Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 2044 komentarze

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @Maria. 23:37:25 No, ten Marian Mazur też był niezły ho(ch)sztapler. Nic z jego tekstów nie czytałem,
  ale dużo o nim słyszałem (np. od J. Kosseckiego).

  Otóż Mazur-elektryk całą swoją CYBERNETYCZNA teorię przekazu bio-informacji oparł na NIE DOSTRZEŻENIU, że tylko w organizmach ożywionych dochodzi do KREACJI (STWARZANIA) INFORMACJI, w sposób opisany przez J. Piageta w latach 1950:

  // « la reéquilibration majorante (du système vivant) reagissant à des perturbations (induites à cet système) » (in English ‘the reequilibration, with an overcompensation, of perturbations inflicted to a living system’).//

  Po prostu, mówiąc obrazowo, zgodnie z "wyklętym" w post-łysenkowskiej nauce, Lamarcka PRAWEM BIOLOGII, organy często używane (a więc i ZUŻYWANE) ulegają PRZEROSTOWI (zwiększa się zawarta w nich "in-FORMA-cja", a te nie wykorzystywane ulegają zanikowi (in-FORMA-cja w nich ulega rozkładowi).

  Wskutek tego "pracowicie zapominanego" biologicznego zjawiska, w zawsze POZOSTAJĄCYCH w niewielkiej liczbie w naszych jestestwach, niezróżnicowanych komórkach, zachowujących swój embrionalny charakter, pojawia się w sprzyjających dla ich rozwoju okazjach, tendencja do ich "transformacji" w pasożytnicze komórki NOWOTWOROWE.

  A zatem Z NAS SAMYCH pochodzą mające tendencje do pasożytowania na nas mikro organy (w tym i wirusy, należące do szerszej klasy nukleoprotein). Jeśli zaś organizm, z jakichś przyczyn (np. jego starości), traci zdolność do kontroli tego, wciąż odradzającego się w nim zjawiska wewnętrznego pasożytnictwa, to sam powoli staje się ofiarą jego własnej bio-twórczości, w formach POSPOLITEGO RAKA.

  Tego, łatwo przewidywalnego przez lamarckizm zjawiska, żaden Mazur - i pozostająca pod jego wpływem "Maria" - oczywiście nie są w stanie sobie wyobrazić. Poniżej ilustracja, do jakiego stopnia zachorowalność na raka jest związana z "wygodnym trybem życia" w TPD (Technika-Pieniądz-Dupa) wielbiącej CYWILIZACJI:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Zachorowalno%C5%9B%C4%87-na-raka.jpg
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @rumpelsiltskin 00:13:14 Akurat ci Francuzi, ktorzy w latach 1970 przestawili we Francji energetyką na "atomową", to moi bliscy
  koledzy, z "graduate studies" na UC Berkeley w latach 1970-72 (Jacques du Bois for ex.)

  Dlatego, przez zwykłą "solidarność grupową", popieram ewentualną instalację francuskich elektrowni atomowych w kolonii USA o nazwie Polska/Poland.

  No bo jak "ruskich" nie wolno... (choć Węgry takie kupili, podobnie jak szczepionki Sputnik V).
  Nagła przyjaźń polsko-francuska
 • @Maria. 19:51:57 A odnośnie "odzwierzęcego" pochodzenia wirusów, to ponad 35 lat temu sugerowałem co następuje:
  W książce „Atrapy oraz paradoksy nowoczesnej biologii” wydanej w roku 1993, w tych krótkich słowach jej „Indeksu” przypomniałem, zaproponowaną już przed prawie półwieczem przez Howarda Temina, hipotezę pochodzenia wirusów od wewnątrzorganizmowych „transpozonów” – niewielkich fragmentów DNA oraz RNA, wyłamujących się z genomów żywych organizmów w sytuacjach odczuwanych przez nie jako „STRESOWE. Te „transpozony” ułatwiają przestosowawcze „przetasowania genów” u zagrożonych w swym bycie organizmów:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/04/Wirusow-pochodzenie.jpg

  (Nb. rzeczone „Atrapy biologii” zostały napisane w 1984 roku, na zamówienie „Naszej Księgarni” w Warszawie, ale zostały wydane dopiero w 9 lat później w Krakowie, częściowo sumptem kolegi matematyka z Genewy w Szwajcarii).
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @Maria. 21:21:35 Dla zabawy: od kilku lat utrzymuję, że ANTYSZCZEPIENNICY CIERPIA NA PRZYSTOSOWAWCZY ZANIK KORY MÓZGOWEJ
  patrz:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/159664,antyszczepionkowcy-to-ludzie-chorzy-na-atrofie-mozgu

  Jak by to ZJAWISKO PSYCHOSOMATYCZNE (wynikłe z aktywnego przystosowywania się do WEGETACJI w TPD (Technika-Pieniądz-Dupa) CYWILIZACJI ŻYCIA Zachodu, Szanowna "Maria" nazwała:

  (Lokalna) "śmierć mózgu" zamiast śpiączki (intelektualnej), na którą niewątpiwie Szanowna "dyskutantka" cierpi?
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @Maria. 13:19:13 KOLEJNY ETAP BĘCWALENIA "DZIEWICY INTELEKTU" Marii:
  //3/ Myli się Pan co do tego, że OBCE drobnoustroje "najpierw muszą się do naszego organizmu przedostać."
  Życie żadnego organizmu wielokomórkowego nie byłoby możliwe bez istnienia drobnoustrojów.//

  Oczywiście, wszystkie ustroje WIELOKOMÓRKOWE rozpoczynają swą AUTONOMICZNĄ EGZYSTENCJĘ od JEDNKOMÓRKOWEJ ZYGOTY.

  Ale na pewnym etapie ich ONTOGENEZY, zupełnie obce im SYMBIOTYCZNE mikroustroje MUSZĄ SIĘ do wzrastających większych organizmów jakoś PRZEDOSTAWAĆ.

  Który to, BANALNY FAKT pozostaje poza zdolnością INTELEKTU (od łac. inter-legere tj. czytać pomiędzy, rozróżniać pomiędzy POZORNIE podobnymi zjawiskami. Cytuję M-Intelektualną Dziewicę:

  //Zarazki rodzą się w nas i z nas jako infekcja (czyli mówiąc naukowo są pochodzenia ENDOGENNEGO) , a nie (jako EGZOGENNA, pochodząca z zewnątrz) infekcja (zarazkami) komórek ciała.//

  Brak dostrzegania różnicy między zjawiskami ENDOGENNYMI a EGZOENNYMI to KOMPLETNA ŚLEPOTA UMYSŁU.

  No a Sparta, po kilkuset latach jej istnienia, po prostu się "rozpłynęła" w helleńskiej cywilizacji Imperium Romanum. Na jej ZDROWOTNEJ zasadzie przez ponad tysiąc lat funkcjonowało następnie Imperium Ottomanum. No i IV Rzesza Niemiecka funkcjonowała przez lat kilkanaście w XX wieku. A w stalinowskim ZSRR też warunki wychowania były SPARTAŃSKIE - wg filozofa Kotarbińskiego, stalinizm to był okres w historii świata, kiedy to społeczne ideały platońskie zostały W PEŁNI ZREALIZOWANE.
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @demonkracja 09:18:58 zapytuje: Kto to jest ten tytułowy hosztapler? I dostarcza odpowiedzi: CZARCI POMIOT
  A kto do tego CP należy?

  Dokładnie ci, którzy // fundują nam cywilizację śmierci.//

  Kwestią jest co to jest ta sławna CYWILIZACJA ŚMIERCI.

  Według papieża JPII to była Cywilizacja zezwalająca na aborcję pozbawionych jeszcze świadomych odruchów mózgu - a czasami wręcz bezmózgowych - LUDZKICH PŁODÓW.

  Akurat taką Cywilizacją Śmierci była Starożytna Sparta - wg. Platona wzorzec do naśladowania w przyszłości .

  Takiego rodzaju Cywilizacji Śmierci ja bym się nie lękał - przednatalna eliminacja osobników widocznie (USG i inne metody tego sprawdzania) upośledzonych przyczynia się przecież do polepszenia OGÓLNEGO ZDROWIA społeczeństwa.

  Podobnie jak powszechne obecnie szczepienia, które "hartują" dobrą jakość układu odpornościowego - i to nie tylko dzieci ale i DOROSŁYCH, stających się bardziej odpornymi na cięższe zachorowania na ten sławny Covid 19 . (Bo przecież nie w ramach CYWILIZACJI ŚMIERCI zaszczepiono w ChRL obecnie już 72 % populacji, czyli ponad MILIARD mieszkańców.)

  A może sam DEMENTOKRATA jest działającym na neon24 ŻYWYM [?] przykładem ŚMIERCI ASOCJACYJNYCH ZDOLNOŚCI MÓZGOWIA dorosłego obywatela, "zanurzonego" w Naszej (od 31 już lat!) Żydo-Amerykańskiej CYWILIZACJI ŻYCIA ?
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @Maria. 23:37:34 No i znowu odezwała się NAUKOWA BĘCWALICA, intelektualnie NIEPOKALANA DZIEWICA MARIA "Zarazki rodzą się w nas
  i z nas jako infekcja, a nie infekcja komórek ciała. ... Zarazki mogą tylko przyczyniać się do stanu nierównowagi toksycznej, ale NIGDY nie powodują żadnej konkretnej choroby!"//

  No i nie jest to NOWA NAUKA na poziomie XXI wieku?

  A więc GRUŹLICA, których to "laseczki" oglądałem pod mikroskopem, pożyczonym od dyrektora Sanatorium Przeciwgruźliczego w Z-nem, dr Paryskiego już w wieku lat 10 [rok 1952/53], "zrodziły się w mym ojcu i z niego" jako SAMORÓDCZA INFEKCJA [a nie pochodząca z zewnątrz infekcja komórek jego ciała]?

  I te bakterie, zwane lasecznikami Kocha, rodzą się spontanicznie "w nas i z nas"? I nie sa/były one ZARAZKAMI, będącymi przyczyną masowych chorób aż do połowy XX wieku, kiedy to zastosowano przeciw nim szczepionke BCG?

  {BCG (od Bacillus Calmette-Guérin) – szczepionka opracowana we Francji w 1921 roku przez Alberta Calmette'a i Camille'a Guérina i stosowana przede wszystkim przeciw gruźlicy. Szczepionka zawiera atenuowany, ale żywy szczep bakterii Mycobacterium bovis (gatunek pokrewny, wywołujący gruźlicę bydła). Atenuację uzyskuje się wskutek 231 pasaży na podłożu z żółcią. Szczepienia okazały się skuteczne w Europie i krajach Azji, ale nie w Ameryce Północnej, gdzie dominuje inna odmiana tej [NIE ISTNIEJĄCEJ WG DZIEWICY INTELEKTUALNEJ MARII] bakterii.}

  Wiem, że na neonie24 mnie biorą za PROSZCZEPIENNEGO LUCYFERYSTĘ - ale czy to nie jest WSTYD dla neoniarzy tolerować na tym "lekarskim" portalu tak naładowaną ZWYKŁYM KRETYNIZMEM "świetą osobę Marię"?
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @Maria. 01:40:46 jak zwykle BREDZI > w biologii nie ma zjawiska "szkodliwych komórek" ani żadne narządy tkanki czy komórki
  ze sobą nie walczą. <<br />
  A tkanka NOWOTWOROWA to "przyjacielska" dla naszych organizmów tkanka?

  Ja ją nawet osobiście widziałem przed 8 laty w kaciku mego lewego oka.

  I ta tkanka, zwalczona na przeciąg lat sześciu "klasyczną" chemią, rozpychając się w mym organizmie znowu, przed 2 laty ZADUSIŁA nerw wiodący do tego oka.

  Dzieki WALCE O BYT tego nowotworu, zwanego chłoniakiem płaszcza, od roku na to lewe oko jestem kompletnie Slepy.

  I nie jest to przykład tej darwinowskiej "walki o byt" między zrodzonymi w naszych organizmach, tzw. NEOTENICZNYCH /udziecinnionych/ komórek z DOJRZAŁĄ tkanką naszych organizmów?

  A cała Marii "nowoczesna, XXI-wieczna" TEORIA BRAKU SZKODLIWYCH {dla nas} ZARAZKÓW - tj. bakterii i wirusów - w naszym otoczeniu, to nie jest przypadkiem NAJZWYKLEJSZY BEŁKOT NAUKOWY?
  Naukowcy i hosztaplerzy
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:21 Tu akurat z kol. Wojtasem i autorem wpisu się zgodzę:
  Najgorszy przykład do czego doprowadziło, pchanie się, "na siłę" Watykanu na Wschód, to Banderowcy (Bandera to był syn uniackiego (grekokatolickiego) popa.

  Jeśli się nie mylę, w razie czego proszę mnie skontrować.

  A tak ogólnie to twierdzę, że całe to chrześcijaństwo (wszelkich odmian), to po prostu KULT BZIKa. (BZIK - Bóg Zniweczania Inteligencji Kretynizmem; patrz "5 SOLAS ZNIWECZAJĄCEGO INTELIGENCJĘ BZIK’A" (2017 - https://markglogg.eu/?p=1909
  Fatalna Unia część I
 • Chiny zaszczepiły ponad miliard ludzi przeciw Covid-19. To 72 proc. populacji 16 września 2021, 19:48
  Władze Chin poinformowały w czwartek, że w kraju na Covid-19 zaszczepiono już ponad 1 mld ludzi, 72 proc. liczącej 1,4 mld populacji. Podano 2,16 mld dawek szczepionki, a 1,01 mld osób jest w pełni zaszczepionych.

  Informację o skali zaszczepienia mieszkańców przeciw koronawirusowi podano wkrótce po wprowadzeniu lockdownu w Xiamen na południowym wschodzie kraju. W prowincji Fujian, w której leży to miasto, wykryto największe od tygodni ogniska koronawirusa.
  Reklama

  Rygorystyczny lockdown obowiązuje od wtorku wieczorem; mieszkańcy nie mogą opuszczać domów bez uzasadnienia, wszystkie obiekty rozrywkowe, w tym kina, bary, siłownie i biblioteki, wstrzymały pracę, a osiedla i okoliczne wsie zostały zamknięte.

  ChRL podtrzymuje taktykę „zero tolerancji” w przypadkach wykrycia nowych zakażeń, stosując zlokalizowane lockdowny, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Władze niektórych miast i regionów zaostrzyły kontrole podróżnych i wprowadziły obowiązkową kwarantannę oraz masowe testy przesiewowe. (PAP)
  Narastająca opresja szczepionkowa.
 • @Berkeley72 10:31:03 Do powższego komentarza załączyłem ten oto obrazek, który jednak sie nie ukazał:
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/07/Dobroczynne-Promieniowanie.jpg
  Szczepionki Covid - narzędzia zbrodni przeciwko ludzkości.
 • @Ryszard Opara 03:41:45 Wszystkie szczepionki TO SĄ TRUCIZNY, z którymi organizm, przez kilka tygodni WALCZY,
  wytwarzając, po tym okresie "mini choroby" te sławne PRZECIWCIAŁA, chroniące go przed WIĘKSZYMI INWAZJAMI podobnych TRUCIZN.

  To jest postawa znanego OD WIEKÓW (np. Chiny, Imperium Ottomanum) prymitywnego (przez zadraśnięcia strupami zebranymi z chorych) SZCZEPIENNICTWA.

  Sz. Pan dr Ryszard Opara twierdzi co następuje:

  //Szczepionka przeciwko Covid-19 - nie jest w ogóle szczepionką - to jest niesprawdzony jeszcze dokładnie eksperymentalny preparat genetyczny!//

  NO I CO Z TEGO?

  Jakby to wszelkie "bezpańskie" kwasy nukleinowe (RNA i DNA), które z jakichś przyczyn w naszych organizmach się znalazły, nie były w nich PRACOWICIE NEUTRALIZOWANE i degradowane?

  Przecież zwykłe napromieniowanie słoneczne UV zabija komórki naszego naskórka, pozostawiając w nim resztki porozbijanych kwasów nukleinowych, wydostających się z jąder zabitych komórek. Nie mówiąc już o silniejszych napromieniowaniach, jak te jakie wystąpiły w Europie po awarii w Czarnobylu (CZAES) w 1986. Te napromieniowania WYRAŹNIE POPRAWIŁY STAN ZDROWOTNY ludności, zwłaszcza w rejonach dość silnego napromieniowania. To jest info od mego kolegi, wieloletniego szefa ochrony radiologicznej Polski prof. Zbigniewa Jaworowskiego. Oto ogólne wnioski ukraińsko-polskiej komisji, która badała wpływ tych napromieniowań:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/12/radioodpornosc.jpg

  A elementy RNA w szczepionkach przeciw covid 19?

  To już wskazałem pani "Marii"

  >> Maria. 23:10:35 > // w szczepionce Pfizera znajduje się nie m RNA płuc a ...nerek! Co robi tam materiał nukleoprotein NEREK?
  itd.//

  Krótka odpowiedź.

  Wszystkie czynniki, ZABURZAJĄCE normalną dynamiczną homeostazę organizmu, Z BIOLOGICZNEJ KONIECZNOŚCI ulegają w organizmie NEUTRALIZACJI I LIKWIDACJI zgodnie z J. Piageta LAMARCKOWSKĄ OBSERWACJĄ „wyrównania z nadkompensacją zaburzeń metabolizmu, wywołanych przez jakieś bodziec” (Jean Piaget, lata 1950).

  Ja te ABSOLUTNIE KONIECZNE dla długotrwałego zachowania życia PRZECIWENTROPICZNE procesy biochemiczne uogólniłem w prostej formule:

  //I/RSA: Irytacja (bodziec) →Regeneracja zaburzonego elementu żywiny → jegoSuper (lub Nad) regeneracja →Asocjacja (czyli INTELIGENTNE połączenie się znadregenerowanych elementów, powiększające szanse życiowe tak reagujących organizmów)

  A zatem także te nukleoproteinyny NEREK też są przez organizm LIKWIDOWANE Z NADKOMPENSACJĄ, jeśli znalazły się one w szczepionkach.

  A zatem prawdopodobnie ta przeciwentropiczna NADKOMPENSACJA reakcji na śladowe wszczepienie mRNA nerek, jest wykorzystywana, jako pobudzacz (adjuwant), do szybkiej budowy, przez limfocyty, pożądanych przeciwciał przeciw białku S (?)

  Czy mnie choć trochę ZROZUMIANO?
  Szczepionki Covid - narzędzia zbrodni przeciwko ludzkości.
 • @kula Lis 70 09:10:07 @Maria. 23:02:24 Proszę nie robić POPISÓW IGNORANCJI. W 1980 WHO/OMS ogłosił eliminację CZARNEJ OSPY
  w skali CAŁEGO ŚWIATA szczepieniami.

  Wstawię to i tutaj:

  To w odpowiedzi na "Marii" zapewnienie, że szczepienia w 2021 to //BEZPRECEDENSOWA AKCJA MASOWYCH SZCZEPIEŃ, NIE MAJĄCA ANALOGÓW NIGDY WCZEŚNIEJ//

  Popisywanie się NIEZNAJOMOŚCIĄ PODSTAWOWYCH FAKTÓW z historii medycyny, releguje Panią (mam nadzieję, że jest żeńskiego genderu i w wieku DOJRZAŁYM) w"groupies" LUDZI WIELKIEJ WIARY, jak już napisałem:

  > DEMONSTRUJĄCYCH ZUPEŁNY BRAK KOMPETENCJI by zajmować się przedmiotem SZCZEPIEŃ.

  > Tak jakbym rozmawiał o GEOLOGII (na której w młodości przed 50 laty się dość dobrze znałem) z kimś głoszącym XXI-wieczną TEORIĘ MŁODEJ ZIEMI (mającej według najnowszej mody z 20 tys lat zaledwie) - by wskazać tu na taką KREACJONISTYCZNĄ WIARĘ "leśnika" prof. Macieja Giertycha z PAN w Kurniku k. Poznania.

  > Lub miał do czynienia z mym młodszym kolegą, mgr. historii, obecnie adeptem przekonania, że ZIEMIA JEST PŁASKA, który chyba nigdy nie studiował (uczonej za moich czasów w szkołach ogólnokształcących, XIX wiecznej w zasadzie) FIZYKI i nigdy nie podróżował samolotem na inne Kontynenty, zwłaszcza na Półkuli Południowej, gdzie w nocy widać "Krzyż Południa".

  > Dorzucę do tego, jakżesz popularną WIARĘ, przed kilku laty, całego szeregu dyplomowanych doktoratem uczonych (jak mój b. kolega dr Piotr Bein z Vancouver, Ca) że WSZELAKIE NAPROMIENIOWANIA SĄ SZKODLIWE, zwłaszcza tego DU (zubożonego uranu), który PRAWIE W OGÓLE NIE PROMIENIUJE (jak jego definicja na to wskazuje).

  I pozwolę sobie tutaj wskazać, że Pani stwierdzenie

  //Dlatego nie można WIERZYĆ w statystyki dotyczące hoaxu pod nazwą nowa choroba wirusowa powodowana przez nigdzie nie wyizolowanego wirusa SARS Cov2.//

  opiera się na PLANOWEJ IGNORANCJI faktu, że struktura tego "nie istniejącego" wirusa Sars Cov2 została już WIELOKROTNIE opatentowana:

  //The number of patents and published patent applications relating to the prevention, treatment, diagnosis, protection from or alleviation of symptoms of SARS-CoV was used as a useful barometer to assess innovation to fight SARS-CoV. These patents and patent publications suggest that previous SARS-CoV outbreaks spurred innovation related to the diagnosis, and treatment of COVID-19. //

  https://www.natlawreview.com/article/coronavirus-innovation-guideposts-eve-covid-19-pandemic

  Więc PROSZĘ UPRZEJMIE ZAPRZESTAĆ POPISYWAĆ SIĘ SWĄ IGNORANCJĄ. Wg SOKRATESA, choć ludzie Z NATURY są DOBRZY, to WOJUJĄCY IGNORANCI Z DEFINICJI SĄ ZŁYMI LUDŹMI. To samo dotyczy właściciela niniejszego portalu, byłego lekarza, Ryszarda Opary.
  Szczepionki Covid - narzędzia zbrodni przeciwko ludzkości.
 • @Berkeley72 22:09:18 @Maria. 23:02:24 Proszę nie robić wobec mnie POPISÓW IGNORANCJI. W 1980 WHO/OMS ogłosił eliminację CZARNEJ
  w skali CAŁEGO ŚWIATA szczepieniami.

  Wstawię to i tutaj:

  To w odpowiedzi na "Marii" zapewnienie, że szczepienia w 2021 to // BEZPRECEDENSOWA AKCJA MASOWYCH SZCZEPIEŃ, NIE MAJĄCA ANALOGÓW NIGDY WCZEŚNIEJ//

  Popisywanie się NIEZNAJOMOŚCIĄ PODSTAWOWYCH FAKTÓW z historii medycyny, releguje Panią (mam nadzieję, że jest żeńskiego genderu i w wieku DOJRZAŁYM) w"groupies" LUDZI WIELKIEJ WIARY, jak już napisałem:

  > DEMONSTRUJĄCYCH ZUPEŁNY BRAK KOMPETENCJI by zajmować się przedmiotem SZCZEPIEŃ.

  > Tak jakbym rozmawiał o GEOLOGII (na której w młodości przed 50 laty się dość dobrze znałem) z kimś głoszącym XXI-wieczną TEORIĘ MŁODEJ ZIEMI (mającej według najnowszej mody z 20 tys lat zaledwie) - by wskazać tu na taką KREACJONISTYCZNĄ WIARĘ "leśnika" prof. Macieja Giertycha z PAN w Kurniku k. Poznania.

  > Lub miał do czynienia z mym młodszym kolegą, mgr. historii, obecnie adeptem przekonania, że ZIEMIA JEST PŁASKA, który chyba nigdy nie studiował (uczonej za moich czasów w szkołach ogólnokształcących, XIX wiecznej w zasadzie) FIZYKI i nigdy nie podróżował samolotem na inne Kontynenty, zwłaszcza na Półkuli Południowej, gdzie w nocy widać "Krzyż Południa".

  > Dorzucę do tego, jakżesz popularną WIARĘ, przed kilku laty, całego szeregu dyplomowanych doktoratem uczonych (jak mój b. kolega dr Piotr Bein z Vancouver, Ca) że WSZELAKIE NAPROMIENIOWANIA SĄ SZKODLIWE, zwłaszcza tego DU (zubożonego uranu), kory PRAWIE W OGÓLE NIE PROMIENIUJE (jak jego definicja na to wskazuje).

  I pozwolę sobie tutaj wskazać, że Pani stwierdzenie

  //Dlatego nie można WIERZYĆ w statystyki dotyczące hoaxu pod nazwą nowa choroba wirusowa powodowana przez nigdzie nie wyizolowanego wirusa SARS Cov2.//

  opiera się na PLANOWEJ IGNORANCJI faktu, że struktura tego "nie istniejącego" wirusa Sars Cov2 została już WIELOKROTNIE opatentowana:

  //The number of patents and published patent applications relating to the prevention, treatment, diagnosis, protection from or alleviation of symptoms of SARS-CoV was used as a useful barometer to assess innovation to fight SARS-CoV. These patents and patent publications suggest that previous SARS-CoV outbreaks spurred innovation related to the diagnosis, and treatment of COVID-19. //

  https://www.natlawreview.com/article/coronavirus-innovation-guideposts-eve-covid-19-pandemic

  Więc PROSZĘ UPRZEJMIE ZAPRZESTAĆ POPISYWAĆ SIĘ SWĄ IGNORANCJĄ. Wg SOKRATESA, choć ludzie Z NATURY są DOBRZY, to WOJUJĄCY IGNORANCI Z DEFINICJI SĄ ZŁYMI LUDŹMI. To samo dotyczy właściciela niniejszego portalu, byłego lekarza, Ryszarda Opary.
  Midrasz „Lucyfera” o Stworzeniu Boga Izraela
 • @Maria. 23:02:24 Proszę nie robić wobec mnie POPISÓW IGNORANCJI. W 1980 WHO/OMS ogłosił eliminację CZARNEJ OSPY właśnie masowymi
  w skali CAŁEGO ŚWIATA szczepieniami.

  To w odpowiedzi na "Marii" zapewnienie, że szczepienia w 2021 to // BEZPRECEDENSOWA AKCJA MASOWYCH SZCZEPIEŃ, NIE MAJĄCA ANALOGÓW NIGDY WCZEŚNIEJ//

  Popisywanie się NIEZNAJOMOŚCIĄ PODSTAWOWYCH FAKTÓW z historii medycyny, releguje Panią (mam nadzieję, że jest żeńskiego genderu i w wieku DOJRZAŁYM) w"groupies" LUDZI WIELKIEJ WIARY, jak już napisałem:

  > DEMONSTRUJĄCYCH ZUPEŁNY BRAK KOMPETENCJI by zajmować się przedmiotem SZCZEPIEŃ.

  > To tak jakbym rozmawiał o GEOLOGII (na której w młodości przed 50 laty się dość dobrze znałem) z kimś głoszącym XXI-wieczną TEORIĘ MŁODEJ ZIEMI (mającej według najnowszej mody z 20 tys lat zaledwie) - by wskazać tu na taką KREACJONISTYCZNĄ WIARĘ "leśnika" prof. Macieja Giertycha z PAN w Kurniku k. Poznania.

  > Lub miał do czynienia z mym młodszym kolegą, mgr. historii, obecnie adeptem przekonania, że ZIEMIA JEST PŁASKA. On chyba nigdy nie studiował (uczonej za moich czasów w szkołach ogólnokształcących, XIX wiecznej w zasadzie) FIZYKI i nigdy nie podróżował samolotem na inne Kontynenty, zwłaszcza na Półkuli Południowej, gdzie w nocy widać "Krzyż Południa".

  > Dorzucę do tego, jakżesz popularną, kilka lat temu WIARĘ, całego szeregu dyplomowanych doktoratem uczonych (jak mój b. kolega dr Piotr Bein z Vancouver, Ca) że WSZELAKIE NAPROMIENIOWANIA SĄ SZKODLIWE, zwłaszcza tego DU (zubożonego uranu), który PRAWIE W OGÓLE NIE PROMIENIUJE (jak jego definicja na to wskazuje).

  I pozwolę sobie tutaj wskazać, że Pani stwierdzenie:

  // nie można WIERZYĆ w statystyki dotyczące hoaxu pod nazwą nowa choroba wirusowa powodowana przez nigdzie nie wyizolowanego wirusa SARS Cov2.//

  opiera się na PLANOWEJ IGNORANCJI faktu, że struktura tego "nie istniejącego" wirusa Sars Cov2 została już WIELOKROTNIE opatentowana:

  //The number of patents and published patent applications relating to the prevention, treatment, diagnosis, protection from or alleviation of symptoms of SARS-CoV was used as a useful barometer to assess innovation to fight SARS-CoV. These patents and patent publications suggest that previous SARS-CoV outbreaks spurred innovation related to the diagnosis, and treatment of COVID-19. //

  https://www.natlawreview.com/article/coronavirus-innovation-guideposts-eve-covid-19-pandemic

  Więc PROSZĘ UPRZEJMIE ZAPRZESTAĆ POPISYWAĆ SIĘ IGNORANCJĄ. Wg SOKATESA, choć ludzie Z NATURY są DOBRZY, to WOJUJĄCY IGNORANCI Z DEFINICJI SĄ ŹLI. To samo dotyczy właściciela niniejszego portalu, byłego lekarza, Ryszarda Opary.
  Covid-19 to dopiero wstęp. Będzie ciąg dalszy
 • @Maria. 20:48:17 Niechżesz sz. Pani ZAUWAŻY, że masowe szczepienia przyczyniły się do ZNACZNEGO ZMNIEJSZENIA ŚMIERTELNOŚCI
  zachorowań na ten "nieistniejacy" Covid 19:

  Oto dane z ostatnich 2 tygodni z Anglii gdzie ponad 70 % ludności jest zaszczepionych:

  UK 317,520 (zach. w ost. 7 dni) 267,183 (zach. w poprz. 7 dni) +19% (przyrost %) 4,646 (liczba zach w ost. 7 dni na 1 mln) 951 (l. zgonów w ost. 7 dni) 785 (l. zgonów w poprz. 7 dni) +21% (przyrost) > 14 (l. zgonów na mln w ost. 7 dni)

  RUSSIA 233,144 199,121 +17% 1,597 7,024 6,704 +5% > 48 (l. zgonów na mln w ost. 7 dni)

  Czyli w Rosji (ok. 35 % zaszczep.) przy podobnej ja w Anglii liczbie codziennych zachorowań, 48/14 = ok. 3,5 RAZA WIĘCEJ ZGONÓW niż w Anglii (prawie 80 % zaszczepionych)

  Czyli te szczepienia działają I TO BARDZO WYRAŹNIE, ZWIĘKSZAJĄC PRZEŻYWALNOŚĆ ZARAŻONEJ CZĘŚCI LUDNOŚCI !

  Co dawało się zauważyć już przed 3 MIESIĄCAMI porównując sytuację w Rosji i Anglii:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/162942,porownanie-liczb-zachorowan-zgonow-na-covid-w-anglii-i-rosji

  (tekst z 1.08 br. czyli prawie dokładnie z przed 3 miesięcy!)
  Covid-19 to dopiero wstęp. Będzie ciąg dalszy
 • @Maria. 14:48:46 A czy "Maria" zajmomowała się pracą przy wytwarzaniu szczepionek? ZAPEWNE NIE
  i tutaj tkwi TAJEMNICA, że rozpisuje się o składzie jakiejś - wstrzykniętej ludziom już blisko miliard razy, w ciągu bieżącego 2021 roku - szczepionki, którą dumnie uważa Pani

  // za relikt XIX wiecznych dogmatów medycznych (TEORII INFEKCYJNOŚCI ) I fałszywej definicji nukleoproteiny czyli wirusa.//

  Które to dumne stwierdzenie DOBITNIE WSKAZUJE SZ. PANI DEMONSTRUJE ZUPEŁNY BRAK KOMPETENCJI by zajmować się tym przedmiotem.

  Tak jakbym rozmawiał o geologii (na której w młodości przed 50 laty się dość dobrze znałem) z kimś głoszącym XXI-wieczną "teorię młodej ziemi" (mającej według najnowszej mody z 20 tys lat zaledwie) - by wskazać tu na "leśnika" prof. Macieja Giertycha z PAN w Kurniku k. Poznania.

  Lub z XXI wiecznym adeptem przekonania, że Ziemia jest Płaska, mgr. historii który nigdy nie studiował XIX wiecznej w zasadzie (w szkołach ogólnokształcących) fizyki i nigdy nie podróżował samolotem na inne Kontynenty, zwłaszcza na Półkuli Południowej, gdzie w nocy widać "Krzyż Południa".
  Covid-19 to dopiero wstęp. Będzie ciąg dalszy
 • @Maria. 23:10:35 > // w szczepionce Pfizera znajduje się nie m RNA płuc a ...nerek! Co robi tam materiał nukleoprotein NEREK?
  itd.//

  Krótka odpowiedź.

  Wszystkie czynniki, ZABURZAJĄCE normalną dynamiczną homeostazę organizmu, Z BIOLOGICZNEJ KONIECZNOŚCI ulegają w organizmie NEUTRALIZACJI I LIKWIDACJI zgodnie z J. Piageta LAMARCKOWSKĄ OBSERWACJĄ „wyrównania z nadkompensacją zaburzeń metabolizmu, wywołanych przez jakieś bodziec” (Jean Piaget, lata 1950).

  Ja te ABSOLUTNIE KONIECZNE dla długotrwałego zachowania życia PRZECIWENTROPICZNE procesy biochemiczne uogólniłem w prostej formule:

  //I/RSA: Irytacja (bodziec) →Regeneracja zaburzonego elementu żywiny → jegoSuper (lub Nad) regeneracja →Asocjacja (czyli INTELIGENTNE połączenie się znadregenerowanych elementów, powiększające szanse życiowe tak reagujących organizmów)

  A zatem także te nukleoproteinyny NEREK też są przez organizm LIKWIDOWANE Z NADKOMPENSACJĄ, jeśli znalazły się one w szczepionkach.

  A zatem prawdopodobnie ta przeciwentropiczna NADKOMPENSACJA reakcji na wszczepienie mRNA nerek, jest wykorzystywana, jako pobudzacz (adjuwant), do szybkiej budowy, przez limfocyty, pożądanych przeciwciał przeciw białku S (?)

  Czy mnie choć trochę ZROZUMIANO?
  Covid-19 to dopiero wstęp. Będzie ciąg dalszy
 • @Maria. 16:25:22 // w szczepionce Pfizera znajduje się nie m RNA płuc a ...nerek! Co robi tam materiał nukleoprotein NEREK? itd
  Krótka odpowiedź.

  Wszystkie czynniki, ZABURZAJĄCE normalną dynamiczną homeostazę organizmu, Z BIOLOGICZNEJ KONIECZNOŚCI ulegają w organizmie NEUTRALIZACJI I LIKWIDACJI zgodnie z J. Piageta LAMARCKOWSKĄ OBSERWACJĄ „wyrównania z nadkompensacją zaburzeń metabolizmu, wywołanych przez jakieś bodziec” (Jean Piaget, lata 1950).

  Ja te ABSOLUTNIE KONIECZNE dla długotrwałego zachowania życia PRZECIWENTROPICZNE procesy biochemiczne uogólniłem w prostej formule:

  //I/RSA: Irytacja (bodziec) →Regeneracja zaburzonego elementu żywiny → jegoSuper (lub Nad) regeneracja →Asocjacja (czyli INTELIGENTNE połączenie się znadregenerowanych elementów, powiększające szanse życiowe tak reagujących organizmów)

  A zatem także te nukleoproteinyny NEREK też są przez organizm LIKWIDOWANE Z NADKOMPENSACJĄ, jeśli znalazły się one w szczepionkach.

  Czy mnie choć trochę ZROZUMIANO?
  Czy nie zaszczepieni winni zacząć PŁACIĆ za ich leczenie?
 • @viridiana 11:10:21 Dorzucę i tutaj, może jakoś to przejdzie. Odpowiedź na problem "Marii":
  @Maria. 16:25:22 się pyta // w szczepionce Pfizera znajduje się nie mRNA płuc a ...nerek! Co robi tam materiał nukleoprotein NEREK? itd //

  Krótka odpowiedź.

  Wszystkie czynniki ZABURZAJĄCE normalną dynamiczną homeostazę organizmu. Z BIOLOGICZNEJ KONIECZNOŚCI ulegają w organizmie NEUTRALIZACJI I LIKWIDACJI zgodnie z J. Piageta LAMARCKOWSKĄ OBSERWACJĄ " „wyrównania z nadkompensacją zaburzeń metabolizmu, wywołanych przez jakieś bodziec” (Jean Piaget, lata 1950).

  Ja te ABSOLUTNIE KONIECZNE dla długotrwałego zachowania życia PRZECIWENTROPICZNE procesy biochemiczne uogólniłem w prostej formule:

  //I/RSA: Irytacja (bodziec) →Regeneracja zaburzonego elementu żywiny → jegoSuper (lub Nad) regeneracja →Asocjacja (czyli INTELIGENTNE połączenie się znadregenerowanych elementów, powiększające szanse życiowe tak reagujących organizmów)

  A zatem także te nukleoproteinyny NEREK też są przez organizm LIKWIDOWANE Z NADKOMPENSACJĄ, jeśli znalazły się one w szczepionkach.

  Czy mnie choć trochę ZROZUMIANO?
  Midrasz „Lucyfera” o Stworzeniu Boga Izraela

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031