Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 535 komentarzy

Post tenebras lux

Berkeley72 - fizyk i geofizyk, filozof piagetowsko-lamarckowski, instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu

Moje komentarze

 • @Arjanek 07:45:27 Ale jednak Robert Faurisson to był
  //negacjonista Holokaustu, znany z zaprzeczania istnieniu komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, ... Twierdził, że ludobójstwo Żydów przez hitlerowskie Niemcy było wymysłem propagandy syjonistycznej, kłamstwem mającym na celu uzyskanie odszkodowań wojennych. W rzeczywistości deportowani - twierdził - umierali z powodu chorób i niedożywienia. Zakwestionował także autentyczność dziennika młodej holenderskiej Żydówki Anny Frank. (http://www.tvn24.pl)
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Arjanek 07:45:27 Dzięki za info, muszę sprawdzić w "Stańczyku" z lat 1990,
  w liczącym aż 50 stron artykule Tomka Gabisia nt. negacjonizmu holocaustu. No cóż starość, po ćwierćwieczu nazwiska mogą zacząć się mylić.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Arjanek 12:12:17 No, przetrwałem koljną mękę tzw. PET badania to odpowiem
  Odnośnie prośby "Arianka":

  //To może Pan coś napisze o tym 1969 roku w Berkeley, to się pośmiejemy!//

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Not-too-Divine-Comedy-back-2.jpg

  Ot, tutaj sformułowałem NACZELNĄ TEZĘ, że tzw. "bóg USA" ukrył się w przybytku, o który się opierają moi z Berkeley koledzy (ten po prawej, profesor Wasserbau z ETH Zurich Hans Buhler, zmarł przed kilku laty. Postaram się wkrótce rozwinąć tę tezę w j. polskim. ("Arianek" mam nadzieję, zauważył, że tzw. "pokoje gościnne" od momentu zmiany ustroju w RP reklamują się jako "pokoje z łazienkami" - to wpływ tzw. AMERYKANIZMU nad Wisłą i Odrą, "łazienka" w USA to obowiązkowy eufemizm dka pospolitego WC.

  A jeśli chodzi o pytanie //Jest Pan pewny, że to powiedział Faurisson?// (że zazwyczaj wrogowie ustrojów totalitarnych mnożą razy 10 liczbę ofiar obozów koncentracyjnych).

  To słyszałem to na filmie (francuskim) z procesu prof. Faurisona, negującego istnienie komór gazowych w tych obozach (Haaertz pokazuje zdjęcie, opisane po polsku, szkicu usytuowania takiej komory w KL Warschau.)
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Arjanek 09:43:19 No oczywiście, że jestem KOMUCH, tego się nauczylem... w USA
  bo wcześniej, tak jak "standardowy" młody Polak, wyobrażałem sobie że USA to raj na ziemi.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • Przeczytalem i czuje się jak w KLUBIE POPIERDOLEŃCÓW,zwlaszcza tych z "wszystko wiedzącego lepiej" USA, jak ten dr Nowopolski
  Ot co wyczytalem:

  //Diametralnie odwrotne wyglądała sytuacja w czerwonym imperium. Żydzi dokonali tam na gojach w ogólności, a Rosjanach w szczególności monstrualnych zbrodni, a ofiary ich terroru można liczyć w dziesiątkach a nawet setkach milionów niewinnych istnień ludzkich. Miast chlebem, czerwoni władcy karmili swych poddanych bajkami o wielkości nowoutworzonego „narodu sowieckiego”. „Sowieckij Sojuz eto pierwaja strana mira” głosiła ich propaganda.//

  No i co, była to nieatpliwie racjonalna nadzieja, że jakoś - zbrodniczy za swej istoty - KAPITALIZM zostanie zlamany i RZĄDY PIENIĄDZA odejdą w przeszłość.

  Do polowy lat 1970 pod wpływem ZSRR kapitalizm na świecie był w odwrocie, nie tylko powstały Chiny Ludowe, ale i Kuba, Libia i cale multum SOCJALISTYCZNYCH krajów, jak chociażby ta wyniszczana obecnie (przez kogo?) Syria.

  Po klęsce w Wietnamie, ŻYDOWSKA POTĘGA USA (opina K. Marksa i W. Sombarta, autora książki "Dlaczego w USA nie może być socjalizmu") zdecydowała, ze "jeśli wroga nie potrafimy pokonać, to najlepiej jest się z nim zaprzyjaźnić". no i stąd wyszła polityka "conwergency" - bodajże Brzezińskiego i Cartera), do niej się "zapalił" Gorbaczow i stojace za nim russkije żydostwo (za wyjatkiem mego przyjaciela Izraela Szamira), dokooptowano do tego "teamu" Jaruzelskiego z Kiszczakiem (posrednikiem byl oczywiście "zydopolski intelektualista" Aadam Shaff). No i Bank Światowy wraz z IMF (same anglojezyczne żydostwo) zrobilo nam zmiane ustroju i mamy to, co mamy - np. drNowopolskiego i Stara Babę wypisujacych na neonie powyższe dyrdymały.

  A ja pamietam z mlodości spedzonej w USA, ze sobie wtedy myślalem

  "Lepej się nie urodzić niż musieć żyć w USA!"

  A kiedyś, wracając z weekendowego wyjazdu na narty do Squaw Valley, ogladając - z autostrady - niewiarygodna wręćz BRZYDOTĘ tzw. "rolnictwa" w Sacramento Valley, do mego francuskiego kolegi spontanicznie wybuchlem "ONI TAKICH JAK JA CHCĄ POZBIJAĆ" - co na neonie też trochę się odczuwa.

  http://www.ifispan.pl/shop/dlaczego-nie-ma-socjalizmu-w-stanach-zjednoczonych-werner-sombart/
  Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?
 • @Arjanek 17:58:54 Prawdziwe i nieprawdziwe wiadomości o KL Warschau. Ofiary śmiertelne to łącznie około 20 tys. osób
  Sprawdziłem portal "wPolityce.pl". Ponoć tam zmarło ok. 20 tys. ludzi, czyli z 10 razy miej niż postulują "polscy nacjonaliści". Prof. Faurisson (już zmarł, w czasie wojny był więźniem obozu koncentracyjnego) utrzymywał, że "nacjonaliści" zazwyczaj przesadzają 10 x z liczbą ofiar. Proszę policzyć jak w takim razie przesadzali nacjonaliści żydowscy lub ukraińscy ze swymi "holokaustami" i "hlodomorami". I tyle - i to jest właśnie CREATIO EX NIHILO, nie tyle żywych ludzi ile TRUPÓW.

  W Haaertz pokazują tablicę pamiątkową z pobliskiego kościoła, gdzie JAK BYK pisze o 200 tysiącach ofiar KL Warschau:

  https://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.7942660.1570129276!/image/2110535085.jpg

  A tak przy okazji, niezbyt lubiący - w przeciwieństwie do żydów oraz chrześcijan "biznes na trupach" muzułmanie utrzymują, że i męka i zmartwychwstanie proroka Jezusa to też było CREATIO EX NIHILO.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Pedant 08:26:43 Odnośnie Hieronim Bosch, (ur. ok. 1450 w ’s-Hertogenbosch
  to Wikipedia podaje iż:

  //Jego twórczość charakteryzuje złożona symbolika, dotycząca w wielu przypadkach grzeszności i niedoskonałości człowieka, poprzez swą zawiłość nie do końca jasna dla odbiorców.//

  Ja, w r. 1967 jeżdżąc autostopem po Europie, w Hertogenbosch (holandia) oglądałem wystawę jego obrazów. (wejście sponsorował mi belgijski nauczyciel, który podwoził mnie na autostopie).

  Otóż przełom wieku XV i XVI to były zalążki ruchu protestanckiego, zwłaszcza w Niederlandach będących kolonią katolickiej Hiszpanii. (//W 1556 r. zamieszki wywołane przez kalwinistów sprowokowały króla Hiszpanii Filipa II do nasilenia represji wobec buntowników religijnych w Niderlandach //)

  A jak, wywołane "Dekalogiem", były silne OBSESJE GRZECHU, zwłaszcza ludności miejskiej, świadczy fakt, ze w wojnach religijnych, jakie wybuchły od Niederlandów aż do Czech, zginęła prawie 1/3 ludności niemieckiej, w Czechach, po bitwie pod Białą Górą (1620) w ciągu ćwierćwiecza liczba ludnosci spadla z 3 milionów do 800 tysięcy. Tę "chrześcijańską" patologię doskonale przeczuwał Bosch, nie potrzebna byla mu do tego dzisiejsza obsesja np. G5, zubożonym uranem, inżynierią genetyczną i SZCZEPIENIAMI! (np. importowana z USA Majewska - http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26126&Itemid=53 )
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Berkeley72 23:17:55 Interesująca historia przejęcia znaku swastyki i "Lodowej Kosmogonii" przez Nazistów
  W (miarę bezsennej) nocy dokonałem interesującego skojarzenia. Otóż, cytuję siebie: //dzięki wpisowi "Arianka" odkryłem, że jestem POGROBOWCEM //austriackiego inżyniera Hansa Hörbigera "Teorii lodowej" (Glazialkosmogonie).

  Otóż dobrze znana w Niemczech już od końca 1 WŚ Glazialkosmogonie H. Hörbigera, została włączona do ideologii nazistowskiej //W 1931 roku, po śmierci Hörbigera zwolennicy teorii lodowej postanowili, że włączą tę teorię do Narodowego Socjalizmu//

  Podobnie było z symbolami swastyki, propagowanymi przez europejskich intelektualistów przed 1 WŚ. Około roku 1920 swastyki prawie równocześnie pojawiły się na symbolach nie tylko ZHP i Strzelców Podhalańskich, ale i NSDAP oraz Czerwonej Armii Rosyjskiej Socjalistycznej Sowieckiej Republiki (PCCP) - a od 2015 roku na znaku PAN w Z-nem - proszę popatrzeć na zestaw jej członków http://markglogg.eu/?p=1222 ).

  Dopiero po śmieci Lenina swastykę "zdjęto" i z banknotów bolszewickiej republiki oraz z oznak i dokumentów jej Armii. A wtedy zaczęła robić "furrorę" w Niemczech, wraz z kosmogonią Hörbigera. Obie te sprawy (swastyka i kosmogonia) zostały ZADUSZONE bezpośrednio po II WŚ, Kosmogonia Horbigera (Glazialkosmogonie) – (to obecnie koncept) //pseudonaukowy i sprzeczny z wszelką wiedzą empiryczną// (Wikipedia).

  Idą na przekór tym "Globalnym dyrektywom" ja próbuję odrodzić mającą już 10 tysięcy lat historii SWASTYKĘ oraz KOSMOGONIĘ Siły z Kosmosu, w hinduizmie kojarzonej z wciąż odradzającym się Brahmą (Jedynym w Trójcy Brahma-Wisznu-Sziwa).

  A tutaj DYŻURNY TROLL "boga" o nazwie ZAZDROSNY, JKW tak ocenił me wysiłki:

  //Wydaje się , że przy takim ograniczeniu mentalnym nic nowego na bazie poglądów szanownego nie ma szans powstać....(Umysł Berkeley'a) został "zamknięty"standardowymi dyrdymałami.//

  To pozwolę sobie zauważyć, że umysł Wojtasa (nie wiem jakiego jest on pochodzenia, rodziny oraz nacji) działa IDENTYCZNIE jak umysły JUDAISTÓW którzy, jak to elegancko opisał mój kolega gnostyk Kozak z Pragi

  //w judaizmie została najpełniej i najrzetelniej rozpracowana zasada podmiany, względnie wymiany, prawego na lewe, górnego na dolne, wewnętrznego na zewnętrzne, oraz uczciwego i szczerego, na podstępne i zakłamane. Przecież to sam ten temat zamiany i obrócenia wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie w rzecz małą, kryminalną i grzeszną, stał się proklamowanym i wszędzie uwielbionym „uświęconym” principium.//

  Proszę zatem ew. czytelników NEONU uważać na działalność tego osobnika, bo ZAKŁAMYWANIE RZECZYWISTOŚCI to jego "misja życiowa", o której mi osobiście mówił przed rokiem (w trakcie nieudanej próby zorganizowania grupy "blogerów neonu" w Warszawie).

  A przy okazji, o powrocie do "religii kosmosu" ponoć mówili kardynałowie, na czerwcowym Synodzie Amazońskim:

  https://www.youtube.com/watch?v=Ei9zGKqakgs
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • Wiele wyjaśniający komentarz znajomego, od lat mieszkającego w Kalifornii
  Znajomy z Kalifornii (który obecnie przebywa w Polsce) mi napisał nt. "Stwarzania Wszystkiego z NICZEGO":

  //Cala koncepcja KK o sluzeniu, byciu pokutnikiem, grzesznym od urodzenia, przyznawaniu sie do wszystkich win, to kaplani lewiego stworzyli jako przeciwwage dla judaizmu, ktory jest czyms odwrotnym i tam 'wybrani' maja miec wsrod naszych wiernych swoje slugi. Talmud wyraznie to precyzuje, a my ... ? Poslusznie sluzymy, jak nakazuje KK. Ale to sie wali i te koscioly co ostatnio powstaly, przerobione beda jeszcze za zycia moich wnukow na jakies domy mieszkalne, tak jak widzialem w Lodzi stare fabryki przerobione na sklepy i mieszkania.
  Moze spotkamy sie kiedys, jak pojade do Zakopanego.//

  Czy przypadkiem tej mój znajomy nie ujawnił tajemnicy, jakiemu to "bogu" - i po co - służy kol. Wojtas, być może także "wercia", a na pewno "57KerenOr", i inne "sługi Pana Zastępów" pracujące na neonie24?

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/10/Cechy-2-boga-NWO.jpg

  ***

  A tak przy okazji, dzięki wpisowi "Arianka" odkryłem, że jestem POGROBOWCEM //austriackiego inżyniera Hansa Hörbigera "Teorii lodowej" (niem. Welteislehre, Glazialkosmogonie) – pseudonaukowego i sprzecznego z wszelką wiedzą empiryczną poglądu wymyślonego w 1894 (i propagowanego przez nazistów jako "niemiecka antyteza do żydowskiej teorii względności")//!

  W związku z tym odkryciem, proszę popatrzeć jak wyglądają moi, też legitymujący się swastyką, jak potem naziści, Miłośnicy Tatr, mieszkający w okolicach Zakopanego na początku XX wieku: M. Karłowicz – W.I. Lenin – T. Myciński

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2015/03/Patroni-PAN-w-Z-nem.jpg

  patrz: http://markglogg.eu/?p=1222
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:11:24
  Odnośnie dowcipnego komentarza KJW:

  //PS.
  " BIOLOGIA JEST BOGIEM usadowionym w pewnej części,"

  Widać wyraźnie, w której.//

  Oczywiście w tej, w której KJW od lat trzyma swoją GŁOWĘ. (Proszę zauważyć, że ta supozycja nie jest żadną ujmą dla kol. Wojtasa. dla niedomyślnych wskazuję, że chodzi o jego szyję.)
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Arjanek 13:07:44 Kometa to "brudna kula śniegowa"
  Cytuję z artykułu:

  "Budowa komet" - http://www.profesor.pl/mat/pd1/pd1_rybak_030220_2.pdf

  //Przy obecnym stanie wiedzy, kometa jest to ciało niebieskie zbudowane z pyłów kosmicznych oraz odłamków skalnych uwięzionych w lodzie. ... Czasem w publikacjach astronomicznych można się doczytać określenia literackiego, że komety to tzw. "brudne kule śniegowe".//
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:35:23 No i znowu POZNAWCZE DZIADOSTWO WOJTASA (Bo DZIADOSTWO wyróżnił Bóg, aby zawstydzić Homo Sapiens)
  Powyższy tytuł nawiązuje do komentarza "werci":

  //1,27 "Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mędrców poniżyć; ... 1,29 tak, by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga"// (że wie lepiej niż ON, w jaki sposób żydowski Bóg - Mente Captus - został stworzony przez jego kapłanów.

  (łac. mente captus - «upośledzony na umyśle» - to dla nie znającego łaciny Wojtasa)

  A teraz jego argument:

  //Berkeley za przyczynę istnienia (istot ożywionych, bo tylko w nich to METAFIZYCZNE zjawisko się obserwuje) uznaje przeciwentropię. No dobrze - dla mnie dalej pozostaje POWÓD jej zaistnienia.//

  To tak jakby się zapytał o POWÓD ISTNIENIA ISTOT OŻYWIONYCH (Mcgregor już zasadnie zauważył że ta P-entropia to bardziej nowoczesna nazwa "duszy wegetatywnej" Arystotelesa.)

  Czyli pytanie Wojtasa sprowadza się do tego DLACZEGO ISTOTY OŻYWIONE ISTNEJĄ?

  Już z 35 lat temu długo tłumaczyłem w "Problemach" że przez PRZYPADEK (łac. Fortuna, po chrześcijańsku OPATRZNOŚĆ BOŻA) życie nie mogło się pojawić:

  https://creationism.org.pl/artykuly/KJodkowski3#sect23

  Zgodnie z XIX-wieczną hipotezą PANSPERMII, zarodki - po prostu nasiona traw i inne mikroorganizmy - przybyły na nadającą się już do kolonizacji Ziemię z Kosmosu. Dzisiaj mogę dodać, że takimi "wektorami", przechwytującymi wyrzucane w stratosferę przez prądy powietrzne te nasiona, są KOMETY, których ogony składają się z gigantycznych brył lodu, w który wtopione, takie zarodki mogą krążyć w kosmosie przez miliony lat, zabezpieczone, przed ich zniszczeniem przez promienie kosmiczne, właśnie przez gigatony tego "kosmicznego lodu" (i "suchego lodu" czyli zestalonego CO2, z którego komety też się składają)

  Wg. astronomów liczbę SKALNYCH planet, nadających się do zasiedlenia (zwłaszcza gdy wraz z kometą na pustyni pojawia się nagle i woda i CO2 z ogona komety) ocena się obecnie na aż 50 milionów.

  Otóż planety - jak np. Ziemia - które są skolonizowane przez fotostytetyzującą florę, w pozostałych po florze (i zerującej na florze faunie) szczątkach organicznych magazynują gigantyczne zasoby energii (na Ziemi jest to węgiel, gaz i ropa, której pod tzw. nieciągłością Mohorovicica są gigantyczne zasoby - patrz niekontrolowany wylew takiej ropy w Zatoce Meksykańskiej kila lat temu).

  A jak GIGANTYCZNE PLANETY (o rzędy wielkości większe niż Ziemia), sie NAŁADUJĄ energią - w tym syntetyzowanym, pod wpływem gigantycznych ciśnień w ich wnętrzu, U235) to może dochodzić, po przekroczeniu przez te masowo wychwytujące meteoryty giga-planety tzw. MASY KRYTYCZNEJ, SAMOZAPŁON i WYBUCH, którego energetyczne oddziaływanie na inne ciała kosmiczne wywołuje postulowany przez Arystotelesa WIECZNY - ale cykliczny - ruch ciał niebieskich. Innymi słowy biologiczna PRZECIWENTROPIA w Kosmosię równoważyła by działanie ENTROPII wymuszającej statystyczny ruch ciał niebieskich w kierunku Śmierci Cieplnej Kosmosu.

  To moja, na razie tylko prywatna, hipoteza (pokrywająca się z koncepcją Stoików, że co pewien czas dochodzi do "pożaru świata", po którym się ten świat odradza).

  A pytanie, nic nie rozumiejącego z zasad ne tylko (geo)fizyki ale i biologii Wojtasa:

  //proszę op podanie wyjaśnienia , co spowodowało zaistnienie przeciwentropii i jak powstała materia?//

  Odpowiedź jest dobrze znana lamarkistom: BIOLOGIA JEST BOGIEM usadowionym w pewnej części, z konieczności jak ten BÓG odwiecznie istniejącej, nieożywionej materii. Składa się ona z czterech starożytnych odwiecznych elementów: WODA, POWIETRZE (CO2), ZIEMIA (jej minerały) i OGIEŃ (ciepło Slońca), z których są zbudowane ŻYWE ISTOTY. Stąd warto rozwijać wiedzę, na jakich zasadach ten ODWIECZNY BÓG-BIOLOGIA DZIAŁA i TWORZY NOWE BYTY. Na przykład RAKA tkanki chłonnej, który we mnie, już od 7 lat próbuje się zagnieździć.

  No i starożytni filozofowie - jako istoty żywe obdarzone metafizycznym ROZUMEM, nie byli na tyle głupi (tj. "mądrzy inaczej" wg. św. Pawła) by się pytać, jak ten "chcący się wyróżnić u boga Izraela" Wojtas, skąd się wzięła ODWIECZNOŚĆ, czyli bezkres czasoprzestrzeni, zwany przez nich apeironem.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @wercia 19:50:39 Oj Wercia, w i "List do Koryntian", św. Paweł w skrócie zrelacjonował "Swiętą zasadę RZEWROTNOŚCI judaizmu"
  W neonowym tekście http://zakop999pl.neon24.pl/post/150447,zlikwidowac-chrzescijanstwo-to-dla-kul-propozycja

  napisałem coś takiego nt. omawianego przez "Wercię" I Listu do Koryntian św. Pawła:

  //2. Św. Paweł jak apostoł PRZECZYWISTOŚCI oficjalnego obecnie chrześcijaństwa

  Bardzo poczytnym pisarzem, który w NT popisuje się przekręcaniem „do góry nogami” prawd dobrze znanych, jest św. Paweł. Wychwala on, m. innymi wszczepianie, w „szlachetny” pień drzewa oliwnego judaizmu, „dziczkę oliwną” pogaństwa. (Rz. 11:17 – w Biblii Tysiąclecia znajduje się uwaga, że św. Paweł „nie liczył się w tym porównaniu z rzeczywistością, gdyż w naturze szlachetnym szczepem udoskonala się dziki pień, a nie odwrotnie”.) Ta literacką skłonność Szawła alias Św. Pawła do tworzenia PRZECZYWISTOŚCI, czyli nie rzeczywistej rzeczywistości, jest dostrzegalna także w nowotestamentowym PRZYMIERZU Z BOGIEM, którym się chrześcijanie się najbardziej szczycą.
  Na ten „tabu” temat, istoty Nowego Przymierza, przypieczętowanego na Golgocie ofiarą z „baranka bożego” o imieniu Chrystus, napisałem w mej „Wojnie Bogów” z roku 1995 coś takiego:

  „Wprowadzając do istniejących już zalążków chrześcijaństwa ”naukę krzyża, która głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas”, Św. Paweł automatycznie przerobił (inicjalnie WIELKODUSZNE – MG 2019) chrześcijaństwo na wyraźnie pogańską (w sensie jej ‘małoduszności’ – MG 2019), agresywną religię, dążącą do totalnego zakłamania rzeczywistości. … Według chrześcijan,Bóg Ojciec skazał na haniebną śmierć na krzyżu swego jedynego Syna, po to aby odkupić (tzn. zmazać, zamaskować) swe własne grzechy Boga Stworzyciela (Zazdrości – MG 2019).”

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/07/Bog-i-Syn-Jego-256x300.jpg

  Na tym obrazku, zamiast ZNAKU Bezosobowego Izraela (patrz mój tekst "creatio ex nihilo"), Krzyż z martwym swm Synem podtrzymuje SAM BÓG OJCIEC (ang. God Father):

  A w książce "Korzenie indoeuropejskiej tradycji duchowej", mój kolega z Pragi, gnostyk Jan Kozak napisał coś takiego o tej PRZEWROTNOŚCU JUDAIZMU, którą Szaweł alias św. Paweł "wszczepił" do chrześcijaństwa (patrz powyżej jaką to "ogrodniczą Metodę" on zastosował)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2019/06/Kozak-Korzenie-indoeuropejskiej-tradycji.jpg

  //„Ze wszystkich kultur, wielbiących oddolną siłę Węża (cz. ‘Hada’), to w judaizmie została najpełniej i najrzetelniej rozpracowana zasada podmiany, względnie wymiany, prawego na lewe, górnego na dolne, wewnętrznego na zewnętrzne, oraz uczciwego i szczerego, na podstępne i zakłamane. Przecież to sam ten temat zamiany i obrócenia wszystkiego, co jest wielkie, szlachetne i ludzkie w rzecz małą, kryminalną i grzeszną, stał się proklamowanym i wszędzie uwielbionym „uświęconym” principium, tak że daje się go dobrze studiować.
  (...)
  Według cytowanych przez Kozáka gnostyków judaizm jest po prostu odrażającą perwersją hinduskiego kultu Brahmy, „Samo-Stwarzającego się Boga Wszechświata”, którego cząstkę w sobie posiada każdy rozumny człowiek. Wszystkie zatem zachwyty nad poczynaniami Ojców Założycieli Izraela należy czytać à rebours.//

  Warto poczytać i ten drugi, poznawczo nieco trudniejszy tekst, bo traktuję on o "PRZECIWENTROPIA (ang. C-Entropy) to Pierwszy Motor Stworzenia" np. tutaj: http://markglogg.eu/?p=2767

  Dobranoc
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @MacGregor 16:09:02 Znowu w podróży, mikroorganizmy są w zasadzie nieśmiertelne. My unes
  Bakterie oraz pierwotniaki "konjuguja" (rodzaj seksualnej miłości) by odnowić starzejący się ich materiał genetyczny. My z tego powodu z wiekiem regenerujemy się coraz wolniej. Psy żyją ok. 12 lat, słonie po ok. 120, my wg. Arystotelesa ok. Lat 70, sam zmarł jak miał 64, zdaje się go otruto po ucieczce z Aten.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @MacGregor 09:49:00 No, dorwałem sie do kompa w bibliotece w Krakowie i odpowiadam;ra
  Po pierwsze KJ Wojtasowi, który - jak zwykle - zauważyl coś takiego:

  //Przyznam szczerze, że przeczytałem ze średnim zainteresowaniem.
  To dlatego, że problem wydaje się mało wpływający na nasze życie.//

  Dlaczego kjw cos takiego dostrzegł?

  Po, sądząc takze po jego wcześniejszych komentarzach o podobnym charakterze, stara się on wpisać w "łaski Boga', ktory ma na imię ZAZDROSNY i który, jak to podkreslił św. Paweł "WYRÓŻNIA (tych swych pracowników / kapłanów, co mówią / pisza) o TYM CO NIE JEST, ABY TO CO JEST UNICESTWIĆ - oczywiście w umyslach ich sluchaczy, lub czytelników.

  Otóż jkw mi imputuje to, CO NIE JEST:

  /Otóż autor tak samo jak judaiści zakłada odrębność ducha i materii //

  toż to odlot zupelny. Podzial na odrębną, mogaca istnieć poza cialem duszę i przeciwieństwo tych dwóch okresleń to wymyślił Platon, a św. Pawel hiper-rozwinął w swoich "listach".

  A ja się zajmuję PRZECIWENTROPIA, o ktorej jkw nie chce slyszeć, twierdząc, ze jes to element// mało wpływający na nasze życie.// Po prostu, zgodnie z życzeniem "Boga" ZAZDROŚĆ" chce tę METAFIZYCZNĄ CECHĘ UNICESTWIĆ. Jak zresztą całe "stado" filozofów i uczonych żydochrześcijańskoich (tj. głównie protestanckich i zydowskich.)

  Jak działa PRZECIWENTROPIA to najlepiej sobie sprawdzić na sobie samym:

  Gdy zaczynamy czuc GŁÓD, to tkwiaca w nas - i w kazdym innym zwierzęciu P-entropia, kaze nam uzupelnić to zaburzenie naszej dynamicznej homeostazy, zmuszajac nas do ruchów mających uzupełnić ten niedobór materiałów podtrzymujacych nasz metabolizm. Arystoteles nazwał tę ceche, istniejaca tylko w bytach ożywionych Dusza wegetatywna, odżywiającą się i rosnącą, (w formie namnażania przekarmionych komórek - o tym Arystoteles nie mógł wiedzieć, bo mikroskopów jeszcze nie było).

  Ta regeneracja z nadmiarem (nadregeneracja) zuzytych zapasow żywności i zuzytych przy jakiejkolwiek pracy tkanek, to jest podstawa metafizycznej INTELIGENCJI ŻYWINY, występującej w najmniejszych nawet mikrorganizmach - w końcu my jesteśmy - wskutek odzywiania sie płodu, a nastepnie juz samodzielnego odzywiania się niemowlęcia i dorastajacego czlowieka, pochodną EWOLUCJI - w ciągu setek milionów lat - tylko pojedynczej komorki zygoty, nawet w okresie plodowym wyglądamy jak kijanka ryby lub żaby mamy ogon i łuki skrzelowe na szyi.

  A o tym, że osobnicza ewolucja, od zarodka do ich fomy dojrzałej, wyższych organizmów, polega na REKAPITULACJ trawjacej miliony lat EWOLUCJI ich przodków, to oczywiscie nie chca wiedzieć, zgodnie z dyrektywą boga "ZAZDROŚĆ", ani kreacjoniści ani neodarwiniści, którzy PRACUJĄ NAD TYM, TO CO JEST UNICESTWIĆ ku chwale ich "boga" o nazwie mamon - wg. K. Marksa, a wcześniej Jezusa z Nazaretu.

  Odnośnie uwagi Mcgregora:

  //krytyka hipotezy ex-nihilo (nie wiem, czemu pan zrównuje ją z darwinowską ewolucją)//

  Ścislej porownuję żydochrześcijańskie (Majmonidesa i sw. Tomasza) "creatio exnihilo" z NEOdarwinowskim "stworzeniem przez przypadek" Sola FORTUNA species novus genera".

  To już mój mentor Pierre-Paul Grase się wyśmiewał, że wg. neodarwinistów nowe gatunki powstają działaniem Bożej Opatrzności.

  Zasadnicza różnica między darwinizmem (nawet bez neo) a pierworodnym lamarckizmem polega na tym, że lamarckiśći twierdzą że Pierwszym Motorem ewolucji jest PRZECIWENTROPIA tkwiąca WEWNĄTRZ ustrojów ożywionych, manifestujaca się przez Prawa biologii .

  Tych PRZECIWENTROPICZYCH Praw biologii, zgodnie z dyrektywą ich "boga" o nazwie ZAZDROŚĆ, ani kreacjoniści ani darwiniści znać nie chą, twierdząc że SIŁA STWÓRCZA gatunków tkwi na ich ZEWNĄTRZ - czy to w wywolanym, zazwyczaj czynnikiem zewnetrznym zjawisku mutacji, czy Selekcją, nie potrafiacych sie bronić przed tą ZEWNĘTRZNĄ SIŁA, osobników lepiej do danego środowiska przystosowanych.

  konczę, bo muszę lecieć do lekarza. MG.
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @MacGregor 15:43:43 Jak się dorwę do jakiegoś kompa to odpowiem
  Ze smartfona trudno to zrobić. Pozdrowienia
  Creatio ex Nihilo – czyli To, Co Wyróżnił Bóg...
 • @kula Lis 68 13:59:29 Odnośnie jakości przekazu portalu "Niezależna" to czytałem, że niezależna od zdrowego rozsądku
  // W wypadku redaktorów niezalezna.pl chodzi chyba o niezależność od zdrowego rozsądku. Ciężko mówić o medialnej niezależności, gdy ewidentnie trzyma się WYŁĄCZNIE stronę obrońców krzyża oraz PiS... // https://www.wykop.pl/link/702843/o-tym-jak-bardzo-niezalezna-jest-niezalezna-pl/

  A jeśli chodzi o imputowane memu zmarłemu wczoraj koledze zdanie

  // musimy dziś bronić przekazu Założyciela, Jezusa Chrystusa, który jest codziennie atakowany. //

  To proszę mi wskazać gdzie w Ewangeliach jest mowa o tym, że Jezus Chrystus sam się napraszał na krzyż, który mu żydzi zgotowali, BY NAS ZBAWIĆ OD SKUTKÓW GRZECHU PIERWORODNEGO? O tym grzechu w ewangeliach nie ma ani słowa, ale za to jest dużo w "objawieniu św. Pawła", na którym zasadza się cała "odkupicielska" teologia Kościoła.

  A najlepiej to sobie poczytać wszystkie 114 zalecenia JAK ŻYĆ i JAK PATRZEĆ N BLIŹNICH zawarte 114 logiach Jezusa, spisanych przez apostoła Tomasza w jego Piątej Ewangelii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Tomasza
  Na śmierć Kornela Morawieckiego
 • @kula Lis 68 10:55:59 Kornel Morawiecki był FILOTROCKISTĄ, na co wkazuje nazwa partii SOLIDARNOŚC WALCZĄCA
  Przypominam mój koment do innego wpisu na neonie nt. Kornela:

  //Dziś rano o godz. 7.00 obudził mnie mój stacjonarny telefon

  Po podniesieniu go w słuchawce usłyszałem kobiecy głos z automatu:

  Witaj Marek, zmarł twój kolega Kornel Morawiecki.

  Co to oznacza?

  Że mój kolega - wykorzystując możliwości łącz telefonicznych, pośmiertnie mnie zawiadomił, że naszą FILOTROCKISTOWSKA robotę mamy kontynuować, przekazując pałeczkę dalej.

  Berkeley72 01.10.2019 08:56:35 //

  I z tego powodu Kornel był "hołubiony" przez ANTYKAPITALISTYCZNĄ część tajnych służb PRL (a potem i III RP).

  Husky'emu przypominam, że IDEE WIELKIE, pomimo prób ich dzisiaj ZAGŁUSZENIA, są NIEŚMIERTELNE.
  Na śmierć Kornela Morawieckiego
 • Dziś rano o godz. 7.00 obudził mnie mój stacjonarny telefon
  Po podniesieniu go w słuchawce usłyszałem kobiecy głos z automatu:

  Witaj Marek, zmarł twój kolega Kornel Morawiecki.

  Co to oznacza?

  Że mój kolega - wykorzystując możliwości łącz telefonicznych, pośmiertnie mnie zawiadomił, że naszą FILOTROCKISTOWSKA robotę mamy kontynuować, przekazując pałeczkę dalej.
  Kornel Morawiecki - moje pożegnanie
 • @kula Lis 68 07:31:14 Putin przedwczoraj zaproponował Arabii Saudyjskiej kupienie systemu S 400
  do zestrzeliwania nadlatujących z Jemenu b. małych, lecących nisko nad ziemią z prędkością zaledwie 350 km/godz, dronów.

  To jest ciekawostka z jego wypowiedzi w Ankarze, w poniedziałek bm. :

  //The recent escalation of that conflict was not
  among the topics discussed at the trilateral
  summit in Ankara between Putin, Turkish President
  Recep Tayyip Erdogan and Iranian President Hassan
  Rouhani. The three leaders were, however, in
  agreement that the conflict in Yemen must end as
  soon as possible.

  Putin cited the Koran to admonish the Saudi
  coalition's war on Yemen, saying that the Muslim
  holy book said the only legitimate form of
  violence was self-defense and, in that context,
  spoke of the Russian-made missile systems as a
  possible solution. //
  Wybory w Izraelu, a atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031