 lat, w historii STANÓW ZJEDNOCZONYCH A.P.

  Czytać więcej na ten PONURO CHRZEŚCIJAŃSKI, zwłaszcza protestancki, w istocie zasadniczo odmienny i od buddyzmu i od hinduizmu temat, np. tutaj:

  PERU UREWU
  DWA PROGRAMY JAHWE
  A ŹRÓDŁA WSPÓŁCZESNEGO
  KRYZYSU EKOLOGICZNEGO
  - http://www.zb.eco.pl/bzb/8/czesc1.htm
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:29 Odnośnie //Nie można jednak samego chrześcijaństwa utożsamiać z judaizmem: to przeciwne idee.//
  Cytuję opinię UTYTUŁOWANEGO APOSTATY z KK w 2007 roku, b. księdza, profesora Tomasza Węcławskiego (aktualnie Polaka):

  // Oto jeden z najwybitniejszych polskich chrystologów na drodze teologicznych dociekań doszedł do wniosku, że wyłożona w doktrynie katolickiej teoria Jezusa Chrystusa jako jednej z osób Boga w Trójcy Jedynego jest nie do obrony.

  Profesor Tomasz Węcławski (55) ... powodów swej decyzji o wystąpieniu z Kościoła katolickiego każe szukać w swych ostatnich wykładach. Omawia w nich proces, w rezultacie którego obwołano Jezusa z Nazaretu mesjaszem, a następnie - Bogiem.

  Dla Węcławskiego Jezus to radykalny reformator religijny, twórca millenarystycznego ruchu, głoszącego rychłe nadejście Królestwa Bożego. Jezus opiera swe nauki na dwóch filarach - niezwykle bliskiej relacji z Bogiem i przebudowie istniejącej hierarchii społeczno-religijnej.

  Jezus doznaje jednak porażki: pada ofiarą oczekiwań mesjanistycznych, co prowadzi do odrzucenia przez elity i skazania na śmierć. Jednak najdotkliwsza, zdaniem Węcławskiego, klęska Jezusa dokonuje się już po ukrzyżowaniu - jest nią reinterpretacja jego klęski jako ofiary. //

  Patrz http://www.eioba.pl/a/1p2k/problem-zaklamania-swiata-bogiem

  Bardziej szczegółowo przyczynę klęski "misji Jezusa z Nazaretu do żydów" omawia w podsumowującej jego długie życie, francuski filozof Roger Garaudy, w książce z 1996 roku pt:

  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51JCW70BAWL._SX315_BO1,204,203,200_.jpg

  Roger Garaudy był w młodości aktywnym politycznie katolikiem, od II WŚ komunistą, który po upadku ZSRR oficjalnie przeszedł na islam. W tej książce twierdzi on, że ANTYJUDAISTYCZNE idee Jezusa z Nazaretu zostały CAŁKOWICIE PRZEKRZYWIONE przez występującego w jego imieniu SAMOZWAŃCZEGO APOSTOŁA św. Pawła. Jezus zbyt szybko umarł, by poprowadzić ruch przezeń sygnalizowany. Na dobrą sprawę idee chrześcijańskie dopiero wcielił w życie Mahomet w 600 lat po Chrystusie.

  Garaudy oczywiście za tę "obrazoburczą" książkę został w Wolnej Francji ukarany karą 100 tys. euro i musiał, na starość, szukać azylu politycznego w Hiszpanii, gdzie dożył lat blisko 100.
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Berkeley72 21:37:47 Odnośnie tego WSPÓŁCZESNEGO AZYLU POLITYCZNEGO W HISZPANII
  Otóż nie tak dawno otworzyłem portal,
  który zasugerował mi „google”, gdy szukałem mego wystąpienia (po angielsku) na World Public Forum Dialogue of Civilization na wyspie Rodos w 2003 roku (http://www.wpfdc.at/)

  I oto taki obrazek się pokazał:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  Portal jest redagowany w języku hiszpańskim, nie wstydząc się odniesień do insygniów III Rzeszy. Wstawiłem więc, w miejsce „buscar” na jego "zajawce" me słowiańskie nazwisko i nagle się pojawiło tłumaczenie na hiszpański aż 12 mych artykułów, z lat 2003-2013, pisanych oryginalnie w języku "Panów Świata”. I do tego co najmniej 6 dłuższych komentarzy, oczywiście po hiszpańsku którego kiedyś, na UC Berkeley, się uczyłem. Była by z tych mych tekstów po hiszpańsku CAŁA KSIĄŻKA, nie do pomyślenia w Wolnej Polsce pod kontrolą różnych "Huskich" i im podobnych "wolnoAmerykanów".

  Czyż „Grand Hermano” (Big Brother) nie zapisuje gdzieś wszystkiego tego, co piszą tacy jak ja "heretycy-nieudacznicy" na jego temat? Dla niepoznaki robi to po hiszpańsku – proszą sprawdzić w Wikipedia, kto to był Herr Julius Streicher.
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • A to swastyki, w krajach słowiańskich, z początku wieku XX. Mial od kogo kopiować je Hitler
  ... no i Lenin, który pomysł na swastykę Armii Czerwonej do r. 1923 (oraz Narodowego Banku Bolszewickiej Rosji w r. 1918) prawdopodobnie przywiózł z Podhala, gdzie przez 2 lata mieszkał:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/07/20.-Patroni-PAN-w-Z-nem.jpg

  http://swastika.cba.pl/polska_img/Sanok.jpg

  http://swastika.cba.pl/polska_img/4pp.jpg
  Znaki zakazane- Polska Walcząca
 • @Oscar 11:55:13 No, nie zapominajmy, że "bandytyzm Piłsudskiego" był wzorem dla... Hitlera
  Odnośnie

  //Nie popieram bandytyzmu Piłsudskiego... i w takim kontekście..mi się "poplątało".
  Bandytyzm Piłsudskiego doprowadził do konsekwencji w postaci Paktu Ribbentrop-Mołotow. //

  Ale gdyby Piłsudski pożył z 5 lat więcej, to raczej mielibyśmy Pakt Hitler-Piłsudski. Nie należy też zapominać, że gdy NSDAP rwała się do władzy w Niemczech, Piłsudski proponował, w 1930 i bodajże także w trzy lata potem, Francuzom WSPÓLNĄ WYPRAWĘ KARNĄ NA OSŁABIONE NIEMCY, bo sam będąc germanofilem, tak bał się potęgi ZINDUSTRIALIZOWANEGO nacjonalizmu niemieckiego...

  No cóż, nastroje w zindustrializowanej Europie (i Azji) po I WŚ były super-wojownicze, ZSRR i Japonię w to włączając.
  Marsz na Kijów-Bitwa Warszawska a wrogie działania sejmu!
 • Ciekawe dywagacje. Sojusz z Ukrainą położyli jednak nie polscy "narodowcy",
  tylko odżegnujący się od wszelkich idei socjalistycznych "ataman" Petlura, który 'skończył' w Paryżu.

  Na początku XX wieku, w okresie prawie jednoczesnego wybuchu idei narodowych oraz socjalistycznych, nie branie tych drugich pod uwagę, wyeliminowało przecież wszystkich "białych" wrogów Armii Czerwonej...
  Marsz na Kijów-Bitwa Warszawska a wrogie działania sejmu!
 • Przy okazji nadzoru "Menory" nad Ukrainą dzisiaj
  Ad Hitler i jego ponoć wypowiedź:

  //„Jestem Grekiem”. Miał na myśli człowieka starożytnej Hellady – człowieka o klasycznym systemie wartości, oddanego pięknu, naturze, prawom ducha i harmonii. Szczerze nienawidził świata współczesnego, zarówno w jego wariancie kapitalistycznym, liberalno-kosmopolitycznym, jak i internacjonalistyczno-marksistowskim. Uważał tą materialistyczną, stechnicyzowaną, cyniczną cywilizację za szczyt brzydoty, po prostu za patologię.//

  http://xportal.pl/?p=35116

  Otóż otworzyłem portal, który zasugerował mi „google”, gdy szukałem mego wystąpienia (po angielsku) na World Public Forum Dialogue of Civilization na wyspie Rodos w 2003 roku.
  I oto taki obrazek się pokazał:

  http://editorial-streicher.blogspot.com/2012/06/marek-glogoczowski-las-raices.html

  wstawiłem więc, w miesce „buscar” me nazwisko i nagle się pojawiło tłumaczenie na hiszpański aż 12 mych artykułów, z lat 2003-2013 napisanych „w języku Panów Świata”. I do tego co najmniej 6 dodatkowych komentarzy.

  Czyż „Grande Hermano” (Big Brother) nie zapisuje gdzieś wszystkiego tego, co piszą tacy jak ja na jego temat? Dla niepoznaki robi to po hiszpańsku – proszą sprawdzić w Wikipedia, kto to był Herr Julius Streicher.
  Ukraina pod przewodnictwem kompleksu „Menora” w Dniprze
 • @MacGregor 09:28:03 No to jeszcze raz komenarz nt "papieża palanta"
  Ot, w „necie” znalazło się zdjęcie z jakiejś „na świeżym powietrzu” uroczystości w jednym z francuskich miast (to sądzę po kształcie tabliczek z nazwami ulic), w którym dostojnie kroczył i biskup (? to po nakryciu głowy) i inny, idący za nim ksiądz w szacie LGBT. Może za parę lat i uwielbiający występować w bieli papa Franciszek też wystąpi pod znakiem tęczy? (Przypominam, w Biblii to był znak odradzającego się, po POTOPIE, NOWEGO, SPRAWIEDLIWEGO ŚWIATA!)

  https://i1.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/07/LGBT-pretres-en-France.jpg

  Patrz https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_Praw_Noego

  A teraz na poważnie. Otóż mój tekst, przygotowywany na Zjazd Filozofów na KUL we wrześniu br.http://zakop999pl.neon24.pl/post/149923,dywagacje-nt-mikropsychoi-charakteru-obu-testamentow

  uzupełniłem takim oto, dłuższym dopiskiem - http://markglogg.eu/?p=2821:

  W zakończeniu tego krótkiego eseju O BOGU, KTÓRY JEST ZAZDROSNY, chciałbym przypomnieć bardzo istotną sprawę kolejnych przystosowań się – zwanych w biologii MIMIKRĄ, charakteryzującą w szczególności GADY zwane KAMELEONAMI – jakie można dostrzec w historycznie kolejnych POZORACJACH przyjmowanych przez boga Jakuba-Izraela. (Przypominam, że ten sławny Założyciel Izraela przyodział się w skórę koźlęcia, imitującą owłosioną powierzchowność jego brata Ezawa, aby wykraść prawa pierworództwa od ich Ślepego Ojca Izaaka). Otóż gnostyk Kozák wskazuje w „Chrześcijanach przed Chrystusem” (1995), na podobne zjawisko MASKOWANIA naładowanej ZAZDROŚCIĄ istoty judaizmu, poprzez jego „ubieranie w nobliwą powierzchowność”, zrodzonego w antycznej kulturze indo-irańskiej buddyzmu oraz zaratustrianizmu, w czym specjalizował się esseński odłam żydostwa, w okresie bezpośrednio przed Chrystusem:

  //„Możemy bowiem, w tekstach (rękopisów) qumrańskich , które bardzo rzetelnie przejmują nauki Zaratustry o walce prawdy z kłamstwem oraz światła z ciemnością, dostrzec w jaki sposób chytrze przeskakuje qumrańska wizja boga, z „boga światła i prawdy”, na Boga ciągłego stawania się („Będę tym, kim będę!”), który jest także bogiem Izraela! Tutaj, prawie że możemy uchwycić początek procesu, dokończonego późniejszym wytworem żydowskich nacjonalistów – Nowym Prawem, które będzie w istocie teologicznym lapsusem, par excellence bezmyślnym, polegającym na tym, by kamień węgielny mieszanki buddyzmu z zachodnim wyobrażeniem sobie świata, nazwać w Europie „chrześcijaństwem” (…) Pan, groźny i mściwy „Hospodin” pod wpływem mody ze Wschodu staje się także (sic!) Bogiem wieczności, miłości i serca. Bóg burzy (i zniszczeń) także się staje Bogiem pokoju, hinduskiego kultu miłości ‘nazareńskiego” (kapłana) Jezusa; jego „Ojciec” się staje żydowskim Jahwe („stanę się, kim się stanę”)! … Główną i najcenniejszą zdobyczą poznawczą dla czytelników tego tekstu jest później nie dyskutowany bardzo rzetelny fakt, że tzw. “Chrystus” wyraźnie już przemawia przed nadejściem Jezusa Chrystusa w NT, oraz że “nowe przymierze” i “nowe prawo” jest już faktem przed spisaniem NT …”// (? – MG)

  (Nb. Nieco później Apostoł Paweł – ewidentnie idąc w ślad Jakuba-Izraela – okrywa swą WSTRĘTNĄ OSOBOWOŚĆ „płaszczem ochronnym” z greckiego platonizmu, a w XIII wieku, w „obronie” przed wpływami islamu, św. Tomasz „chrzci” znienawidzonego przez Ojców Kościoła „przyziemnego” Arystotelesa, tworząc z niego Autorytet Kościoła na kilka następnych stuleci.)

  *

  No i obecnie zapewne mamy kolejną MUTACJĘ PRZYSTOSOWAWCZĄ "skóry zewnętrznej" KK (Katolickiego Kameleona), przygotowującego się do wypełnienia jego, zaplanowanej dwa tysiące lat temu przez św. Pawła & Co. MISJI DZIEJOWEJ, wprowadzenia SIEDMIU PRAW NOEGO w całym chrześcijańskim świecie.
  Homilia abp Jędraszewskiego przeciw tęczowej zarazie…w KRK?
 • @adevo 00:21:39 Książki, nie znającego z autopsji ZSRR Orwella należy czytać "w LUSTRZE"
  jako opis rzeczywistości, w której żył rzeczony wynalazca "double thinking" oraz "pokój to wojna", "wolność to zniewolenia" czy "love is hate" - czyli rzeczywistość którą akurat dziś w III RP mamy.

  Po prostu, zgodnie z arystotelesowskim "nihil est in intellectu quod prius non fuerit in sensu" Orwell zmyślnie opisał swój własny kraj podstawiając w miejsce GB, USSR. I to z łatwością sprzedał lokalnej propagandzie.

  czyli,jak zauważył "adevo"

  //"1984" miało opisywać dyktaturę komunistycznego państwa jak Związek Radziecki. Dzisiaj okazuje się każdemu, że to była wyrafinowana żydowska propaganda. Anglia rządzona przez rodzinę niemieckich kryptożydów, na czele z królową Elżbietą przekształciła wyspę w totalitarne państwo policyjne.//

  Ot i przy okazji, charakterystyczny "nosek" szefa Zachodniej Filozofii , angielskiego arystokraty, Bertranda Russela, który w 1920 roku, w trakcie oficjalnej wizyty do Rosyjskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (spotkał się on tam z Leninem), dostrzegł w niej taka ogromną ilość towarzyszy z semickimi rysami...

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Bertrand-Russel-1921.jpg
  Lista Orwella
 • @Husky 19:37:38 a we Francji to już mamy OFICJALNYCH KATOLICKICH LGBT KSIĘŻY
  i chyba nawet biskupów (?)

  HUSKY - a raczej skunks, czyli śmierdziel pólnocnoamerykański - napisał
  //Sprzeciwiliśmy się ideologii komunistycznej, a następnie nazistowskiej. Obecna nasza misja to sprzeciw wobec ideologii LGBT. Chyba już taką rolę mamy w Europie i świecie.//

  Poniżej zdjęcie z jakiejś manifestacji we Francji (sądząc po kształcie tabliczek z nazwami ulic). Za kapłanem LGBT z krzyżem na piersi i "biskupią" czapką na głowie, widać zarys drugiego, w identycznym "kapłańskim" LGBT stroju:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/07/LGBT-pretres-en-France-284x300.jpg

  Kidy zatem "Husky" nareszcie przejdzie na właściwą obecnie, WATYKAŃSKĄ WIARĘ?
  Niemiecka bestia, która zniszczyła Warszawę
 • @Pedant 12:30:15 Z tego co Pedant napisał wynika że Rokossowskiego Stalin odwołał za przegraną bitwę
  Pod Radzyminem, a nie przez jakieś antypolskie uprzedzenia - piszę że smartfona
  Warszawska zbrodnia Stalina
 • Ten "Husky" to nie rasowy pies z Alaski tylko zwykły skunks, czyli ŚMIERDZIEL północnoamerykański
  Stalin oczywiście nie miał żadnego interesu, by wspierać powstanie, ewidentnie wywołane, by przejąć władzę w Warszawie przed "sowietami" (z Polakiem z polskiej arystokracji, Konstantym Rokossowskim na czele).

  A o tym, że nawet gdyby polsko-sowieci próbowali pomóc, w pierwszym miesiącu powstania, w wypchnięciu Niemców z Warszawy, to też nie mieli na to szans. Przecież w widłach Wisły i Bugu znalazła sie, specjalnie w tym celu na 2 tygodnie przed powstaniem sprowadzona, doborowa DYWIZJA PANCERNA HERMAN GOERING, która robiła wszystko, aby polako-sowietów nie dopuścić do warszawskiej Pragi.

  Cytuję:

  //15 lipca 1944 dywizja wyruszyła koleją z Włoch ponownie na front wschodni. Po przybyciu w rejon Warszawy, dywizja weszła natychmiast do walki na przedmościu warszawskim, w Pogorzeli (gdzie zginął Heinz Göring, bratanek Hermanna Göringa). Dywizja powstrzymywała ataki radzieckiej 2. Armii Pancernej w rejonie Mińska Mazowieckiego i Wołomina. W międzyczasie wybuchło powstanie warszawskie, które zastało część oddziałów dywizji podczas wyładunku w rejonie Piastowa - oddziały te przebijały się następnie przez Wolę na Pragę, celem dołączenia do macierzystej jednostki (powstańcy zdobyli wówczas dwa czołgi Panther). Następnie dywizja walczyła w rejonie Warki z przyczółkiem, jaki utworzyły oddziały sowieckie i polskie.//

  I co tu, 1 sierpnia br. za USRACKI BEŁKOT skunksa "Husky" o kolejnej Zbrodni Stalina.

  JA CZEKAM, KIEDY POLACY W KOŃCU SIĘ OBUDZĄ I WYRZUCĄ US ARMY, wraz z MFW i BANKIEM Światowym, z okupowanej przez nich, juz od 30 lat, Polski
  Warszawska zbrodnia Stalina
 • @Berkeley72 18:49:19 Na wszelki wypadek, dla nie lubicego HELLENIZMU kol. Wojtasa, tłumaczę co oznacza słowo EUDAJMONIA
  i dlaczego to słowo jest symbolizowane przez ZAKAZANY, w ustroju judeo--chrześcijańskimm, ZNAK SWASTYKI, który // w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.//

  EUDAJMONIA - (gr. εὐδαιμονία)[1] – termin filozoficzny stosowany powszechnie w filozofii życia starożytnej Grecji. Eudajmonia nie miała nigdy ściśle określonej definicji i rozmaici greccy filozofowie rozumieli ten termin w różny sposób. W najbardziej ogólnym sensie jest to stan pełnego, racjonalnie uzasadnionego zadowolenia i satysfakcji z własnego życia, którego osiągnięcie było podstawowym celem każdego rozsądnego człowieka.

  Podaję zestaw HELLEŃSKICH AUTORYTETÓW, których DEMOKRATYCZNY, DALEKI OD EUDAJMONII WOJTAS, NIE ZNOSI

  Dla Platona i Sokratesa eudajmonia była stanem poczucia doskonałości swojego życia. Eudajmonię osiągał ten, kto na starość patrząc wstecz na swoje życie, mógł powiedzieć, że przeszedł przez nie w godny sposób, robił zawsze to, co do niego należało, i że nie żałuje żadnych swoich decyzji.

  Dla Arystotelesa oraz dla Epikura eudajmonia była stanem ducha, który osiągało się w momencie zrównoważonego zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb, zarówno cielesnych jak i duchowych.

  Dla hedonistów eudajmonia była równoważna odczuwaniu przyjemności. Osoba, która w danym momencie odczuwa więcej pozytywnych niż negatywnych bodźców, jest według hedonistów automatycznie w stanie eudajmonii.

  Dla stoików eudajmonia była stanem wewnętrznym, dostępnym wyłącznie ludziom oświeconym, który osiągało się przez spokojną akceptację zewnętrznych zdarzeń, niezależnie od tego czy były pozytywne czy nie, rezygnację z dążenia do przyjemności za wszelką cenę, oraz uczciwe i rzetelne spełnianie swoich obowiązków. Człowiek prawdziwie oświecony potrafi być w tym stanie cały czas, niezależnie od czynników zewnętrznych.

  Eudajmonizm może być różnie rozumiany przez różne osoby, np. niebo będzie eudajmonią dla osób mocno religijnych (np. św. Augustyn), dla innych będzie to nirwana, ekstaza, luksus lub cnota.
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • Nlo, wystąpiłem z moją "gnozą" na jednym z "grass root" festivali w b. krajach RWPG
  i pod koniec mego, transmitowaneo przez głośniki wystąpienia, pojawiło się pytanie:

  jakimi symbolami zastąpić, w ramach PRZYWRACANIA ROZUMU CHRZEŚCIJAŃSTWU, tzw. "krzyż Pański", rzymskie narzędzie kaźni, mające za cel odstraszania ludzi od postępowania na wzór pokaranego tym krzyżem skazańca?

  Odpowiedź jest b. prosta. Tymi symbolami, które były w użyciu w kościele, przed jego się całkowitym oderwaniem się od wymogów logicznego myślenia, przed potępieniem nestorian oraz pelagian na synodzie w Efezie w r. 431.

  Otóż symbolem NESTORIAN, jeszcze sto lat temu zachowanych gdzieś w AZJI była / jest SWASTYKA łącząca wiarę chrześcijańską z całym SYSTEMEM RELIGIJNYM WSCHODU, nie tylko z HINDUIZMEM ale i BUDDYZMEM. Według nie tylko mnie, są to - w ich większości - religie o charakterze Górnolotnym, czyli MEGLOPSYCHOS.

  A wstrętny jako narzędzie kaźni, "krzyż Pański", jako obiekt kultu, to nic innego jak wynalazek "małego. mikropsychos" św. Pawła. Ten krzyż rodzaj talizmanu mającego przywracać "cnotę" grzesznikom przez sam fakt trzymania się w jego pobliżu. Jak to celnie zauważył ten Kozak z Pragi:

  //sam ten temat zamiany i obrócenia wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie (swastyka, jako symbol ludzkiej "eudajmonii" życiowego się spełnienia w dążeniu do poznania) w rzecz małą, kryminalną i grzeszną (tak obecnie traktuje się swastykę w kulturze żydo-chrześcijąńskiej), stał się proklamowanym i wszędzie uwielbionym „uświęconym” principium.//

  Poniżej próby przywrócenia GÓRNOLOTNYCH symboli swastyki, dokładnie przed stu laty.

  I o kontynuację tej SZLACHETNYCH WYSIŁKÓW należy się starać:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/09/Swastikas-from-early-20-century.jpg
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:19:25 Polacy w USA to zjudaizowani chrześcijanie wg Chałasińskiego
  I coraz częściej w Polsce także, po Watykanie ll
  Dywagacje nt MIKROPSYCHOI charakteru Obu Testamentów

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031